Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71

Rekomendowane odpowiedzi

denon.dcd.2560, 22 Gru 2007, 14:10

 

>widzisz disco, tu moglibysmy polemizowac;)

>

>a co do tej przestrzeni, to hmm, na pewno reszta systemu ma znaczenie, jednak faktem jest, ze

>dcd-2560 jest jednym z przestrzenniejszych cdków klasy budzetowej o której tu mówimy. metraz mam

>podobny do ciebie około 10metrów, rózne rózniste wzmacniacze podpinałęm juz pod tego denona, i wiem

>co mówie. osobną kwestią są indywidualne odczucia, o których-tak jak o guscie-sie nie dyskutuje. w

>kazdym razie-gdybym miał przerabiac 690tke, to wyłącznie pod kątem poprawy przestrzennosci,

>powietrza w dźwięku. bo tego mu troche brak. 570, 530, 630, to samo.

 

Dosc ciekawie sie rozwinal ten watek....

 

od siebie dorzuce kilka zdan - gralem Sony TA F 870ES,TA F 808ES,TA N77ES i TA N80ES - nigdy w mojej konfiguracji (patrz "o mnie") nie mialem zastrzezen do sceny dzwiekowej (porownania byly rozne - Marantz MA 24 to najlepszy z Marantzow jaki sluchalem-monobloki, bylo ich jesze kilka,glownie integry).

 

W przypadku CD - cenie Sony (707 i 505) za wspaniale wokale i srednice a Denona DCD 3560 za dynamike,i szczegolowosc przekazu - jakosc stereo (ogolnie) postrzegam na jednakowym poziomie.

Z moich doswiadczen wynika,ze na przestrzennosc,stereofonie ma bardzo duzy wplyw pomieszczenie,w ktorym sluchamy - i tutaj mamy ogromne pole do popisu - warto poeksperymentowac zanim zdecydujemy np. kupic nowy "klocek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi1, 22 Gru 2007, 16:37

 

>VISTO

>a jak gra TA N77ES do TA N80ES bo w budowie duzej różnicy nim z tym ze TA N80ES mkIII ma dwa trafa

 

Dwa trafa w TA N80ES daja w moim odczuciu mniej pradu, niz jedno w TA N77ES (bas w kappa 9a lepiej kontrolowal 77ES).Koncowki maja ten sam charakter brzmienia - 80ES ma kilka W wiecej niz 77ES ale w praktyce nie da sie tego uslyszec...

Roznica,subtelna i naprawde niewielka : 80 ES gra nieco bardziej szczegolowo,odrobine chlodniej niz 77ES,ktore jest blisko brzmienia lampowego.Podobnie z preampami TA E80ES i TA77ESD - w tym przypadku zyskujemy jeszcze calkiem fajny DAC na pokladzie, zblizony graniem do CDP X555ES.

Ale wyglad 77ES......piekna klasyka...wskazniki mocy robia wrazenie...

Gdyby nie "choroba" pt. kappa 9 i "wykarmienie" ich pradem zostalbym przy zestawie "77"

 

Nie chce robic tutaj reklamy - ale po naprawde WIELU probach zostalem z vincent'ami 901 plus - graja podobnie do Sony,dajac jednoczesnie Infinity tyle pradu ile zechca - teraz probuje znalezc DAC,ktory bedzie gral jak 505/707ES.....jesli ktos ma sugestie w tym wzgledzie - bede wdzieczny za podpowiedz,

 

pozdawiam Swiatecznie !

 

 

PS.ostatnia plyta Botti'ego jest ciekawa,choc niezbyt rowna....nr 2 na plycie zasluguje na uwage...choc Bocelli moim ulubionym wykonawca nie jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników serii ES !!!

Jakiś czas temu postanowiłem zakupic nowiuteńki zestaw Cambridge Azur wzmaka i CD modele 640. Po przeczytaniu waszych pochlebnych opini na temat klocków Sonego z serii ES jestm w rozterce. Nie cierpię komercyjnego, marketowego sprzętu i do tej pory odrzucała mnie marka Sony....ale tyle tu ciepłych słów na temat tej marki że chyba się skuszę. Rozważam zakup wzmacniacza 570ES i CD 505ES. Prosze o rady w sprawie tego wyboru....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>denon.dcd.2560, 22 Gru 2007, 13:54

 

>a nawiązując do pierwszego wpisu DISCOMANIACA71-

>wzmaki sony es nie prezentują duzej sceny dźwiękowej. owszem, mają przestrzen, ale miałem juz wiele

>róznych wzmacniaczy, i moge powiedziec jedno- nie wyrózniają sie. marantzowi pm-80 akurat pod tym

>względem do pięt nie dorastają. najbardziej przestrzenne sony jaki miałem to stary, klasyczny

>ta-3650. byłem pod wrazeniem. reszta gra pod wtym względem poprostu przeciętnie, jak wiekszosc

>innych klocków w tym przedziale cenowym.

 

A w ogóle to Ty dałeś tym wszystkim klockom jakąś szansę do rozwinięcia skrzydeł, przecież na 12 m2 toż to kaszana nie przestrzeń zostanie rozwinieta.Może lepiej tak jak ja przejdż na słuchawki i tam dostąpisz tej przestrzeni ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irakleo

 

Wzmak sony - jak najbardziej! 5xx to już coś

nie płać wiecej jak 600zł

Co do cd to jeszcze lepiej! gdyby nie jedno ale

Lasery są nierodukowane i niedostępne. Zazwyczaj wysokie sony es sprzedawane są z podkręconym lub wypalającym sie laserem (moim zdaniem 100% sprzedawanych to właśnie taki stan)

uważam tak bo kupiłem takiego esa i żal mi serce ściska

czyta już tylko tłoczone a ja nie chce sie rozstawać z tym dźwiekiem :(

ODRADZAM! bo łątwo sie zakochać a serce i tak Ci złamie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>denon.dcd.2560

>

>>a nawiązując do pierwszego wpisu DISCOMANIACA71-

>>wzmaki sony es nie prezentują duzej sceny dźwiękowej. owszem, mają przestrzen, ale miałem juz

>wiele

>>róznych wzmacniaczy, i moge powiedziec jedno- nie wyrózniają sie. marantzowi pm-80 akurat pod tym

>>względem do pięt nie dorastają. najbardziej przestrzenne sony jaki miałem to stary, klasyczny

>>ta-3650. byłem pod wrazeniem. reszta gra pod wtym względem poprostu przeciętnie, jak wiekszosc

>>innych klocków w tym przedziale cenowym.

>

>A w ogóle to Ty dałeś tym wszystkim klockom jakąś szansę do rozwinięcia skrzydeł, przecież na 12 m2

>toż to kaszana nie przestrzeń zostanie rozwinieta.Może lepiej tak jak ja przejdż na słuchawki i tam

>dostąpisz tej przestrzeni ?

 

Rafaell ja mam 12m2 a dzwiek wychodzi mi za kolumny do kuchni do sasiedniego pokoju i obejmuje cale pomieszczenie. Podstawa to dobre kolumny.

 

Sorki ale ja mam może nie dobre ale przyzwoite czterodrożne +120W8ohm 98dB(modyfikowane) Sansui SP-5500x+180W4Ohm Sony TA-F770 ES df100 +według mnie taki sobie kabel głośnikowy Klotza + przyzwoite Rafaell's cable IC (patrz opinia) +36m2 pomieszczenie z adaptacją akustyczną (na mur ceglany położona trzcina jeziorna w matach pokryta szlichtą gipsową)+ ustroje meblowe :) I na dodatek jak zrobię tak jak Ty z drzwiami to mnie też dźwięk może uciekać do sąsiednich pomieszczeń-zapomniałeś jeszcze o otwarciu okna ale teraz to zimno trochę ;)

No i w takiej salce odsłuchowej to nawet na już wczoraj o transmitowanym niedawno w Trójce koncercie na żywo to by Ci szczena opadła; scena,przestrzeń,kolejne plany wszystko tak jak by było live o powerze nie wspominajac,naprawdę dobra lokalizacja niskiego basu w przeciwieństwie do niedawno słuchanych TL za koszmarne pieniądze (chyba że tobie chodzi o to ze dżwięk gdzieś tam sobie błądził nie wiadomo dla czego no to faktycznie tego ten komplecik nie ma-tutaj jest wszystko trzymane za pysk)Pisałem już wcześniej można się czepiać w tym ES słabszej części pre ale to przez ten apetyt który rośnie w miarę jedzenia i być może pre z górnych klocków denona by tu coś pomogło ale nie koniecznie,trzeba by było zrobić próbę,z resztą jest wejście direct

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafael- nie bede z toba dyskutował czym jest dla mnie przestrzeń, bo marantz pm-80 w takim pokoju sie pod tym względem spisał, sony nie potrafią. juz wiem czego chce i o co mi chodzi, wiem tez co mowie. daruj sobie takie wykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Ale jak widzisz nie zawsze Marantz PM 80 sie spisuje (u mnie bylo inaczej) a z Soniaka z serii ES moga byc hektary przestrzeni. Jak mowilem zalezy to od reszty systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 23 Gru 2007, 01:27

 

>Ale jak widzisz nie zawsze Marantz PM 80 sie spisuje (u mnie bylo inaczej) a z Soniaka z serii ES

>moga byc hektary przestrzeni. Jak mowilem zalezy to od reszty systemu.

 

Z tymi hektarami to Dokładnie tak, jak na scenie w operze masa planów.Pierwsze co wywaliłem to zalecane na forum IC Klotza, toż to killer Soniaka teraz jeszcze jak będę miał czas ściągnać i pobawić sie z kablami głośnikowymi to bedzie już super.Nie zdradzę chyba żadnej swojej tajemnicy jak powiem że czym mniejsza pojemność kabli IC to tym lepiej dla Sonyego i tego trzeba się trzymać i będzie dobrze dla tego kabelki należy z długości dokładnie robić na miarę (przygadał kociłł garnkowi sam też mam trochę za długie,jedynie z tunera są super króciutkie,no ale zamierzam zmienić szafkę i ciężko tak dokładnie zaplanować)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi,hi,.....mialo byc o ES a skonczylo sie na kabelkach........... :-) :-)

zeby dodac pikanterii - u mnie glosnikowe to wlasnie klotz...a interkonekty to sommer xxl........ :-)

 

zaznaczam,ze po kilku odsluchach (rowniez na "slepo") w towarzystwie przyjaciol nie bylismy wstanie wskazac sluchanego przewodu i wychwycic zmian.

 

Tak wiec jestem kablowym sceptykiem - podchodze do tematu "elektrycznie" - ma byc czysta,beztlenowa miedz,solidne wykonanie i przekroj (w przypadku glosnikowych 2,5 - 4 mm).

 

Moim zdaniem wplyw na dzwiek (negatywny) maja "druty" wykonane z kiepskich materialow,slabo ekranowane.

Pozostale sa o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71 jak masz jakieś zdjęcia wnętrz wzmacniaczy Sony ES szczególnie tych z górnych to PROSZE zrób mi prezent na gwiazdkę i wstaw parę. Pozdr.

 

ps. szukam czegoś używanego o dość dużej mocy za małe pieniądze :)) a SONY można kupić za wmiare rozsądne pieniądze, ale nie mam o tym sprzęcie żadnego pojęcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>choler ten Klotz

Tia, taka fabryka, z kadrą, zapleczem technicznym, referencjami a tu masz - wystarczy jeden dogłębny znawca i proszę oto werdykt: g., kaszana..

No, no! Podziwiam i chylę czoła.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISTO, 23 Gru 2007, 10:07

 

>Tak wiec jestem kablowym sceptykiem - podchodze do tematu "elektrycznie" - ma byc czysta,beztlenowa

>miedz,solidne wykonanie i przekroj (w przypadku glosnikowych 2,5 - 4 mm).

 

Muszę Cię zmartwić ale to co piszesz dotyczy ogrzewania elektrycznego i faktycznie tam powinien być minimum 1mm2 na 2,2KW przy krótkich odcinkach.

 

Co do sprzętów po domach większy przekrój niż 1,5mm2 może tylko dodać w sprzęcie zjawiska typu pojemnościowego.W rynku PRO taki kabel 1,5 mm 2 w układach do 200Watt jest bardzo często używany i grubości które sugerujesz to raczej w PA (lub kablach powyżej 30 metrów) ale tam moce są rzędu 1000 i wiecej Watt

 

Co do tego że ma być "czysta beztlenowa miedź" to jakbym słyszał że we wszystkich stacjach paliwowych jest taka sama bezołowiowa benzyna -niestety tak nie jest i dla tego warto tych kabelków sobie trochę posłuchać nim się je u siebie zostawi na lata i zapomni.

Naprawdę warto się skupić solidnie jednorazowo na problemie !

 

>zaznaczam,ze po kilku odsluchach (rowniez na "slepo") w towarzystwie przyjaciol nie bylismy wstanie

>wskazac sluchanego przewodu i wychwycic zmian.

 

Pewnie banalny błąd żeście zrobili i do przełącznika systemów został dany 3 przewód który pięknie kaszanił wszystko (sam byłem świadkiem takiego błędu i to na dodatek zrobionego przez konstruktora wzmacniaczy)Słuchajacy stwierdzilio ze jest za mała różnica więc po co przepłacać :D .Poza tym żeby sobie takie testy robić warto mieć sprzęt klasy wyższej niż normalnie posiadamy i wtedy otrzymamy prawdziwy wynik.Narzędzia którymi operujemy muszą być dokładniejsze niż dokładność wyrobu który robimy bo nie ma wtedy szansy na powtarzalnośc wyrobu no ale to mało osób wie mimo ze to ABC jakiegokolwiek działalności gospodarczej.

 

No cóż nie każdy ma taki instynkt badawczy oraz czas na próby i gotówkę na badania i dla tego po co przepłacać -lepiej słuchać reklamy :)))))

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 23 Gru 2007, 13:11

 

>>choler ten Klotz

>Tia, taka fabryka, z kadrą, zapleczem technicznym, referencjami a tu masz - wystarczy jeden

>dogłębny znawca i proszę oto werdykt: g., kaszana..

>No, no! Podziwiam i chylę czoła.

 

Kochany Gagacku ponieważ są Święta i nie zamierzam się kłócić z Tobą proponuję na znak pokoju wysłać Ci prezent, gałązkę oliwną pokoju-dostaniesz ode mnie gratis komplecik Rafaell's Cable IC ,bądż tak miły i tylko podaj adres do wysyłki i zobowiązuj się że porównasz je właśnie z Klotzem o którym mówimy i napiszesz dokładnie na czym robiłeś te badania i jak -całą metodologię i podasz nam wyniki swoich badań "rynku"

Pozdrawiam

Rafaell

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie za przeproszeniem mam sobie je wetkać, i to w dodatku wraz z gałązką oliwną? No wstydziłbyś się, święta za pasem a Ty takie rzeczy. Ale nic to, dla Ciebie Wesołych Świąt, dużo dobrego.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie w użytkowaniu KLOTZ IY106 ,La Grande 107 ,MY-206

oczywiscie znawca ze mnie jak z koziej dupy trąbka , ale jak na moje przydepnięte ucho MY-206 pasuje mi pomiędzy tunerem SONY a wzmakiem SONY TA-F870ES a jeżeli chodzi o połączenie żródła pomiędzy wzmakiem oraz wzmakiem słuchawkowym La Grande107 to G.... przez wielkie G... zamulacz jakich mało IY 106 jest ciekawszy aczkolwiek nic specjalnego równiez muli być może w innych ustawieniach kabelki sprawdziły by się lepiej , natomiast w porównaniu do kabli DIY naszych forumowych kolegów nawet nie ma co ich porównywać ponieważ porównanie takie było by profanacją tych kabelków ponieważ na ich tle , niestety KLOTZ wypada cienko ja polsilver być może ES-ki ich nie lubią , aczkolwiek dla mnie kabel ten nadaje się co najwyżej na ugotowanie zupy (La Grande107)

Zmiana IC Klotza na inny kabelek to zupełnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>gagacek, 23 Gru 2007, 14:55

Widzisz dla mnie to co napisałeś świadczy tylko o tym ze nawet jak Ci coś dają to ugryziesz rękę ofiarodawcy.

Po co Ty to robisz ?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaell, widzę że prosisz o bezpośredni przekaz:

Mam do ciebie prośbę: wynoś się z tego wątku ze swoim g. marketingiem. Nie mam najmniejszej ochoty dzisiaj i tym bardziej tutaj robić jakiejś bezsensownej jatki, ale to co wyprawiasz po prostu przekracza granice dobrego smaku.

Odrobinę myślenia, dystansu i Miłych Świąt życzę - dalej aktualne.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię zmartwić ale to co piszesz dotyczy ogrzewania elektrycznego i faktycznie tam powinien być

>minimum 1mm2 na 2,2KW przy krótkich odcinkach.

 

nie martwie sie tym jakos - rozumiem,ze wiele renomowanych firm "kablowych" produkujac przewody audio o przekroju powyzej 1,5 mm2 robi blad (tym bardziej konfekcjonujac je fabrycznie na odcinki np 1,5 m)

 

 

Co do tego że ma być "czysta beztlenowa miedź" to jakbym słyszał że we wszystkich stacjach

>paliwowych jest taka sama bezołowiowa benzyna -niestety tak nie jest i dla tego warto tych kabelków

>sobie trochę posłuchać nim się je u siebie zostawi na lata i zapomni.

>Naprawdę warto się skupić solidnie jednorazowo na problemie !

 

absolutnie nie ma 2 jednakowych paliw na stacji benzynowej i pewnie nie ma 2 identycznych surowcow na kable.

sa jednak pewne normy,ktorymi zapewne kieruja sie producenci kabelkow - takie mialem na mysli - czyli "nie gorzej niz.."

 

 

>Pewnie banalny błąd żeście zrobili i do przełącznika systemów został dany 3 przewód który pięknie

>kaszanił wszystko (sam byłem świadkiem takiego błędu i to na dodatek zrobionego przez konstruktora

>wzmacniaczy)Słuchajacy stwierdzilio ze jest za mała różnica więc po co przepłacać

 

 

no nie zrobilismy zadnego bledu kabelek,o ktorym wspominasz byl wg. slyszacych kable najlepszy....

calosc prob odbyla sie na moja prosbe - zalezalo mi zeby przekonac sie czy jestem wstanie uslyszec zmiane kabla.....naprawde wierzylem,ze moi dobrzy znajomi,zwolennicy "grania" przewodow sa wstanie to uslyszec.tymczasem.....klapa.....zakonczylismy calosc zartami,ale zero trafien w zgadywance powodowalo odrobine zazenowania u "slyszacych"...

byc moze moj sprzet nie jest dobry wystarczajaco zeby uslyszec niuanse "drucikow" - tutaj zgoda,moze tak byc.

No ale sprzetu zmienial nie bede po to zeby "uslyszec" kable......

 

Pozdrawiam serdecznie i Swiatecznie !!!

 

PS.i sorki za malego kablowego smiecia w watku o ES'ach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VISTO, 23 Gru 2007, 16:41

>byc moze moj sprzet nie jest dobry wystarczajaco zeby uslyszec niuanse "drucikow" - tutaj zgoda,moze

>tak byc.

>No ale sprzetu zmienial nie bede po to zeby "uslyszec" kable......

 

Dla czego generalizujesz ? jeśli jest tak jak mówisz to dla czego nie słuchasz radia na jednej heterodynie albo kryształku ?

Nikt Ci nie każe zmieniać sprzętu tylko posłuchać paru gównianych kabli w równie gównianej cenie i żebyś zobatrzył że nawet Twój sprzęt źle komunikuje się między sobą i nie usłyszysz jego wszystkich zalet.Ja tak samo jak Ty twierdzę że kable nie grają, ale nazywam to po imieniu kable psują dźwięk i dla tego należy to eliminować dobierając na naprawdę dobrym sprzęcie kablie dla tańszych budżetowych sprzętów i wtedy faktycznie nie zauważymy różnicy nawet w głuchych testach

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagacek, 23 Gru 2007, 15:38

Komu ty wypadłeś chłopie z pod ogona ? Zobacz jak ty się zachowałeś, na zupełnie bezinteresowną pomoc ,toż to określenie że ci słoma z butów wystaje to jest komplementem dla ciebie.Co za chamidło z ciebie wychodzi co to za kultura "wynoś się z tego wątku" ten twój smak to jest właśnie widoczny w twoich wpisach.Czy ty komuś na tym forum cokolwiek pomogłeś poza wytykaniem prostym ze są garbatymi,nawet nie piszę lecz sie człowieku bo i tak nie zrozumiesz.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.