Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie? Zobaczę to po zdjęciu górnej pokrywy?

TAk. NA płycie głównej z CPU i DSP powinien być taki szeroki kondensator o dużej pojemności i napięciu zazwyczaj 5,5V. Kilka tygodni temu dyskutowaliśmy o tym ,ale w innym modelu. Powinien być widoczny bo wygląda nie jak walec, ale jak talerzy płaski

 

Nie. Pasek był wymieniany.

 

A czy dochodzi napięcie do silnika przy próbie wysunięcia/ wsunięcia tacki? Trzeba by to sprawdzić multimetrem, może być zwykły woltomierz do 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk. NA płycie głównej z CPU i DSP powinien być taki szeroki kondensator o dużej pojemności i napięciu zazwyczaj 5,5V. Kilka tygodni temu dyskutowaliśmy o tym ,ale w innym modelu. Powinien być widoczny bo wygląda nie jak walec, ale jak talerzy płaski

Niestety nic takiego nie widać po zdjęciu pokrywy. Mam wrażenie, ze ten kondensator jest na płytce frontowej na której są przyciski do sterowania (open, play i pozostałe). Niestety frontu nie udało mi się zdjąć bo trzeba by zdjąć osłonę szuflady, a tego można dokonać tylko gdy szuflada jest wysunięta. Nie wiem jak ją wysunąć ręcznie więc nie siłowałem się z tym. Co do silnika, to mam wrażenie, że obydwie usterki pojawiły się w jednym czasie.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być gdyż kondensator robi zwarcie do masy i dociąża zasilacz co powodować może jego niestabilną prace. choć z tego co wiem są to osobne zasilania i stabilizatory. Ale to trzeba sprawdzić.

 

Jesli chodzi o kondensator to jest on oznaczony jako C990 0,1uF/5,5V niedaleko IC302

Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jednak sam nie będę w tym grzebał, żeby nie doprowadzić do większych zniszczeń. Chętnie oddałbym cd w ręce speca.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wylutowanie i rozebranie, w selektorze jest jeszcze jedna tarcza zanitowana w plastikowym opakowaniu, tam zaden preparat nie dotrze a tylko wiecej szkod narobi

Powyższy cytat dotyczy selektora wejść w TA-F707ES.

Kiedyś pisałem, że siknąłem przez dziurki kontaktem i poczekam co się będzie działo. Wtedy byłem w błędzie bo robiłem to w suwakowym selektorze wyjść na tylnej płycie z gniazdami, myśląc, że to selektor wejść. Charczenia nadal się pojawiały więc kapnąłem się, że selektor wejść jest w innym miejscu. Tym razem za poradą kolegi Bumpalump wylutowałem ustrojstwo, rozebrałem i wyczyściłem te "słoneczka". Nie taki diabeł straszny. Tym razem już jest czyściutko (zero charczeń) i szybko się przełącza na poszczególne wejścia. Mam kilka fotek więc postaram się wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tej małej nie. Pamiętam, że pisałeś o czymś zanitowanym, to pewnie to. Przyznam, że zignorowałem i nie kopałem dalej. Fakt, że nie miałem problemów z samoczynnym przełączaniem, tylko niekiedy jakby nie łączył jeden kanał i powtórne przełączenie zazwyczaj pomagało, jednak wkurzało. Teraz po umyciu i potraktowaniu kontaktem PR jest idealnie.

A zapytam, dużo kłopotu sprawia roznitowanie tego małego selektora w porównaniu z tymi dwoma dużymi? Tak na przyszłość ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tej małej nie. Pamiętam, że pisałeś o czymś zanitowanym, to pewnie to. Przyznam, że zignorowałem i nie kopałem dalej. Fakt, że nie miałem problemów z samoczynnym przełączaniem, tylko niekiedy jakby nie łączył jeden kanał i powtórne przełączenie zazwyczaj pomagało, jednak wkurzało. Teraz po umyciu i potraktowaniu kontaktem PR jest idealnie.

A zapytam, dużo kłopotu sprawia roznitowanie tego małego selektora w porównaniu z tymi dwoma dużymi? Tak na przyszłość ;-)

Nity sa plastikowe, scinasz nozykiem do tapet a po czyszczeniu zgrzewasz lutownica plastik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500zł - 3500zł takie są realne widełki cenowe. Trzeba wziąć pod uwagę następujące czynniki:

- kolor (srebrne są rzadsze przez co droższe)

- czy są boczki (z boczkami oczywiście droższe)

- czy jest oryginalny pilot (oryginalny dedykowany do tego modelu a nie taki który obsługuje wszystkie funkcje)

- karton, dokumenty folie itp.

- czy był serwisowany czy nie

Mam dwóch znajomych którzy w przeciągu półtora roku kupili te odtwarzacze i generalnie też na tej podstawie oszacowałem jego wartość. Znajomi nie znają się wzajemnie jak również Ja nie miałem wpływu na zakup przez nich tych odtwarzaczy.

Do czego można porównać 777ES?jak on gra? Pewną rekomendacją(dla mnie) jest fakt,że gra na nim Art Dudley,mój ulubiony recenzent Stereophile,ale wiadomo,każdy jakieś preferencje ma. Prosiłbym o krótką charakterystykę prezentacji tego plejera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze wzmacniaczem TA-F690ES.

 

Nie reaguje na regulację barwy przy wyłączonym Source Direct. Kręcenie potencjometrami bass i treble nic nie zmienia.

Natomiast gdy włączam przycisk Source Direct to nie zapala się obok niego dioda informująca o przejściu wzmacniacza w ten tryb.

Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D oznacza digital, trzeba rozpatrywać konkretne modele, np 557esd jest tej samej klasy co np x777es tak samo jak 338esd i 337esd jest tej samej klasy co x555es

 

Dzięki - odpowiedź potwierdza moje przypuszczenia, śledząc ceny sprzętu pojawiającego się na portalach aukcyjnych podejrzewałem, że tak właśnie jest. Rozumiem że ESD mają inny w sensie wyższej klasy DAC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie reaguje na regulację barwy przy wyłączonym Source Direct. Kręcenie potencjometrami bass i treble nic nie zmienia.

Natomiast gdy włączam przycisk Source Direct to nie zapala się obok niego dioda informująca o przejściu wzmacniacza w ten tryb.

Co to może być?

Isostat source direct do regneracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pasować Panasonic EECS0HD224H

Dzięki Muda.

 

Sprawa jest dalej aktualna. Poszukuję kogoś, kto zajmie się naprawą mojego X505ES.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bumpalump.

Isostat zregenerowany, wszystko działa prawidłowo, obyło się bez wylutowywania.

Przy okazji dokładnie wyczyściłem go z kurzu (na szczęście nie było go dużo) i rozebrałem i umyłem obudowę, panel przedni, pod panel itp.

Wzmchol wygląda i działa jak nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w jakim stanie estetycznym? W życiu nie postawiłbym tego u siebie. Nie wiem jak można było doprowadzić ten sprzęt do takiej ruiny. Owszem można znaleźć wiele sprzętów, które poszukuję. Niestety najczęściej po przejechaniu kilkuset kilometrów, lub sprowadzeniu czegoś z zagranicy, okazuje się, że to co oferujący uważa za "idealny stan, żadnych rys", można włożyć między bajki. Niestety dotyczy to także sprzętów b. rzadkich jak Sony Series 1 (TA-N1 itd.) W desperacji postanowiłem jednak zdobyć swój wymarzony sprzęt i tym sposobem, mam po kilka egzemplarzy danego modelu i wciąż szukam tego doskonałego. Trudno, ideał wymaga poświęceń. Wydaje mi się, że był okres, kiedy stereo wyparte przez kino domowe zalegało gdzieś po piwnicach, strychach i nikt o nie nie dbał. Dało to taki rezultat, jak widać w tym ogłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze trzy miesiące temu udało mi się kupić taki wzmacniacz w stanie idealnym za połowę tej ceny, nawet były oryginalne zatyczki w gniazdach kabli głośnikowych. Niestety brak oryginalnego pudła.

Trzeba szukać i czasem trafia się okazja np. był do kupienia ostatnio w b. dobrym stanie (przynajmniej na zdjęciach) za około 1400 zł CDP-XA555ES w kolorze szampańskim ale sprzedający nie specjalnie był zainteresowany klientem z Polski.

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.