Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

chciałem podzielić się uwagami na temat posiadanej Yamahy mcr-755. Jednocześnie zachęcam do tego żeby sprzętu posłuchać przed zakupem. Niestety ja nie byłem wcześniej tak mądry i teraz okazuje się, że posiadam zestaw, który zupełnie mi nie leży. Dlaczego? Ponieważ zupełnie brak w niej dynamiki i ekspresyjności, wieżyczka "gra bo gra", równie dobrze mogłaby nie grać, jest usypiająca, można powiedzieć, że popsuła mi odbiór zamiast go poprawić. Do tego trzeba dodać twardy bas, który też mi nie pasuje- w niektórych gatunkach nawet się sprawdza, ale generalnie jakby mnie walił młotkiem po głowie. Ogólnie rozczarowanie. Nie wiem w czym rzecz, być może to ja nie jestem nawykły do dobrego dźwięku, słuchając całe życie na o wiele gorszych "sprzętach". Jeśli tak, to już chyba nie nawyknę, bo do wieżyczki próbuję się przekonać bez skutku od sierpnia, a naprawdę mam sporo dobrej woli. Zastanawiam się też czy przyczyna nie leży w materiałach z których wykonane są membrany i z ich średnicy, możliwe że mi bardziej leżałyby membrany z celulozy i o większej średnicy. W każdym razie polecam uważać i przesłuchiwać zestawy przed zakupem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj przejechałem się do sklepu żeby posłuchać jak gra m.in Yamaha.

 

Posłuchałem przez chwilę modelu MCR-332 oraz mniejszej MCR-040.

 

Miałem wrażenie że MCR-040 tańszy gra nieco lepiej niż 332, niestety jak to w sklepie w nd, ruch, hałas , ludzie i odczucia słuchowe przypuszczam że będą inne w domu.

 

Chciałem również zobaczyć i posłuchac Onkyo 545 ale nie mieli.

 

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć co do tych wieżyczek, Yamaha oraz Onkyo ?

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @sylw

 

Mam MCR 840. Płyty wczytuje szybko i sprawnie. Dotyczy to CD, DVD jaki składanek divx i mieszanek wszelkiej maści. Nic nie cyka, nic nie ociera wewnątrz, podczas pracy nic nie słychać z napędu. Nie mierzyłem bezpośrednio czasu wczytywania płyt, ale nie jest to na tyle długo aby się zniecierpliwić.

Czyta muzykę i filmy divx z pendraka. Jeśli na penie jest mp3 i film divx to automatycznie zacznie odtwarzać film, ekran do zmiany divx/mp3 jest tak krótko, że nie ma możliwości zmiany odczytywanego formatu. Menu jest takie jak w odtwarzaczach firmy pioneer.

Z ciekawości odkręciłem terminal do mocowania kabli głośnikowych żeby zobaczyć jaka zwrotnica tam siedzi. Jest typowa dla tej klasy sprzętu, rezystor drutowy, kondensatory elektrolityczne i cewka rdzeniowa jak w linku kilka stron wcześniej do kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do @sylw

 

Mam MCR 840. Płyty wczytuje szybko i sprawnie. Dotyczy to CD, DVD jaki składanek divx i mieszanek wszelkiej maści. Nic nie cyka, nic nie ociera wewnątrz, podczas pracy nic nie słychać z napędu. Nie mierzyłem bezpośrednio czasu wczytywania płyt, ale nie jest to na tyle długo aby się zniecierpliwić.

Czyta muzykę i filmy divx z pendraka. Jeśli na penie jest mp3 i film divx to automatycznie zacznie odtwarzać film, ekran do zmiany divx/mp3 jest tak krótko, że nie ma możliwości zmiany odczytywanego formatu. Menu jest takie jak w odtwarzaczach firmy pioneer.

Z ciekawości odkręciłem terminal do mocowania kabli głośnikowych żeby zobaczyć jaka zwrotnica tam siedzi. Jest typowa dla tej klasy sprzętu, rezystor drutowy, kondensatory elektrolityczne i cewka rdzeniowa jak w linku kilka stron wcześniej do kolumn.

 

Dzięki plusik dla Ciebie , a jak mp3 w katalogach z pena lub płyty można przewalać bez tv , (hifi ma być w salonie a pokój telewizyjny będzie oddzielnie ) jak co to mam jeszcze odtwarzacz strumieniowy do mp3 i radia net.

P.S. Jak tuner , totalna klapa czy można coś dostroić bez zewnętrznej (nadwornej) anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że nawigowanie po mp3 z poziomu wyświetlacza nie jest za bardzo udane , to nic mam Np1100.

Jak wygląda Panowie natomiast wieszanie się cd? Pod testem 640-stki w Audio.com.pl są niezbyt pochlebne opinie pod tym względem , w końcu zwieszanie się płyty może dość szybko obrzydzić słuchanie muzyki... Jakie macie doświadczenia w 640 / 840 po dłuższym czasie .

 

Ok. znalazłem że dotyczy to mp3 z pena i płyty , jak z cd audio i cdr ?

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacina się i nie wiesza przy CD i z pena. Z ciekawości zmierzyłem czas ładowania płyt i wynosi ok. 12-13 sekund, czas mierzony od chwili wciśnięcia przycisku zamykania szuflady. Podane czasy dotyczą wszystkich rodzajów płyt. Nawigacja po folderach jest raczej niemożliwa i bez podłączonego tv trudno przemieszczać się po zawartości CD czy pena. Tuner działa na kawałku kabla (W-wa) ale wiadomo, że najlepsza jest antena zewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zacina się i nie wiesza przy CD i z pena. Z ciekawości zmierzyłem czas ładowania płyt i wynosi ok. 12-13 sekund, czas mierzony od chwili wciśnięcia przycisku zamykania szuflady. Podane czasy dotyczą wszystkich rodzajów płyt. Nawigacja po folderach jest raczej niemożliwa i bez podłączonego tv trudno przemieszczać się po zawartości CD czy pena. Tuner działa na kawałku kabla (W-wa) ale wiadomo, że najlepsza jest antena zewnętrzna.

 

Dzięki ! pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że prawdopodobnie znalazłbym informacje za pomocą wyszukiwarki, ale wątek się rozrósł i nie byłoby to łatwe. Zatem, jeżeli ktoś miałby czas i ochotę, proszę o typy urządzenia o następujących parametrach:

- cena ok 4 tys zł

- dwa głosniki i fajnie, jakby miał subwoofer

- w miarę poprawna jakość stereo

- możliwość odtwarzania dvd

 

Potrzebuję dla kolegi, nie jest audfiofilem ale moje sumienie wymaga, abym wskazał chociaż poprawnie grający sprzęt.

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Gwiazdka tuż , tuż :)

I trzeba już pisać zamówienie .

 

Wybór padł na zestaw Denon 109 , ale nie jestem pewien głośników .

Kiedyś słyszałem Klipsch RF 62II i mi się spodobało :)

Ale grały z HK .

 

Jak myślicie będzie to dobry duet ?

 

Ewentualnie jakie głośniki polecacie do Denona , pokój 25m.

 

 

Dzięki .

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Gwiazdka tuż , tuż :)

I trzeba już pisać zamówienie .

 

Wybór padł na zestaw Denon 109 , ale nie jestem pewien głośników .

Kiedyś słyszałem Klipsch RF 62II i mi się spodobało :)

Ale grały z HK .

 

Jak myślicie będzie to dobry duet ?

 

Ewentualnie jakie głośniki polecacie do Denona , pokój 25m.

 

 

Dzięki .

Tofik01

 

Posłuchaj i zdecyduj !

Trochę bez sensu kupować mini i od razu wymieniać element który wpływa NAJBARDZIEJ na brzmienie. Skąd więc taki wybór , marka , wygląd , poprawność polityczna . Słuchać , słuchać i jeszcze raz słuchać , ale nie opinii o dźwięku tylko sprzętu a najlepiej to muzyki . Tak jak byś się pytał czy ta żarówka świeci dość jasno , ktoś powie za jasno ( bo siedzi przy wieczorowej lampce i blasku kominka) ktoś inny za ciemno (bo ma w domu od dłuższego czasu zimne białe ledy) ktoś inny jeszcze coś innego więc opinie o dźwięku traktuj z dużym dystansem , myślę że w każdym większym molochu możesz tego posłuchać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ to mój pierwszy post to przedewszyskim WITAM

Problem pewnie wszystkim znany ale po przeszukaniu wielu postów moje wątpliwości nie zostały rozwiane.

Więc tak: poszukuję jakiegoś zestawiku stereo gdzie głównie będę słuchał muzyki z pendriva lub mp3/mp4 i tu pytanie który sprzęt polecacie, który ma przyzwoitą nawigację po katalogach, bo większość sprzęcików po podpięciu np pena widzi wszystkie utwory jak z jednego katalogu i można tylko po kolei lecieć.

Myślałem zarówno o jakimś modelu pianocrafta lub jakimś denonie np 107 ale jestem otwarty również na inne propozycje - może coś onkyo polecacie?

Pokój ok 25 m2 ale nie jestem jakimś audiofilem tak więc nie chodzi o przesadę, chciałbym zamknąć się w ok. 2000 PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zarejestrowałem się na tym forum ponieważ potrzebuje fachowej pomocy przy kupnie miniwieży do ok. 700zł. Niedawno pisaliście dość sporo o Sharpie XL HF100 za 600zł, ale z dostępnością tego sprzętu (który generalnie bardzo by mi odpowiadał) jest teraz dość ciężko. Stąd moje dalsze poszukiwania i pytanie czy np. taki Sharp XL HF151PHBK jest równie dobry co wspomniany wcześniej model? Oczywiści byłbym niezmiernie wdzięczny za pewne sugestie co do zakupów do 700zł. Zaznaczam tylko, że nie jestem koneserem dźwięku, więc nie oczekuje "cudów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

U mnie dzisiaj zawitał św. Mikołaj :) Przyniósł nowiutkiego , pachnącego Denona DRA-F 109 DAB i DCD-F 109.

Miałem pewne obawy , co do głośności mechanizmu w cd , ale jestem już spokojny . Kompletna cisza !

Naczytałem się o problemach w 39 i miałem obawy , że to samo będzie w 109.

Wszystkim niezdecydowanym polecam ten systemik .

Na razie gra to z monitorami Mission 771 na podstawkach kupionych w Polpaku . Super się to prezentuje .

 

Dźwięk jest więcej niż zadawalający . Bas masuje to TU to TAM . Wokal czysty , scena szeroka .

 

Myślałem jeszcze o odtwarzaczu sieciowym 109 , ale pujdę w stronę serwera .

 

 

Tofik01

Macie może jakieś pomysły na zgrabny, wydajny serwer ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów czy ktoś już słuchał , ma styczność z tą mini wieżą ( w stylu retro ) , piszę o modelu yamaha MCR-040 .

Ponoć to maleństwo gra bardzo dobrze , dynamicznie i z ładną sceną i po mimo małych przetworników , nawet bas na przyzwoitym poziomie jak na zestaw za 750zł ,tyle teraz kosztuje .

 

Ma stać w wnęce meblościanki , w pokoju 13m2 , pod kątem mp3 , muzyka praktycznie wiele gatunków chillout, elektroniczna, smooth jazz, ambient, trochę szybszych rytmów disco .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam :)

 

Proszę podpowiedzcie proszę jakie głośniki pasują do Denona ? Jakie najlepiej się zgrywają z tą elektroniką . Mam model 109 .

Jadę teraz na Mission 771 i kabelki Qed Silver aniv.

Niby wszystko ok , ale chciałbym większą głębię i podstawę basową .

Jestem za używkami jak i nowymi konstukcjami . Mam podstawki , także mogą być monitory jak i wolnostojące . Pokój około 25m , ale nie słucham zbyt głośno .

Czy Dali Zensor 1 i Wafle 10.2 (?) są optymalnie polecane do mini Denona (np.39 ?)

 

Mam jeszcze jeden problem , wejście optyczne .

Podłączyłem biały dekoder N-ki i dźwięk jest poprostu do bani . Wina dekodera (jakości kodowania) , DAC-a w 109 ? Czy DAC Filo 3 coś zmieni (na +) ?

Jakoś z cd 109 jest wiecej niż zadawalająca :)

 

 

 

Dzięki za wszelkie sugestie .

 

Tofik01

Edytowane przez Tofik01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam kolegów czy ktoś już słuchał , ma styczność z tą mini wieżą ( w stylu retro ) , piszę o modelu yamaha MCR-040 .

Ponoć to maleństwo gra bardzo dobrze , dynamicznie i z ładną sceną i po mimo małych przetworników , nawet bas na przyzwoitym poziomie jak na zestaw za 750zł ,tyle teraz kosztuje

basu nie użyczysz z takich kolumienek a tym bardziej za słaby jak na taki metraż. juz nie mówiąc o jakiś scenach i to jeszcze mp3. Polecam poczekać dołożyć pare groszy i coś innego kupić.

-> gonzo2000

Bas akurat jest w tym zestawie bardzo przyzwoity. Jest przyjemny i schodzi zaskakująco nisko. Jest go na tyle dużo, że w sypialni (ok. 15m2) musiałem dosyć mocno zredukować jego poziom.

Zestaw gra przyjemnie i spójnie. Oczywiście nie należy od niego oczekiwać audiofilskich uniesień, ale jako takie "sypialniane" grajetko sprawdza się IMHO wyśmienicie.

 

Nie skreślaj go z listy kandydatów i obowiązkowo go posłuchaj, oczywiście najlepiej w swoim pokoju.

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.