Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Zakupiłem właśnie wzmacniacz F570ES z wyglądu stan idealny, ale jak do mnie dotarł okazało się że dźwięk co prawda jest, jednak tylko w słuchawkach i do tego w jednej ciszej. Czy ktoś ze znawców tego sprzętu może spotkał się już z takim problemem i wie co może mu dolegać?

Mam problem ze zwrotem wzmacniacza, a i przyznam że nie chciałbym tego robić bo wygląda jak bym go ze sklepu przyniósł.

Dodaj jeszcze że radiator robi się ciepły szczególnie od strony tylnej.

Proszę o jakieś rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pierwszym co bym zrobił to przeczyścił styki wszelkich przełączników i potencjometrów. Oraz poszukać czy są jakieś rezystory nastawne w torze przedwzmacniacza i je też potraktować środkiem do czyszczenie styków. Rozumiem, że masz schemat ideowy ww sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pod obudową może jakieś wtyki nie są w swoich gniazdach. Masz odpowiednio ustawione pokrętło wyboru głośników?

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście schemat pobrałem z neta. Co do czyszczenia to dziś będę się za to zabierał. Właściciel twierdzi że u niego grał, potem go odstawił bo kupił inny i tak stał przez dwa lata. Ile w tym prawdy nie wiem. Sprawdziłem wczoraj gniazdo słuchawkowe bo wiem że w niektórych wzmacniaczach słuchawki rozłączają głośniki choć w moim wzmacniaczu yamaha grają jednocześnie głośniki i słuchawki. Łączenia płytek także poprawiłem gdzie mogłem.

Zastanawia mnie kwestia przekaźników, ale czy wtedy nie miał bym dźwięku na obu parach A i B i obu kanałach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oczywiście schemat pobrałem z neta. Co do czyszczenia to dziś będę się za to zabierał. Właściciel twierdzi że u niego grał, potem go odstawił bo kupił inny i tak stał przez dwa lata. Ile w tym prawdy nie wiem. Sprawdziłem wczoraj gniazdo słuchawkowe bo wiem że w niektórych wzmacniaczach słuchawki rozłączają głośniki choć w moim wzmacniaczu yamaha grają jednocześnie głośniki i słuchawki. Łączenia płytek także poprawiłem gdzie mogłem.

Zastanawia mnie kwestia przekaźników, ale czy wtedy nie miał bym dźwięku na obu parach A i B i obu kanałach?

 

Specem nie jestem, ale z tego co wiem przyczyn może być kilka - przekaźniki, selektor, zabezpieczenie. Nadmierne grzanie może być kwestią regulacji prądów spoczynkowych. Ogólnie tak stary sprzęt należy raz na jakiś czas oddawać do serwisu. Na forum jest chociażby Bumpalump który w Soniakach się specjalizuje. Napisz do niego za ile i kiedy mógłby Ci zrobić gruntowny przegląd. Jeśli stan jest idealny, a teraz bardzo rzadko o takie sztuki i Ci się podoba, to zainwestowałbym w przegląd całkowity sprzętu. Jeśli jednak chcesz odesłać sprzęt (kupowałeś na drodze wysyłki?) to sprzedający nie powinien Ci robić problemów. Ogólnie jeśli się coś kupuje albo sprzedaje jako osoba prywatna, to nie musisz przyjąć zwrotu bo komuś się zakup nie podoba. Ale inna kwestia jeśli sprzęt nie jest w 100% sprawny. Jeśli opis mówił, że wszystko jest sprawne, to takie musi być i tutaj już sprzedający nie powinien się wykręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o grzaniu radiatora jako podpowiedź że końcówka pracuje, a to że któraś bardziej się grzeje tak jak mówisz, prąd spoczynkowy.

Myślę że selektor może być odpowiedzialny tylko jeśli chodzi o cicho grający prawy kanał, bo powinienem i w głośnikach słyszeć to samo skoro słychać na słuchawkach.

A co do przekaźników to nie wiem, słyszę jak załączają, ale nic się nie dzieje, dźwięku brak. Padły by oba na raz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Jestem po czyszczeniu pobieżnym ( oprócz selektora, który pracuje ) i kanały grają oba na słuchawkach tylko w głośnikach cisza. Myślę o przekaźnikach, ale wciąż się zastanawiam czy mogły fiknąć oba na raz. Po wyjęciu płytki z przekaźnikami widać że już były wymieniane i strasznie niechlujnie. Od strony ścieżek musiałem wymyć płytkę bo wszystko było wymazane jakby rozpuszczoną kalafonią.

 

Sprawdziłem na przewodach, które dochodzą do płytki z przekaźnikami i sygnał dochodzi, jednak nie ma w głośnikach więc stawiam na nie właśnie. Teraz radiator cały ma ta samą temperaturę ( mierzone organoleptycznie ).

Edytowane przez irrec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może nie do końca związany z klubem ale...

Mam mały kłopot, przez niedopatrzenie stałem się właścicielem CDeka CDP-XB930 bez docisku stabilizującego.

1. Czy jest szansa dorobienia takiego docisku?

2. Ma ktoś może do sprzedania?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może nie do końca związany z klubem ale...

Mam mały kłopot, przez niedopatrzenie stałem się właścicielem CDeka CDP-XB930 bez docisku stabilizującego.

1. Czy jest szansa dorobienia takiego docisku?

2. Ma ktoś może do sprzedania?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Myślę że to można dorobić. Oryginał to chyba z brązu jest.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, temat ogarnąłem. I delektuje się nowym nabytkiem. Na chwilę obecna wyeliminowałem przekaźniki zupełnie i zmostkowałem, aby usłyszeć coś w głośnikach. Zamówię przekaźniki to założę. Prąd spoczynkowy był ustawiony na 30 kilka mV, więc ustawiłem wg. serwisówki na 14mV.

Czy ktoś może posiada płytkę z wyjściami głośnikowymi od f570es bo tą ktoś mocno sfatygował i szukam w dobrym stanie.

 

Co do samego brzmienia porównując do Yamahy AX 750, którą posiadam:

 

1) Średnica teraz mocno wysunięta.

2) Bas już nie trzęsie chałupą ;) , tylko tak jak inni piszą punktowo i nie ciągnie się w nieskończoność. Więcej też jest wyższego basu.

3) Wysokie tony mega przyjemne, nie natarczywe jak ma to miejsce w Yamaszce.

 

Stwierdzam że ten model Yamahy jest dla tych, którzy lubią łubudubu bez finezji. Co nie znaczy że f570es nie potrafi wprawić wszystkiego w ruch. Potrafi, jednak bez przesady i do tego wtedy kiedy trzeba.

 

I teraz to czego się obawiałem, czyli mogę kupić f770 lub f555 i już mnie korci bo jak tu jest pięknie to jak będzie na tych modelach....? ;) Co prawda nie mam jeszcze dobrego źródła bo dźwięk podaje z laptopa, ale już myślę nad DAC-iem. Może przy okazji coś polecicie w rozsądnej cenie adekwatnie do sprzętu i najlepiej z wymiennym op-ampem, dla celów testowych.

 

Za niedługo będę składał kolumny zamknięte, więc dopiero będzie to co lubię...

A, i jeszcze jedno jakie polecacie przekaźniki, lepsze jakościowo? ( Jestem z tych co wierzą że wszystko gra ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to można dorobić. Oryginał to chyba z brązu jest.

Dzięki za sugestię, też o tym myślałem.

Tylko potrzeby jest ktoś kto: 1. ma to ustrojstwo 2. ma suwmiarkę i wie jak ją używać :) 3. jakąś wagę żeby zważyć 4. sprawdzić czy jest to magnetyczne (miałem kiedyś CDP-XA20 i wydaje mi się że był taki efekt).

Może w jakimś Service Manual jest to do znalezienia?

 

A, i jeszcze jedno jakie polecacie przekaźniki, lepsze jakościowo?

Takamisawa, Omron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji serwisowej jest tylko nr części.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję mam ze strony hifiengine. Plik jest za duży żeby załączyć.

 

Zmniejszyłem rozmiar ale jest czytelny.

hfe_sony_cdp-xb930_e_service.pdf

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię, też o tym myślałem.

Tylko potrzeby jest ktoś kto: 1. ma to ustrojstwo 2. ma suwmiarkę i wie jak ją używać :) 3. jakąś wagę żeby zważyć 4. sprawdzić czy jest to magnetyczne (miałem kiedyś CDP-XA20 i wydaje mi się że był taki efekt).

Może w jakimś Service Manual jest to do znalezienia?

 

 

Takamisawa, Omron

Mam xa20es , tam jest magnetyczny docisk . Niestety suwmiarki nie posiadam ale na linijkę to średnica 3.2 cm wysokość jakies 11 mm i waga to 36 gram. Edytowane przez Stefek79

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kiedyś 930XB i też mi się wydawało, że tam jest tak jak XA20 magnes. Bo chwytał mocno płytę od góry. Zresztą nie ma chyba wyjścia bo CD obraca się dosyć szybko i bez takiego uchwytu by wyleciała rozwalając w środku mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie po co we wzmacniaczu ten miedziany pasek przyklejony taśmą od dołu górnej pokrywy?

post-66756-0-46136300-1539008689_thumb.jpg

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono miłośników ESów. Od kilku dni jestem posiadaczem TA-F707es. Mam nadzieję, że nie wygnacie mnie do powitalnie bo tak na szybko takiej nie znalazłem ;-) . Zanim dokonałem zakupu przebiłem się przez niniejszy temat. Bardzo pouczający. Po zakupie wzmacniacz odkurzyłem w środku, usunąłem kilka zimnych lutów na gniazdach wejść i wyregulowałem napięcia dla prądów spoczynkowych. Było L-16mV, P-28mV. Ustawiłem obydwa jak na płycie napisali na 30mV. Mam nadal dwa niepokojące objawy, które mam nadzieję przy Waszej pomocy usunę. Mianowicie:

- po włączeniu kiedy wzmacniacz zimny (np. po nocy) w oczekiwaniu na zmianę LED z czerwonego na zielony słyszę dość mocny trzask w lewym (zawsze w lewym) głośniku i dioda zostaje czerwona i cisza. W tym czasie (tylko dioda czerwona nad wyłącznikiem) nie słychać przekaźników głośnikowych przy przełączaniu A/B. Dopiero po wyłączeniu i ponownym włączeniu wzmacniacza (czasami kilka razy) zaskoczy, zmieni się na zielony i „gada”. Później już można włączać i wyłączać i jest ok, do ponownego całkowitego wystygnięcia. Tu niestety nie mam pojęcia co może być.

- Jak już gra kolejnym problemem jest zdarzający się charczący dźwięk, nawet czasami dźwięk zanika i pulsuje, losowo w lewym lub w prawym kanale. Głównie na we CD i Tape2, czasami na innych. Pomaga przełączenie kilkukrotne rodzaju wejścia. Dobrze kombinuję, że to selektor wejść do czyszczenia? Przypomina mi to potencjometr suwakowy, które kiedyś mi się zdarzało rozbierać. Czy ustrojstwo może wyglądać podobnie. Wiem że nie polecacie sikać w niego bez rozbierania. Może się to rozsypać tak, że nie poskładam do kupy?

Bardzo proszę o kilka uwag. Z góry dziękuję Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zimne luty

Wcześniej polutowałem wszystkie gniazda wejściowe, a wczoraj przeleciałem tranzystory na końcówce lewego kanału i trzaski nadal występują. Zaobserwowałem, że te trzaski to idzie jakaś składowa stała na lewy głośnik bo słychać trzask i buczenie głośnika (słychać, że trzyma) i po chwili odłącza zabezpieczenie (dioda zmienia się na czerwoną). Ewidentnie jakiś syf gdzieś siedzi i zwiera, lub faktycznie jakiś ukryty zimny lut.

Co proponujecie, jechać po kolei wszystkie luty jak leci, czy są jakieś newralgiczne punkty od których należy zacząć?

 

2. Elementy stykowe do regeneracji

Na początek (selektor wejść) siknąłem w dziurki kontaktem S, przedmuchałem powietrzem w sprayu i na koniec lekko cyknąłem kontaktem PR. Jeżeli nie pomoże to rozbiorę.

Tu pytanie, wylutować i rozebrać, czy da się rozebrać nie wylutowując (selektor wejść) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.