Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Myślałem trochę nad czymś lepszym ,ale najlepiej było by kupić widełki w tedy kable się nie łamią. a przeglądałem ogłoszenia i zauważyłem że masz do opchnięcia kimberka za 200złociszy bym je łyknoł. Co ty na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idzie już drożej jutro mam wpłatę

do takich tanich kabli nie ma co pakować drogich bananów tym bardziej że dopiero przeskok jakościowy masz na typowo miedzianych bananach a większość na rynku to stopy miedzi pozłacane te co podałem są jedne z lepszych z tanich do 25za sztuke

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuść banany, po pierwsze nic nie zmienisz a po drugie pc 640 ich nie przyjmuję:-) bezsensowny wydatek nawet tych 6pln za sztukę, kable za 300pln to również porażka nic tym nie zmienisz, bierz pod uwagę, że 640 ma kabel synchronizacyjny więc co najwyżej dokup dobry ale w rozsądnej cenie proporcjonalnie do sprzętu. a resztę wydaj na płyty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

mikson bez urazy ae widzę że kabelek jeszcze jest obecny na allegro więc go jeszcze chyba nie sprzedałeś.Ale ja tam dociekliwy nie jestem no cóż a może być taki???http://allegro.pl/ixos-1003-spiral-braid-i1354339869.html z 100zł +koszty wysylkia co do yamahy to tylko głośnikowe mogą być uzbrojone w banany lub widły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable masz w porządku, nic nie zmieniaj, lepiej zainwestuj w standy(jak nie masz). No i tą Yamaszkę, możesz wyrwać ciut taniej w sklepach internetowych, jak się dobrze zakręcisz.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Witam standy będa wykonane z dębiny ,zabejcowane polakierowane wysokość około 61cm,dolny blat 200x200x40zafrezowny frezem półokrągłym mocnym, noga 550x120x120na rogach zafrezowany frezem typowym półokrągłym,górny blat 10x135x135 waga około8kg takie standy robię u siebie w zakładzie. Powinny sie nadawac beda tak samo wygladały jak tu kiedys wstawiałem fotki z yamahą 600mkII

 

Zdięcia ze strony 144 .

post-25069-014480500 1291799628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

Nie po prostu zrobiłem w tedy zdjęcia bez stolika pod sprzęt bo takowego w tedy nie posiadałem potem urodził się projekt aby wykonać sobie stoliczek pod sprzęt, no i wkleiłem zdjęcia trochę nie po kolei ale sam fakt że próbowałem no i się udało stolik został sprzedany razem z wieżyczka w sierpniu.A zdjęcia miały być poglądowe do standów.

 

Co do wczoraszego wypadu i odsłuchu dziś u ojca posłuchałem se tych samych płytek co na odsłuchu w saturnie i muszę powiedzieć że pełnowymiarowe gabaryty sprzętu grają jednak lepiej niż te mikrusy ale i tak kupie se do pokoju tą yamaszkę po nowym roku bo wydatki mam inne.

 

Co do wczoraszego wypadu i odsłuchu dziś u ojca posłuchałem se tych samych płytek co na odsłuchu w saturnie i muszę powiedzieć że pełnowymiarowe gabaryty sprzętu grają jednak lepiej niż te mikrusy ale i tak kupie se do pokoju tą yamaszkę po nowym roku bo wydatki mam inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakiś niewielki dywan przed kolumny, bo akustka pokoju będzie szkodzić dźwiękowi, no i może jakieś dwa obrazki na ścianę po bokach. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro jest Denon 102 w bardzo dobrym stanie i póki co, także cenie. Sam myślałem żeby może go nie kupić, a sprzedać moją E410, ale po dłuższym namyślę stwierdziłem że to bez sensu.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

też mi się wydaje , lepiej dołożyć i oczko wyżej brzmieniowo coś kupić.

 

 

 

Tak tylko mnie na razie nie stać na zakup czegoś lepszego a po drugie jak bym miał wywalić z 5tys na mini wieże to za tą kase wole już kupić coś pożądnego z dużej wieży ale używkę+kolumny

 

A co masz na myśli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka..śmiem twierdzić że to 50% udanego brzmienia, gdzie drugie 50% to sprzęt.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mnie na razie nie stać na zakup czegoś lepszego a po drugie jak bym miał wywalić z 5tys na mini wieże to za tą kase wole już kupić coś pożądnego z dużej wieży ale używkę+kolumny

 

A co masz na myśli???

 

moim zdaniem nie powinieneś do końca sugerować się wymiarami , stronę temu podałem ile arcam solo mini ma realnie mocy zmierzone w testach a gra jednak oczko wyżej jakościowo niż pianocraft czy mały denek nie jest to hajend oczywiście,

więc zakładanie że za 5tys złożysz z nowych lepiej grający czyli wzmak tuner cd i kolumny śmiem stwierdzić że nie za bardzo,

z używek jasne wybierzesz coś jeżeli kiedyś system kosztował np 10tys a kupisz go za połowę ceny to tak jakościowo będzie grał prawdopodobnie lepiej .

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Stivi89

(Konto usunięte)

No więc właśnie.Jak dla mnie to na mini można wydać 2tys. to jest max ale każdy ma swoje gusta i guściki i o tym się nie dyskutuje. Co do pokoju jak jest dobrze zagospodarowany akustycznie to owszem można wydusić z mini wieży bardzo wysokie rezultaty .Ale ja z pokoju nie chcę robić komory bezechowej w której się testuje pasma w firmach produkujących kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie.Jak dla mnie to na mini można wydać 2tys. to jest max ale każdy ma swoje gusta i guściki i o tym się nie dyskutuje. Co do pokoju jak jest dobrze zagospodarowany akustycznie to owszem można wydusić z mini wieży bardzo wysokie rezultaty .Ale ja z pokoju nie chcę robić komory bezechowej w której się testuje pasma w firmach produkujących kolumny.

 

Ale tu nie chodzi o robienie komory studyjnej. Po prostu jakieś dwa obrazy na ściany, jakiś mały dywan przed kolumny, i już powinno być lepiej niż jest obecnie(w kwestii dźwięku).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E410 przyjmuję z strony kolumn, od strony ampli nie, z kolei nowe E640 przyjmuję i tu i tu, zestaw nie gra lepiej, tego typu akcesoriów używa się dla swojej wygody, no i sprzęt z takim ozdobnikiem lepiej wygląda.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze raz poruszę temat kabli do Pianocraft E840.

Wiem, że już mi o nich sporo pisaliście, ale tak naprawdę większość z przedstawionych typów jest niemożliwych przeze mnie do przetestowania.

Mam istny misz-masz w głowie i sądzę, że muszę jeszcze raz Was prosić o pomoc. Tym razem mam nadzieję, że skończy się to zakupem przez internet. Jeśli nie spełni moich oczekiwań to będę stratny wysyłkę, ale przynajmniej złapię doświadczenia :)

 

Głośnikowe:

Chciałbym coś do powiedzmy 150 zł (min 2 x 2m). Zależy mi na ociepleniu brzmienia z dodaniem nieco basu. Nie chciałbym przy tym tracić na wysokich tonach i na średnicy. Zastanawiam się nad przedstawionym rozwiązaniem plecionki, ale musiałbym prosić o lepsze wytłumaczenie tematu :)

 

Interkonekty:

Jakie? Cena powiedzmy też do 100-150 zł za komplet. (wymagania jak wyżej)

 

Przepraszam za marudzenie i w sumie odgrzewanie kotleta, ale być może przyda się ta wiedza kolejnym forumowiczom.

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy interkonektów do 250zł:

 

Atlas Basic/Equator

 

Xindak AC-05

 

Wireworld Solstice 5

 

Z głośnikowych można polecić do 35zł za metr:

 

Atlas Equator 2.0

 

Real Cable BM 250

 

Z bardziej neutralnego brzmienia można także polecić takie zestawienie:

 

Tara Labs Omni ST (głośnikowe)

 

+

 

Tara Labs PRISM 200A (interkonekt)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.