Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

kris57 i Aga20ok to ta sama osoba ale sposobem podejscia i tak bije na glowe bartka_USA (grzegorz_USA to jego klon). Nie wiem jak jest z baskersem ale podejrzewam ze to ta sama osoba. Swiadcza o tym zdjecia robione w identycznych warunkach i podobny opis. Yvette21 to klonik ktory ma za zadanie kupowac przedmioty i licytuje w co drugiej aukcji szukajac tzw okazji:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 24 Gru 2007, 15:02

takie gnidy to powinny być na allegro piętnowane ebay już coś takiego wprowadził dla ludzi bojacych się dać takim pokurczom negatywwa i oceniasz delikwenta anonimowo a on tego nie widzi no a pózniej sumarycznie całość ocen leci mu na pysk i nawet nie wie przez kogo ,no i dobrze,zasłużył na to.

Może Panowie z Allegro zrobią coś z tym żeby zakupy znów stały się bezpieczne ,inaczej ciemno to widzę jeśli będziemy sie bali dać negatywa bo sobie sami zaszkodzimy

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

bartek_USA i baskers to ta sama osoba - zdjecia sa bardzo podobne a po zaladowaniu ich do czytnika exif okazuje sie ze robione tym samym aparatem: Fuji S 5600 przy bardzo podobnych ustawieniach. Przypadek? Nie sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Rafaell akurat lubie fotografie i ciut sie na niej znam:) Na razie tylko ciut ale bedzie lepiej:) Poza tym chorobliwie nie znosze bartka_usa za jego chamstwo cwaniactwo i zarozumialosc. Mielismy tylko kontakt mailowy ale wystarczy. Krisa57 (Aga20ok) znam osobiscie. Podstawowy blad jaki robi to kupuje bardzo drogo klocki i nie zna sie na nich kompletnie. Stad szroty za potworna cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak juz kupiony !!! NA początek mojej przygody z serią ES zona zakupiła mi pod choinkę model 570ES od sprzedawcy z Gdyni od którego już wielokrotnie kupowałem NAD-y i nigdy nie byłem zawiedziony. Wiem że 570ES to nie to samo co 770ES ale jak się nie ma co się lubi......Jest na aukcji jedna 770tka ale w kolorze szampańskim który kompletnie mnie nie urządza. Mogę od sprzedawcy u którego zakupiłem wzmacniacz nabyć CD 202ES lub 303ES za bagatelne pieniądze, ale pierwszy mnie nie urządza a drugiego mi nie poleca ze względu na ewentualne problemy z serwisem. Poszukuję minimum 505tki bo na 707 trzeba mieć nie lada farta !!! Kolega VISTO ma 505-tkę na sprzedaż za kwotę 1300zł i powaznie rozważam tą ofertę. Jednakże tyle się naczytałem o niedostępnych laserach z tego modelu że z sercem na ramieniu myslę o wydaniu takiej kasy na CD który w każdej chwili może stać sie jedynie ozdobnym, nieużytecznym meblem.....Jesli w modelu 303ES jest taki sam laser i mogę go kupić za kwotę 300-400zł to może warto w niego zainwestować jako bazę części zamiennych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kompaktów zeby to bylo jasne. ze wzmakó nie polecam (ale tak ostroznie) jedynie 630esd. moze poprostu zbyt malo czasu mu poswieciłem, w kazdym razie pierwsze wrazenie fatalne. a 570tki miałem, jedną niedawno. fajny wzmaczek, fajny, zalezy jeszcze ile za niego dałes. jesli wiecej niz 550zł to juz moim zdaniem srednio, bo juz za około 600 trafisz np 670tke (trafiaja sie okazje). obecnie jednak gdybym miał 500zł i do wyboru dwa wzmacniacze: 530 i 570es, to wybrałbym 530tke za większą uniwersalnosc. choc na model 570 es w tej chwili 500zł nie starczy, ceny są z lekka dziwne jesli to tak delikatnie da sie okreslic;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem 590 zł i nie będę rozpaczał nad przepłaceniem o 50-100zł, tym bardziej że płaciła żona...hehe....Ważniejszy był dla mnie zakup z zaufanego źródła i mozliwośc oględzin sprzętu wewnątrz przed zakupem. Zakupy w ślepo na allegro nie dają mi poczucia bezpieczeństwa i miałbym więcej do stracenia. Zdecydowałem sie na CD modek 505ES od naszego kolegi z forum VISTO za kwote 1300zł. Gdy już będę miał cały zestaw w domu i dołącze do ES-maniaków na spokojnie będę śledzić aukcje allegro i ebay w poszukiwaniu wyższych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..)Kto jeszcze zna jakieś inne sposoby wykrywania gnid ?(..)

 

Dlaczego tak ostro i to w okresie świątecznym?

To że baskers=Grzegorz i bartek i yvette to wiadomo od dawna że jedna spółka i nie widzę w tym nic złego że gość w ten sposób sobie dorabia.Kupił,jest jego ma prawo dać swoją cene.Tylko idzie o to żeby sprzedawał sprzęt sprawny.Podobnych handlarzy jest na allegro od groma w każdej kategorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-Bolt, 25 Gru 2007, 18:34

baskers niech sobie handluje ale dla czego sprzedaje syf jako igłę i wprowadza ludzi w błąd, ja mam dość takich syfiastych sprzedawców a Ty sobie kupuj od niego i sponsoruj go jak taka Twoja wola

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie wpisy o nierzetelnych sprzedawcach na allegro zaczynam to łączyć z kilkoma własnymi negatywnymi kontaktami właśnie z rejonu Krakowa. Sytuacja robi się bardziej jasna. Dziwi mnie tylko dlaczego nie ma takiej negatywnej listy na forum ku przestrodze innych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegrowicz z loginem kris57 ewidentnie kopiuje komentarze na temat sprzedawanych przedmiotów ze stron audiostereo.pl. Robi to na tyle perfidnie i bezmyślnie że poza "kopiuj-wklej" nie stać go nawet na minimalne korekty tekstu. Wszystkie sprzedawane przez niego przedmioty to " okazja, unikat, rodzynek, igła, jedyny taki, piękny, rarytas, itd." O dziwo konto bankowe na które przelewane są pieniądze za wygrane aukcje jest zarjestrowane na jakąś kobietę która mieszka w miejscowości PRZYTKOWICE a sam mieszka w miejscowości SKAWINA. Nawet nie wiem gdzie to jest, napewno nie w Krakowie i daje troche do myslenia dla czego ten sprzedawca tak kręci i kombinuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>cles, 26 Gru 2007, 16:35

Istnieja trzy możliwości:

1.znajdujesz nr produktu w instrukcji obsługi i wrzucasz w google powinno pomóc-masę firm zajmuje się sprzedażą części zapasowych i znajdziesz bez problemu zalegające magazyny części

2.Wysyłasz mailem zapytanie do przedstawiciela sony na EU i na wszelki wypadek na rynek amerykański.

3.Bierzesz lecisz do sklepu ze szpejami i kupujesz takie malutkie złączki sprężynujace -całe 8 sztuk kupujesz kabelek 5 zyłowy ekranowany (n.p. mikrofonowy) bierzesz lutownicę do łapki i sobie lutujesz .Nępnie wkładasz folię do gniazda przed włożeniem spryskujesz to silikonem w sprayu.Kupujesz klej dwuskładnikowy n.p. Poxipol.Zakładasz poszczególne kabelki z zaciskami na wystające 4 cycki (folię powinny przebić)natępnie mieszasz klej i obtykasz nim zaciski i wypełniasz gniazdo masą (folia zapobiega przywieraniu do gniazda a silikon przyleganiu kleju do folii) Czekasz aż zastygnie-póżniej jak nie zapchałeś za głęboko i za mocno kleju (róbn to z głową) to możesz sobie takią własnej roboty wtyczkę wyjąć chociaż po co ma ż przecież z tego rozwiazania korzystać na stałe.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

irakleo, 25 Gru 2007, 20:28

 

>Allegrowicz z loginem kris57 ewidentnie kopiuje komentarze na temat sprzedawanych przedmiotów ze

>stron audiostereo.pl. Robi to na tyle perfidnie i bezmyślnie że poza "kopiuj-wklej" nie stać go

>nawet na minimalne korekty tekstu. Wszystkie sprzedawane przez niego przedmioty to " okazja, unikat,

>rodzynek, igła, jedyny taki, piękny, rarytas, itd." O dziwo konto bankowe na które przelewane są

>pieniądze za wygrane aukcje jest zarjestrowane na jakąś kobietę która mieszka w miejscowości

>PRZYTKOWICE a sam mieszka w miejscowości SKAWINA. Nawet nie wiem gdzie to jest, napewno nie w

>Krakowie i daje troche do myslenia dla czego ten sprzedawca tak kręci i kombinuje...

 

Jeśli jest tak jak piszesz (o tym rachunku bankowym) to masz gościa, wystarczy napisać w tej sprawie do Allegro, że konto w allegro jest zarejestrowane na inną osobę niż osoba sprzedając (czyli faktycznie osoba na której rachunek idzie zapłata) i zawiesza gościowi konto na allegro bez możliwości odblokowania tego konta !!! Powód nie zgodne z regulaminem użyczenie konta w allegro innej osobie. Jak gość cię w nerwia to popróbuj tego sposobu... chociaż jak wiadomo MY POLACY brzydzimy się donosicielstwem :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Albo 770-tka za 1500... Cwaniaczki z allegro faktycznie już nie mają wstydu ;)

 

>Rafaell, 23 Gru 2007, 21:32

>>camle, 23 Gru 2007, 20:53

>>no nie przesadzajmy ja za swój dałem w Austrii 1500zł+ transport a i tak bez izopropanolu się nie...

 

sory, za pomyłkę w symbolu - oczywiście miałem na myśli tę 730 od chris57...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dołączam do grona posiadaczy Sony ES, jest to tuner ST-S590ES :-)

 

mam też pytanie do obeznanych/posiadaczy, czy ów tuner ma możliwość sterowania pilotem a jeżeli tak to jaki model pilota(ów)? a także gdzie znaleźć instrukcję obsługi do tegoż? na sony-europe.com w support nie ma do ściągnięcia :-/

za sugestie dziękuję,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71

 

Z przykrością muszę się przyznać, że nie posiadam powyższego wzmacniacza (ostatni prawdziwy wzmak stereo ES) a te piękne zdjęcia zrobił Czech Marek Bubnik. Moją uwagę zwraca kształt ścieżek na PCB, które nie są liniami prostymi, co oznacza, że druk projektowano jeszcze chyba ręcznie (to jest bez programów typu CAD), a model ten był produkowany w latach 1993-1994 (jeśli się mylę to proszę oczywiście o sprostowanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Aaa i TA-F 700 ES to byl pierwszy wzmak w ktorym zastosowano Gibraltar Chasis. Jakis czas byl to najwyzszy model - chwile pozniej opracowano 800 ES dokladajac drugie trafo i kolejna pare Sankenow na kanal. Nie wiem czy dobrze widze ale 808 nie ma chyba Sankenow...

 

Sony's first 1980s big integrated amps that "looked" like big integrateds (bar the 1983 TA-F777ES). Part of the units designed by the first official ES team assembled as such in 1986. Incredible as it may seem but there was no such "fixed" team since... 1965 !

 

Sony's first units to sport the Gibraltar chassis made of polyester, calcium and carbon. Trivial differences between the 700ES and 800ES are the mention of DAT as possible tape source and minor lettering layouts. The real differences lie in the F800ES' second power transformer and triple Sanken output push-pull ; the F700ES only has a double push-pull but the devices are the same: Sanken A1186/C2897. Available with sideburns depending on the market and sold in Japan as TA-F333ESX (F700ES) and TA-F555ESX (F800ES).

 

What is interesting, in retrospect, is that many are always willing to bash Sony for not ever having made serious audio. Sure. But these amplifiers sold extremely well, worldwide. The proportion of equivalently priced Pioneer, Onkyo or Sansui must be around 1 to 5, if not more: there are thousands and thousands and thousands of F800ES and F700ES everywhere. Especially in Germany. And especially in Japan! Now, Sony didn't force people to buy their amps so the latter must have had some qualities, right ?

Well, selling as they did, the F700ES and F800ES gave way to a series of integrated amplifiers which sold even better than the original two, this time within a gradually folding market. Amazing, isn't it? Especially coming from a brand which never, ever, made anything worthwhile besides flashy portable gadgets !

 

 

Co ciekawe te sama pare tranzystorow wciaz stosuje Accuphase np w modelu E 213 - oto link z recenzji:

http://www.av.com.pl/index.php?t=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.