Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpuszczalnik ani nie pomógł ani nie zaszkodził.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

W przypadku TA-F3000ES w instrukcji serwisowej pobranej ze strony Hifiengine podają 10 mW (8 Ohm) czy to o tą wartość chodzi?

 

TA-F5000ES nie mają na stronie ale to jest tak sama wartość.

Edytowane przez kszyho

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku TA-F3000ES w instrukcji serwisowej pobranej ze strony Hifiengine podają 10 mW (8 Ohm) czy to o tą wartość chodzi?

 

TA-F5000ES nie mają na stronie ale to jest tak sama wartość.

 

Cześć,

Tak, o tą wartość chodzi.

Czy mógłbyś mi przesłać tą instrukcję serwisową na pw?

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Czy ktoś mógłby zamknąć w jednym wpisie dokładny opis różnych wersji wzmacniaczy z serii ES? Chodzi mi o to:

1. Jakie wersje rozróżniamy.

2. Jak każdą z nich rozpoznać.

3. Jakie są różnice brzmieniowe pomiędzy poszczególnymi wersjami.

 

Myślę że to będzie pomocne dla nas wszystkich. No... tych raczkujących w ESkach :)

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wzmacniacze to rozróżniamy 4 segmenty o oznaczeniach zaczynających się cyframi kolejno 5XX, 6XX, 7XX, 8XX.

Tunery - 5XX, 7XX

Odtwarzacze płyt CD - 2XX. 3XX, 5XX, 7XX

W magnetofonach nie siedzę więc się nie wypowiadam.

wyżej wymienione tyczy się lat 1988r. - do teraz.

 

Generalnie jest tak że im niższa cyfra z dopiskiem na końcu ES tym niższy model

ALE...

Czasem pojawiają się modele np odtwarzacza CDP-557ESD (i kilka innych nie tylko odtwarzaczy płyt) z dopiskiem ESD - to również jest seria ES.

Modele z przed roku 1988 też mają dopisek ES i też klasyfikuje się je według kolejności cyfr kierując się zasadą im wyższa cyfra z przodu tym wyższy model ale było ich niewiele bo wzmacniaczy było aż 3 - TA-F222ES, TA-F555ES I TA-F777ES (wersja dystrybuowana tylko w Japonii) potem były te same wersje tyle że udoskonalone i miały na końcu dopisek MK2.

 

Trzeba tez pamiętać że wyżej wymieniony opis tyczy się dystrybucji europejskiej. Inaczej były nazywane urządzenia na japonie i na stany zjednoczone. Trzeba tez wiedzieć że są takie urządzenia które były tylko w Japoni i nie było ich nigdzie indziej, i są też takie które były tylko w europie i nie było ich nigdzie indziej a są tez takie które były w europie i w stanach a nie było ich na innych kontynentach. Np. Amplituner STR-GX10ES był tylko w stanach. Model TA-F777ES był tylko w Japonii a np. końcówka mocy TA-N80ES była w stanach i w europie ale były różnice w budowie zasilacza i nie chodzi tu o różnice napięć 110v - USA 240v Europa. TA-F500ES był tylko w europie. Przykładów jest oczywiście więcej ale za dużo jest tego by każdy tutaj rozpatrywać.

Na temat brzmienia się nie wypowiadam bo to każdy indywidualnie rozpatruje. W teorii jest tak że im wyższa cyferka z przodu tym lepiej dla brzmienia ale czasem zdania są podzielone.

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu udało mi się zakupić CDP-XA555ES w kolorze szampańskim z wyglądu jak nowy, wszystko działa. Niestety w trakcie transportu zostało uszkodzone pokrętło AMS. Złamana oś encodera. Nr części wg instrukcji 1-475-006-11 (chyba taki sam w całej serii XA) raczej nie do dostania. Podobna sytuacja przydarzyła mi się z MDS-JA555ES i tam wymieniłem na ALPS chociaż w oryginale był Panasonic. Może ktoś wie jakim enkoderem można to zastąpić bo nie bardzo mam teraz czas żeby rozbierać sprzęt.

 

Druga sprawa na CDP-XA555ES postawiłem wzmacniacz którego nóżki z tyłu ledwo mieszczą się, myślicie można tak zostawić?

post-66756-0-58280600-1537448015_thumb.jpg

post-66756-0-40216100-1537448022_thumb.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj schematu i zobacz jak jest wpięty w płytę sterownika. Podejrzewam, że da się zastąpić jakimś podobnym. Nie sądzę by różnił się od obecnie produkowanych. Ale to kwestia raczej technicznej wymiany. Patrzyłeś czy nie wystarczy wymienić tylko ośki? Zobacz co to za firma i czy to enkoder absolutny czy inkrementalny? Sprawdź ile impulsów wykonuje na obrót. To też ważne (ile razy cyknie i przeskoczy)?

Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W płytę jak jest wmontowany to wiadomo. Ośka jest ułamana to nie będę próbował wymieniać, bo chyba nie da się. Ułamana część ma dł. 10 mm to całość do końca gwintu ( to co siedzi w sprzęcie) może być z 20 mm.

Nie wiem jakie wymiary ma encoder chyba 11 x 11 mm, bez rozbierania nie zgadnę chyba że ktoś wie. Czy schematy płytek drukowanych w instrukcjach serwisowych są pokazane w skali? Wtedy bym wydrukował i zmierzył jakie są wymiary.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego ALPS EC11EH124403 lub BOURNS PEC16-4220F-S0024. Wygląda dokładnie tak jak ten Enkoder. Ważny są także dokładnie długość ośki i maksymalne napięcie i prąd pracy. Zrób fotke i pomierz parametry. Zapewne cos da się wymienić.

Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa na CDP-XA555ES postawiłem wzmacniacz którego nóżki z tyłu ledwo mieszczą się, myślicie można tak zostawić?

Zdecydowanie nie powinno tak być. To co podkreśla Sony w materiałach reklamowych, to wyważoną konstrukcję tego wzmacniacza, uzyskaną dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu elementów w obudowie rama i belka, nóżki mają mimośrodowe i przeciwstawne punkty mocowania, co znosi amplitudę drgań. Inaczej mówiąc cały ten wysiłek na marne. Nie mówiąc o tym, że to źle wygląda. Moim prywatnym zdaniem ustawianie elementów ES w wysokie wierze, to nieporozumienie, spróbuj może znaleźć inne miejsce na te cenne klocki i postawić je obok siebie, lub chociaż zamień wzmacniacz, ze źródłem. Źródło widzę chyba nie ma rys. Coraz trudniej o elementy idealne. Na marginesie, poszukuję tego źródła w idealnym stanie.

Edytowane przez tomslaboratory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie powinno tak być. To co podkreśla Sony w materiałach reklamowych, to wyważoną konstrukcję tego wzmacniacza, uzyskaną dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu elementów w obudowie rama i belka, nóżki mają mimośrodowe i przeciwstawne punkty mocowania, co znosi amplitudę drgań. Inaczej mówiąc cały ten wysiłek na marne. Nie mówiąc o tym, że to źle wygląda. Moim prywatnym zdaniem ustawianie elementów ES w wysokie wierze, to nieporozumienie, spróbuj może znaleźć inne miejsce na te cenne klocki i postawić je obok siebie, lub chociaż zamień wzmacniacz, ze źródłem. Źródło widzę chyba nie ma rys. Coraz trudniej o elementy idealne. Na marginesie, poszukuję tego źródła w idealnym stanie.

 

Wczoraj zmieniłem ustawienie. Łatwiej było też zajrzeć do CD jak stoi nad. Mniej zabawy z kablami.

W środku CD wygląda jak nowy blacha pod transformatorami to ma taki połysk jakby dopiero co z fabryki wyszedł.

Niestety nie udało mi się dostać do encodera. Pokrętło na razie tylko wisi na ułamanej ośce. W zasadzie bez tego można sprzętu używać bo wystarczy pilot.

 

TA-FA777ES w idealnym stanie to koszt około 1800E. Ja swój kupiłem dopiero za czwartym podejściem w środku w stanie idealnym, z zewnątrz to niestety ślady użytkowania widać.

Ważne że fajnie gra ;)

 

post-66756-0-59167300-1537687270_thumb.jpg

Edytowane przez kszyho

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja wymiany encodera zakończyła się sukcesem. Zastosowałem encoder ALPS EC11B2024304 (akurat taki mi został z naprawy minidiscu). Rozstaw uchwytów mocujących do płyty jest trochę węższy niż w oryginale. Element gwintowany ma odrobinę większą średnicę mimo że pasuje ta sama nakrętka (trzeba było minimalnie powiększyć otwór w obudowie) i oś encodera jest za długa (trochę zeszlifowałem pilnikiem) i wystaje o 1,5 mm za dużo (może kiedyś zeszlifuje albo zdobędę oryginalny encoder).

post-66756-0-91239700-1537724363_thumb.jpg

post-66756-0-52947000-1537724370_thumb.jpg

post-66756-0-75159100-1537724380_thumb.jpg

post-66756-0-10414300-1537724844_thumb.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest do sprzedania TA-F670ES o numerach seryjnych 4500399. Sumienie nie pozwala mi przemilczeć tej aukcji w klubie ponieważ kupiłem ten egzemplarz i po 2 dniach odesłałem z powrotem. Podsumowując:

- uszkodzony prawy górny róg panela przedniego (na zdjęciach ten róg jest niby cały - pewnie stare zdjęcie - i w opisie też brak info o tym)

- czasem gra a po chwili pyka kilkukrotnie rozłączając sygnał i załączając

- odcina kanał raz prawy raz lewy, czasem klikanie SPEAKERS A/B pomaga czasem nie

- potencjometr trochę szeleści

- regulacja BASS i TREBLE nie działa w ogóle!!!

- na Source Direct kanały grają równo. Po wyłączeniu tego trybu kanały grają nie równo. Lewy kanał gra znacząco ciszej.

- selektor źródeł działa w 40-50%. Bardzo często po zmianie źródła wejściowego nie słychać nic lub słychać zniekształcony dźwięk.

 

Więcej nie pamiętam ale wzmacniacz był generalnie do naprawy. Teraz w aukcji jest opis że jest "po przeglądzie przez elektronika wszystkie potencjometry poczyszczone wszystko chodzi jak należy". Śmiem wątpić że czyszczenie naprawiło wyżej wymienione usterki a już na pewno nie uszkodzony róg :)

Edytowane przez mikel

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie... rozwiercić obudowę? O zgrozo! Pan Cie pokaże za tą anarchie.

 

Może to i tak profanacja ale nic nie rozwiercałem tylko delikatnie pilnikiem. Nakrętka i pokrętło tak zasłania.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest do sprzedania TA-F670ES o numerach seryjnych 4500399. Sumienie nie pozwala mi przemilczeć tej aukcji w klubie ponieważ kupiłem ten egzemplarz i po 2 dniach odesłałem z powrotem. Podsumowując:

- uszkodzony prawy górny róg panela przedniego (na zdjęciach ten róg jest niby cały - pewnie stare zdjęcie - i w opisie też brak info o tym)

- czasem gra a po chwili pyka kilkukrotnie rozłączając sygnał i załączając

- odcina kanał raz prawy raz lewy, czasem klikanie SPEAKERS A/B pomaga czasem nie

- potencjometr trochę szeleści

- regulacja BASS i TREBLE nie działa w ogóle!!!

- na Source Direct kanały grają równo. Po wyłączeniu tego trybu kanały grają nie równo. Lewy kanał gra znacząco ciszej.

- selektor źródeł działa w 40-50%. Bardzo często po zmianie źródła wejściowego nie słychać nic lub słychać zniekształcony dźwięk.

 

Więcej nie pamiętam ale wzmacniacz był generalnie do naprawy. Teraz w aukcji jest opis że jest "po przeglądzie przez elektronika wszystkie potencjometry poczyszczone wszystko chodzi jak należy". Śmiem wątpić że czyszczenie naprawiło wyżej wymienione usterki a już na pewno nie uszkodzony róg :)

Dawno nie sprawdzalem aukcji na allegro, czy wzmacniacz jest w tej samej cenie co byl? Bo jesli tak to śmiem twierdzić ze nic nie zostalo zrobione :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był zainteresowany mam na sprzedaż najwyższy model DAT Sony po modyfikacji Swobody

Może służyć za DACa ( ma wejście cyfrowe )

W niemieckiej prasie branżowej oceniony wyżej od topowych CD z serii ES

Czy masz na myśli model DTC-2000ES? Jeśli w stanie idealnym, byłbym zainteresowany. Niestety często "najwyższy model", to wcale nie najwyższy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie. Oto jest! Jedyny i niepowtarzalny Sony RM-30. Nowiutki komplet w pudełeczku z adapterem gwintu, instrukcją i paragonem zakupu z roku 1976. Ani jednej ryski, ten ideał nie był nigdy używany. Więc idealny do mojej kolekcji. Cenię sobie rzeczy doskonałe. Teraz zapolujemy na RM-50, ach to jest rarytas. ten ciężar zimnego aluminium w dłoni, ta jakość wykonania. Poezja. Poniżej Sony wczoraj i dziś.

rsv20y.jpgW3jFUI.jpgtR550d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.