Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>Henryk Kwinto - poprosił bym. Można także kupić gałke do regulacji wzmocnienia ? Nie stety mam nie oryginalną, i jeszcze kupił bym chętnie gałke do przełączania tuner,cd itp. Z nerwów ukręciłem jedną.

 

 

>Rafaael - powietrze sprężone też nie pomogło. W dodatku z nerwów tak jak wyżej napisałem ukręciłem gałke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guerreros, 8 Sty 2008, 12:26

 

>tak tylko te kondy mogą być puste a wtedy nawet 22000 nie pomogą

 

Chciałem napisać w tym miejscu coś złośliwego, ale... nie napiszę :)

Generalnie jest tak, że z wiekiem (szczególnie przy takiej temperaturze jaka panuje np. w TA-F770ES) elektrolity podsychają, ale proces ten w znacznie większym stopniu dotyczy elektrolitów małej pojemności niż tych dużych. Tak więc kolego, spokojnie możesz się nie martwić w 15-18 letnim SONY o te największe elektrolity, co innego te małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem jaki jest punkt odniesienia (przedział cenowy, konkretne modele) dla wzmacniaczy Sony z serii ES. Np. taki TA-F870 czy gra na poziomie nowych wzmacniaczy z przedziału 2000-3000 zł.

Zastanawiam się czy nie wymienić mojego Sonego 870 Es na np. Jolidę 1501RC czy nowego CEC-a 3300. Tylko czy warto skoro ten Soniak uzywany kosztuje niewiele mniej od nowych wspomnianych. Czy ktoś z Was miał doczynienia z wymienionymi wzmacniaczami?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DooH sprzedający ten 670ES na allegro napisał, ze

"Uwaga! Dziś sprawdziłem jeszcze raz wzmacniacz i wszystko jest sprawne poza jednym przełącznikiem. Chodzi o wybór głośników "AB", po podłączeniu pod B (tak miałem przez cały czas użytkowania sprzętu ze względu na wygodniejsze ułożenie kabli) wszystko gra natomiast pod A znika jeden kanał przy małych głośnościach. Moim zdaniem jest to wina przełącznika ponieważ wzmacniacz przy podłączeniu pod B zachowuje się całkowicie normalnie, regulacja głośności jest całkowicie równa już od bardzo niskich poziomów wysterowania."

 

warto skomentować to uszkodzenie bo jest ono... klasyczne, większość wzmacniaczy SONY ES będzie miało z tym problem. Otóż przynajmniej w 770ES i wyższych, ale i z tego co widać na powyższym zdjęciu 670ES mają przełącznik A/B na przekaźnikach, te przekaźniki po latach powinny być wyczyszczone a najlepiej w ogóle wymienione na nowy. Jednym słowem w każdym wzmacniaczu który ma tak rozwiązany przełącznik A/B może pojawić się taki problem (nawet kupując całkowicie sprawny wzmacniacz należy liczyć się z możliwością wystąpienia takiej usterki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie w ten sposób dotarliśmy do sedna problemu czy kupować stary wzmacniacz ES.

Rekapitulując to co wyżej napisałem należy liczyć się z:

1) potrzebą wyczyszczenia przełączników mechanicznych i potencjometrów,

2) wymianą kondensatorów małej wartości i średniej (najlepiej zrobić to profilaktycznie szczególnie na płytkach oznaczonych przez sony w dokumentacji jako MAIN),

3) wymienić przekaźniki.

Czyli jest to świetny sprzęt ale dla kogoś kto ma minimum doświadczenia z lutownią (lub zna kogoś kto ma :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>zoltar7, 8 Sty 2008, 22:53

Radzę więcej tego spirytusu nieoszczędnie zalać z tyłu płyty czołowej i solidnie wszystkie przełączniki i przyciski palpacyjnie pomęczyć (te kabelki plecione poprawiłeś ? naprawdę jest lepiej)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zoltar7 za tę informację, jakoś tak mam, że jeśli coś w klocku jest uszkodzone, to automatycznie odpuszczam sobie jego licytację. Choć jak widać, tym razem niesłusznie. No cóż, niewiedza kosztuje (a przynajmniej nie pozwala zarobić). Teraz już będę wiedział, że "ten typ tak ma" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Disco... - to zabrzmi głupio, ale dzięki Tobie zdecydowałem jednoznacznie, że pozostaję przy moim Soniaczu. Zamontuję w swoim Sony XB-930 QS nowy DAC Stelmacha i będę miał HI-END, w moim mniemaniu oczywiście.

 

Przy okazji miłośnikom Sony polecam ten odtwarzacz - to jest dobra alternatywa dla CD z serii ES, do których laserów już nie kupicie. A ten wyposażony jest w tani laser i bajer w postaci krążka. I wiele innych bajerów jak CD-TEXT etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zoltar7, 8 Sty 2008, 22:53

 

>2) wymianą kondensatorów małej wartości i średniej (najlepiej zrobić to profilaktycznie szczególnie

>na płytkach oznaczonych przez sony w dokumentacji jako MAIN),

 

Oczywiście chodzi mi o kondensatory elektrolityczne... a nie o wszystkie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... odnośnie wyższych klocków sony ES - tu konkretnie TA-F808 ES i cena ok 500EUR nie bieże sie z nikąd :)

 

- Wonderful "vintage" Sony ES quality. Not like todays. Wonderfully tight, airy, delicate, clear sound. Thank you MOSFET output stage. I have been round and round with separates and integrated amps over the past ten years and have had systems worth over $25,000 (Bryston BP-25, McIntosh MC500, McIntosh MR-78, Aerial 8 speakers, etc.) over this time frame and have never been happy long term. The best sound was a McIntosh MA-6850 integrated amp. But then a meter failed so I decided to upgrade to the MC-500 and preamp tried a McIntosh C-38 and didn''t like, so went to a Bryston BP-25. A world better, but not like the integrated. So I sold all and found this 808ES integrated after six months of advertising on Audiogon "wanted" ads. And it has been worth the wait. Only three responses. One from Germany, one from SF and this one. Both the German and SF ones were cash and sight unseen. This one I got with a money-back deal and used a credit card for further protection. And it is very clean and in good shape. But the sound is what it is all about. And this unit sounds the equal, if not better, than the McIntosh. I almost bought the new MA-6900/6500, but this unit came on the radar screen at the same time. So I am very happy with it at this time. I use a set of Soliloquy 5.0s monitors, California Audio Las CL-10 CD player, Rega 25 w/RB900 arm and Grado Sonata cartridge and a Sony STS-730ES tuner. And I really like the sound. Will ad a SACD/DVD/CD player and subwoofer later this year and will be set. But the sound from this unit is truely soothing. Crystal clear with amazing detail. No grain, no mush. Just wonderful detailed music. And a treat at 1/4 the price of the McIntosh. I listen to classic jazz (Miles, Monk, etc.), classical and classic rock (Stones, Little Feet, etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie no jasne panowie to byla prowokacja. Osobiscie uwazam ze ESki moga smialo konkurowac ze wspolczesnym dobrym hi-fi i jak sa zadbane moga go czesto przewyzszac. O konkurencji dla budzetowek o ktorej pisalem nie ma mowy. Te obrywaja w przedbiegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.