Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydałem 1600zł. Porównywałem z denonem m39 i brakowało mi w nim tego wykopu, który ma mój philips. Zależało mi na odtwarzaniu flaców i ta wieża robi to wyśmienicie.

 

Witam, czytałem test tej wieży w AV, był bardzo entuzjastyczny, ale przyznam że zignorowałem go, może właśnie z uwagi na Producenta. Zastanawiam się dlaczego ta wieża aż tak bardzo potaniała? Mógłbyś skrobnąć coś więcej na jej temat. Np. jak sobie radzi z poszczególnymi gatunkami, i z jakimi wieżami ją porównywałeś przy zakupie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem test tej wieży w AV, był bardzo entuzjastyczny, ale przyznam że zignorowałem go, może właśnie z uwagi na Producenta. Zastanawiam się dlaczego ta wieża aż tak bardzo potaniała? Mógłbyś skrobnąć coś więcej na jej temat. Np. jak sobie radzi z poszczególnymi gatunkami, i z jakimi wieżami ją porównywałeś przy zakupie. Pozdrawiam.

 

To się nazywa tresura , ale nie ma się co przejmować dziś bardzo częste zjawisko ;) Zawsze warto zwrócić uwagę na produkty z rynku pro (tam nie ma magicznej otoczki) , produkty uznane za kultowe trzeba tym bardziej macać i sprawdzać , producent jest świadom kultu swoich produktów i stosunek jakość/cena często bywa naciągnięty , a czemu potaniała ? , bo nie schodziła , czemu nie ? bo to Philips ;) (szczegół że podzespoły tego producenta bywają w różnych miejscach...Zwróć uwagę na przeceny w pewnym top...fi , marże na rtv są delikatnie mówiąc spore , nie zaglądam nikomu w portfel , ale nie chcę płacić za reklamę ani magię ani kult , ani inne . Najważniejsze to mieć trzeźwe spojrzenie na wszystko i otwarty umysł :) Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem test tej wieży w AV, był bardzo entuzjastyczny, ale przyznam że zignorowałem go, może właśnie z uwagi na Producenta. Zastanawiam się dlaczego ta wieża aż tak bardzo potaniała? Mógłbyś skrobnąć coś więcej na jej temat. Np. jak sobie radzi z poszczególnymi gatunkami, i z jakimi wieżami ją porównywałeś przy zakupie. Pozdrawiam.

 

Witam, kupiłem ją w tej cenie, bo zgodnie z tym co wywnioskowałem z rozmowy ze sprzedawcą zalegała im na półce. Była to cena wyprzedażowa. Też czytałem te testy i trochę mnie to zainteresowało, więc udałem się jeszcze raz na odsłuch. Porównywałem z denonem dm39, yamahą pianocraft mcr-840 i jakmiś denonem z blue rayem, ale nie pamiętam modelu (jest na stronie euro z kolumnami boston acoustics). Oczywiście wg mnie philips wypadł najlepiej. Denon czy to jeden, czy drugi grał trochę zbyt delikatnie, tak jakby zachowawczo, yamaga ostro i być może ze względu na akustykę bardzo jazgotliwie, natomiast philips zagrał lżej, odważniej i z większą mocą.

 

Na dokładniejsze testy przyszedł czas już w domu. Po aktualizacji oprogramowania skopiowałem na dysk twardy dołączony do wieży swoją skromną bibliotekę flaców. Jako pierwsze przesłuchałem albumy Depeche Mode, Queen, Phila Collinsa, OMD. Muzyce zawsze towarzyszyła mocna podstawa basowa (ograniczyłem trochę basy w eq). Wszystko całkiem do przełknięcia, sporo detali, wysokie również wyeksponowane, ale raczej nienatarczywe. Przyczepiłbym się do średnicy, która jest trochę wycofana (tutaj wychodzi do kogo philips adresuje produkt i przewiduje jaki rodzaj muzyki będzie na tej wieży najczęściej odtwarzany). Przy głośnym odsłuchu wychodzą niedostatki dynamiki, ale musi być powyżej 3/4 skali.

 

Później z ciekawości posłuchałem trochę muzyki typowo dyskotekowej i tutaj już pasują wszystkie elementy układanki. Wiadomo gdzie najlepiej sprawdza się mocny bas i dźwięczne soprany. Tu było rewelacyjnie.

 

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania to smiało!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępnością jest tak sobie bo to już stary model , po niej wyszła z mci8080 z "normalnymi " kolumnami i ciut inną elektroniką (np. dotykowy ekran) te dwie i jeszcze jedna przed nimi otrzymały nagrodę EISA dla mini stereo. Obecny model ma na górze dock do Iszita ;) Faktem jest że sprzęty Philips mają ciut podkręcone pasma ( podobnie jak Paradigm w poprzednich odsłonach ) miałem kiedyś mini ww. producenta (tą z lampowym pre i wstęgą na górze ) . Żeby nie wstęga to pewnie by jeszcze pograły , a tak poszło kilka różnych systemów , było to ciężkie hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak zabrzmiał Queen, gitary wyraziste czy raczej wycofane? To co napisałeś o muzyce dyskotekowej nie nastraja najlepiej, mój obecny PianoCraft 840 też dobrze sobie radzi z muzyką elektroniczną, jazzem, z rockiem bywa bardzo różnie. Tak się zastanawiam gdzie tu się udać żeby posłuchać tego Philipsa, na samą myśl o jakimś Euro czy Media Markt przechodzi mi chęć na zmianę. Design tej wieży też mi jakoś nie leży, Piano jest bardzo ładne, klasyczne, ale w końcu to nie jest obrazek na ścianie. Napisz proszę jak z odtwarzaniem płyt CD, i jak odbiera tuner. Pozdrawiam.

Edytowane przez s.z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak zabrzmiał Queen, gitary wyraziste czy raczej wycofane? To co napisałeś o muzyce dyskotekowej nie nastraja najlepiej, mój obecny PianoCraft 840 też dobrze sobie radzi z muzyką elektroniczną, jazzem, z rockiem bywa bardzo różnie. Tak się zastanawiam gdzie tu się udać żeby posłuchać tego Philipsa, na samą myśl o jakimś Euro czy Media Markt przechodzi mi chęć na zmianę. Design tej wieży też mi jakoś nie leży, Piano jest bardzo ładne, klasyczne, ale w końcu to nie jest obrazek na ścianie. Napisz proszę jak z odtwarzaniem płyt CD, i jak odbiera tuner. Pozdrawiam.

 

Przy słuchaniu Queen gitary raczej bez szału, słychać zamulenie, trzeba trochę pomieszać w ustawieniach, żeby to miało ręce i nogi. W każdym razie moim zdaniem nie są wycofane. Wczytywanie płyt niezbyt szybkie (wiadomo przez DVD), napęd też do najcichszych nie należy, nie porównywałem z mcr-840. Radia nie słuchałem, jedynie internetowe testowałem.

 

Czy do zestawu Denon RCD-M39 + SC-M39 dołączone jest okablowanie do połączenia z głośnikami?

Jakiej jest ono jakości?

Można je wykorzysta, czy lepiej wymienić?

 

Jest dołączone, ale to totalna lipa. Pierwsza sprawa to kupić nowe, lepsze kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Zamówiłem własnie kolumny Wharfedale Diamond 121 i ze zwględu na brak miejsca i kasy na klocki chciałbym do nich dokupić mini wieżę. Budżet 1000 zł ważne żeby odtwarzała DVD żeby żona zaakceptowała zakup. W salonie denona sprzedawca powiedział że nie będzie problemu ze sprzedaniem bez kolumn. Nie wiem jak Yamacha. Wieża będzie przede wszystkim odtwarzać płyty CD (okazjonalnie mp3). Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zapytać znawców o opinie na temat Denon Ceol N-8. Przymierzam się do zakupu tegoż sprzętu ale w sieci jest bardzo mało opinii i recenzji. Może ktoś mógłby podzielić się swoją opinią?

Jako alternatywę widziałem również ONKYO 755 ale jest znacznie słabszej mocy oraz nie ma wbudowanego wifi. Rzeczy na których mi zależy to:

- jakość muzyki

- rozbudowane odtwarzanie przez siec

- cena całego systemu (cd/amplituner/głośniki) do 2500zł

- moc na pokój 20m2 z możliwością rozbudowy w przyszłości

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poszukuję, jak nietrudno zgadnąć, dobrej miniwieży. Chciałem się do Państwa zwrócić o pomoc. Poszukuję sprzętu o następujących cechach:

 

- cena najchętniej poniżej 2.5 kzł

- do pokoju 2.7 x 4.0 lub 3.5 x 5.0; nie wiem gdzie ostatecznie wyląduje

- do muzyki Rockowej (Kansas), Metalu (raczej w stylu Dream Theater lub Nevermore niż Burzum) i klasycznej

- do muzyki z płyt CD oraz MP3

 

- możliwość podłączenia pod wieżę TV/PC byłaby dodatkowym atutem; podobnie możliwość oglądania koncertów po podłączeniu wieży do TV.

 

Wpadł mi w oko zestaw:

PianoCraft MCR-840 + B&W 685, tylko cena niestety nie jest satysfakcjonująca; stąd pomysł żeby w pierwszej kolejności kupić samo MCR-840, i jak już osłucham się na tym sprzęcie, i przestanie mi on wystarczać, przesiąść się na lepsze głośniki.

Pytanie tylko jak z DVD, czy działa ono odczuwalnie wolniej od CD, i czy jest głośniejsze?

 

Ew. macie jakieś inne propozycje? Jak już będę wiedział w czym wybierać to wyskoczę na odsłuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wzmacniacz Yamaha RX-797, z racji iż przeprowadziłem się do malutkiego pokoju ok 10-12m2 rozważam zakup budżetowych kolumn, np od mini-wieży lub takich, które są proponowane by je wykorzystywać z mini-wieżami. Koszt poniżej 1000-800zł jest zachęcający. Ale nie wiem jak w ogóle grają.

Czy coś możecie zaproponować.

 

Sam rozważam:

- wykonać samemu skrzynki do AKKUS Y1 (zestaw do samodzielnego montażu 700zł)

- kupić głośniki dedykowane do Denon F-109

- kupić głośniki dedykowane do jakiegoś Pianocrafta

- KOLUMNY GŁOŚNIKOWE TAGA HARMONY PLATINUM v.2 B-40

- Monitory Koda Harmony K-5500T

- Wharfedale Diamond 10.2

- HARMAN KARDON MAS MONITOR

- też z używek widziałem do dostania za 1k z hakiem B&W 686

 

W tym wszystkim boje się o soprany, ponieważ wzmak ma jasną górę z JBL E90 nie zgrywało się to dobrze.

 

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach zaczynam się zastanawiać, czy w moim wypadku (początkujący) nie lepiej zacząć od np. Denon D-M39 -> czarnego mogę mieć za 1.4kzł. Jak nabędę obycia, to wtedy może wkręcę się w poważniejszy sprzęt. Oczywiście Denona i tak musiałbym wcześniej odsłuchać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach zaczynam się zastanawiać, czy w moim wypadku (początkujący) nie lepiej zacząć od np. Denon D-M39 -> czarnego mogę mieć za 1.4kzł. Jak nabędę obycia, to wtedy może wkręcę się w poważniejszy sprzęt. Oczywiście Denona i tak musiałbym wcześniej odsłuchać...

 

Moze się okazać, że zostanie na dłużej u Ciebie - to bardzo dobra miniwieża z bardzo wciągającym, ofensywnym, dynamicznym brzmieniem opartym głównie na świetnej średnicy. Yamahy z seriii PianoCraft pozostawia daleko w tyle.

Edytowane przez Bednaar

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcowa nowośc Pioneera , dawno nie goszczącego w kategori przyzwoitych mini . Cena sugerowana europejska 699 za komplet lub osobno po 299 za komponent.

na stronach Pioneera jest już specyfikacja

x-p01-s_front_overview.jpg

 

sx-p01-s_back_gallery.jpg

mp3, wma, i wav z usb

bez opcji sieciowych (chyba że jest trzeci klocek, jak sugeruje wejść z tyłu ampli)

Edytowane przez luke2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

zwracam się do Was z prośbą o radę. Chcę kupić odtwarzacz Denon rcd-m39. Muszę teraz tylko zdecydować, czy wziąć do niego głośniki sc-m39 oferowane w firmowym zestawie, czy jednak coś innego. Mam możliwość wyboru w dobrej cenie głośników Boston Acoustic A 26. Nie jestem audiofilem, ciężko mi zdecydować, podczas odsłuchu w sklepie nie słyszałem właściwie różnicy pomiędzy tymi dwoma opcjami. Co Wy o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi modelami głośników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro nie słyszysz różnicy to nie są Tobie potrzebne Bostony A26. Sprzęt kupujesz dla siebie i Twoje odczucia są nanajważniejsze.

Dodatkowo zachęcam do przekopania tego wątku, było o tym napisane - amplituner CD i kolumny w zestawie D-M39 są odpowiednio dobrane i jest to całkiem niezłe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kupujesz dla siebie i Twoje odczucia są najważniejsze.

 

Skłaniam się jednak ku Bostonom. Wstyd się przyznać, ale głównie dlatego, że są większe i... ładniejsze. Dlatego spytałem o te Bostony, żeby nie zrobić jakiejś "skuchy" technicznej. Mój poprzedni post był właściwie motywowany pragnieniem, żeby ktoś potwierdził, że to marka, która nie ustępuje firmowym kolumnom od Denona :) Gdyby jednak okazało się, że ktoś sie podzieli krytycznymi uwagami wobec Bostonom, no to może zaufam specjalistom Denona, którzy zaprojektowali zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

zwracam się do Was z prośbą o radę. Chcę kupić odtwarzacz Denon rcd-m39. Muszę teraz tylko zdecydować, czy wziąć do niego głośniki sc-m39 oferowane w firmowym zestawie, czy jednak coś innego. Mam możliwość wyboru w dobrej cenie głośników Boston Acoustic A 26. Nie jestem audiofilem, ciężko mi zdecydować, podczas odsłuchu w sklepie nie słyszałem właściwie różnicy pomiędzy tymi dwoma opcjami. Co Wy o tym myślicie? Macie jakieś doświadczenia z wymienionymi modelami głośników?

 

Witaj

 

Denon 39' tka jest naprawdę niezła. Napęd nie szwankuje, jest cichy, mp3 jak słuchasz też szybko wczytuje z pendrive'a jak i z płyty CD. Co do głośników są dobrze spasowane. W dzwięku nic nie drażni, nie denerwuje, nie kłuje w uszy - dla mnie to ważne bo przecież słuchanie muzyki ma dawać przyjemność i relaks. Tym denonem możesz posłuchcać głośniej w odróznieniu od yamahy, która zaczynała zniekształcać przy głośności średniej a Denon dopiero zaczyna grać :) Możesz spróbować jeszcze z Onkyo- porównywałem z Denonem i wybrałem 39'tkę. A jeszcze jedno - słucham z ustawieniami -Direct, niczego nie brakuje. Denon w ustawieniach ma jeszcze funkcję spk optimize, którą i tak mam ustawioną na off - -poprostu nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek "sztucznych ulepszaczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się jednak ku Bostonom. Wstyd się przyznać, ale głównie dlatego, że są większe i... ładniejsze. Dlatego spytałem o te Bostony, żeby nie zrobić jakiejś "skuchy" technicznej. Mój poprzedni post był właściwie motywowany pragnieniem, żeby ktoś potwierdził, że to marka, która nie ustępuje firmowym kolumnom od Denona :) Gdyby jednak okazało się, że ktoś sie podzieli krytycznymi uwagami wobec Bostonom...

 

Ja mam Bostony A26, jeśli chodzi o minusy to jest jeden: potrafią zasyczeć przy słabym źródle lub podbitej górze. Tak więc należy uważać z czym grają, ale poza tym bardzo fajne monitorki. Przy czym to syczenie to może być akustyka u mnie albo mój słuch bo ostatnio wszędzie słyszę sybilanty: w słuchawkach, w telewizorze itp może to starość :) Ale jak mam być szczery to na twoim miejscu trzymałbym się zestawu Denona bez kombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

innych kolumn do dm38 nie miałem ale podobno to są dobre kolumny i dobrze zestrojone.

 

kuje w uszy na wysokich to kwestia kabli.

wszystko można wyczytać z tego tematu, sam mikson o tym pisał.

przez 2 lata - niestety, miałem kable procab ls25 i potrafiły zakuć w uszy :)

teraz mam chord carnival silverscreen, kucia na wysokich brak i pojawiła się ładna średnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Potrzebuję rady w wyborze miniwieży. Planuję nabyć miniwieżę do małego pokoiku.Spodobała mi się z wyglądu kenwood K-521. Nie wiem jak jest z jakością tej wieżyczki przy odtwarzaniu muzyki.Dużym plusem jest wejście cyfrowe. Mam minidisc i chciałbym go podłączyć do tej wieży kablem cyfrowym. W cenie do 1000 zł można kupić jeszcze Pioneera lub onkyo cs-545 albo teac tc-x350 ale one nie mają wejść cyfrowych. Czy ktoś z forumowiczów miał z czymś takim do czynienia? Proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mam być szczery to na twoim miejscu trzymałbym się zestawu Denona bez kombinowania.

 

Dziękuję Wam za pomoc i opinie, przed chwilą podłączyłem mój nowy nabytek rcd-m39 do prądu, anteny i czarnych Bostonów A26. Na razie jestem bardzo zadowolony, teraz czas na przekopanie szuflad z płytami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem denona d-f109, po pierwszych kilku płytach jestem bardzo zadowolony. Ogólnie chciałem podziękować wszystkim udzielającym się na forum, a zwłaszcza w tym temacie, który pomógł mi podjąć decyzję. Nie małym kopniakiem do zakupu tego sprzętu była cena, udało mi się nabyć cd+ampli+głośniki za 1322zł, firmowo zapakowane, nowe z przedłużoną 3 letnią gwarancją, więc :).

 

Chciałem jednocześnie zapytać o dobór nowych kabli do zestawu, chcę postawić głośniki w odległości od klocków, na którą nie pozwalają mi firmowe kable, więc zmiana jest podyktowana potrzebą a przy okazji poszukiwaniem lepszego dźwięku. Tylko co wybrać? Jestem otwarty na propozycje.

 

wymogi 2x4m kabla

cena pref. do 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
glośnikowe które testowałem i pamiętam

do 50za mb

tanie plecionki klotz i procab - jak chcesz tracić jakość przekazu sygnalu to polecam

qed micro - cieniutki pod dywan - fajny basik jak za 10pln średnica ok ale góra słaba

qed xt as - szerastki w przekazie, bas szybki wysokie ostre

atlas equator 2.0 lub 3.0 ma mocniejszy bas - fajny kabel gładki w przekazie

ultralink challenger - ociepla i faworyzuje bas

real cable tdc 300 - 250mb troszkę wyostrza wysokie 300tdc jest ciemniejszym w przekazie

kimber 4pr- klasyk bas skoczny średnica i góra bez ogłady ale moim zdaniem lekko ociepla

wireworld luna 16/4 - minimalnie ogranicza górę i dół ale ładnie podaje średnicę

chord carnival silverscreen - bardzo detaliczny ale w przyjemny spośób i moim zdaniem najlepszy z listy na średnicy i górze ale leciutko wycofuje bas warto go przetestować bo może się okazać że nie jest to wyczuwalne

polski hotline silicon blue - mocno faworyzuje wyższy bas średnica kremowa góra troszkę postrzępiona

tara labs prism omni st biwi - leciutko wycofuje górę średnica do przodu ale całkiem detaliczna wyższy bas faworyzowany ale nie tak mocno jak w przypadku resona mniej ingeruje bardziej wyrównana z lepszą motoryką i dynamiką na basie jak reson

audioquest type 4 - ciekawy solid core , nie oferuje dużej rozdzielczości ale bas mocny najbardziej sprężysty z całej listy nisko schodzi średnica wyrównana z lekkim ochłodzeniem i troszeczkę czasem zaszeleści wyżej ale sama góra minimalnie wycofana

supra calssic 2.5 - 4.0 ocieplony dół, średnica gładka ale góra niefrasobliwa czasem robi wrażenie sztuczności takie odniosłem wrażenie

droższe dla ciekawości: od 50za mb tu zaczynają się zdecydowanie ciekawsze kable sonicznie

reson, wycofuje górę pokazuje średnicę i wyższy bas ale warto sięgnąć po używkę moim zdaniem ok do mini systemów

chord rumor 2 - troszkę droższy bo 50mb ale bardzo muzykalny kabelek warto przetestować gładki i równy

chord odyssey 2 - mam go,, jeszcze lepszy jw dynamika bas wysokie gładki i detaliczny świetna scena, moim zdaniem bardzo dobry kabel warto zakręcić się za używką

atlas hyper 1.5 55mb - gładki w przekazie lekko dociepla bas ale jest zwinny urozmaicony średnica lekko z przodu sama góra minimalnie wycofana bardzo fajny przekaz

atals hyper 2.0 - jeszcze cieplej na średnicy ale mniej zwinności jw, basu więcej

atlas hyper 3.0 - traci się zwinność i robi się masywnie i lekko zamulony przekaz

kimber 4vs - gładki lekko wycofuje średnicą całkiem fajny bas góra nawet ok gorsza niż w hyperach

utlralink matrix - całkiem fajny równy, dynamiczny bas średnica przyjemna wysokie czasem lekko zakują

ultralink excelsior - do mocno chłodnych i szybkich systemów

audioquest type8 mocny i dynamiczny sprężysty bas średnica wyższa wycofana i góra lekko ciemny przekaz

tara labs prime 500 - motoryczny bas średnica bardzo otwarta góra osłodzona równy

 

 

pogadaj z faciem może zejdzie

http://allegro.pl/atlas-cables-equator-bi-wire-nowy-i1353411480.html

http://allegro.pl/ultralink-matrix-2-i1354642613.html

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-ultralink-c2sc-14-konfekcja-i1355273680.html

z ciekawszych z rolki w okolicy 50mb czyli masz 2x2 za 200 przetestuj resona , chord rumour i atlas hyper 1.5 warto!

Edytowane przez knopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.