Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać e410 jak wino , zyskuje z czasem na wartości :). Ale może coś w tym jest. Bo ja dziś bylem w saturnie na krótkim odsłuchu MCR840 i jakoś wydawał się jakby miał mniej mocy

Takie wrażenie może przy pierwszym kontakcie powodować elektroniczny potencjometr, który jest inaczej wyskalowany, niż analogowy, obecny w poprzedniku, przez co z jednej strony łatwiej ją wyregulować na najniższych poziomach (co w starszym modelu potrafiło być dla niektórych problematyczne), ale też trochę wyżej trzeba podkręcić, aby się mocniej ożywiła, czyli np godzina dziesiąta na 410, to jedenasta na 840 (wartości wyssane z palca, nigdy ich w ten sposób nie porównywałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądając forum znalazłem wątek o Kef Q300 i porównaniu ich do IQ30 chyba nikt jeszcze nic nie napisał na ten temat, to ja bede pierwszy :)Dziś Q300 zawitały w moim domu grają podłączone do MCR 640. Nie za darmo "angole" ocenili je na 5 gwiazdek :)W porównaniu do IQ30 poprawie uległo praktycznie wszystko a najbardziej średnica nie mówiac juz o przestrzeni. To co potrafią zrobić te maluchy zasługuje na wielką pochwałe. Jeśli ktoś z Was ma zamiar zmienic monitorki w swoim mini polecam je odsłuchać, naprawdę warto dopłacic do nowego modelu.Jutro zrobie bezpośrednie porównanie do B&W 685 bo tez mam je w domu, napewno bedzie interesująca zabawa. Postaram sie to opisac jak znajde chwile czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

bardzo ciekawie wyglądały q300 jak możesz umieść fotki i opisz dokładniej brzmienie

oraz porównanie do 685, na forach uk faktycznie ludziska wyrażają się o nich bardzo ok.

http://www.whathifi.com/Review/KEF-Q300/

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę docent01 też mam 640-tkę, rozumiem że wcześniej miałeś podpięte iq30 i do nich porównujesz. Ciekawi mnie porównanie do monitorków od zestawu ( mam na myśli brzmienie w całokształcie przy różnych gatunkach muzyki). Q300 to koszt kompletnego PianoCrafta 640 a nawet więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio DM 2/7 - te zagrały najlepiej...ale w salonie. U mnie w pokoju bas jest płytki.

 

Zastanowia mnie ten plytki bas. U mnie ma odpowiednie wypelnienie, zejscie. Mozliwe, ze to kwestia zestawienia ze wzmacniaczem.

Czy podpiales Dynki pod Denona 510? Jesli tak, to z pewnoscia problem tkwi we wzmaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lee

 

To już zostało wyjaśnione, ustawienie kolumn + pokój i akustyka. U mnie był ten sam przykład, w większym, przygotowanym akustycznie pokoju moje byłe Triangle Stella ES zagrały z większym i lepszym basem, niż u mnie w mniejszym pokoju i nie tak przygotowanym akustycznie.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Lee

 

To już zostało wyjaśnione, ustawienie kolumn + pokój i akustyka. U mnie był ten sam przykład, w większym, przygotowanym akustycznie pokoju moje byłe Triangle Stella ES zagrały z większym i lepszym basem, niż u mnie w mniejszym pokoju i nie tak przygotowanym akustycznie.

 

dawid a stosowałeś jakieś akustyczne pochłaniacze? bo też się przymierzam do adaptacji

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawid a stosowałeś jakieś akustyczne pochłaniacze? bo też się przymierzam do adaptacji

 

Nie, póki co bardziej naturalnie to załatwiam, jakieś obrazy, roślinność etc.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanowia mnie ten plytki bas. U mnie ma odpowiednie wypelnienie, zejscie. Mozliwe, ze to kwestia zestawienia ze wzmacniaczem.

Czy podpiales Dynki pod Denona 510? Jesli tak, to z pewnoscia problem tkwi we wzmaku.

 

 

Tak jak kolega Dawid napisał, w grę wchodzi raczej problem akustyki pokoju. Co prawda w innym pokoju Dynki podpiąłem pod Technicsa SU V500, ale skoro na nim basy schodzą tak jak powinny, tym bardziej Denon 510 to zrobi, przynajmniej mam taką nadzieję. Rozumiem że też masz te same monitorki?

 

Na dniach zamieszczę foto pokoju albo schematy, to z chęcią się dowiem co w tej klitce można by zrobić. Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej było kupić coś podłogowego, myślałem o Jamo S 608, niby schodzą niżej ale znów góra gorsza. Szkoda że ich nie odsłuchałem. Wiem wiem, mały pokój to małe głośniki, ale czasami są wyjątki od reguły. No i niby Jamo a Dynaudio to inna półka dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wyjaśni pewną kwestię. Miałem na odsłuchu Tannoy Revolution DCT4. Ich pasmo przenoszenia to: 55 - 54000 Hz

Górna granica dosyć spora wydaje mi się, gdzie z reguły inne głośniki które odsłuchiwałem miały około 20000 Hz, albo obecne Dynaudio 23000 Hz.

 

I jak to się ma do tego, że w tych tannoy-ach góra brzmiała jakby jej w ogóle nie było?Rozumiem że to wina wysokotonowego nie-kopułkowego? Rozumiem to tak, że kopułka z racji swojej budowy jest bardziej efektywna? zawsze miałem przekonanie, że nie-kopułkowe wysokie bardziej nadają się to nagłaśniania estradowego, stąd też zdziwiłem się chodząc po sklepach i widząc kopułki w nie najtańszych zestawach.

 

Sam zresztą ostatnio postanowiłem do swoich 10-letnich DIY wstawić kopułki.

 

BTW: Czy nie lepiej standy które mam pod monitory, które podstawki mają ze szkła byłoby zamienić na jakieś drewniane standy z kolcami? Szyba chyba jest najgorszą z możliwych opcji jeśli chodzi o standy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi wyjaśni pewną kwestię. Miałem na odsłuchu Tannoy Revolution DCT4. Ich pasmo przenoszenia to: 55 - 54000 Hz

Górna granica dosyć spora wydaje mi się, gdzie z reguły inne głośniki które odsłuchiwałem miały około 20000 Hz, albo obecne Dynaudio 23000 Hz.

 

I jak to się ma do tego, że w tych tannoy-ach góra brzmiała jakby jej w ogóle nie było?Rozumiem że to wina wysokotonowego nie-kopułkowego? Rozumiem to tak, że kopułka z racji swojej budowy jest bardziej efektywna? zawsze miałem przekonanie, że nie-kopułkowe wysokie bardziej nadają się to nagłaśniania estradowego, stąd też zdziwiłem się chodząc po sklepach i widząc kopułki w nie najtańszych zestawach.

 

Sam zresztą ostatnio postanowiłem do swoich 10-letnich DIY wstawić kopułki.

 

BTW: Czy nie lepiej standy które mam pod monitory, które podstawki mają ze szkła byłoby zamienić na jakieś drewniane standy z kolcami? Szyba chyba jest najgorszą z możliwych opcji jeśli chodzi o standy.

co do wysoko-tonowych nie ma reguły ogólnej , wszystko zależy od implementacji typu przetwornika etc jest wiele czynników,

co do podstawek muszą być dość ciężkie i masywne , co do kolców co musisz sam poeksperymentować jedni je chcą mieć inni nie bo konturują bas etc

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie miałem IQ30 podpiętych do MCR640 ale słuchałem w sklepie IQ30 i Q300 niestety nie na Yamaszce ale na sprzecie duzo wyższej klasy. Monitorki z Piano stoja w piwnicy i sa do sprzedania jak ktos chetny :), Nie będę ich nawet podpinał teraz i sprawdzał jak sie mają do Q300 bo nie mają szans w bezposrednim porownaniu. Ale mam wstepne uwagi jak to wyglada z B&W 685. Srednica w Kefie duzo lepsza, w Bowersie jest wycofana, wysokie czyste czytelne ale nie tak ostre jak w B&W i tu kolejny plusik dla Kefa. Bas, az sie zdziwilem jest naprawde dobrze jest go sporo, ale dobrze kontrolowany. Kefy maja w sobie to cos ze chce sie ich słuchac. Ale poczekam to dopiero drugi dzien od wyjecia z fabrycznie zamknietego kartonu, dam im sie wygrzac. I jeszcze ciekawostka dla kolegi mikson w salonie słuchałem razem z Kefami Chario, widze ze jestes fanem marki :)dokladnie model Constellation Lynx

i szczerze mowiac nie tylko ja doszedłem do wniosku ze troche blado wypadły przy Kefach szczegolnie bas zbyt rozwleczony, słabo kontrolowany i to na podstawkach dedykowanych do modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że kefy nie są trudne do wysterowania i bardzo dobrze, lynxy z tego co doczytałem mają impedancje spadającą do 3omów i są trudne do wsyterowania i tu może być problem choć oczywiście mają pewne ocieplenie na basie jak to w firmowym brzmieniu chario , choć u mnie z solo mini model podstawowy chario nie robi rozwleczonego basu ale nie jest też szczupły konturowy jest dość dynamiczny odważny plastyczny ocieplony ale nie zamulony,

q300 jest mocną pozycją sam też chce z ciekawości je przetestować , załączysz fotki q300? :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie, co wy macie z tym basem. Zawsze go mało. Ja słucham na stockowych paczkach od Denona w małym pokoju. Kolumny szeroko rozstawione. Między kolumnami zawsze jest, jak dla mnie, wystarczająco dużo basu, bez względu na to, czy siedzę, czy leżę. I musiałem walczyć z nadmiarem. Głośniki stoją na gumowych nóżkach, na standach, standy na kolcach, kolce na podstawce marmurowo-korkowo-sosnowej. Za głośnikami rozpraszacze. A do tego bas refleksy zatkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obecnie testuję ten kabelek http://www.chord.co.uk/products.php?pg=55 taki sam charakter jak odyssey ale w ciut mniejszej skali moim zdaniem bardziej relaksujący, , jak ktoś potrzebuje do mini systemu coś energetycznego detalicznego ale w łagodny sposób podane to przetestujcie go bo jest wart swojej ceny najlepiej z rolki.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Dawid napisał, w grę wchodzi raczej problem akustyki pokoju.

(...) Rozumiem że też masz te same monitorki?

(...) Czasem się zastanawiam, czy nie lepiej było kupić coś podłogowego, myślałem o Jamo S 608, niby schodzą niżej ale znów góra gorsza.

 

Akustyka ma znaczenie. Nie ma co z tym polemizowac. Nie przedkladalbym jej jednak ponad odpowiednie zestawienie sprzetu.

W sumie u mnie DM 2/7 nie stoja na standach, pewnie mozna byloby je bardziej odstawic od sciany - mimo to calosc brzmi nawet lepiej niz w salonie. Czemu?

 

Czemu zalujesz bardziej kupna kolumn niz wzmacniacza, ktory jest najtansza propozycja Denona? Z tymi kolumnami sprobowalbym wzmacniacza o innym charakterze i z tego samego przedzialu cenowego co kolumny.

 

Pozdr, lee

Edytowane przez lee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii jakosci dzwieku PIanocfrata.. posiadam ostatni model kupiony w pod koniec 2010 i jesli chodzi o basy to jest bardzo zle. Sa przytlumione, gluche, malo wyraziste. Zastanawiam sie gdzie moze lezec problem.. Glosniki sa wystarczajaco odsuniete od sciany, kable wymienione na grube.. Moze po prostu nie da sie nic lepszego z niej wyciagnac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy kolego ale nie masz basu bo kupiłeś cytuję " PIanocfrata "

 

A wracając do tematu moja 640 ma bas i nie potrzebuję narazie wspomagac sie subem chociaż profilaktycznie jest podłączony.

Chciałbym jeszcze dodać że gram na kabelkach z kartonu ( tak wiem wiem nie ładnie) ale bas i tak jest.

Pozdrawiam vq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Chciałbym jeszcze dodać że gram na kabelkach z kartonu ( tak wiem wiem nie ładnie) ale bas i tak jest."

 

Bas chyba jest jak go podbijesz, opinie sugerują, że Piano(zestaw) to najmniej wybasiony mini z pośród cenionych marek audio.

Edytowane przez wieżozwierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Nie wiem co sugerują opinie, bo kierując się tylko opiniami kupiłbym pewnie inne mini.

Proponuję posłuchać PianoCrafta w miarę poprawnym akustycznie pomieszczeniu + dobrze nagrane płyty + porównanie z innymi mini w tym segmenie i fabrycznej kompletacji. Wtedy każdy może sobie odpowiedziec na pytanie co słyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas chyba jest jak go podbijesz, opinie sugerują, że Piano(zestaw) to najmniej wybasiony mini z pośród cenionych marek audio.

 

Najmniej? Hmm.. Ja bym prędzej celował w odwrotność tej tezy. :) Przynajmniej w przypadku 640/840/940. Może nie sięga piekieł, raczej wyższym wojuje, nadając rytm i impuls, ale ma go na direct więcej niż wszelakie Denony (M37, F102, F107). Harman jest bliżej Yamahy w tej kwestii. Które to opinie sugerują że jest odwrotnie, bo ja słyszałem raczej tylko takie, jak sam to niejednokrotnie odebrałem.

Edytowane przez Barton82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość basu jest odczuwana subiektywnie. Jeśli ktoś słucha muzyki dub, drum'n'bass, a nawet reggae, może mu na mini basu brakować. Kiedy słuchałem Pianocraftów nie miałem wrażenia, że jest mało basu.

 

Barton82, jak gra Piano spięte tym Belkinem? Nie jest za ostro? Wysokie nie dają po uszach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość basu jest odczuwana subiektywnie. Jeśli ktoś słucha muzyki dub, drum'n'bass, a nawet reggae, może mu na mini basu brakować.

Oczywiście, ale ja mówię tu tylko o bezpośrednim porównaniu z innymi mini (bo taki argument padł powyżej), które odsłuchiwałem niejednokrotnie, w tym samym miejscu, takich samych warunkach, na tej samej półce sklepowej, a nie o subiektywnym odczuciu wystarczającej mi lub nie ilości basu.

 

Barton82, jak gra Piano spięte tym Belkinem? Nie jest za ostro? Wysokie nie dają po uszach?

Na początek mała dygresja - MCS-1330 wbrew temu, co w wielu miejscach można przeczytać (łącznie z informacjami od niektórych oficjalnych dystrybutorów), nie należy wcale do linii PianoCraft. Natomiast co do samego połączenia, to o dziwo właśnie nie dają. Oczywiście dalej są wyraziste, bo taki jest charakter tego systemu. Niestety zmiana kabla zbiegła mi się akurat z przeziębieniem, przez co zmysły mi się wyraźnie przytępiły, także ciężko mi się za mocno wypowiadać o zmianach w brzmieniu, a teraz nie mam z czym go porównać. W każdym razie mam wrażenie, że góra stała się właśnie kulturalniejsza po przesiadce na Belkina. Ciekaw jednak jestem co - jako nasz klubowy miłośnik okablowania - powiedziałby o nim Mikson, jako że przesłuchał ich już chyba wagon i ciągle ma tę cenną umiejętność, że pamięta jak się miał jakiś tam kabel słyszany np. rok temu do tego, który właśnie podłączył, czego ja o sobie niestety powiedzieć nie mogę. :) Belkin miał być u mnie jedynie przejściowy, bo fabryczne druty mają tylko dwa metry długości, a to przy moim obecnym ustawieniu ciut za mało, a że ciągle nie wiedziałem na co porządniejszego się ostatecznie zdecydować, więc wziąłem właśnie jego, bo był tani jak barszcz (a i trochę mnie intrygował) i 2.4m już mi wystarczało, a dalej miałem się zastanawiać nad tym docelowym. Na razie mi jednak przeszło kupowanie jakiegoś kabla za kilkaset złotych. Szkoda tylko że interkonektu z tej serii do kompletu nigdzie u nas nie mogę namierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że interkonektu z tej serii do kompletu nigdzie u nas nie mogę namierzyć.

 

Oops, myślałem, że masz 640, a 1330 rzeczywiście gra równo i dokładnie, więc nie powinno być problemu.

 

A to aby nie taki:

 

http://allegro.pl/belkin-silverseries-2xrca-2xrca-kabel-audio-nowy-i1414536693.html

 

http://allegro.pl/belkin-silver-series-2-4m-audio-2xrca-2xrca-par-fv-i1391324155.html

 

Tylko trochę długawy.

Edytowane przez 4fury4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.