Skocz do zawartości
IGNORED

S75 + yamaha440


Gość Roy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Roy

(Konto usunięte)

Mam problem niewiem jak włączyć 5głośników w 440 daje na besic menu ustawiam 5 test przechodzi ok ale po wyjściu przez SET dalej świecą mi się tylko L R . Pomocy!! a może tak powinno być ?? Włącze test w panasonicu i słysze tylko 2 jestem już cały głupi z tego. Sprzęt mam dopiero 2dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - nie zawsze - gość może mieć załączone STEREO. Należy wcisnąć przycisk od DD/DTS na pilocie, albo nacisnąć przycisk STEREO na ampie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no szanowny kolego, to trzeba otworzyć instrukcję i przeczytać jak w menu ustawia się dodatkowe głośniki (możesz mieć je powyłączane czyli ustawienie NONE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak uogulniajac to w narodzie jakas taka panuje dziwna moda olewania instrukcji obsługi. No chyba że się nie ma instrukcji w rodzimym języku, a języki obce zna sie z widzenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi instrukcjami obslugo to roznie bywa. Spotkalem sporo ludzi co nie rozumija co tam jest napisane mimo, ze mature z poslkiego pisali:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście poprzednicy mają rację, ja nie myślałem nawet, że w ustawieniach masz none. Musisz skonfigurować cały system w setupie, w 440 jest to proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, w DPL , DPL II i DTS Neo będą ś wiecić znaczki L I R, tylko na cyfrowym wejściu zapalą się inne oznaczenia głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja miałem taki sam problem ale nie wiem czy spowodowany tą samą przyczyną mianowicie chodzi o to jak podłączyłeś dvd z amplitunerem (przynajmniej tak mi się wydaje) ja na początku miałem podłączone w/w klocki normalnymi wyjściami tzn. trzy chinch-e ale przez przypadek przeczytałem na forum że można podłączyć kabelek caoxial pod wejście odtwarzacza CD no i tak zrobiłem a po tym zaświciły się wszystkie głośnikczki na wyświetlaczu, więc może to jest przyczyna czym masz podłączony dvd z ampl.?????? Jeżli optyk to też powinno być ok. i przyczyna jest inna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma

(Konto usunięte)

hey hey, zapala sie wszystkie 5 tylko wtedy kiedy plyta dvd jest nagrana w 5.1., do tego musi byc podlaczenie cyfrowe, np optyk. plyty nagrane w dolby prologic maja zawsze tylko dwa kanaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę swoje pytanie. Jak w RXV-440 włączyć tzw. "plain decode", czyli dźwięk bez żadnych efektów DSP? Chodzi o dźwięk DD i DTS, bo w stereo sprawa jest prosta. Zaznaczam, że instrukcja przeczytana (zresztą z niej pochodzi pojęcie "plain decode").

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w RXV-440 włączyć tzw. "plain decode", czyli dźwięk bez żadnych efektów DSP? - Zdaje mi się że trzeba tylko nacisnąc 9 na pilocie tam gdzie jest napisane /DTS SUR.

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak koledzy wyżej z DD. Posiadam Yamahe440 i Sony NS305, podłączyłem DVD do ampli cyfrowo coax-em pod wejscie CD, włączyłem film Blade i na amplitunerze palą mi się tylko 2 kanały L i R (film posiada ścież ke dźw. 5.1) nie wiem co jest grane. Ponadto zapodałem jeszcze tak dla próby muzyke w DTS, przy takim samym połączeniu wszystko gra cacy na wyświetlaczu Yamahy pokazuje się DTS, tak jak być powinno.

DVD zapewne dekoduje DD tego filmu bo pali się na wyświetlaczu DVD logo dolbyD ale sygnał odzczytywany przez ampli jest stereo (to jest moja opinia moze się myle). Czy ktoś wie jak wyłączyć w NS305 dekodowanie DD po to aby amlituner się tym zaopiekował.

PS

innych filmów nie mam żebym mógł sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napewno sprawka Sony, sam dekoduje sygnał i podaje go na wyjściach analogowych. Musi być opcja ustawienia w menu - wyłączenie dekodera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Dan. Dzięki Tobie sprawdziłem jeszcze raz i... działa! A wcześniej byłem przekonany, że ten przycisk uruchamia tylko ProLogic i DTS Neo. Ale widocznie sprawdzałem na sygnale stereo - bardzo mądrze z mojej strony ;-) Rzeczywiście, przy sygnale DD/DTS "dziewiątka" działa tak jak napisałeś. Dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacek1956 i elfan (THX za odpowiedz) czy moglibyście mniej wiecej powidzieć gdzie to zmienc bo nicholery niemoge tego w menu znaleśc a nie mam instrukcji do tego DVD. Albo podajcie jakiś namiar gdzie bym mógł znaleśc instrukcje w PL do tego modelu Soniaka. Ale i tak wydaje mi się to dziwne bo sygnał DTS gra tak jak powinien bez zmiany niczego w menu (a prazecież DVD też ma sprzętowe dekodowanie DTS-u).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.