Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym grzaniem się wzmacniaczy z serii 6, 7 czy 8 to wybitna przesada. Miałem 570-tkę i ta grzała się tak samo jak obecna 870-tka, ale w klasie dzwięku to już wielka różnica, w jego każdym aspekcie. Tak samo jest w przypadku tunerów z serii 5 i 7 - różnica kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obecnie 870ES FAJNIE GRZEJE W TE ZIMOWE DNI:) potwór mocy miałem także 670-tke ES również przyjemny -dźwiek ze wzmaków naprawdę znakomity mam również tuner 770ES radio pełna jazda naprawdę majstersztyk i właśnie kupiłem do niego orginalne drewniane boki a do wzmaka pilota rms703 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa mi sie taka mysl, kiedys gardziłem firma SONY. podobnie jak technicsem czy pioneerem, choc tym ostatnim juz mniej. z wielu technicsów jakie przeszły przez moje pazerne łapska jeden uznałbym za niezły: kompakt sl-p770. nic wiecej. z pioneerów nie miałem zadnego okazu nigdy. chciałem słyszec chociaz 161tke reference. i dostałem na jeden dzień najwyzszy a-878. powiem tylko tyle: przegrał sromotnie chocby z nadem 3020i. brutalna prawda. spokojny, ocieplony dzwiek, z duzym bassem. i to jedyny plus. srednica az za przyjemna, zbyt zabarwiona, scena i przestrzeń w miare ok, ale w tej cenie która trzeba za niego zapłacic, nie wziałbym go nigdy w zyciu. wolałbym sobie tego nada 3020i kupic i miec jeszcze jakies 700zł w portfelu. takze juz wiem, ze o dobrego pioneera cięzko. a sony? zadnego naprawde wysokiego modelu nie miałem. z kompaktów najlepszy był...cdp-750 ;)) stary, kanciaty, panel plastikowy, a w srodku tda1541. ten kompakt wspominam jako lepszy niz cdp-x333es. dobry był takze cdp-970. ze wzmacniaczy 690 naprawde mi przypasowała, do agresywnej muzyki doskonała. 530tka jest bardziej uniwersalna, całkiem dobrze zagra przy kazdej muzyce, najlepiej chyba bedzie przy repertuarze wokalnym.KRóTKO: wzmacniacze SONY ES to dobry sprzęt. a dobór modelu to juz kwestia indywidualnego gustu i portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie, o wzmacniaczach coś wiemy a jak plasuje się firma Sony w odtwarzaczach CD wśród rywali z którymi może nawiązać walkę, myślę o chyba osławionym na forum Pioneerze 901, 95, 97 ale też 9700, 9300, może o Denonie DCD 2560? czy Sony wypuściło coś co dobrze czuje się w tej stawce lub ją przewyższa?

jaka była polityka tej firmy w tych półkach brzmienia?

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uff teraz juz moge to napisac;) dla fanów metalu czy rocka (jak ja) uwazam za godne zainteresowania (we wzmacniaczach) dwie marki: sony i yamaha. sony oczywiscie ES. miałem teraz takze yamahe ax-700, i naprawde trudno byłoby mi wybrac do zywego, ostrego repertuaru między 690tką a ax-700. oba dynamiczne, oba mocne (praktycznie identyczne osiągi). ta-f530es akurat w tym przypadku odłozyłem na pólke. yamaha na pewno jasniejsza, od obu, choc sony 690 w zadnym aspekcie nie kroi ani nie muli. 530tka troche kroiła detale.

pioneery do tej muzyki odpadają dla mnie calkowicie, NAD dawał sobie rade, choc przy wiekszej glosnosci leciutko sie gubił i rozlewał. noch mal: do metalu i rocka-yamaha albo sony es.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a umnie stoi trochę sony niestety nie wszystko es :(

...ale sukcesywnie bedzie się to zmieniać

 

es:

 

dvd: ns9100es

dat: 57es (ten robi za przetwornik do cd)

 

qs:

 

cd: cdp-xb930qs

ampli: str-db840qs

 

oprócz tego jeszcze rdr-gx3 oraz dvp-s735d

 

 

w planach w kolejności :

 

1. dokupienie wzmaka 2ch es

2. wymiana cd na es

3. wymiana ampli na 555es

 

a później zapewne pozbędę się dali 5005 i kupię coś ...ale nie wiem co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponownie na forum zadać techniczne pytanie do znawców wzmacniaczy seri ES. Który/które ze wzmacniaczy zintegrowanych serii ES f. Sony posiada na dupce gniazdo Control S przez które mógłby sterować tunerem ST-S730ES?

Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69, 21 Gru 2007, 10:22

Control Tuner ma na pewno mój TA-F770ES patrzyłem z tyłu takie płaskie z 4 bolcami gniazdo pionowe (RM-S703) .

Z instrukcji obsługi do której zajrzałem wynika ze ma to gniazdo także TA-F333ESL.

 

W instrukcji jest widoczne że TA-F670ES,TA-F570ES,TA-F222ESA na pewno nie mają tego gniazda do obsługi tunera.

 

Radzę jeszcze w google wpisać typ gniazda RM-S703 i np. amplifier i sony-przegladarka pewnie coś wypluje

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawiązując do pierwszego wpisu DISCOMANIACA71-

wzmaki sony es nie prezentują duzej sceny dźwiękowej. owszem, mają przestrzen, ale miałem juz wiele róznych wzmacniaczy, i moge powiedziec jedno- nie wyrózniają sie. marantzowi pm-80 akurat pod tym względem do pięt nie dorastają. najbardziej przestrzenne sony jaki miałem to stary, klasyczny ta-3650. byłem pod wrazeniem. reszta gra pod wtym względem poprostu przeciętnie, jak wiekszosc innych klocków w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz disco, tu moglibysmy polemizowac;)

 

a co do tej przestrzeni, to hmm, na pewno reszta systemu ma znaczenie, jednak faktem jest, ze dcd-2560 jest jednym z przestrzenniejszych cdków klasy budzetowej o której tu mówimy. metraz mam podobny do ciebie około 10metrów, rózne rózniste wzmacniacze podpinałęm juz pod tego denona, i wiem co mówie. osobną kwestią są indywidualne odczucia, o których-tak jak o guscie-sie nie dyskutuje. w kazdym razie-gdybym miał przerabiac 690tke, to wyłącznie pod kątem poprawy przestrzennosci, powietrza w dźwięku. bo tego mu troche brak. 570, 530, 630, to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonfrontujemy to gdy trafię sobie jakiegos serii 7-- lub 8--, ale to wg mnie klocki stojące wyzej niz marantz pm-80.

a marantza wstawiłbym własnie na półke soniaków 500-600. marantz pm-80 jest przecietny. owszem, przez pól godziny odsłuchu jego zalet nie odnajdziemy. w kazdym razie- dynamika i neutralnosc sony+przestrzennosc, barwa i detale marantza. taki chciałbym wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz. koncowka mocy to nie to samo co integra o których tu pisałem. ale spokojnie, poluje, poluje;) i na pewno zdam szeroką relacje gdy sie juz trafi. a co do kolumn- są one OSTATNIM elementem mojego skromnego zestawu, który bym zmienił. jestem z nich naprawde zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy marantz pm-75 pracuje w klasie A?

a9000 nie miałem, a gdy chciałem od znajomego kupic, to mnie WYSMIAł i powiedział zebym sobie dupy gównem nie zawracał... mimo to tez poluje na jakiegos w przyzwoitej cenie, bo lubie sam sie przekonywac czy cos jest gówniane czy tez nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.