Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam

No i co tam totemiarze, totemowcy, totemiści czy tote(tu)many :-) Coś nowgo u Was? Jakieś zmiany w systemach? Bo ja ostatnio sieciówkami się zajmuje do mojego totemonapędzaczokrella i jakoś spokoju zaznać nie mogę bo ciągle coś nie tak: albo tego za dużo, albo temtego za mało; jak jedno i drugie pasuje to trzecie nie do przyjęcia... I tak w koło macieju! Jak macie jakieś fajne sieciówki, to ku mnie, ku mnie z nimi!

 

A nasz renegat i zdrajca:-), kolega co to Totema dla jakiś duńczyków porzucił, teraz i Dali sprzedaje. Lucmaster - co nowego planujesz? Bo jakieś zmiany poważne chyba idą?

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Witam

>No i co tam totemiarze, totemowcy, totemiści czy tote(tu)many :-) Coś nowgo u Was? Jakieś zmiany w

>systemach? Bo ja ostatnio sieciówkami się zajmuje do mojego totemonapędzaczokrella i jakoś spokoju

 

Totem - totemem, ale bez Krella ani rusz :) prawda?

BTW mam kolejnego potencjalnego Totemo-mana - mój kuzyn jest właścicielem Usherów S-520, ze względu na podobieństwo (rozmiar) Totem będzie chyba jego następnym zakuem :) - wiem co potrafią te maluchy :)

 

Pozdrawiam Ojca Założyciela serdecznie

 

Martinez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy,

 

sprawdziłbym Kubala-Sosna Fascination do kolumn, będzie szybko, dynamicznie, transparentnie i spójnie. Nie doda więcej masyi niczego nie uszczupli, nie podbarwia, nie zmieni blansu, pokaże dokładnie to co jest. Jeśli więc pasuje ci estetyka brzmienia to warto je sprawdzić.

IC MIT Shotgun S1 lub MA lub wyżej czyli Magnum, ale tu już używek musiałbyś szukać bo cena nowego kosmiczna (nowego M1 lub MA). Mit pokaże co co znaczy niski bas, i w ogóle co to jest bas :)) (tzn okaże się że bez niego masz coś na kształt basu :) ;) ), co przy tych kolumnach jest dość istotne . Da b. dobrą kontrolę w tym zakresie, doda powietrze, da sporą przestrzeń, zwłaszcza w głąb, góra będzie bardzo transparnetna i swobodna. Tu uwaga, jeśli masz jej za dużo już teraz z MIT`em będzie więcej i bez zaokrąglania czy przyciemniania, tak jak jest (z Shotgunem) Magnum MA ma jąprzyciemnioną choć nie mniej transparentną, podaje łagdoniej.

Taki secik powinien wyciągnąć jeszcze sporo z twojego systemu zwłaszcza, że będzie dopełniał cechy, w których twój system jest już mocny - IC przestrzeń 3D, rozciągnięcie i kontrola na dole. Kolumnowe naturlane, wyrównane brzmienie bez podkolorowań, szybkie i dynamiczne - czyli jak ustwiłeś elektornikę tak dostaną kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopień wypełnienia, masy w dźwięku, u Kubali jest taki sam jak np: w Fadel Streamline (to ten zaraz po Coherence, z tymi "puszkami") , z tą różnicą, że Fadel ma taki swój b. charakterystyczny sos, a Kubla nie podbarwia, masa pozostaje ale nie ma dodatków, upiększaczy. Reszta na chyba tym samym poziomie - piszę chyba bo porównywałm je przy CD MF A 3.2 więc nie wiem czy dokładniejsze źróło nie pokazało by jakiś różnic, z MF`em był to ta sama klasa, nieco odmienna estetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie broy

W temacie MIT–ów, to popieram popieram PMD. Bas, namacalność dźwięku, przestrzeń i muzykalność. Ja moje Totemy okablowałem właśnie MIT-ami i właściwie przestałem szukać IC i głośnikowych. Nieźle grały mi też Totemy z wyższymi Audioquestami głośnikowymi, ale to jednak nie ten poziom co MIT.

A co do cen MIT-ów, to pojawiają się na allegro interkonekty w rozsądnych cenach, ma je sprzedawca z Krakowa. Jakby co broyu, to daj znać na PW.

Kobali Sosny nie znam.

A miałeń broyu Red Dwny i mówiłeś, że jak miałeń moje Totemy, to ten głośnikowiec dobrze się sprawdzał. Z Twoimi Totkami nie jest już tak dobrze :-) czy zmieniłeś resztę toru?

Pozdrowionka Stempur

 

A Totemowe spotkanie – jak najbardziej. Ale to chyba na marzec musimy się umówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubali s/h w kraju raczej nie znajdziesz, za świeże. Fascination można nabyću dystrybutora za ok 6kzł 3m-owa para (cena już z upustem przy atrakcyjnym kursie $). Na Audiogon`ie się pojawiają odpowiednio taniej.

 

MIT`y sklepowo mają horendalną cenę, Shotgun MA to ok 5500zł 1m XLR cena wyjściowa, do negocjacji. Pojawiają się jednak starsze modele s/h już w dużo atrakcyjniejszych cenach, ostatnio nawe widziałem model 330 czy jakoś tak, podobno nowy osztował ok 10kzł? Nie wiem jednak jaką ma sygnaturę. No i zawsze pozostaje Audiogon, tam ceny MIT`a s/h są bardzo atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam totemowców, totemiarzy i totemowiczów. Oraz totemistów.

U mnie marazm zupełny: CD-to samo, wzmak - ten sam, nawet kable te same. I Totemy te same. Ale być może jeszcze w tym roku.... duuuuuuuuuże zmiany będą. Ale nie zapeszajmy...

Ciekawe broyu, jak te The One grają. Czy wielka różnica w stosunku do Model 1 Signature, czy tylko kosmetyka. No i ile sobie za nie śpiewają - nie sprawdzałem w necie, tylko zobaczyłem linka, którego wkleiłeś. A może jako oficjalny polski klub Totema zwrócima soę do pana Bruzzese o dostarczenie ze dwóch par do testów :-)

No i chyba czas zrobić piwne spotkanie totemowców. Po długim majowym wekkendzie trza się zgadać.

pozdrowienia dla wszystkich

PS. Czy dojrzłeś już do wielkiej muzyki mistrza Gallasi i krążek nie wzchodzi z tacki odtwarzacza :-)))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

To zapisuje sie i ja - obecnie mam przyjemnosc posiadac sttafy. Chcialbym tez podrzucic dwa watki:

1. Czy ktos moze mial mozliwosc porownania jak graja sttafy, hawki i foresty ? Zastanawiam sie nad sensem ewentualnej wymiany na wyzszy model.

2. Czy ktos podpinal totemy do wzmacniaczy simaudio? Z tego co slyszalem ci Kanadyjczycy potrafia sie ladnie ze soba dogadywac. Chodzi mi o wzmacniacze zintegrowane: moon i-1, i-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy i zapraszamy!

 

1) To inna półka cenowa i klasowa. Jeśli jesteś zadowolony ze staffów, a są to imho świetne głośniki, to nie zmieniaj, gdyż zarówno hawki jak i foresty wymagają dość mocnych, mocnych i bardzo mocnych prądowo wzmacniaczy - budżetowym Nadem tego nijak nie pociągniesz ;-)

2) Tak, zawsze możesz sprawdzić w Audio Forte - tam są przecież i Totem i SimAudio. A do tego jeszcze MIT -chyba najlepsze kable do totków ;-)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witamy w klubie!

PajrO, skąd jesteś? Bo powiem wprost, szczerze i bez owijania w bawełnę: wprosiłbym się do Ciebie na posłuchanie tych Mani :-) Słuchałem ich tylko na na AS i raz przypadkowo przez chwilę w sklepie i... podobały mi się, ale nigdy nie powaliły na kolana. Mam wrażenie, że były chyba zaaplikowane do systemów, które z nimi nie grały najlepiej. Mój znajmony je miał i był zachwycony. Ale jako. tak się z nim umawiałem, że je w ko,cu sprzedał zanim posłuchałem...

Gratuluję zakupu i pozdraiwam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skądinąd piękne przejście pajr0 - od budżetowego nada do moona i7 i mani2 ;-)

mnie takie uświadamianie zajęło 30 lat, a jeszcze się moona nie dorobiłem ;-)

 

jeszcze raz gratulacje no i pisz bracie, bo bez nas wątek zdycha

 

i ty też się stempur opieprzasz jak się patrzy, nie płacą ci tam w tej rzepie, że nie masz czasu pisać czy jak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

broy

Kupiłem domek pod miastem, właśnie skończyłem etap załatwiania kredytów i zaczynam gehennę wykańczania (Jezu, ile ludzie wymyślili rodzajów glazury i terakoty!). Nie mam czasu naweł włączyć sprzętu. Ale na jesieni zapraszam do malutkiego, ale za to swojego własnego pokoiku odsłuchowego :-) I zacznę pisać, obiecuję!

pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze nawet nie zwracalem uwagi na model glosnikow B&W, gdyz odsluch prowadzilem pod katem wzmacniacza (electrocomapienta ECI-5). Juz kiedys mi B&W podpadlo.... Koniec, koncow skonczylo sie na tym, ze dzieki zyczliwosci Panow z hi-fi club (pozdrawiam goraco i dziekuje!) przeniesiono go do audioforte, gdzie podlaczono je do docelowych glosnikow. W trakcie umawiania sie po prostu powiedzialem jaka to klasa cenowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.