Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z powudu ciągłej, powtarzającej sie i nie będącej do zwalczeniania upierdliwości kilku posiadaczy kolum Totem Model 1, którzy nic tylko piszą: "no weź Stempur, załóź klub Totema", wiele razy to piszą, nie zważająć na nic... no to nie ma wyjścia:

 

Włąściciele oryginalnych, nie klonowanych Totemów! Spotykajmy się TU i piszmy o swoich cackach,

Jako pierwszy głos zabierze renegat Totemowy, który na szczęście wrócił na łono kanadyjskich pudełek....

broy!

 

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wycztałem w innym wątku zachętę aby podzielić się m.in, sposobem wejścia w posiadanie Totemów, no to pozwolę sobie na małe resume:

- jestem drugim właścicielem moich Modeli I. poprzednik sprowadził je gdzieś z odległej Ameryki :)

stan techniczny idealny, stan samej obudowy pozostawia trochę do życzenia, ale na szczęście w miejscach nie rzucających się w oczy.

przed zakupem postawiłem je do bezpośredniego pojedynku z Audiovectorami M1 wersja "super". w głowie miałem też jeszcze dźwiek Contourów 1.1.

w tym samym pokoju i tym samym systemie.

przewaga Totemów była bezdyskusyjna i stąd ich obecność u mnie. zapłaciłem za nią trochę ponad 4kzł (z podstawkami). warto było!

z chęcią posłuchałbym też modelu Mani 2. swego czasu ktoś chciał sprzedać, ale potem znikły z ogłoszeń. jakby ktokolowiek wiedział, widział, słyszał - to prosze o kontakt.

 

pozdrawiam!

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakis normalny watek o najlepszych glosnikach na swiecie. Witam w klubie.

A teraz Broy tlumacz sie dlaczego rengacie masz zamiar wrocic do tych slodzacych na srednicy pudelek po budach :-)

 

A ja prosze o spostrzezenia kolegow totemowcow z roznic w podlaczeniu totmow model 1 sig. kablami bi- i single - wire.

 

pozdrawiam

totemowiec weteran :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam się bez bicia słucham na kablach single-wire.

dokładnie są to Xindaki FS-02. srebrzona taśma.

z chęcią i bez uprzedzeń posłucham czy i jakie Koledzy mają doświadczenia z bi-wire. wiadomo, że "bi" bywa ciekawiej niż "single" ale czy w kablach również? :-)

 

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że Broy zamierza wrócić do totemów, ale znając go dobrze i znając totemy różne podejrzewam, że z powodu prostego i banalnego: totemy grają dobrze muzykę. to kolumny bez audiofilskich fajerwerków, ale dla melomana nieocenione: odpowednia barwa instrumentów, masywna średnica, koherentny dźwięk, niezła scena. to wystarczy, by zapomnieć o sprzęcie i cieszyć się muzyką. gratuluję powstania klubu. to dobre, choć (według mnie) wymagające kolumny. kibicuję i czytam z przyjemnością. pozdrowienia

parmezan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla stempura - naszego Wielkiego Kochangeo Ojca Założyciela i Dyrektora w jednym!

 

Co do totemów to bardzo fajne, ale nieco przydrogie kolumienki. Wymagające, ale wdzięczne i muzykalne.

 

Zatoczyłem koło i wróciłem do TM1SN w drugim systemie, po prostu warunki lokalowe po raz n-ty uległy zmianie i była potrzeba czegoś małego, zgrabnego, ale z duszą, sercem i jajami a takie właśnie są małe te maluchy!

Gra to w komplecie z amplitunerem Magnuma, nie do końca chyba jest to mezalians, ale da się słuchać i muzyka całkiem fajnie gra. Postawiłem na firmowych stendach. Przepraszam Ojca Założyciela, ale wybrałem tym razem kolor mahoń i to nie ze względu na niższą nieco cenę ;-)

 

Co najważniejsze jest dość duży dźwięk z miłym basem i czytelną barwną średnicą i dobrą górą (dźwięk jest oczywiście nie do końca neutralny - jak to u totemów) z małych skrzynek, które są bardzo ładne i nie rzucają się w oczy (poprzednio grały duże podłogowe Aeriale, ale zupełnie teraz nie pasują)

To tyle odnośnie moich zmian.

 

Pozdrawiam dawno nie widzianych i nie słyszanych kolegów, szczególnie Larsona!

 

Parmenides, Ciebie też pozdrawiam bo masz przecież coś z totemowca - stendy!

 

Udanego nowego roczku dla wszystkich klubowiczów wszystkich klubów (przepraszam: clubów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak - zapomni9ałem, że też mogę się zapisać do klubu za sprawą standów. drogie to dziadostwo ale ładne i piekielnie stabilne i ciężkie. polecam, pomimo, że cena za te standy oscyluje w okolicach monitorów z pogranicza budżetówki i średniej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja dołączam do klubu ze swoimi Model 1.

 

Moje skrzynki są czarne. Kupiłem je jakiś czas temu za 2500 PLN gdyż przy pierwszym usłyszeniu zakochałem się w tych kanadyjskich pudełkach a za taką cenę nie mogłem ich sobie odmówić. Przy takiej cenie trochę szkoda mi wydać podobną kwotę na firmowe standy i stoją u mnie na podstawkach wykonanych na podobieństwo firmowych.

Totemy czekają na lepszą amplifikację (najpewniej Usher 1.5 albo SoundArt Jazz), ale nawet z tym co mam grają bardzo przyjemnie, chociaż zajęło mi trochę czasu znalezienie optymalnego ustawienia w moim pokoju (skosy).

 

Pozdrawiam totemowców.

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak czytam te wpisy kolegów i mam wrażenie, że ja za swoje to przepłaciłem... Ale przynajmniej w rodzinie zostało :-)))

Karbidoczasz, a Ty swoje kupowałeś w Polsce czy na wyspie zielonej? I to są M1 czy M1 Signature?

 

Noworocznie pozdrawiam wszystkich totemowców, bawcie się dobrze na Sylwestra, bo ja to się chyba slobo będę bawił - przeziębienie trzyma sie mocno, chyba trzeba do doktora...

Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stempur, 31 Gru 2007, 14:35

 

>Karbidoczasz, a Ty swoje kupowałeś w Polsce czy na wyspie zielonej? I to są M1 czy M1 Signature?

 

Kupiłem je w Polsce jakieś 2 lata temu. Jeżeli bywałeś na audioshow to moje skrzynki grały w pokoju SoundArtu.

 

Jedno pytanie - czy firmowe standy są warte swojej ceny? Chodzi mo jedynie o wpływ na dźwięk, bo ich wygląd moim zdaniem jest wspaniały.

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie "słuchałem podstawek" - to by urągało dobrze rozumianej mojej przyzwoitości... kupiłem, bo ładne, stabilne i bardzo trudno wywrócić. polski standart poponował mi podobne ale według mnie brzydsze za podobną cenę... i czas oczekiwania i przedpłata - sorry, boys. w audioforte wszedłem wtedy po jakis tani pre słuchawkowy a wyszedłem z kablami, standami i słuchawkowym. najdroższe okazały sie standy - ale tez były w całej tej zabawie dla mnie najważniejsze. wtedy syn zaczynał chodzic i był bardzo mało stabilny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karbidoczaszka, 31 Gru 2007, 17:39

 

>stempur, 31 Gru 2007, 14:35

>

>>Karbidoczasz, a Ty swoje kupowałeś w Polsce czy na wyspie zielonej? I to są M1 czy M1 Signature?

>

>Kupiłem je w Polsce jakieś 2 lata temu. Jeżeli bywałeś na audioshow to moje skrzynki grały w pokoju

>SoundArtu.

 

 

ojjojojoj.... to ciekaw jestem co ci Stewmpur napisale bo slyszalem kiedys te kolumny u mnie w domu....

co do stendow.....

parmenides jak ci kiedys juz pisalem... na kolce praktycznie nie wplywaja na stabilnosc tych standow.... ostatnio prubowal u mnie przechylic je moj znajomy.... sprawilo mu to troche problemu a nie sadze zeby Twoja pociacha byla silniejsza :-)

 

Broy... rowniez bardzo mmi milo :-)

 

Pozdrawiam wszyskich i wszystkiego naj w nowym roku niech nasze kieszenie pozwola zapewnic naszym totemom takie towarzystwo zeby wyciagnac z tych malenstw wszystko na co je stac..... i jeszcze raz takie towarzystwo zeby milo sie razem sluchalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

larson3, 31 Gru 2007, 18:47

 

>ojjojojoj.... to ciekaw jestem co ci Stewmpur napisale

 

Nic o czym bym nie wiedział ;-)

 

Pozdrawiam i życzę udanych odsłuchów w Nowym Roku ...

There are only two kinds of music - good and bad.

- Duke Ellington -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przepraszam,ze sie wcinam-jestem tylko skromnym posiadaczem klonow.

Przeczytalem ten watek z ciekawosci i chce tylko powiedziec,ze sprawilo mi to duza przyjemnosc.Bardzo fajnie czyta sie wypowiedzi bez zlosliwosci,docinek,klotni i jadu.

Oby jak najwiecej takich watkow.

 

Pozdrawiam.

Michal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy

A czy ja coś mówię ? :-))))) Kupiłem za ile kupiłem, i myślę, że dobrze ze kupiłem w ogóle. Bo to kolumny, które przetrwały już zmainę jednego wzmacniacz, przejdą pewnie zmiane żródłą w tym roku a jak nowe mieszkanie będzie, to i pewnie kolejną zmianę zmaka na jakieś dzielony. I może wtedy dopiero zacznę szykać czegoś wiekszego, moąe... A więc chyba zakup na lata.

 

wa-lo-dia

Gram na nich od roku i właściwie nei ma co dodawać do tego, co pisalem w swoich watkach o kolumnach do 10 tys. zł.

Na pewno to nie są neutralne, liniowe głośniki. Maja ewidentnie zrobiony bas, podkręcony przełom średnich i niskich, casami jest takie wrażenie, ze ten dół chce udawać coś większego, odrobinę nie przystaje do reszty, jest za duży, ale mi to KOMPLETNIE nie przeszkadza awręcz podoba mi się.

Co jeszcze? To na pewno kolumny, które - do pewnego stopnia - narzucają swoją wizję muzyki, ale wiem też po przerzuceniu "kilku" kabli, że są czułę na resztę toru, plastyczne że tak powiem. Ich dżwięk można sobie dopeiszczać. Na przykład ostatnio miałem dwie sieciówki DIY (swoją drogą znakomite choć drogie). Po wpięciu jednej do CD zrobiło się fajniej - jaśniej, czyściej bardziej konutowo i rozdzileczo, szybciej, choć nieco lekko. No i kiedz wpiąłem drugą do wzmaka, to okazało sie, że system gra jakby był na focalach bez mała - twrado, bardzo dosadnie, klinicznie prawie. Zniknąła gdzieś ta miękkośc basiki i niskiej średnicy, zdrobił się pazur, nieco agresji, szorstkości... A więc Totemy to też fajne kolumny do eksperymemntowania z restą toru.

Pozdrawiam Stempur

 

PS. Ale zawsze będę powtarzał, że nie ma jak prawdziwe podłogówki.... Ino pomieszczenie trzeba mieć odpowiednie niestety

PS. Aha, znam przynajmniej dwie osoby, którym Model 1 się zupełnie nie podobają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Klubowiczów! pozwólcie się nacieszyć wspólna obecnością póki mogę :)

 

stempur - Dali Grand Coupe, te oto duże monitory energetycznością przekazu i zwłaszcza kapitalnym dołem pasma dały mi impuls do dalszych zmian, choc nie ukrywam, że ciągle chodzi mi po głowie pomysł aby Totemy zostawić i sobie od czasu do czasu podłączyć.

 

ale jak to w życiu - miejsca brak, a i 3kzł by sie przydały :)

pozdr.

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.