Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rydzu, a jak ta elektronika, może być?, mam też propozycję Piano 810 bez paczek z pudełkami i pilotem za 680. Ze wszystkiego jak w "o mnie" muszę zrezygnować, chciałbym żeby nie było "bidy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Dostępny jest już wspomniany wcześniej w tym temacie Pioneer P1-K/P1-S. Poszperałem trochę i najtaniej znalazłem go w morelach (2579PLN). Wspominam o nim bo po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się nad Denonem F-109, ale na horyzoncie pojawił się właśnie Pioneer. Myślicie że nowy model Pioneera jest warty rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Denona 109 i rzeczywiście brzmi nieźle.

Jak pisałem zainteresowany jestem wersją DAB tyle, że mam wątpliwość. Czy ten model ma tuner i FM i DAB czy tylko DAB? W materiałów reklamowych to nie wynika jednoznacznie, instrukcji polskiej do ściągnięcia brak a w UK jest zapis o wersji kontynentalnej (z FM) i dla UK (z DAB).

Dla M39 jest napisane wyraźnie na stronie że jest i FM i DAB.

 

No i mam nadzieję że do wejść coaxial można podpiąć dowolne PCM a nie tylko elementy Denona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

W takim razie zamawiam w sobotę.

Za źródło sieciowe będzie robić GraceDigital GDI-IRDT200 (swoją drogą polecam tyle, że dostępny w Stanach. W Europie klon nie ma m.in. coaxiala)

A CD Marantza.

Swoją drogą liczę na tego DABa. Coś się ruszyło w temacie, we Wrocławiu jesienią jest zdaje się szansa na pierwsze stacje.

 

Nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co najmniej od roku w ofercie .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem denona d-f109, po pierwszych kilku płytach jestem bardzo zadowolony. Ogólnie chciałem podziękować wszystkim udzielającym się na forum, a zwłaszcza w tym temacie, który pomógł mi podjąć decyzję. Nie małym kopniakiem do zakupu tego sprzętu była cena, udało mi się nabyć cd+ampli+głośniki za 1322zł, firmowo zapakowane, nowe z przedłużoną 3 letnią gwarancją, więc :).

 

Gdzie można kupić zestawi w takiej cenie. Też się na niego szykuje ale mam na wydanie 1600zł. A gdzie nie spojrzę tam cena minimum 2400 :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś słuchał może sprzęciku, który też można zaliczyć do mini-wież, chodzi mi o T+A model Caruso? W seci troche testów jest, szczególnie na obcojęzycznych stronach. Ciekawi mnie porównanie z popularnymi mini typu Denon, czy Yamaha. Z pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie słyszał przypadkiem, czy w ogole jest godne zaintersowania... oczywiscie pisze o caruso z drugiej ręki bo cena katalogowa kosmiczna. W zasadzie jest tam wszystko, cd, DVD, wifi streamer, głośniki. Ale nigdzie tego nie słyszałem, choć niektóre produkty T+A znam, sam posiadam lampe i playera - i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Neonecie (Wrocław, Astra) widziałem chyba za ok. 2200.

Ponad 2000zł to jednak cena dla mnie zaporowa :)

 

W takim razie może ktoś mi coś podpowie :

 

Poszukuję miniwieży do salonu (20m2), chciałbym podłączyć ją do telewizora :

Panasonic TX-L47ET60 + może kiedyś jakaś konsola.

 

Oprócz tego z wieżyczki będzie czasem lecieć radio lub jakaś muzyka z CD/MP3

(bez konkretnego gatunku od klasycznej po rock / pop do kołysanek dla dziecka ).

 

Dźwięk nie musi być nie wiem jak głośny, w bloku nie chce denerwować sąsiadów, chciałbym żeby był czysty i bez szumów).

 

Poczytałem trochę i dobre opinie zbiera Denon M39 (cena jaką znalazłem najniżej to 1350zł)

 

1)I teraz czy w cenie do 1350 zł jest to dobry wybór ?

2)Czy może w cenie do 1000 zł jest jakaś alternatywa ? (taki był przewidziany budżet na ten cel)

3)Czy może ktoś ma jakiś cynk gdzie tego denona taniej dostać ? (przez jakiś czas na allegro stał za 1100zł ale niestety nie miałem wtedy kasy) (kolor wieży cały czarny albo srebrno czarny)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od amplitunera Denon DRA-F 109 i używane , ale wyśmienite Mission 700 lub Eltax Monitor III .

Posiada 3 wejścia cyfrowe i 2 analogowe . Na początek podłączysz TV optykiem .

Jeżeli masz laptopa , komputer możesz poprzez np m2tech połączyć go poprzez coaxial . Są napewno tańsze odpowiedniki dac -ów , ale ten jest naprawdę dobry .

Poszukaj w używkach :)

 

Mam cały zestaw tego Denonka i naprawdę jest bardzo dobry . Podzwoń po sklepach , zawsze możesz negocjować cenę .

 

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o używane kolumny to trochę się obawiam, jestem laikiem w temacie i pewnie nie dałbym rady określić ich stanu w razie problemów czy to złe połączenie czy kolumny uszkodzone itp.

Widzę że to nie taka prosta sprawa ale lobię robić przemyślane zakupy :

 

Na razie sytuacja wygląda tak (mam na zestaw max 1500zł):

1)Denon M39 = cena 1350 zł = mogę kupić od ręki

2)DRA-F109+DCD-F109+SC-F109 = 2228zł (musze dozbierać 700zł)

3)Harman Kardon Mas 101 = 2000zł (wychodzi trochę taniej niż zestaw denon 109)

 

Narazie skłaniam się jednak ku M39 ze względu na cenę, ale mam kilka pytań.

 

Jak jakościowo wypada M39 vs F109 = czy jest to duża różnica ?

Co myślicie o : Harman Kardon Mas 101 = na którymś forum jakie czytają bardziej polecają ten zestaw od Denon F109 a jest trochę tańszy.

 

Czy dobrze rozumiem, że mogę kupić :

 

DRA-F109 + SC-F109 (1600zł na allegro wiec się prawie mieszczę) połączyć to poprzez wejście cyfrowe z TV i będę miał radio + np. Mp3 z pendrive'a odtwarzane z TV a później będę mógł dokupić np. odtwarzacz CD : DCD-F109 (bo chyba alternatywy do odtwarzania CD nie ma ? )

 

I jeszcze jedno pytanie czy w podanych zestawach okablowanie jest kompletne ?

Czy coś jeszcze trzeba dokupować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD możesz tymczasowo kupić dowolny, używany na 200-300 PLN. Ja do swojego DRA-F109 podłączyłem CD63 Marantza i raczej tak zostanie. Płyt "z płyt" słucham coraz rzadziej, częściej słucham z odtwarzacza sieciowego i dysku (zrzuciłem większość płyt na FLAC lub mp3). Więc jeśli juz coś kupować nowego to odtwarzacz sieciowy do 109.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAS 101 za 2 kzł to dobra cena

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze mam taki dylemat bo żeby dokupić do DRA-F109 + SC-F109 odtwarzacz CD to też wyjdzie koło 2000 zł.

 

Może ktoś się wypowiedzieć jak wypada MAS 101 vs zestaw denon F109 ?

 

I tak jeszcze z zupełnie innej beczki jestem zmuszony postawić wieże i kolumny na półce nad TV (czyli będzie to stało dość wysoko). Czy to jakaś straszna tragedia ?

Edytowane przez kebziunt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość powieszenia głośników (za pomocą jakichś uchwytów) bezpośrednio nad TV. To będzie chyba lepsze rozwiązanie niż stawianie ich na wysokiej półce (będa wtedy wisieć praktycznie na wysokości głowy osoby siedzącej na kanapie). Tylko jest jeden problem nad TV do górnej szafki jest 28 cm miejsca (także głośniki muszą mieć max 28 cm wysokości. Niestety te z zestawu Denona (SC-F109) mają prawie 30 cm.

 

Czyli potrzebuje do ampli DRA-F109 jakichś głośników, które będą miały max 28 cm wysokości. Ktoś mógłby polecić jakiś model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.