Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

przymierzam się do kupna Marantza MCR610. Potrzebuję dobrać do niego jakieś kolumny - najlepiej podłogowe. Wiem, że wszędzie polecane są monitory ale muszą być podłogowe i już :) Pomieszczenie: 20m, muzyka: house, pop, rock. Kolumny muszą stać blisko ściany dlatego przedni bass reflex byłby mile widziany. Słuchałem Dali Zensor 5 i Boston Acoustics A 250. Odsłuch przeprowadzany był na Denonie PMA-720 dlatego pewnie ciężko będzie odnieść jego brzmienie do zestawu all-in-one Marantza. Jeżeli chodzi o Zensory to wydawało mi się, że brakuje w nich basu (takie odniosłem wrażenie mimo, że wszędzie piszą, że powinno go być dużo, albo po prostu zensory 7 zrobiły na mnie takie wrażenie, że wszystkie poniższe modele przy nich to popierdółki ;)). Podobały mi się natomiast Bostony A 250 z tym, że boje się, że ich tylny bass reflex może wywołać efekt dudnienia gdy zostawię im tylko ok. 10-15 cm przestrzeni z tyłu.

 

Mam pytanie do doświadczonych użytkowników tego szacownego forum czy połączenie Marantz MCR610 + BA A 250 będzie odpowiednie (czy marantz wyrobi przy nich)? Czy ustawienie ich blisko ściany nie spowoduje znacznego pogorszenia jakości niskich tonów? Czytałem ich recenzję i podobno powinny sobie poradzić w takim ustawieniu. Czy ktoś Was doświadczył może odsłuchu Marantza MCR610 z jakimiś innymi kolumnami podłogowymi i może polecić coś w podobnej cenie?

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zamianach Yamaszki przyszła kolej na Denony. Kiedyś miałem m37 z której byłem bardzo zadowolony ale zmieniłem niestety na Yamahę. Niedawno znalazłem okazję. Wylicytowałem w idealnym stanie z papierami i wszystkim znowu 37. Miałem niestety do tego jedne Kefy które grały trochę za jasno. Wynalazłem u jednego faceta na miejscu Missiony m72. Przy okazji sprzedawał po taniości powystawówkę f109. Wziąłem. Chciałem sprzedać 37 i zostać przy 109 skoro to wyższa półka w Denku. W markecie zawsze słuchałem z oryginalnymi. Teraz dla mnie wielki zonk. Bardziej podoba mi się brzmienie 37. Nie wiem czemu ale z moimi Missionami 109 buduje jakby scene w kartonie. Jakby dzwięk był w obrazie na ścianie. Dźwięki są umiejscowione. Po odpowiednim ustawieniu od ściany jest bardzo naturalnie ale bez wykończeń i wydzwięków. Doszło to tego że mam koło siebie m37 i 109 i wole słuchać mniejszego chociaż tam brak trochę dołu i nie jest tak wyrafinowanie ale jakoś bardziej wciągająco no ale mniejsza moc. Może chodzi o kable? Mam w tej chwili Real Cable. Pomocy. Jakie kable do 109 i Missionów m72?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy Denon zawsze grał lepiej - w sposób bardziej angażujący - od większego Denona. I to na firmowych monitorach. Było o tym pisane wielokrotnie. Ja bym został przy 37 pod warunkiem, że pomieszczenie jest max 12-14 m2. W większych pomieszczeniach może brakować basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Łudziłem się że to może kwestia okablowania. 109 nie gra źle ale wszystko bardzo przerabia jakoś.Jakbym wsadził całą scenę do pudełka i z tego pudełka słuchał.. Nie wiem może tak dobrze polubił się mały Denon 37z tymi monitorami? Gra świetnie.Pokój ma jednak 16 m ale kolumny mam szeroko rozstawione na standach prawie na całej ścianie więc chyba spoko. Minimalnie brakuje basu ale można chyba suba dołożyć. Wszystko pięknie wybrzmiewa ma blask. Czyli w 109 nie da się nic zrobić z kablami? Aż trudno uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś porównywałem 38 i 107 i było tak samo: 107 grał ok, może bardziej neutralnie, ale za to jakoś beznamiętnie. Kable tu tych różnić nie zniwelują.

 

U mnie Denon 38 (miałem 38 nie 37, ale to w sumie to samo brzmienie) grał w 14,5 m i było ok z basem. Czasem dawałem +1 basu w ustawieniach i było super. Sub też jest jakimś rozwiązaniem.

Edytowane przez zentaur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 107 miałem te same odczucia, dlatego zmieniłem kolumny na MA RX1. Po zmianie 107 gra super. 37 ma lepiej zestrojone kolumny jak dla mnie. W mniejszych pieniądzach do 107 można kupić MA BX2.

 

Wysłane z mojego JY-G4S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Marek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie na przysłowiowy parapet w kuchni miniwieżę Onkyo CR-515. Wczesniej posiadany pilot od CR-185 nie jest kompatybilny z 515. Moze ktoś doradzi co obsłuży 515 oczywiście poza oryginałem(RC-660S, RC-662S), który to jest już od trzech lat niedostepny(obdzwoniłem kilka wiekszych sklepów internetowych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić swoje Piano MCR-330 na coś z przede wszystkim lepszym basem i coś co nieźle będzie grać na niskich głośnościach. Jak mowię zależy mi na basie - fajnie jakby możliwie jak najniżej schodził (zdaje sobie sprawe ze to trudne przy monitorkach)...

 

Narazie upatrzyłem sobie Piano MCR840 - z wyglądu mi sie podoba, brzmienie też mi pasuje tylko nie wiem jak tu jest z tym basem...

 

Myślałem też nad kolumnami magnat 673 ale musialbym jeszcze dokupic jakis wzmacniacz osobno itp. a to juz opcja ktora niezbyt mnie cieszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie, czy do 1000-1200 zł. jestem w stanie dostać jakąś mikrowieże, która nagłośni sensownie 20 m2? Wiem że najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zestaw wzmacniacz + kolumny ale niestety nie brakuje w chwili obecnej miejsca na pełnowymiarowy sprzęt. Mikrowieża nie musi mieć jakiś ekstra-funkcji interesuje mnie głównie CD i dobrze odbierający tuner z RDS. Ewentualnie możliwość poł. bluetooth (a2dp) lub WIFI. Słucham głównie rocka i muzyki filmowej. Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam,

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem sobie na przysłowiowy parapet w kuchni miniwieżę Onkyo CR-515. Wczesniej posiadany pilot od CR-185 nie jest kompatybilny z 515. Moze ktoś doradzi co obsłuży 515 oczywiście poza oryginałem(RC-660S, RC-662S), który to jest już od trzech lat niedostepny(obdzwoniłem kilka wiekszych sklepów internetowych).

 

Witam

Ciężko będzie wyszukać co zastąpiłoby RC-660S/662S. Jakakolwiek funkcja z pilota od CR-185 (RC-292S/RC-332S) działała?

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który posiadam, to RC-332s, POWER nie działa, VOLUME też nie działa, INPUT również, reasumując szkoda czasu na dalsze testy. Pozostaje czekać i obserwować nasz znany portal handlowy :), fachowcy w dziedzinie obrotu pilotami twierdzą, że do CR-515 nie robiono zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten który posiadam, to RC-332s, POWER nie działa, VOLUME też nie działa, INPUT również, reasumując szkoda czasu na dalsze testy. Pozostaje czekać i obserwować nasz znany portal handlowy :), fachowcy w dziedzinie obrotu pilotami twierdzą, że do CR-515 nie robiono zamienników.

 

Na ebayu są, ale niestety drogo to wychodzi. Chyba nie pozostaje nic jak czekanie, aż się jakiś pojawi, lub jakiś inteligentny uniwersalny zakupić. Kiedyś do yamahy najtańszy uniwersalny spasowałem, to nawet w cd była regulacja sygnału wyjściowego.

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bx1 raczej tak,bx2 pewnie też,ale szału pewnie nie będzie porównując do bx1.A jakiej muzy słuchasz?i jaki metraż pomieszczenia?wiesz niektórzy nawet bx5 podlaczali pod denona.Tutaj najlepiej odsluchac sobie kolumienki,ją osobiście mam wersję m39 podlaczoną do dali zensor 1 i jestem zadowolony ,słucham głównie rocka.Nie wiem czy te bx Ci podpasuja do dynamicznego grania bo mają tendencje do grania górą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobra miniwieża, ale według producenta "premium hi-fi". Samsung MX-HA8000 Giga Sound System - 2300W RMS (25300W PMPO) :)

 

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/tv-audio-video/audio-docks-speakers/giga-systems/MX-HS8000/XU

Edytowane przez 4fury4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sąsiednim wątku szukałem czegoś do słuchania muzyki z komputera, ale porażce postanowiłem przyjaźniejszym okiem spojrzeć na mini wieże.

Celuję w max 1500zł za zestaw i po długim studiowaniu "wiedzy internetowej" Denon D-M39 wydaje się być ciekawą opcją (muszę go jeszcze zobaczyć i posłuchać na żywo).

 

Pytanie mam jednak nieco inne. Czy (w tej cenie) są mini wieże, które obsłużą DLNA? Jak to działa w takiej wieży? Jak łączy się ona z siecią? WiFi/LAN? Jak wybiera się czego słuchać? (ze scroblowaniem do last.fm raczej nie ma o czym marzyć)

Muzykę mam na dysku sieciowym (NAS) wpiętym do routera i byłoby rewelacyjnie, gdybym mógł słuchać swojej muzy bez odpalania komputera. Wieża nie będzie wpięta do żadnego TV ani monitora (monitory mają DisplayPort, brak HDMI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na onkyo cr-n755 ma opcje internetowe które Cie interesują + pełna obsługa ze smartfona no i gra sypatycznie z q acoustics 2020i. Zestaw kompletny poniżej 2 tys zł. Sam używam od jakiegoś czasu i sprawuje się bdb.

Edytowane przez stecko

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

2800zl ? Az zerkne z ciekawosci. Ja dalem ok 1700 zl z kolumnami. Kolega forumowicz zamawiam bodajze z media markt za 1300 czy 1400zl bez kolumn takze 2800 to duzo cos... Dobrze sprawdziles?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/19505470

Model pasuje.

 

Co więcej. Z tego co widzę, to CR-N755 to sama wieża. Dopiero CS-N755 to wieża z głośnikami.

Tak przynajmniej twierdzą tutaj:http://www.avforums.com/review/onkyo-cr-n755-all-in-one-micro-hifi-system-review.374

Edytowane przez Marooned.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mediamarkt.de/mcs/product/ONKYO-CS-N755-schwarz,48353,509041,956152.html?langId=-3 tutaj zestaw z kolnami dostepny za 389€

 

Jeden forumowicz zamawial z media markt de I wszystko bez problemu. Po co przeplacac tysiac zlotych polskim cwaniakom ? :)

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez robilem research przed kupnem I ten onkyo okazal sie najlepszy. Bralem pod uwage denon dm 39 ale brakowalo mi radia internetowego w nim takze poszedl w odstawke. Znajoma ma yamaha pianocraft - gra rowniez fajnie ale tez nie ma neta...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.