Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lucmaster

RUARK Equinox - kto słyszał i poradzi?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Ruark Equinox.

czy ktoś z szanownych Forumowiczów miał okazję widzieć i - co ważniejsze - słyszeć ww kolumny?

firma zacna, ale wpisów o tym modelu jak na lekarstwo. swego czasu kosztowały 4 tys. USD.

jak grają?

z tego co ustaliłem oryginalna budowa: zwrotnica w standzie, który jest w związku z tym standartowym wyposażeniem kolumny.

pozdr. i z góry dziękuję za pomoc.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słuchałem wprawdzie, ale kiedyś (7-8 lat temu?) czytałem coś o tych kolumnach w jakimś anglojęzycznym czasopiśmie. Były też rozbierane fotki. Jest tam Vifa M18WO i Scan-Speak D2905/9300, zatem przetworniki markowe, ale bez fajerwerków. W dobrej aplikacji może zagrać bardzo kompetentnie, raczej w sposób ciepły i stonowany, niespecjalnie detalicznie i przestrzennie, choć gadko i czysto (zaznaczam że nie słuchałem Ruarków, a jedynie typuję na podstawie swojej znajomości możliwości użytych w nich przetworników). Użyty woofer jest jedną z trudniejszych do napędzenia "osiemnastek" spotykanych na rynku, zatem kolumny wymagać będą współpracy ze wzmacniaczem o niebagatelnej wydajności prądowej, inaczej bas będzie spowolniony, gumowaty i buczący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lucmaster,

Ruarki to dość rzadkie kolumny w naszych okolicach, miały dystrybutora gdzieś w połowie lat 90. a tym forum są bodaj dwie pary kolumn tego producenta (tylu użytkowników się ujawniło ;-) - monitory Sabre należące do krakus75 oraz moje podłogówki Prelude II ;-) a Ty pewnie mówisz o tych Equinoxach, które kiedyś przemknęły przez Allegro ;-)

moje Prelude'y to kolumny na Seasach - 27mm jedwabna kopułka sonotex oraz 18cm woofer z powlekanej celulozy; o brzmieniu możesz sobie przeczytać opinię napisaną przez soso, poprzedniego właściciela moich Ruarków; zgadzam się z nim w 100 proc. ;-)

x.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Xanax - dzieki!

Faktycznie do najpopularniejszych w naszym kraju ten producent nie należy.

Te, które mam na mysli, to faktycznie te same co swego czasu przmknęły przez allegro. licytowałem tam nawet :)

pzdr.

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lucek

>sprzęt (poszukiwania zakończone!!!) i tej wersji sie trzymam!!!

to to juz nie jest aktualne? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

eee tam zaraz nieaktualne.... rozglądam sie nieco....nic poważnego....takie tam....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak chcesz sie cos o tych ruarkach to zadzwon 8518964098 do niedziel popoludniu a moze tak o exkaliburach chcialbys sie cos dowiedziec to dzwoń

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Altec - a nie podzieliłbys się swoją wiedzą publicznie? na forum?

zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm, mam nadzieję że Kolega nie przypomina dlatego, że jest sprzedającym ?? chyba że się mylę - to wtedy przepraszam.

a tak swoją drogą - ze dwa razy przymierzałem się do takich Ruarków i zawsze jednak wybierałem coś innego...może szkoda..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.