Jump to content
IGNORED

PRE OUTS Korna prośba o szybką odpowiedź


Krzych L

Recommended Posts

Mam podłączony dobry wzmacniacz, ale samą końcówkę? Teoretycznie tak, nie wiem tylko jak z wysterowaniem, czy nie będzie na całą parę. W amplitunerach KD nie ma sterowania przednimi kanałami w menu, są wszystkie inne. To może być problem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, ale mam dalsze pytania?

 

Po pierwsze, czy warto (mam Yamahe RX-V640 i mocny niedosyt basu).

Po drugie, co to w takim razie są te "pre outs"

 

KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Link to comment
Share on other sites

Pre-out to wyjścia z przedwzmacniacza, bardzo pozytywne dla przednich kolumn, bo odciąża amplituner (zostawia więcej mocy na pozostałe kanały), zdecydowanie lepiej słychać i kino i stereo ( słuchamy na wzmacniaczu ustawionym na godz.13), a nie trzeba przepinać kabli między wzmacniaczem a amplitunerem. Brak basu w Yamasze???? Przecież ta firma słynie z basu!!! Dwie możliwości: masz złe kolumny lub złe ustawienie w menu , Albo bardzo wytłumiony pokój i on zjada ci bas. Czy masz subwoofer?

Link to comment
Share on other sites

Mam kolumny Koda AV702 i rzeczywiście sporo gratów w pokoju ca. 18 m.kw. Oczywiśćie subwoofer rozwiązuje problem, ale c hciałbym słuchać stereo bez niego.

Mówicie więc, że ampli z pre-outs może spełniać funkcję przedwzmacniacza względem zewnętrznej końcówki mocy?

 

Pozdr

KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Link to comment
Share on other sites

jakoś nie zrozumiałem całej rozmowy. jeżeli w amplitunerze są wyjścia pre out, to na pewno można podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy i ampli robi wtedy za przedwzmacniacz. Jeżeli końcówka jest dobrej jakości odnosimy wtedy tylko korzyści. trzeba jednak pamiętać, żeby charakter brzmienia we wszystkich kanałach był zblizony lub chociaż w przednich i centralnym. Miałem tak podłączony onkyo 787, pod resztę monobloki marantza. chodziło jak marzenie.

Link to comment
Share on other sites

do Krzycha:

> czy amplituner KD z pre ots moze dzialac jako przedwzmacniecz, fo którego podlacze koncówke mocy?

 

w ukladzie Stereo jest to sensowne jesli zewnetrzny Poweramp jest rzeczywiscie lepszy niz w amplitunerze

 

w ukladzie KD moze byc sensowne jesli moc zasilacza w amplitunerze jest stosunkowo mala -> odciazenie poprzez zewnetrzna koncowke "zostawia" wiecej mocy dla pozostalych kanalow. Cierpi na tym spojnosc dzwieku poprzez wszystkie kanaly (zakladam spojnosc glosnikow)

 

 

do jacka:

>Mam podlaczony dobry wzmacniacz, ale sama koncówke? Teoretycznie tak, nie wiem tylko jak z wysterowaniem, czy nie bedzie na cala pare. W amplitunerach KD nie ma sterowania przednimi kanalami w menu, sa wszystkie inne. To moze byc problem.

 

pre outs maja sterowany poziom wyjscia proporcjomnalny do glosnosci ustawionej potencjometrem -> nie ma to nic wspolnego z menu, no problem

 

>zdecydowanie lepiej slychac i kino i stereo...

tylko przy zalozeniu ze zewnetrzna koncowka jest rzeczywiscie lepsza od wewnetrznej

 

 

>Alez zawsze jest troche gorzej, cd podlaczamy do wzmaka. To chodzi o odsluch z dvd, zeby nie trzeba bylo przepinac kabli miedzy amplitunerem a wzmacniaczem.

 

Nie trzeba przepinac, DVD laczysz cyfrowo z amplitunerem a analogowo ze wzmacniaczem (obydwa polaczenia istnieja rownoczesnie)!

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Link to comment
Share on other sites

-> Xajas

Dziękuję za podzielenie się know-how.

 

Jedno dodatkowe pytanie. Czy podłączenie zewnętrznej końcówki mocy do ampli zaopatrzonego w pre-outs nie spowoduje tego problemu, że na frontach do których zostanie podpięta końcówka mocy będzie większe/mniejsze natężenie dźwięku?

W yamaha rx-v 640 jest możliwość sterowania oddzielnego głośnością poszczególnych kanałów, ale... Fronty można korygować jedyni -20 do O Db, a pozostałe kanały -20 Db do +10 Db,

 

Pozdrawiam

KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Link to comment
Share on other sites

>W yamaha rx-v 640 jest możliwość sterowania oddzielnego głośnością poszczególnych kanałów, ale... Fronty można korygować jedyni -20 do O Db,a pozostałe kanały -20 Db do +10 Db,

 

 

no to wszysko gra i piszczy. Zakres -20dB do +10dB dla C, SR, SL powinien byc zupelnie wystarczajacy dla wyrownania poziomow glosnosci z L i R (wychodze z zalozenia ze wszystkie glosniki maja porownywalna skutecznosc). Na pewno bym sprobowal.

 

BTW. jak to sie stalo ze masz zbedna koncowke - gdzie reszta?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Link to comment
Share on other sites

Nie mam "zbędnej końcówki mocy", chcę ją dokupić i zakładam, że lepiej kupić samą końcówkę mocy (dwu kanałową) niż integrę skoro mam ampli. Mam wrażenie, że końcówka mocy dajmy na to za 2000 PLN zagra lepieję niż integra za tą samą cenę.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawima

KL

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Link to comment
Share on other sites

Każda końcówka jest lepsza od amplitunera do 10 000zł napewno. Jak nie wierzysz przypnij i posłuchaj. Nie wiem jak Ty masz w swoim ampli, ale u mnie we wszystkich jakie miałem , przody nie miały regulacji, poza trybem nocnym -10db. Regulowały się do przodów pozostałe i do nich dopasowywało się resztą. Jaki Ty masz amplituner? Może u Ciebie tak jest. Dlatego pisałem, że nie wiem czy sama końcówka zgra się z resztą.

Link to comment
Share on other sites

> Xajas chodziło o przepinanie kabli głośnikowych!!

to twoja interpretacja. Mnie sie wydawalo ze rozwazana jest opcja rozszerzenia posiadanego Amplitunera

albo o

a) integre

albo o

b) koncowke mocy

 

Na co odpowiedzialem ze koncowka mocy, mimo braku regulacji gosnosci (w koncowce) nie powinna sprawiac klopotow, tym niemniej wbrem twojej osobistej opinii moim osobistym zdaniem dobry amplituner (np za cytowane przez ciebie 10 kafli) typu Arcam albo Denon 3803, Denon 2803 czy Marantz da lepszy efekt koncowy niz mierny (w porownaniu) Yami 640 podrasowany koncowka. Znasz powiedzenie "shit in, shit out"? Czego 640 nie dostarczy tego koncowka nie polepszy....

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

niecalkiem, chodzilo

Link to comment
Share on other sites

Xajas nie czytasz od początku. To chodzi o podłączenie cd do wzmacniacza, dvd do amplitunera. Mozliwość odtwarzania przednich kanałów przez wzmacniacz i nie przepinanie kabli między wzmacniaczem a mplitunerem. Sygnał z amplitunera idzie z pre-out do wzmaka. Oczywiście, że zawsze lepiej, bo dwie najbardziej prądożerne kolumny idą na zasilanie wzmacniacza, tak więc amplituner ma więcej mocy na pozostałe 4 kanały, a to duża różnica w dynamice. Stereo jest bez porównania. Amplituner za 10 000 zł zagra w stereo jak wzmacniacz za najwyżej 2000 zł. ! 10 000zł - 2000 zł na radio,dekodery,opłaty licencyjne za DD,DTS, THX, drogi piliot i duza ilośc wejść,wyświetlacz itd,itd- zostaje 8000zł. 8000 : 6 końcówek mocy= około 1350 za końcówke=2700 za wzmacniacz, ale amplituner ma zawsze gorszej jakości tranzystory, mniejszą pojemnośc w kondensatorach i gorszy transformator i okablowanie, tak wię 2000 zł to górna granica.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.