Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak interesuje Cię ten artykuł to idź do salonu prasowego i kup gazetę. Oprócz tego artykułu jest tam opisanych parę fajnych rzeczy. Raz na jakiś czas wydatek kilkunastu zł na gazetę to chyba nie aż tak duży wydatek, aby skomleć na forum o interesujący artykuł z gazety, która jest dostępna w sprzedaży?

 

skoro nie masz ochoty pomóc nie musisz się odzywać i obrażać - lewą nogą wstałeś?

 

gdybym miał możliwość kupić to by to zrobił i nie liczył na pomoc "życzliwych inaczej"

 

widzę że zdecydowanie łatwiej tu o ironię lub debilną odpowiedź niż o rzeczową odpowiedź lub/i pomoc

 

ale kolega ma już Pianocrafta MCR-840, teraz chce sie upewnić czy dobrze kupił :-)

 

że wybór był słuszny to wiem ;-) bo słyszę i korzystam codziennie ;-)

 

zwyczajnie byłem ciekaw opinii i ewentualnie porównania z innym sprzętem

 

decyzji nie żałuję

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro nie masz ochoty pomóc nie musisz się odzywać i obrażać - lewą nogą wstałeś?

 

gdybym miał możliwość kupić to by to zrobił i nie liczył na pomoc "życzliwych inaczej"

 

widzę że zdecydowanie łatwiej tu o ironię lub debilną odpowiedź niż o rzeczową odpowiedź lub/i pomoc

 

 

 

że wybór był słuszny to wiem ;-) bo słyszę i korzystam codziennie ;-)

 

zwyczajnie byłem ciekaw opinii i ewentualnie porównania z innym sprzętem

 

decyzji nie żałuję

 

pozdrawiam

 

gazeta jest caly czas dostepna, jesli nie w sklepach to na stronie internetowej hfm, mozna bez problemu zamowic poczta. Kilka osob wykonalo jakas prace, warto ja docenic placac chyba niewygorowana kwote 12 pln:

 

http://www.hi-fi.com.pl/koszyk_hfim.php4?id=238

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że DF-107 jest wałkowany. Z mojego punktu widzenia jest to zestaw dyskusyjny. Mam DF-107 i Sony 3 ES. W moim odczuciu DF-107 "jest rozlazły i zamulony chociaż ładnie gra". Słucham tego na słuchawkack sony MDRSA-1000, które nie są może jakąś ewelacją, ale to szybkie słuchawki bez naleciałości i dochodzę do wniosku, że mój pecet odtwarza cd lepiej niż miniwieża, za to gorzej niż cd kalesony 3es. To tak, jakby ta miniwieża nie miala "pary (w sensie mocy) chociaż ma". Podpiąłem Cd do ampi kablem Audioquest Topaz i to samo, chociaż nieco lepiej. W każdym razie ta miniwieża nie przebija dźwięku, który słyszę na słuchawkach alni na ani na moich dynkach grających z kalesonami. Nie jest to urządzenie złe, ale mój pecet gra porównywalnie, co mu z żalem przyznaję (Dell ST-560). Tak dzieje się na słuchawkach oraz po podpięciu do kalesonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BobW - zentaur ma rację. Tekst, że nie masz możliwości kupna to tylko wymówka. Gdybyś prosił o recenzję sprzętu która ukazała się w gazecie rok, dwa, czy trzy lata temu - to pierwszy wysłałbym Ci skany (oczywiście gdybym był posiadaczem recenzji), a tak to wychodzi z Ciebie typowy sknera, który żałuje parę złociszy za coś czego potrzebuje.

Swoją drogą jak kupisz gazetkę, to może spodoba Ci się mini McIntosha i będziesz miał na co zbierać kaskę ;)

 

 

Oj panowie burzuje. Ja tez nie kupilbym gazety dla jednego artykulu to poierwsze. Po drugie moze byc taka sytuacja, ze ktos mieszka poza granicami PL (nie posiada paypala - choc nie wiem czy jest mozliwosc przelewu za gwydanie elektroniczne) wiec nie ma mozliowci zakupu w kiosku. Po wtore co za problem wrzucic chlopu skan dwoch czy raptemtrzech stron. Tyle was to kosztuje??

Byc moze innym razem sytuacja sie odwroci.

Pozdr.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie chodzi o to, ze jestesmy burzujami. o czym my mowimy o 12 pln? Po prostu uwazam, ze powinnismy nawzajem szanowac swoja prace. Tak jak Ty bys chcial by szanowali Twoja, tak ludzie, ktorzy pisza gazete tez by chcieli by szanowano ich prace. Proste.

 

I tekst o jednym artykule do mnie nie przemawia - ja z reguly kupuje gazety bo interesuje mnie wlasnie jedna rzecz. I za to powinnismy zaplacic - za to, ze dziennikarzom udalo sie nas zainteresowac choc jednym artykulem.

 

Zreszta wyobrazmy sobie sytuacje, ze iles tam osob interesuje tylko jeden artykul - nie chca kupowac calej gazety tylko prosza o skany. Na tej zasadzie takie gazety nigdy nie beda sprzedawac przyzwoitej ilosci kopii.

 

I jeszcze jedna sprawa - skąpicie 12 pln rezultatem jest to, ze magazyny audio slabo sie sprzedaja. Jaki jest rezultat - w duzej mierze musza polegac na reklamodawcach, w znacznie wiekszym stopniu niz np magazyny moto. Jak myslicie, jaki to ma wplyw na niezaleznosc formowania opinii? A potem sa zale ze pisza sponsorowane artykuly. Jezeli magazyn bedzie sie regularnie sprzedawal w wiekszych ilosciach, bedzie bardziej niezalezny. Oczywiscie na razie to fikcja, gdyz nadal nasze hobby jest niszowe, no ale kto wie, kiedys moze to sie zmieni - ale nie z takim nastawieniem jak niektorzy koledzy prezentuja.

 

I tak jak Cezar pisal gdyby prosba byla o niedostepny numer, nie byloby problemu, a tak troche dziwi taka prosba. Przy najmniej mnie.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co i tak i nie

dla mnie jak mam płacić za gazete w której 30% powierzchni to reklamy i cena jest powyżej 10pln to uważam że troszkę to przesada,

to tak jak z telewizją abonament biorą reklamy puszczają a filmy mizerne, coś w tym jest,

zawsze można iść do empiku i przekartkować to nic nie kosztuje a jak uważamy że coś jest warte nawet 12pln to można to nabyć

oczywiście ciężką pracę redaktorzy mają muszą testować i pisać o tym albo co gorsza tłumaczyć odpowiednie identyczne anglojęzyczne testy

moim zdaniem prasa jest potrzebna ale powinna być troszkę bardziej uczciwa w podejściu bo najczęściej na całą gazetę mnie interesuje 1 artykulik

czy test który i tak nie jest dla mnie żadnym wymiernikiem a wszystkie neewsy reklamy ogłoszenia to można za darmo w necie wyszukać

moim zdaniem powinni albo przestać reklamować się i pójść drogą eko zmniejszyć ilość stron oszczędzą drzewa i zmniejszą cenę albo przejść na typową elektroniczną dystrybucję smsem zapłacić można i ma się tylko to co interesuje czyli 1 artykulik za np 2pln i tyle w temacie jak dla mnie.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli Ci sie gazeta nie podoba, to po co chcesz skan? Nie podoba sie, nie czytasz - proste. A nie, nie podoba mi sie, nie zaplace, ale skan wezme. Co to za podejscie?

 

Tobie moze sie na teraz podobac jeden artykul, ale za pare miesiecy okaze sie ze bedziesz chcial siegnac po jakis inny artykul bo zaciekawil Cie inny sprzet. Redakcja nie oferuje Ci za 12 pln jednego artykulu, tylko szereg artykulow, a ze w danym momencie zainteresowany jestes jednym to jest inna sprawa. ja mialem wiele takich sytuacji, ze do pewnych numerow wracalem z powodu ROZNYCH artykulow, choc kupowalem dla jednej tylko publikacji.

 

To, ze jest duzo reklam to wynika po czesci z takiego podejscia jakie prezentujesz. No jak maja sie uniezaleznic od reklamodawcow jesli nie chce Ci sie 12 pln wydac? Raz na miesiac! Majac taka niska sprzedaz musza zdobywac srodki w inny sposob. To jest bledne kolo.

 

Zmniejszenie objetosci i ceny nic nie da. Prezentujac Twoja filozofie, po co wydac 6 pln jak mozna miec skan za darmo.

 

Udostepnianie artykulow za pomoca smsow jest ok, jako narzedzie dodatkowe.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna sprawa często są testowane klocki które dla przeciętnego zjadacza chleba nigdy nie będą osiągalne to po co o tym pisać? robić sobie taką nutę audiohaju w gazecie ? to ma być taki wyznacznik czego zwykła osoba nie jest w stanie nabyć systemu za 100tys albo i więcej,

moim zdaniem powinni dawać więcej grupowych testów no 5wzmaków z budżetu 2-10tys cdeków i kolumn w każdym numerze, musi być najbardziej docelowy target odbiorcy ktoś kto chce się przymierzyć do systemu za 100tys to nie będzie nawet o tym czytał w gazetce

z drugiej strony dla mnie natchnieniem gazetki nie są do kupowania czegoś, osobiście robię przegląd cenowy na co mnie stać rynku przez internet i potem tego słucham

a nie czytam i słucham i kupuje.

 

co do wydania e-gazety w pdfie to powinna kosztować połowę tego i nie było by latających skanów po sieci , płacisz sms np za rok i e-pocztą przychodzi.

szybciej ekologicznie , taniej, prościej i komfortowo.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole rozwiazanie Audio Video - kupuje konkretny artykul kiedy chce.

 

Masz racje, ze wiecej powinno byc (zwlaszcza w hfm) testow porownawczych. W AV sa czesciej, ale znowu jesli chodzi o ten magazyn, rzadko sie zgadzam z ich ocenami i opiniami.

 

Hajend tez musi byc, bo sa tez ludzie ktorzy takim sprzetem sie interesuja i ich stac. Nie zauwazylem zeby przesadzali z tego typu recenzjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu.

Nie sądziłem że wywołam taką burzę i agresję .

Nie żałuję 12 zł. - wydań papierowych mam całe stosy i wiele razy do nich wracam.

Szanuję też pracę jaką ktoś włożył w powstanie miesięcznika.

 

Zastanawia mnie tylko brak życzliwości i to że odpowiedzi muszą być zaraz agresywne i obraźliwe. Choć przyznam, że nie wszystkie takie były.

 

Jaki z tego wniosek - zanim udostępni się skan artykułu/testu - należy zobaczyć czy numer gazety jest dostępny w sprzedaży na stronie wydawnictwa - jak jest to niech się zainteresowany "buja" i zamawia - czeka na przesyłkę, kombinuje jak zapłacić itd, itp.

 

Pozostaje przeprosić za prośbę o udostępnienie skanu artykułu, przyznam, że straciłem zainteresowanie.

Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Panowie napiszę jeszcze raz. Mam sprawę planuję zakum sprzętu do swojego pokoju (10mk2) kwota jaką bym chciał przeznaczyć na same głośniki to max do 2000zł + elektronika może byc używka ale w b.dobrym stanie będzie to stało na 2metrowej ścianie na komodzie wysokosc komody 60cm gł40cm no i wiadomo szer.200cm . oczekuje z grania jezeli ktos słyszał połączenie b&w z tymi starszymi modelami sonego. czyli nie ostro jak denon ma byc miód malina prosze o porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam czegoś grającego lepiej lub tak samo dobrze jak denon m-38 ale z wejściem cyfrowym i DAC'iem. Myślałem nad HK MAS 100 lub kenwoodem-711 (1200zł!). Jak się ma ten sprzęt do denona? K-1000 nie mogę nigdzie znaleźć.

 

Na alledrogo jest jvc ex-a10 za 1900zł!

http://allegro.pl/wieza-jvc-ex-a10-wspaniala-jakosc-dzwieku-i1336307229.html

 

ale te kolumienki jakoś mnie nie przekonują....

 

Btw wstyd dla denona i yamahy, że jeszcze w ich zestawach mini nie mają cyfry na wejściu. W innym przypadku nie zastanawiałbym się nad piano czy d-38.

 

Do nagłośnienia pokój 14m, sprzęt okazjonalnie będzie wykorzystywany do filmów. Nie jestem audiofilem ale chciałbym zakosztować dobrego audio. Jestem też skłonny pójść w ampli hk 3490 tylko nie wiem jakie kolumny do tego żeby się zmieścić w 2300.

 

Proszę Was o rade,

farciarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę onkyo się ostatnio wyglądem poprawia :)

a jest jakiś wzmak mały do niego?

może taki?

http://www.jp.onkyo.com/audiovisual/intec/205series/index.htm

http://www.jp.onkyo.com/audiovisual/intec/275series/a933/gallery.htm

 

:)

http://www.jp.onkyo.com/audiovisual/premiumcompact/minimumaudio/index.htm

w sumie ipod rządzi

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem pomiary arcama solo mini i jestem nawet pozytywnie zaskoczony bo ma 60W na kanał dynamicznej mocy (ciągłej 35W) przy 8omach a przy 4 omach dynamicznej 96W (ciągłej 45W) jest jeszcze pomiar przy 2omach ma 133W dynamicznej :) mały ale daje radę :)

post-21279-023399300 1290756993_thumb.jpg

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłuchaj takich ;)

http://www.chario.pl/index.php?x=silhouette&y=silhouette_200

kosztują nowe 1400 i za te pieniążki grają bardzo przyjemnie

na pasmo dolne nie patrz po w pomiarach schodzą do 45Hz przy -6dB

bardzo plastyczny dynamiczny bas mają ale nie wiem jak się połączą z denkiem

możesz też posłuchać ma bx2 i rx1 oba w cenie ok 1300 na alle.ro

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sieją :) mimo że mam głośnikowy chord odyssey który jest mocno posrebrzany ;),

góry jest na wykresie sporo ale jest ona aksamitna delikatnie podana i rozdzielcza nie ostra, generalnie właśnie taki jest ich charakter

odważny bas i góra ale wszystko podane z wyczuciem bez zbędnego popadania w analityczność jak w moich poprzednich ma rx1,

średnica lekko ocieplona lekko wycofana względem góry i basu, basu jest całkiem sporo , jest dynamiczny ale i plastyczny i nawet nieźle kontrolowany

schodzi niżej niż na papierze 60Hz w pomiarach wyszło 45, warto posłuchać sympatyczne monitory za nie dużą kasę,

te małe chario generalnie nie męczą przy długim słuchaniu a muzyka z nich płynąca nie jest nudna raczej wesoła z wyczuciem rytmu i taką nutą plastyczności w przekazie ,

 

 

chcesz z roksanem je przetestować? :) to polecam posłuchać podstawki hyper 2000mk2 (z solo mini grało to moim zdaniem jeszcze lepiej od tego co mam ale cena 2x taka) i Delphinus http://www.chario.it/panoramica.php?IDP=13&IDO=47

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.