Skocz do zawartości
IGNORED

PRE OUTS Korna prośba o szybką odpowiedź


Krzych L

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moglibyście mi podpowiedzieć, czy amplituner KD z pre ots może działać jako przedwzmacniecz, fo którego podłączę końcówkę mocy?

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączony dobry wzmacniacz, ale samą końcówkę? Teoretycznie tak, nie wiem tylko jak z wysterowaniem, czy nie będzie na całą parę. W amplitunerach KD nie ma sterowania przednimi kanałami w menu, są wszystkie inne. To może być problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale mam dalsze pytania?

 

Po pierwsze, czy warto (mam Yamahe RX-V640 i mocny niedosyt basu).

Po drugie, co to w takim razie są te "pre outs"

 

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre-out to wyjścia z przedwzmacniacza, bardzo pozytywne dla przednich kolumn, bo odciąża amplituner (zostawia więcej mocy na pozostałe kanały), zdecydowanie lepiej słychać i kino i stereo ( słuchamy na wzmacniaczu ustawionym na godz.13), a nie trzeba przepinać kabli między wzmacniaczem a amplitunerem. Brak basu w Yamasze???? Przecież ta firma słynie z basu!!! Dwie możliwości: masz złe kolumny lub złe ustawienie w menu , Albo bardzo wytłumiony pokój i on zjada ci bas. Czy masz subwoofer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, ze moze, problem w tym, ze jezeli chodzi Ci o muzyke to standardowe dwukanalowe nawet sporo tansze pre bedzie lepiej dzialac od przedwzmacniacza z AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolumny Koda AV702 i rzeczywiście sporo gratów w pokoju ca. 18 m.kw. Oczywiśćie subwoofer rozwiązuje problem, ale c hciałbym słuchać stereo bez niego.

Mówicie więc, że ampli z pre-outs może spełniać funkcję przedwzmacniacza względem zewnętrznej końcówki mocy?

 

Pozdr

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka konfiguracja nie pogarsza jakości dźwięku? Czy próbowaliście podłączyć źródło bezpośrednio do wzmaka i czy było lepiej czy tak samo jak przez ampa i wzmak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ zawsze jest trochę gorzej, cd podłączamy do wzmaka. To chodzi o odsłuch z dvd, żeby nie trzeba było przepinać kabli między amplitunerem a wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Czyli chyba jednak podepnę się wzmakiem do mixed 2channel w moim źródełku, a 6 ch output zostawię dla KD, a potem może kupię nowego cdeka....jaba...daba...du....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie zrozumiałem całej rozmowy. jeżeli w amplitunerze są wyjścia pre out, to na pewno można podłączyć zewnętrzną końcówkę mocy i ampli robi wtedy za przedwzmacniacz. Jeżeli końcówka jest dobrej jakości odnosimy wtedy tylko korzyści. trzeba jednak pamiętać, żeby charakter brzmienia we wszystkich kanałach był zblizony lub chociaż w przednich i centralnym. Miałem tak podłączony onkyo 787, pod resztę monobloki marantza. chodziło jak marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Krzycha:

> czy amplituner KD z pre ots moze dzialac jako przedwzmacniecz, fo którego podlacze koncówke mocy?

 

w ukladzie Stereo jest to sensowne jesli zewnetrzny Poweramp jest rzeczywiscie lepszy niz w amplitunerze

 

w ukladzie KD moze byc sensowne jesli moc zasilacza w amplitunerze jest stosunkowo mala -> odciazenie poprzez zewnetrzna koncowke "zostawia" wiecej mocy dla pozostalych kanalow. Cierpi na tym spojnosc dzwieku poprzez wszystkie kanaly (zakladam spojnosc glosnikow)

 

 

do jacka:

>Mam podlaczony dobry wzmacniacz, ale sama koncówke? Teoretycznie tak, nie wiem tylko jak z wysterowaniem, czy nie bedzie na cala pare. W amplitunerach KD nie ma sterowania przednimi kanalami w menu, sa wszystkie inne. To moze byc problem.

 

pre outs maja sterowany poziom wyjscia proporcjomnalny do glosnosci ustawionej potencjometrem -> nie ma to nic wspolnego z menu, no problem

 

>zdecydowanie lepiej slychac i kino i stereo...

tylko przy zalozeniu ze zewnetrzna koncowka jest rzeczywiscie lepsza od wewnetrznej

 

 

>Alez zawsze jest troche gorzej, cd podlaczamy do wzmaka. To chodzi o odsluch z dvd, zeby nie trzeba bylo przepinac kabli miedzy amplitunerem a wzmacniaczem.

 

Nie trzeba przepinac, DVD laczysz cyfrowo z amplitunerem a analogowo ze wzmacniaczem (obydwa polaczenia istnieja rownoczesnie)!

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Xajas

Dziękuję za podzielenie się know-how.

 

Jedno dodatkowe pytanie. Czy podłączenie zewnętrznej końcówki mocy do ampli zaopatrzonego w pre-outs nie spowoduje tego problemu, że na frontach do których zostanie podpięta końcówka mocy będzie większe/mniejsze natężenie dźwięku?

W yamaha rx-v 640 jest możliwość sterowania oddzielnego głośnością poszczególnych kanałów, ale... Fronty można korygować jedyni -20 do O Db, a pozostałe kanały -20 Db do +10 Db,

 

Pozdrawiam

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W yamaha rx-v 640 jest możliwość sterowania oddzielnego głośnością poszczególnych kanałów, ale... Fronty można korygować jedyni -20 do O Db,a pozostałe kanały -20 Db do +10 Db,

 

 

no to wszysko gra i piszczy. Zakres -20dB do +10dB dla C, SR, SL powinien byc zupelnie wystarczajacy dla wyrownania poziomow glosnosci z L i R (wychodze z zalozenia ze wszystkie glosniki maja porownywalna skutecznosc). Na pewno bym sprobowal.

 

BTW. jak to sie stalo ze masz zbedna koncowke - gdzie reszta?

 

xajas

______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam "zbędnej końcówki mocy", chcę ją dokupić i zakładam, że lepiej kupić samą końcówkę mocy (dwu kanałową) niż integrę skoro mam ampli. Mam wrażenie, że końcówka mocy dajmy na to za 2000 PLN zagra lepieję niż integra za tą samą cenę.

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawima

KL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda końcówka jest lepsza od amplitunera do 10 000zł napewno. Jak nie wierzysz przypnij i posłuchaj. Nie wiem jak Ty masz w swoim ampli, ale u mnie we wszystkich jakie miałem , przody nie miały regulacji, poza trybem nocnym -10db. Regulowały się do przodów pozostałe i do nich dopasowywało się resztą. Jaki Ty masz amplituner? Może u Ciebie tak jest. Dlatego pisałem, że nie wiem czy sama końcówka zgra się z resztą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Xajas chodziło o przepinanie kabli głośnikowych!!

to twoja interpretacja. Mnie sie wydawalo ze rozwazana jest opcja rozszerzenia posiadanego Amplitunera

albo o

a) integre

albo o

b) koncowke mocy

 

Na co odpowiedzialem ze koncowka mocy, mimo braku regulacji gosnosci (w koncowce) nie powinna sprawiac klopotow, tym niemniej wbrem twojej osobistej opinii moim osobistym zdaniem dobry amplituner (np za cytowane przez ciebie 10 kafli) typu Arcam albo Denon 3803, Denon 2803 czy Marantz da lepszy efekt koncowy niz mierny (w porownaniu) Yami 640 podrasowany koncowka. Znasz powiedzenie "shit in, shit out"? Czego 640 nie dostarczy tego koncowka nie polepszy....

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

niecalkiem, chodzilo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xajas nie czytasz od początku. To chodzi o podłączenie cd do wzmacniacza, dvd do amplitunera. Mozliwość odtwarzania przednich kanałów przez wzmacniacz i nie przepinanie kabli między wzmacniaczem a mplitunerem. Sygnał z amplitunera idzie z pre-out do wzmaka. Oczywiście, że zawsze lepiej, bo dwie najbardziej prądożerne kolumny idą na zasilanie wzmacniacza, tak więc amplituner ma więcej mocy na pozostałe 4 kanały, a to duża różnica w dynamice. Stereo jest bez porównania. Amplituner za 10 000 zł zagra w stereo jak wzmacniacz za najwyżej 2000 zł. ! 10 000zł - 2000 zł na radio,dekodery,opłaty licencyjne za DD,DTS, THX, drogi piliot i duza ilośc wejść,wyświetlacz itd,itd- zostaje 8000zł. 8000 : 6 końcówek mocy= około 1350 za końcówke=2700 za wzmacniacz, ale amplituner ma zawsze gorszej jakości tranzystory, mniejszą pojemnośc w kondensatorach i gorszy transformator i okablowanie, tak wię 2000 zł to górna granica.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.