Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od kilku lat gra u mnie Denon m37 w parze z Missionami MX1. Mimo iż z dźwięku jestem zadowolony, to chyba już czas na zmiany. Szukam czegoś co ma wejście optyczne, dab, opcjonalne radio internetowe i da mi większe pole manewru w doborze monitorów niż obecny Denon. Oczywiście walory dźwiękowe też bym chciał by się trochę podniosły.

 

Oczywistym wyborem wydaje się Ceol N8 lub F109. Ceol nie ma niestety dab'u. F109 wygląda jak dla mnie lepiej, ma opcję z dabem, ale za to player internetowy to już spory dodatkowy wydatek, na którego jednak nie mam wielkiego ciśnienia. Tak przy okazji - da się tym odebrać np Eskę Rock który analogowo nadaje już tylko w Warszawie, a jest chyba w wersji internetowej.

 

No i jest jeszcze oczywiście Marantz m-cr610, który niby ma już wszystko.

 

Pozostaje kwestia monitorów. Jestem w stanie przeznaczyć na nie +- 2000. Jak do tej pory brałem pod uwagę MA BX2, RX1, Paradigm Mini Monitor v7, a ostatnio sporo dobrego czytałem o polskim produkcie firmy BMN, a mianowicie monitorach B1, F1 lib Fx1 http://www.bmn.com.pl/bmn.dane.tech.serii.b-m.html

 

Byłbym wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem - Yamahy MCR-N560 z zestawem kolumn B&W 685. Jakie kabelki głośnikowe sprawdzą się najlepiej w tym połączeniu w kwocie do max 30zl/m? Czy ktoś z szacownego grona miał okazję posłuchać takiego zestawu?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Zastanawiam się nad zakupem - Yamahy MCR-N560 z zestawem kolumn B&W 685. Jakie kabelki głośnikowe sprawdzą się najlepiej w tym połączeniu w kwocie do max 30zl/m? Czy ktoś z szacownego grona miał okazję posłuchać takiego zestawu?

 

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś słuchał Onkyo crn 755 ? Jak wypada brzmienie w porównaniu z denon dm39, marantz mcr603 i popularnymi pianocraftami?

 

 

Pozdrawiam

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś słuchał Onkyo crn 755 ? Jak wypada brzmienie w porównaniu z denon dm39, marantz mcr603 i popularnymi pianocraftami?

 

 

Pozdrawiam

 

Moim zdaniem gra dobrze, choć nie z fabrycznymi kolumnami, tzn. znacznie lepiej gra z innymi, ja słuchałem z QA2020 (o niebo lepiej) i MA BX2 (jeszcze fajniej). Szybka konfiguracja, brak problemów z siecią (w sensie zrywania połączenia przy wifi), wadą i to poważną przy tej cenie jest moim zdaniem brak adaptera bezprzewodówki UWF-1, który u nas kosztuje bajońskie kwoty, a tak jesteśmy skazani na połączenie wyłącznie przewodowe.

 

A jeśli chodzi o bezpośrednie porównanie to w porównaniu do DM39 odrobinę sterylniej, ale wg mnie przyjemniej od PC. Wszystko zależy od rodzaju preferowanej muzyki, elektronikę wszakże ma dobrą. Może to odrobinę pomoże:

 

1) http://www.pocket-lint.com/review/72986-onkyo-cr-n755-internet-radio-music-streamer-review

2) http://www.whathifi.com/review/onkyo-cr-n755

3) http://www.stuff.tv/cr-n755/onkyo-cr-n755/review

4) http://www.techdigest.tv/2013/01/review_onkyo_cr.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Wielkie dzieki za info nt onkyo. U nas jakos slabo z opiniami uzytkownikow a szkoda bo te pudelko ma wszystko co potrzeba:-)

Potrzebuje czegos malego do sypialni ktore czyta plyty, ma usb i obowiazkowo radio internetowe po wifi. Onkyo jest jedynym obok Teac chr700 ktory spelnia moje wymagania i nie kosztuje majatku:-)

Co do adaptera wifi to mozna kupic zamiennik tp link za 50zl i bedzie dzialal z onkyo.

 

Co do glosnikow to wlasnie jest teraz w promocji to onkyo + q acoustics 2020i za ok 1750zł i wlasnie nad tym zestawem sie zastanawiam. Jest jeszcze opcja tansza z glosnikami Mordaunt Short Mezzo 1 .

 

Slyszales moze te kolumienki?

MA BX2 beda chyba za duze do malej sypialni.

 

Pozdr

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Wielkie dzieki za info nt onkyo. U nas jakos slabo z opiniami uzytkownikow a szkoda bo te pudelko ma wszystko co potrzeba:-)

Potrzebuje czegos malego do sypialni ktore czyta plyty, ma usb i obowiazkowo radio internetowe po wifi. Onkyo jest jedynym obok Teac chr700 ktory spelnia moje wymagania i nie kosztuje majatku:-)

Co do adaptera wifi to mozna kupic zamiennik tp link za 50zl i bedzie dzialal z onkyo.

 

Co do glosnikow to wlasnie jest teraz w promocji to onkyo + q acoustics 2020i za ok 1750zł i wlasnie nad tym zestawem sie zastanawiam. Jest jeszcze opcja tansza z glosnikami Mordaunt Short Mezzo 1 .

 

Slyszales moze te kolumienki?

MA BX2 beda chyba za duze do malej sypialni.

 

Pozdr

 

Brałbym z 2020i - do sypialni jak znalazł :)

Edytowane przez 3.14-ter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info:)

 

W takim razie biore onkyo, zobaczymy jak gra takie male pudelko, Nie oczekuje hi endu ale w sypialni tez ma cos przyjemnie grac.

Jedynie musze gdzies poszukac info nt Mordaunt short mezzo 1 . Sa w promocji za male pieniazki (stary model) ale wydaje mi sie ze to byl drozszy sprzet niz q acoustics.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie gra cambridge audio minx xi, kolega go kupił. Podlaczalem go u mnie do chario syntar 520r i spokojnie nagłaśnial to pomieszczenie, dodatkowo ma daca oraz radio internetowe które działa bardzo dobrze

 

Tak tylko Cambridge kosztuje 3 tyś zł a Onkyo 1150zł. Rożnica prawie x3 w cenie.

Dodatkowo Cambridge nie ma odtwarzacza cd...

Odpada:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie taniego sprzętu mini z możliwościami sieciowymi .

1.Pioneer X-HM71

2.Sharp XL-HF401

 

Czy ktoś słuchał tych zestawów i miał mozliwość pobawienia się opcjami sieciowymi, który sprzęt zagra lepiej i czy dużo lepiej.

Czy pod wzgledem opcji sieciowych oba sprzęty są prezentuja ten sma poziom, jakie są róznice ?

 

Słyszałem opinie że Pioneer X-HM71 gra dobrze ale na innych kolumnach, podobno te z zestawu są marne, nie wiem czy to prawda, a jesli tak to jakie kolumny byście polecali do tego zestawu (nie chce wielkich kolumn bo nie mam na nie miejsca)

Podobno ta wierza jest dośc slamazarna, długo sie uruchamia itp czy to prawda i czy jest to bardzo uciązliwe ?

 

O tym Sharpie wiem mniej, zastanawiam sie czy gra tak samo jak wersja bez opcji sieciowych czyli Sharp XL-HF201, czy jest jakaś róznica ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie taniego sprzętu mini z możliwościami sieciowymi .

1.Pioneer X-HM71

2.Sharp XL-HF401

 

Czytałeś cały ten wątek? Porównywałem Pioneera z Denonem Ceol N8.

 

Za Pioneerem przemawia cena, klasyczny wygląd i dobre materiały. Brzmienie to kwestia gustu, ale nie jest źle. Szczegółowe a wręcz analityczne. Z innymi kolumnami mógłby całkiem nieźle zagrać. Ja testowałem z Heco Metas 700.

Obsługa tego urządzenia to trochę porażka: mały wyświetlacz i w dodatku niektóre informacje wyświetla czcionką 5mm, gdy cały ekran dookoła jest pusty, długi czas startu, usterki w oprogramowaniu (m.in. nie skanuje utworów) i beznadziejna pomoc techniczna w Polsce.

 

Ceol jest dopracowany w każdym detalu. No może poza plastikową obudową, ale to już taki "design". Poza tym ten plastik jest wysokiej jakości.

Brzmienie bez zarzutu, ale kolumny pomimo że lepsze niż te z Pioneera, to i tak bardzo ograniczają możliwości sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cynamonowy, dzieki za info.

 

Ten Denon jest poza moim zasięgiem finansowym, ale jak byłby fenomenalny to może bym na niego i zbierał, ale ten "design" ......kompletnie nie moja bajka.

 

Ciekawy jest opinii na temat Sharpa, cena zachęca, ten Pioneer na sporo zalet ale i sporo wad, więc jestem ciekaw czy Sharp daje radę.....szkoda że te Sharpy są tylko srebrne ;)

Edytowane przez albercikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stecko

a można zapytać gdzie za takie pieniądze (1750zł) można nabyć Onkyo cr-n755 + qa 2020i?

Dzięki.

 

Sprzedaja taki zestaw tutaj :

http://m.richersounds.com/#!/product/PAH01997

 

lub tutaj ale 50zl drozej :-)

 

http://www.petertyson.co.uk/ebuttonz/ebz_product_pages/onkyo_cr-n755_with_q_acoustics_2020i_speakers.shtml

 

Jutro jade tego posluchac i wezme. Za takie pieniazki mysle ze warto.

 

Co do pioneer'a to doszukalem sie na google wiecej wad niz zalet i skreslilem go z listy.

Pomysl o tym onkyo. Na papierze wydaje sie bdb opcja za dobre pieniazki.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Ceola białego, ale tylko dlatego że trafił się w dobrej cenie. Za cały komplet z kolumnami (nowy z wystawy sklepowej z Niemiec) dałem - o ile pamiętam - 1600 PLN. Czarny wygląda bardziej klasycznie. Myślę, że łatwiej przeżyć wygląd niż wady jakie ma Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem dziś zobaczyć jak gra ten onkyo CS n755 & q acoustics 2020i ... Po minucie kazalem pakować do pudełek i zabralem je ze sobą;-)

Jestem lekko zszokowany jak może grać taka mala- mikro wieżyczka z kolumnami wielkości pudełek po sandalach;-)

 

Nie sledzilem jak rozwija się rynek takich małych pudełek ale poszli naprawdę do przodu. Zestawik który kosztuje poniżej 2 tys zł i ma w sobie wzmacniacz, CD player, USB i dostęp do sieci ? Dla mnie wynik świetny. Onkyo gra wyraźnie, czysto z każdego źródła i z niezłym wykopem jak na takie malenstwa. Właśnie się nim bawie i naglosnia spokojnie 18m2 . Podpinalem swojego małego suba T5 to juz disco można robic , poważnie;-)

 

Paczki wykonane starannie, jak i sam wzmacniacz.

 

Juz dawno nie byłem tak zadowolony z wydanych pieniążków na stereo i to takiej względnie malej kwoty ( patrząc na ceny sprzętu hifi) Wg mnie cena/ jakość jaka oferuje jest swietna. Od siebie polecam to zestawienie .

post-11813-13888514095513_thumb.jpg

post-11813-13888514222822_thumb.jpg

post-11813-13888514316872_thumb.jpg

post-11813-13888514405381_thumb.jpg

post-11813-13888514479554_thumb.jpg

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten onkyo tez ma firmowe kolumienki ale ja kupilem z q acoustics 2020i. Niby wg what hifi najlepsze paczki do 200f :)

Jutro podepne kolumny ktore sa x15 drozsze od wzmacniacza, zobaczymy jak zagraja:)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.