Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

niema czegoś takiego jak raty 0% - co miesiąc dodająCi koszty ubezpieczeń , a to potrafi powiększyć koszt zakupu o kilkaset złoty ...

W ostatni weekend sierpnia w sklepach dla kretynów tzw. ceny bez VAT czyli taniej o 18 % ( choć wiele cen dzień pzred podnoszą...)

Handel to złodziejstwo - albo ty ukradniesz albo Ciebie

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie calkiem. Chyba najbardziej zblizony do twojej EX :) jest z wymienionych tutaj niestety Marantz, a jesli chodzi o "gladsza" wersje twojej EX na srednicy to Yamaha 640, ktora rowniez ma lepszej klasy tony wysokie. Denon M37 jest subtelny, z lagodnymi, czasem nawet zbyt mocno, kwestia odpowiedniego okablowania, srednimi. Ale staje sie taki dopiero po konkretnym wygrzaniu, dluzszym uzytkowaniu. Przygotuj sie na to ze sluchajac w sklepie sluchasz wersji odrobine "ostrzejszej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał w tej kolejności Denon 107, Yamaha MCR-640, Denon D-M38. No chyba że nie bierzesz z jednego sklepu na raty to opcja NAD'a i Marantz'a jak najbardziej godna rozważenia + monitory do 1000zł. Do każdego systemu warto zmienić okablowanie i dokupić standy na kolumny podstawkowe.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek-1969

To rok ur.? Taki stary chlop a daje sie robic w jelenia... Raty 0% istnieja,w tym jak to nazwales "sklepie dla kretynow",wystarczy podziekowac za ubezpieczenie. To jest po prostu fakt,nie ma sensu nad tym debatowac! Co innego w RtvEUROAgd,tam faktycznie Raty 0% sa np.dla 3 pierwszych klientow :)

A handel to nie zlodziejstwo tylko wolny rynek. Dzieki temu zlodziejstwu mozna sobie za darmo przetestowac 8 mikro zestawow! I zadnego nie trzeba kupowac! Tylko odpalic pozniej ceneo.pl...

Dosc o tym...

 

mikson

Jak sprawdzil by sie sonicznie Solo Mini jako preamp z wbudowanym Cd? Testowales moze taka kombinacje z jakas koncowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Denona 107 to jest jak najbardziej słyszalna różnica względem D-37 a i zapewne w stosunku do D-38. Podstawa to dobre rozmieszczenie sprzętu w pokoju. Ja miałem m.in Denona F103 i to dla mnie było optymalne mini w swojej klasie(także cenowej).

 

Tu masz sporo dobrych mini i w korzystnych cenach, pewnie po rozmowie uda Ci się jeszcze wynegocjować kabelki(chociażby głośnikowy).

 

http://tiny.pl/h7ltk

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szmitu, 9 Sie 2010, 13:52

>a czy różnica w stosunku do M37/38 będzie bardzo znaczna?

 

Nowy D-M37 na allegro z dostawa 1350 zl: http://allegro.pl/item1180502710_denon_rcd_m37_miniwieza_cd_radio_usb.html (uzywany mozna okazyjnie kupic nawet za 900 zl). Wiec roznica ceny do Denon 107 za 2100 to 750 zl. Wedlug mnie nie odzwierciedla sie w jakosci dzwieku, ale to juz kazdy sam musi ocenic i zdecydowac. Jesli nie uzywasz regulacji basow ani sopranow (co zupelnie nie jest konieczne) to o szumach w D-M37 mozesz rowniez zapomniec. Jesli chcesz wydac wiecej i odczuc naprawde polepszenie jakosci to kup D-M37 sprzedaj kolumny z zestawu za 400 zl i razem z 750 masz 1150 na naprawde lepszej klasy monitory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie 107-ka daję o wiele większe pole manewru przy ew. zmianie kolumn. Anyway, grunt to dobrze ulokować sprzęt, zwłaszcza kolumny: standy, ew. komoda czy duża półka tak by kolumny jednak miały czym oddychać. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety(albo stety) miałem swojego Denona F103 z innymi kolumnami niż firmowe, grały wpierw z Trianglami Stella ES, potem były Missiony E52, a następnie z Koda Harmony K2000B. Najbardziej udana konfiguracja z tych trzech, to wg. mnie z Missionami E52. Także nie wypowiem się jak grały firmowe kolumny z 102/103 vs 107. Na pewno 107 gra bardzo dobrze w swojej cenie. Szkoda że wchodzi tylko zakup na raty, bo na miejscu kupującego poszukał bym 103, większa funkcjonalność(dodatkowo Dysk Twardy, radio internetowe) w podobnej cenie.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ew. gdy osoba słucha głównie klasyki, jazzu i muzyki akustycznej to postawił bym na Triangle Stella ES.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę jeszcze swoje trzy grosze. Podobnie jak kolega poszukuję miniwieży do nazwijmy to spokojniego repertuaru. Po zapoznaniu się m.in. z tym wątkiem udałem się na odsłuch. Po konfrontacji wiedzy teoretycznej z praktyczną prezentacją możliwości Denona M-37, D-107, Marantza C502, Yamahy i na koniec Harman Kardon MAS-100 mogę powiedzieć (nie jako jakiś super audiofil), że tylko YAMAHA zagrała tak jak powinna czyli dynamicznie, z dużą precyzją bez problemu słychać było instrumenty z odtworzeniem których reszta miała problemy lub wręcz ich nie było słychać. Dźwięk był przejrzysty, soczysty, dający radość ze słuchania. A przed odsłuchem Denon D-107 był moim faworytem. Reszta grała bo grała jednak brak było w tym graniu emocji i precyzji wszystko było takie monotonne i płaskie. Może tylko Harman miał lepszy bas od Yamahy. Różnica w między Denonami była raczej symboliczna zupełnie nie adekwatna do ceny. Marantz prezentuje poziom podobny do Denona D-107. Także proszę koniecznie przed zakupem sam posłuchaj co ten sprzęt oferuje bo dla mnie oprócz YAMAHY to było raczej rozczarowanie w stosunku do opinii wystawianych na tym forum. Wszystkich specjalistów od krytyki chcę zapewnić, iż jest to moja opinia wyrażona po rzeczywistym odsłuchu, a nie opinie zasłyszane od innych i przekazywane dalej. Jedyne co można zarzucić to wygląd YAMAHy, pozostałe zestawy wg mnie prezentują się zdecydowanie lepiej, a w szczególności Marantz D-107 (jakby grał tak jak wygląda na pewno bym go kupił). Odłuch odbył się w salonie audio, materiał użyty do odsłuchu to płyta z samplami Marantza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że każdy ma swoje prawo do poglądów itd. Jednak chciałbym zadać jedno pytanie, kolumny były nowe czy już wygrzane(takie które min. tydzień grają)? Piszę o tym dlatego że dźwięk tych samych kolumny może się DIAMETRALNIE różnić jeśli chodzi o ten proces. Do tego dochodzi same pomieszczenie odsłuchowe które także sporo daję do dźwięku(wiadomo ustawienie, akustyka). Oczywiście takie porównanie ma sens jeśli robimy je na takich samych ustawieniach dźwięku(nie ingerujemy w EQ), oraz słuchamy sprzętów w tym samym pomieszczeniu i używamy tych samych płyt.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich przypadkach kolumny były już wygrzane. Oczywiście jak najbardziej się zgadzam że każdy odbiera świat inaczej to samo dotyczy dźwięku. Daltego napisałem ten post aby podkreślić ten fakt, że każdy przed kupnem obowiązkowo powinien przesłuchać sprzęt unikając w ten sposób rozczarowań.

 

P.S.

W końcu kupiłem Arcam Solo Mini + MA RX1 i dźwięk bajeczny to już zupełnie inna liga (banan nie znika z twarzy kiedy sprzęt gra) podobnie jak i cena znacznie odbiega od przedziału 2000 - 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, dzięki za kolejną opinię, teraz niektórzy już pewnie mają niezły "bałagan" w głowie. Ja postawiłem na Yamahę MCR-640, gdyż zachęciła mnie cena, mniej więcej wiedziałem czego się spodziewać dźwiękowo, podobała mi się visualnie(choć wiadomo że Denon wykonany jest lepiej), oraz mam jakieś pole do rozbudowy zestawu czy upgrade'u. Gratuluję zakupu, świetny zestaw, ale to już wyższa półka niż ta Yamaha, tu konkurentami są np. Yamaha MCS-1330, Denon CX1, Kenwood R K1, używane mini Musical Fidelity, Audio Analogue Enigma V1 czy dzielone mini Audio Analogue. Obyś cieszył się z zestawu jak najdłużej i zaskakiwał Cię co jakiś czas(pozytywnie).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid

jaki tam bałagan :) do 2500tys z mini systemów

denek f102/107 i piano 640 są bardzo ciekawymi opcjami z możliwością swobodniejszej podmiany lepszych monitorów niż stokowe, m37/38 pozostawił bym jednak na firmowych, co do brzmienia 640 to może faktycznie wydawać się dynamiczniejsza i wyrazista niż f102 ale moim zdaniem f102 grał spokojniej ciut bardziej plastycznie może z mniejszą siłą basu ale grał troszkę bardziej dojrzale, tak pamiętam jak go kiedyś słuchałem a też wybrałem piano e410 bo jakoś mi wtedy bardziej wpadł w ucho i cena była jak pamiętam o tysiaka miejsza

dawid wygrzałeś już 640? reszta gratów doszła?

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.