Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik

Rekomendowane odpowiedzi

>jasne, ta zaproponowana przez Ciebie (metodologia - mój przyp.) jest błedna, więc tak jak sugeruje DawidM i ja w >powyższym poście proponuję pozostać przy obecnym kształcie wątku. są tutaj osoby które mają tylko miniwieże, są >też takie które mają również duże klocki i miniwieże itd. także każdy znajdzie coś dla siebie

 

No to ja w takim razie za dużo tu dla siebie INFORMACJI o tych "sprzętach" raczej nie zdobędę. Bawcie się chłopaki dobrze;). Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytajcie, a napewno osoby ktore maja dany sprzet, w miare swoich mozliwosci podadza Wam to o co pytacie;) Przeciez im dana oosba ma dluzej sprzet tym bardziej go zna. Pozdro!

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

>pytajcie, a napewno osoby ktore maja dany sprzet, w miare swoich mozliwosci podadza Wam to o co pytacie;) >Przeciez im dana oosba ma dluzej sprzet tym bardziej go zna. Pozdro!

 

 

Jak ktoś jest zainteresowany opinią o Denonie F-101 ( F-102 chyba nie odbiega ;)) to służę chyba w miarę obiektywną informacją. Miałem prawie rok. Stał u mnie tylko dlatego, że ładnie wyglądał. Stałby pewnie jeszcze, ale ktoś z rodziny potrzebował pożyczki a nie chciałem wypłacać pieniędzy z lokaty więc pojawiła się wreszcie okazja, aby się w końcu zmobilizować i zrobić to, co zrobić należało już dawno, czyli ... poszukać Denonowi nowego szczęśliwego właściciela;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

>pytajcie, a napewno osoby ktore maja dany sprzet, w miare swoich mozliwosci podadza Wam to o co pytacie;) >Przeciez im dana oosba ma dluzej sprzet tym bardziej go zna. Pozdro!

 

 

Jeśli ktoś jest pytającym, to pytając niech bierze poprawkę na to, że rozmowy dotyczą NOWEGO SPRZĘTU który raczej w Polsce zalega na półkach sklepowych (ewentualnie w magazynach dystrybutorów). Jedynie chyba Yamaha dzięki bardzo atrakcyjnej cenie (być możę dodatkowo też dzięki innym zaletom) "schodzi" jako tako.

Pamiętajcie, że nic nie wiecie o osobach które pytacie (internet to właśnie ten minus;)) i możliwe jest, że wyrażone opinie nie zawsze będą się potem w pełni pokrywały z waszymi w trakcie obcowania z danym sprzętem (jeśli np. opiniodawca jest zaangażowany w jakiś sposób w sprzedaż danych urządzeń).

 

raz jeszcze pozdrawiam

sorki za na wpół off-topa, ale nie znoszę marketingu i tak tylko drapnąłem ku przestrodze;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne! ja na szczescie nie pracuje w branzy audio:P Mam chyba zbyt odmieny profil studiow zeby tam pracowac:) wiec moja opinia jest w miare miarodajna, sprzet tez juz mam od listopada(czyli 3 miesiace) :) co rpawda jeszcze nie moge powiedziec o nim wszystkiego, gdyz warunki pokojowe sa takie jakie sa(pewnie w przyszlosci bede dazyc do takiego rozstawienia jakie ma Ygrek). Co do sprzedazy, to kazdy sobie pewnie wezmie poprawke na to czego on oczekuje. Ja mysle ze Piano to "dojna krowa" jak sie mawia w marketingu. Po obnizce cen, bardzo dobra propozycja, nawet drozsze klocki nie moge jej zagiac, vide moj test marantza z kolumnami Elana(wiem ze to budzetowe nowe klocki i podstawowy glosnik Elan) ale jednak cena wyzsza, ktora wg. mnie nie ma pokrycia. No to tyle co od oftopa:P hehe teraz czas na jakies nowe ciekawostki mini systemow.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za literowki, nie wiem co sie stalo ze sa;) mam nadzieje ze da rade odczytac.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 18:06

 

>Jeśli ktoś jest pytającym, to pytając niech bierze poprawkę na to, że rozmowy dotyczą NOWEGO SPRZĘTU

>który raczej w Polsce zalega na półkach sklepowych (ewentualnie w magazynach dystrybutorów).

...

>Pamiętajcie, że nic nie wiecie o osobach które pytacie (internet to właśnie ten minus;)) i możliwe

>jest, że wyrażone opinie nie zawsze będą się potem w pełni pokrywały z waszymi w trakcie obcowania z

>danym sprzętem (jeśli np. opiniodawca jest zaangażowany w jakiś sposób w sprzedaż danych urządzeń)."

 

 

LMAO

 

sorry clo2 ale takie teksty są po prostu śmieszne idź i wklej to do klubu miłośników musical fidelity albo jeszcze w inne wątki :-))

 

tylko w pierwszej części zamień odpowiednio tekst tj. dopowiedz że wątek dotyczy SPRZĘTU Z KOMISU a nie nowych urządzeń i nic nie wiecie o osobach które tam się wypowiadają - czy nie są zaangażowane bezpośrednio lub pośrednio w handel tymi używanymi urządzeniami, i nie wiecie czy sprzęt ten nie ma ukrytych wad i co w ogóle mu zostało pod maską

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

 

I tu się kolego pomyliłeś. Nikt w magazynach nie ma olbrzymiej sterty starych Musicali, które dobrze byłoby sprzedać więc raczej małe tam możliwości wpychania swoich "trzech groszy" przez sprzedawców, dystrybutorów.

To ja złożyłem wątek z Musicalami bynajmniej nie będąc zainteresowany podniesieniem ich wartości rynkowej ponieważ na chwilę założenia wątku nie miałem żadnego urządzenia tej firmy, pierwsze dopiero idzie do mnie pocztą (raczej zależałoby mi na obniżeniu ich wartości bo wówczas więcej urządzeń mógłbym kupić za te same pieniądze).

 

Nie do końca więc trafiłeś audioholic z argumentami. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak żywo zareagowałeś na moje wpisy, które były tylko "tak na wszelki wypadek". Żaden z nich nie stwierdził przecież, że któryś z was JEST OSOBĄ ZAANGAŻOWANĄ W SPRZEDAŻ URZĄDZEŃ KTÓREJKOLWIEK Z FIRM OFERUJĄCYCH MINI-SYSTEMY !!!. Może tak być, ale wcale nie musi.

 

>DavidM

Pisałeś, że porównywałeś mini z jakimiś nowymi budżetowymi klockami Marantza z kolumnami Elan (nawet nazwy tej firmy nie słyszałem) i wyszło na korzyść mini. Być może tak jest w rzeczywistości.

Ale ja ci podam dokładnie zestaw SUPERBUDŻETOWY, który pokazuje Denonowi F-101 ( F-102 ) gdzie jego miejsce (na półce w sklepie, i lepiej niech nikt go do domu nie zabiera;)).

Ten zestaw to:

1. Ponaddwudziestoletni wzmacniacz Marantz PM-64 (działał mimo lat bez zarzutu, stan wizualny bdb) - cena 400zł

2. Sony CDP-X222ES - 400 zł (stan fabryczny)

3. Kolumny Tannoy M1 - (modyfikacja - ziana jedneko kondensatora na wyżej jakości kond. Jantzena, nikły koszt, godzinka majsterkowanie w domu samodzielnie) - kol. za 420 zł (kiedyś z wyprzedaży, dziz cena podobna na Allegro).

4. Interkonekt Audioquest Sidewinder, głośnikowe Waveguide II / Sonic Link AST-75 (dziś Black Rhodium) skręcone razem.

Cały koszt z kablami - niechby 1500 zł

 

Do dźwięku powyższego zestawu mini-systemowi Denona było niemal równie daleko jak radiu Jowita. Aby inaczej było w porównaniu z innymi mini, to te mini musiałyby grać dźwiękiem wielokrotnie lepszym od tego Denona. Mam wątpliwości, że tak jest ale nie omieszkam się przekonać przy stosownych okazjach (czyli przy dobrych warunkach odsłuchowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 19:14

 

>>audioholik

>

>I tu się kolego pomyliłeś. Nikt w magazynach nie ma olbrzymiej sterty starych Musicali, które dobrze

>byłoby sprzedać więc raczej małe tam możliwości wpychania swoich "trzech groszy" przez sprzedawców,

>dystrybutorów.

>To ja złożyłem wątek z Musicalami bynajmniej nie będąc zainteresowany podniesieniem ich wartości

>rynkowej ponieważ na chwilę założenia wątku nie miałem żadnego urządzenia tej firmy, pierwsze

>dopiero idzie do mnie pocztą (raczej zależałoby mi na obniżeniu ich wartości bo wówczas więcej

>urządzeń mógłbym kupić za te same pieniądze).

>

>Nie do końca więc trafiłeś audioholic z argumentami. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak żywo

>zareagowałeś na moje wpisy, które były tylko "tak na wszelki wypadek". Żaden z nich nie stwierdził

>przecież, że któryś z was JEST OSOBĄ ZAANGAŻOWANĄ W SPRZEDAŻ URZĄDZEŃ KTÓREJKOLWIEK Z FIRM

>OFERUJĄCYCH MINI-SYSTEMY !!!. Może tak być, ale wcale nie musi.

 

 

clo2 nie pomyliłem się bo niczego nie zakładałem... prosiłem Cię żebyś wprowadził ten wpis do innych wątków jak np klub miłośników MF ale to było jak to określiłeś "tak na wszelki wypadek"...także nie do końca trafiłeś z tą odpowiedzią, zastanawiam się tylko dlaczego tak żywo zareagowałeś na mój wpis... skąd wiesz że Musical Fidelity nie ma sterty starych musicali w magazynie? i po pierwsze skąd w ogóle znasz stany magazynowe tej firmy? proponuję żebyś dla dodał swój jakże odkrywczy wpis do kilku wątków "tak na wszelki wypadek" nie żebym kogoś tu wskazywał że ktoś jest osoba zaangażowaną w sprzedaż.... Może tak być ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glosniki PIano te mozna zmodyfikowac. Oto czesc odpowiedzi jaka uzyskalem od McGyvera jak sie zapytalem co ulegnie poprawie.

"Witam

przyspieszenie basu

poprawa kontroli

poprawa nasycenia średnicy

poprawa stereofonii (precyzja lokalizacji, namacalność pozornych źródeł, ogólnie lepsza przestrzenność)

gładsze, ale i bardziej dźwięczne, bardziej detaliczne i zróżnicowane wysokie.(...)"

no i mowimy tu o sprzecie nowym, bo z uzywek to mozna zlozyc lepszy;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>clo2, 28 Sty 2008, 19:14

>Ten zestaw to:

>1. Ponaddwudziestoletni wzmacniacz Marantz PM-64 (działał mimo lat bez zarzutu, stan wizualny bdb) -

>cena 400zł

>2. Sony CDP-X222ES - 400 zł (stan fabryczny)

>3. Kolumny Tannoy M1 - (modyfikacja - ziana jedneko kondensatora na wyżej jakości kond. Jantzena,

>nikły koszt, godzinka majsterkowanie w domu samodzielnie) - kol. za 420 zł (kiedyś z wyprzedaży,

>dziz cena podobna na Allegro).

>4. Interkonekt Audioquest Sidewinder, głośnikowe Waveguide II / Sonic Link AST-75 (dziś Black

>Rhodium) skręcone razem.

>Cały koszt z kablami - niechby 1500 zł

 

A gdzie tuner? I czy cały zestaw można łatwo obsługiwać jednym pilotem?

O wyglądzie nie wspominam bo to rzecz gustu i dla niektórych nie ma znaczenia, IMHO nie można porównywać strony wizualnej Twojego zestawu choćby z PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>audioholik

 

Co do rezerwy co do opinii innych - każdemu ją zalecam, nie tylko fanom pięknych mini systemów. Sam zresztą opinie traktuję jedynie do zawężenia pola poszukiwań. Potem kupuję co postanowię i ... albo moje doświadczenie nauszne pokrywa sięz sugestiami którymi się kierowałem przed zakupem ... albo nie. Własne ucho zawsze będzie ostatnim i najlepszym narzędziem oceny dźwięku.

Nie bocz się tak z powodu mojego wpisu.

 

>DavidM

Podałem ci dokładnie taki system, którego długo słuchałem i biorę za to co napisałem pełną odpowiedzialność. Różnych równie lub udanych zestawień można zrobić bardzo wiele. Ty słuchałeś jednego i była lipa. Ja podałem dla przykładu inny, który u mnie grał i już taka lipa to wcale nie była (w każdym razie w bezpośrednim porównaniu z Denonem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Erni

 

A po co Ci tuner?;). Od kilku lat w radiu niewiele co jest. To już nie te czasy. Jeszcze kilka lat temu bez tunera u mnie by się nie obeszło, dzisiaj wolę słuchać płyt ze starannie dobranej własnej kolekcji. I mniej głupot dzięki temu słucham;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 20:12

 

>>Erni

>

>A po co Ci tuner?;)

 

Tuner bardzo się przydaje! dla mnie jest wręcz niezbędny :-) i nie prawda że nie ma czego słuchać jest wszak trójka! posłuchaj sobie kolego np. w sobotę listy trójki a potem o 22.00 programu "Ciemna Strona Mocy" dla mnie miodek, mistrzostwo i kapitalne kawałki :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 20:09

 

>>audioholik

>

>Co do rezerwy co do opinii innych - każdemu ją zalecam, nie tylko fanom pięknych mini systemów. Sam

>zresztą opinie traktuję jedynie do zawężenia pola poszukiwań. Potem kupuję co postanowię i ... albo

>moje doświadczenie nauszne pokrywa sięz sugestiami którymi się kierowałem przed zakupem ... albo

>nie. Własne ucho zawsze będzie ostatnim i najlepszym narzędziem oceny dźwięku.

>Nie bocz się tak z powodu mojego wpisu.

>

 

każdemu zalecasz rezerwe względem opinii wszystko pięknie i fajnie, a myślisz że gdyby nie Twoje cenne zalecenia ludzie nie słuchaliby sprzętu przy zakupie, tylko wyjmowali z kieszeni wydrukowane posty z forum i czytali co sądzą o nim inni użytkownicy, albo zamawiali by sprzęt z allegro bez odsłuchu? nie sądzę ...tym samym uważam po prostu, że rozpoczynanie tej rozmowy przez Ciebie nie miało żadnego sensu, chyba że chciałes tylko zaśmiecić ten wątek, a to przyznaję wyszło Ci bardzo dobrze.

 

proponuję powrócić do tematu miniwież:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem 3 letniej córeczce taki prawie Hi-End...

 

- z top loaderem, prawie jak VRDS

- czyta mp3 i ma USB; prawie jak play station 3 (słyszałem, że to ostatnio jest hit ;p)

- ma niebieskie podświetlenie, prawie jak shanling

- minimum przycisków, prawie jak pathos

- ala alu gwizdek, prawie jak Vifa D25AG05

- tonsil style woofer, prawie jak mission

 

- audiofilska płyta dla najmłodszych... prawie jak gusta tatusia :)

 

hmmm... Działa- prawie jak opinia z prasy hifi.

 

a co tam, przecież nikt mnie nie ukamieniuje... nawet to jakoś gra haha

post-8687-100002052 1201548885_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 28 Sty 2008, 20:12

 

>>Erni

>

>A po co Ci tuner?;). Od kilku lat w radiu niewiele co jest. To już nie te czasy. Jeszcze kilka lat

>temu bez tunera u mnie by się nie obeszło, dzisiaj wolę słuchać płyt ze starannie dobranej własnej

>kolekcji. I mniej głupot dzięki temu słucham;)

 

Radia słucham głównie dla audycji informacyjnych.

I nieraz fajnie puścić tuner żeby grało coś w "tle", podczas różnych czynności:)

 

Ale masz rację - ja też słucham raczej muzyki z własnej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już napisano tutaj i w innych tematach RK - 1 jest zbyt drogi, poza tym można go np. w saturnie nabyć wyłącznie z kolumnami tj. Heco (za ok. 7K). Nie otrzymał zbyt pochlebnych recenzji w prasie (AV, Audio), a zmierzona przez Audio moc wyjściowa to poniżej 40W na kanał, czyli jeszcze mniej niż podaje producent. Moim zdaniem na papierze znacznie lepiej prezentuje się Magnat MC1 za ok. 1000 euro (na zachodzie bo oczywiście w naszym dziwnym kraju będzie drożej, gdyż dużo zarabiamy) mamy 2x80W, lampowe preampy i ładniejszą skrzynkę. Uważam, że kenwooda przewyższa również ww. AA Enigma (ładna ale gorsze parametry niż magnat, chociaż lampowe elementy też posiada, trochę niepokojące parametry dynamika i s/s - poniżej 80db - ale ok. 75db to już w praktyce brak szumu). Tyle mojej skromnej opinii, częściowo skopiowanej z tematów: all in one czy osobne klocki oraz cd amplituner.

Jeżeli ktoś słuchał już enigmy, kenwoda lub magnata to nie podzieli sie wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sukses,

 

odnosząc się do wpisów z 25.01.2008r. (to było jeszcze przed tą awanturą o condora) podaję te dane dot. wzm. teac 300 A-H mkII (pewnie już sprawdziłeś w innym miejscu):

max pobór: 85W (czyli jeszcze mniej niż podałem)

zalecana impedacja kolumn 6-16 ohm (czyli dynaudio wykluczają) a ja i tak gram w takim zestawieniu i jedyny widoczny negatywny objaw to lekkie spowalnianie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hazardzista5, 29 Sty 2008, 10:19

 

>jak już napisano tutaj i w innych tematach RK - 1 jest zbyt drogi, poza tym można go np. w saturnie

>nabyć wyłącznie z kolumnami tj. Heco (za ok. 7K). Nie otrzymał zbyt pochlebnych recenzji w prasie

>(AV, Audio),

 

witam,

 

masz może jakieś linki do tych recenzji albo jakies skany.... z ciekawości bym poczytał, sam gdzieś widziałem w sieci recenzję gdzie dostał 10/10 (później poszukam linku) ale jak mówią lepiej czerpać informację z wielu źródeł :-) lub jeszcze lepiej poprostu posłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik,

 

niestety nic już nie mam, ale

 

recenzję w AV przeczytałem w empiku bezpośrednio z gazety (był to jakiś numer z 2007 chyba z drugiej połowy roku)- niestety oni wypożyczają elektronicznie za opłatą wnoszoną sms,

 

natomiast artykuły z audio można ściągać za darmo (www.audio.com.pl - wybierasz archiwum) - nie pamiętam w którym numerze ale napewno było to 2007 (raczej II połowa),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.