Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz HI'FI++ (6xLM3886)


Ucho

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie sprzedaje wzmacniaczy. Zrobiłem kilka gratisowo dla znajomych i tyle. Po prostu lubię się bawić w diajłaj. Mi by się nie opłacało produkować na sprzedaż. Za dużo z tym roboty. A i klienci jak już zlecą coś to jakie maja wymagania...!!??. To bardzo duża odpowiedzialność. Z kolei nie mam nic przeciwko ludziom którzy to robią i sprzedają. Nie produkują jak najlepsze klocki i zarabiają....

 

Rafo, te płytki są twojej produkcji? Ile za szt? Prześlij mi na priv jeśli możesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos do tego Darkulowego układu (imho jest sensowny i świetny)może juz zaprojektowany druk??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płytka jest dla 6 szt lm3886 ,wie moze ktoś gdzie mozna tanio zamówic lm3886 ? ,pcb mam ale potrzebuje 24szt (wzmacniacz dla siebie oraz kolegi )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafo, a dałoby się "zamówić' u Ciebie takie PCB? może być oczywiście termotransfer... nie musi być zakładowa.

co do zamówienia Lm to nie mam pojęcia, więc będę śledził kolejne wpisy...

może kilkaosób jeszcze weźmie PSB, więc i LM będą potrzebować, wtedy można by chyba prosto z NAtionala zamawiać :-) pewnie będą po 1zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz tez kiedys pisalem sie na te plytki od Rafo ale jakos bez odpowiedzi przeszlo.... jak cos tez jestem chetny na 2 sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIOTRKU wagon takich LM to ja chcę dać do wzmacniacza na jeden kanał, a do obudowy widłami będę je upychał :-)

ale tak poważnie, na jeden wzmaniacz pójdzie 12szt LM3886, minimum 36 rezystoroów i 24 kondensatory, o żesz w d..ę

 

lista chętnych na PCB by'RAFO:

1. F4 2 szt (kpl stereo + zasilanie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f4 ->

 

zanim tak bardzo się zapalisz do tego projektu przeczytaj users manual do wzmacniacza PA-03 Pavla Dudka

( na LM4780) i porównaj jego schemat z w.w. prze darkula schematem poglądowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ucho

O jaki amp pytasz ?

 

Jak o wzmak na LM to ja w tym nie dziergam.

 

Jak o mosfetowce to minimum +/-22 do +/- 74 VDC.

 

Lecz nie o napięcie zasilania tu w tym wszystkim chodzi.

 

Można mieć wzmak zasilany +/-15 VDc , zbalansowany , i uzyskać moc pozwalajacą na pełną radość z odsłuchu.

 

Osobiście dochodzę do wniosku że tzw. potoczny Wat, watowi nie równy.

W teorii jest tylko prześlicznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzii mi o ten nowy o którym ostatnio pisałeś na forum, co ma ok 25W, i bardzo dobrze gra.

 

Pytam, bo jakiś czas temu robiłem znajomej wzmacniacz do komputera na TDA 2050 z użyciem trafa 5W i napięcie -+14V. Zadziwia mnie to jak dobrze ta kość z takim napięciem kontroluje bas. Wydaje mi się że LM przegrywa na tym polu. O co w tym chodzi, się zastanawiam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ucho

Scalaki mocy mają ograniczenia, głównie Iout i Ptot.

Wzorcowym jest drogi Apex PA-15.

 

Do obnażenia wad Thiel 7/1 starczy +/-25 VDC w zwykłym push-pull.

 

Nie wiem skąd oni biorą moce kolumn w opisach na tabliczkach znamionowych ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie czy połączenie równoległe 3xLM3886 na kanał umożliwia lepszą współpracę z "trudnymi do napędzenia" kolumnami o mniejszej skuteczności ? napewno ma to zaletę w formie możliwości podłączenia kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myli kolega dwa pojęcia - kolumny trudne, kolumny o małej skuteczności

pierwsze - zwykle ich impedancja w niektórych zakresach schodzi nisko i dlatego są "trudne"

drugie - mają niską efektywność - czyli po prostu grają ciszej przy tej samej dostarczonej mocy.

 

równoległe łaczenie pomoże na te pierwsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wreszcie skończyłem układ na 3 LM3886 na kanał.

Konstrukcja :

- dwa trafa toroidalne po 180W - w sumie 360W 2x29V

- zasilacz na szybkich diodach i kondensatorach Panasonic FM oraz Nippon - w sumie prawie 10tys.uF

- stabilizator napięcia na dwóch sztukach LM338T na gałąź ,równolegle - na wyjściu 2x34V

- wzmacniacz na płytkach z AVT , 3 sztuki LM3886 na kanał ,kondensatory Panasonic FM 330uF przy kosciach , rezystory Allen Bradley a na wyjściu Caddocki 0,2oma

- potężna obudowa ze starego Grundiga szer43xwys24xgł40 , waży kilka kilogramów (nieco zardzewiała ;p)

Dźwięk :

Wczoraj słuchałem go około godzinkę z lamowym preampem Nr3 WK-WA na e88cc .Średnica bajeczna - detaliczna , dynamiczna , barwna , szybka , gładka - same superlatywy . Przestrzen równiez bardzo dobra - separacja , rozmieszczenie , głębia , efekty stereo - podobne dla Krella KAV400xi . Góra łagodna ale obecna i ładna , bez ostrych sybilantów ale z dobrym wybrzmieniem - podobała mi się . No i jeden mały mankamaent - bas . Spodziewałem się potęgi a tu skromniutko . Niby jest ale brak mu masy Krella a nawet gainclona na pojedynczym LM3875 . Jest oczywiście świetna kontrola ale to nie trudne jesli basu jest mniej niż produkują inne wzmacniacze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100006354 1272263167_thumb.jpg

post-3970-100006355 1272263167_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-3970-100006351 1272263233_thumb.jpg

post-3970-100006352 1272263233_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sowieckie ,,terminale głośnikowe" pochodzące z jakichś militarnych urządzeń - i tak maszyna do zabijania przeistoczyła się w maszynę do grania ;p

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o przyczynie tych niedomagań basu ? Może to brak pojemności przy LM-ach ? Jest tam po 330uF na gałąź dodatnia i ujemną przy każdym LM-ie ale one są oddzielone od reszty kondensatorów z zasilacza przez stabilizatory ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki mocy przez zasilacz stabilizowany ? przy lm3886 kiedyś miałem 2x FC 1000uF a na mostku 2x10.000uF BHC i bas był na poziomie jak na LM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Moje rady:

- zwiększ pojemność w zasilaczu - przy tylu lmach potrzeba na dobry prą jest dość duża a z samego mostka prądu się nie bierze.

- przy standardowej wersji na jednym lmie stosuje się kondzior foliowy wejściowy z zakresu 1-3,3uF... nie wiem jak w wersji zmostkowanej ale raczej powinien być i to na niego w głównej mierze bym stawiał.

 

Ja robiłem parę miesięcy temu końcowe 6cio kanałową na lm3875, w zasilaczu wsadziłem 2szt kendeil 15000uF/40V i przy każdym lmie po 2szt. 1000uF P-FC. Toroid 450W 2x24V... z basem nie mam kłopotów :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxdila ,

kondensatora wejściowego nie mam natomiast jest wyjściowy w preampie ale kilka uF więc to nie to . Natomiast chyba faktycznie dołoże pojemności w zasilaniu - przed i za stabilizatorami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr_37 , stabilizatory nie organiczaja basu natomiast daja mu świetna kontrolę - przynajmniej takie efekty uzyskałem do tej pory stosując pojedyncze LM3886 lub LM3875 na kanał .

Tu jest link do strony gościa który zrobił taki układ i do stabilizacji zastosował tylko po jednym 317 i 337 na gałąź !http://www.shine7.com/audio/bpa300_2.htm No i podobno bas jest ale jak widac trochę ma więcej kondensatorków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w necie o stabilizatorach w zasilaniu dla kostek LM, podchodzę do tego z pewną dozą nieufności, tak jak pisałem miałem kiedyś monobloki na LM3886 podchodził mi lepiej niż mniejszy brat.Zasilanie miałem dla kostki 2x pełny mostek na MUR do tego 10.000u na stronę i przy kostce 1000 FC bas był dobry szybki kontrolowany i dość nisko schodzący.Dodaj przed stabami 10.000uF i przy kostkach po 1000uF może pomimo stabów pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 26 Kwi 2010, 17:02

 

>piotr_37 , stabilizatory nie organiczaja basu natomiast daja mu świetna kontrolę - przynajmniej

>takie efekty uzyskałem do tej pory stosując pojedyncze LM3886 lub LM3875 na kanał .

>Tu jest link do strony gościa który zrobił taki układ i do stabilizacji zastosował tylko po jednym

>317 i 337 na gałąź !http://www.shine7.com/audio/bpa300_2.htm No i podobno bas jest ale jak widac

>trochę ma więcej kondensatorków.

 

Mi się wydaje ,że napięcie jest stabilizowane tylko do konwertera DRV134 .

Natomiast sama końcówka mocy jest już zasilana napięciem niestabilizowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.