Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miłośników dobrych mini wież :) Przyszedł czas by porzucić kino domowe 5.1 (zwykłe LG) na którym dźwięków słuchałem przez ostatnie dobrych kilka lat na rzecz mini wieży stereo. No może nie do końca zwykła mini stereo bo jest to YAMAHA MCR-750. Czyli dość kompletne wszystko w jednym. Sprzęt podłączony dziś po kilku dniach łażenia po sklepach i słuchania różnych mini. Budżet założony wykorzystałem maksymalnie. przy okazji dodam że jestem p lekturze niemal całego wątku i sporo informacji było przydatnych. Czemu taki wybór... Po pierwsze cena 1459 zł za tak kompletny sprzęt, no i dźwięk jednak podszedł mi najbardziej. Jest dość szczegółowy, nie giną w nim instrumenty i wokale. Słucha w zasadzie różnej muzyki, od Metalliki, poprzez amerykański hard rock, Marillion, Archaiw do J.M. Jarrea. Mocniejsza muza na tej mini dźwiękowo bardzo mi odpowiada.

Póki co jak się doczytałem musi się wygrzać. Na razie poszła w całości jedna płyta i radio jakiś czas pograło. Co do radia to tuner szybko i ładnie złapał stacje, i to na dodanym do zestawu druciku. Słuchamy w domu głównie trójki. Jeszcze nie podłączyłem się do TV i neta. Po aktualizacji oprogramowania mam mieć radia internetowe tyle że to zadziała u mnie dopiero w wakacje po remoncie pokoju. Muszę porozciągać kabe sieciowe Router stoi w drugim końcu pokoju. Postaram się w miarę możliwości szybko opisać więcej wrażeń z użytkowania.

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oby sprzęt służył długo i dźwięcznie☺Co do yamahy to mam pytanko czy obcował już może ktoś z Was z nowymi pianocraftami? Widzę że w sieci w sklepach już są ale żadnego testu ani opini na ich temat jeszcze nigdzie nie spotkałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch dniach słuchania i korzystania z mcr-750 mogę już co nieco napisać. Mini bardzo dobrze radzi sobie z plikami flac, Przesłuchałem kilka płyt w tym formacie i nie miałem żadnych problemów. Co prawda konieczny jest do tego TV i wielu osobom może to przeszkadzać, ja wiedząc na jakiego typu sprzęt się decyduję przyjmuję to "ograniczenie" bez krytyki. Pliki mp3 mini Yamahy odtwarza bardzo ładnie. Mam co prawda tylko mp3 w 320kb/s i jakoś ich jest na pewno lepsza niż tych 128kb/s już sama w sobie.

 

Coś o filmach oglądanych z usb, mini radzi sobie świetnie jak na to co miałem czas sprawdzić. Pierwszy z obejrzanych to 1080p o wielkości 1.6Gb mp4, czyli spora kompresja. Obraz całkiem niezły, zero zacięć no i co ważne dla mnie, poszedł z napisami srt, z polskimi znakami :). Tu muszę napisać iż napisy powinny być w kodowaniu ANSI, UTF-8 były z krzaczkami zamiast polskich literek. Drugi film to 3,5 Gb avi 720p. Też poszedł bez problemu, choć miałem obawy bo czytałem na innych forach, że nie do końca radzi sobie mała Yamaha z tymi plikami. U mnie wszystko szło bez problemów.

 

Udało mi się podłączyć sprzęt do internetu na jakiś czas. Oprogramowanie zaktualizowałem pojawiło się radio internetowe, nie testowałem go jednak. Na razie działa normalne FM więc ten sposób słuchania radia zostawiam sobie na po remoncie kiedy to na stałe podłączę mini do internetu. Włączyłem Youtuba i zadziałał, obsługa jednak bez i-fona/pada (mam androidowe urządzenia mobilne) jest kiepska, pozostanę przy youtubie przeglądanym z tabletu. TV ma wi-fi i wygodniej mi póki co przesyłać obraz z tabletu na tv bezpośrednio.

 

Dźwięki jakie daje mini Yamahy nadal mi się podobają, regulacja basów i sopranów jest z pilota i póki co po ustawieniu basów na +8 i sopranów na +4 jest dobrze w większości słuchanej prze ze mnie muzyki. Z bas boosteda nie korzystam, włączyłem tylko surround, przyzwyczaiłem się do przestrzennego słuchania muzyki na kinie domowym i pasuje mi ta przestrzeń, którą mini Yamahy tworzy. Nie jest to to samo co z 5.1 ale mi osobiście odpowiada chyba nawet bardziej.

 

Pozostało mi do sprawdzenia jeszcze 3D na plikach z usb i blu ray oraz jak sobie radzi mini z skalowaniem dvd do 1080p. Jak tylko przetestuję te funkce to dam znać o swoich wrażeniach. Na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolony z wyboru.

pozdrawiam :)

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwiekowo sa podobne. Te starsze troche bardziej neutralne. Do PianoCrafta warto kupic troche lepszej jakosci miedziane kabelki, niz to co otrzymujemy w zestawie. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz w starym roku. Do informacji na temat mcr750 dołożę może jeszcze informację, skalowanie dvd do 1080p działa bardzo dobrze. Obejrzałem Władcę Pierścieni i muszę przyznać, że bardzo dobry obraz. Może nie tak ostry jak z blu ray ale zero pikseli, ładne kolory, żadnych rozmyć.

Jeszcze jedna fajna rzecz, podłączyłem do tylnego usb dysk 500Gb i chodzi. Właśnie oglądam film Metallica: Through the Never 8Gb plik mkv 1080p, idzie bez problemu.

To tyle testów na ten rok. Mini Yamahy jest świetny wyborem jeśli ktoś szuka sprzętu mającego dużo funkcji przy naprawdę niewielkim rozmiarze i bardzo dobrym dźwięku.

Życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w nowym roku. Posiadam od 2 miesięcy Denona M39 i jestem średnio zadowolony z dźwięku jakie ona daje. Brakuje mi ogólnie mocy i basu w tych głośnikach. Bawiłem sie ustawieniami i troche pomogło. Co bedzie lepsze wymiana głośników na Dali Zensor 1 lub Monitor Audio BX2 czy dokupienie subwoofera. Pokój mam 12 m^2 , słucham trance i techno z oryginalnych CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw to potestuj rozne ustawienie w pokoju, oraz sprawdz jakosc materialu jaki tam przesylasz. Kolumny ktory wymieniles to juz obowiazkowo zakup takze pod nie standow. Jesli pierwsze zdanie nie pomoze, sprobuj z subem.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kolumienki Q Acoustics 2020i. Mam takie z wieżyczka Onkyo i w 18m2 takiego ''dużego'' brzmienia jeszcze nie słyszałem z tak małych kolumienek. Naprawdę polecam. Teraz są na wyprzedaży za śmieszne pieniądze - http://www.petertyson.co.uk/ebuttonz/ebz_product_pages/q_acoustics_2020i.shtml

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Monitor Audio BR2. Polecam kup Monitor Audio BX2 i jakieś przyzwoite kable do nich. Jak je wygrzejesz różnicę w basie będziesz miał diametralną.

 

Czyli M39 uciagnie MA BX2 ?

Edytowane przez Beniamin Sadłucki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos z was posiada Monitor Audio BX2 a wczesniej miał te firmowe od Denona SC39 i napisze czy różnica jest znacząca, bo cena 1200 zł nie chciałbym znowu sie rozczarować

 

Pewnie ze bedzie slychac roznice. Ja jutro jade osluchac wlasnie taki zestaw,Tobe tez proponuje w miare mozliwosci.

 

Czy ktos mial stycznosc z Kruger&Matz KM1598 ??

Ja sluchalem i powiem szczerze ze jak na sprzet za 1000 Pln to gra calkiem przyzwoicie.

Nie wiem na ile to prawda z tymi 'lampami" ale mozliwosci sprzetu sa dosc duze moim zdaniem.

Edytowane przez Beniamin Sadłucki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Pianocraft MCR-N870, więc z czystym sumieniem mogę się "zameldować" w Waszym klubie :)

Sprzęt kupiłem jako przejściówkę przed zmianą mieszkania, po sprzedaży klocków takich jak wzmak Atoll'a, kolumny Monitor Audio i wielu próbach szukania zestawu, który dobrze zabrzmi w obecnym mieszkaniu.

Pianocraft gra tak jak się spodziewałem w tej cenie (a nawet trochę lepiej).

 

Mam do Was pytanie o kable głośnikowe, które można zastosować w Yamaha Pianocraft.

Kable, które są dołączone do zestawu to jakieś totalne budżetówki i nawet sprzedawca zalecił mi wymianę na lepsze.

Jeśli macie doświadczenie w doborze kabli głośnikowych w rozsądnej (jako uzupełnienie Pianocraft'a) cenie, to serdeczna prośba o sugestie.

Najchętniej kupiłbym kable z wtykami bananowymi.

 

Z interkonektami RCA nie mam tego problemu, bo miałem dosyć przyzwoite AudioQuest i od razu użyłem ich zamiast tych, które są dołączone do sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam u siebie w Marantzu kabelkow Monster Speaker Performance Kit. Niezle wykonane. Spelniaja swoja role, idealne do budzetowego sprzetu. Cena przyjemna.

 

http://m.ebay.co.uk/itm/MONSTER-ULTRA-HIGH-PERFORMANCE-SPEAKER-CABLE-KIT-/120762130209

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam u siebie w Marantzu kabelkow Monster Speaker Performance Kit

Dzięki za sugestię. Tylko Google "mówi", że ciężko dostępne w Polsce.

 

A może ktoś z Was ma doświadczenie w łączeniu miniwież z głośnikami kablami Jantzen? Albo innymi przyzwoitymi ale w dobrej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestię. Tylko Google "mówi", że ciężko dostępne w Polsce.

 

A może ktoś z Was ma doświadczenie w łączeniu miniwież z głośnikami kablami Jantzen? Albo innymi przyzwoitymi ale w dobrej cenie.

 

Wczesniej jak mialem rozne Piano Crafty, to uzywalem kablekow marki Atlas, jak dobrze pamietam byla to seria "Element" lub QED, tu z kolei byla to seria "Performance". Najwazniejsze to by byly miedziane.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial stycznosc z Kruger&Matz KM1598 ??

Ja mialem parominutowa w sklepie ;)

NIestety nie dostalem pilota do zabawy.

Dla mnie dzwiek, a dokladnie wysokie tony byly bardzo przesterowane, tak ze wwiercaly sie w uszy i nie moglem tego sluchac.

MOze to kwestia zmiany czegos w menu, bo reczna zmiana bass/ treble nie niwelowala tego efektu.

Sam zestaw moze zagrac z duzym kopnieciem, tylko te wysokie tony.

 

Gdyby Panasonic SC-PMX70EG mogl zagrac glosniej to juz bym dalej nie szukal zestawu dla siebie ;)

 

Pytanie:

Zauwazylem ze np. Denon M-39/40 mimo dwukrotnie nizszej mocy glosnikow potrafi zagrac glosniej (nie znaczy lepiej ;) ) niz ww. panasonic.

 

Od czego zalezy niska maxymalne glosnosc w wiezy mimo wysokiej mocy glosnikow?

Czy zmiana fabrycznych glosnikow na cos innego pozwoli uzyskac mi wyzsza glosnosc?

 

Czy ktos wie dlaczego Sharp wycofal sie z rynku mini wiez? Pare tygodni temu wyslalem zapytanie do przedstawiciela, ale do dzisiaj cisza.

 

Pytanie kolejne:

Dlaczego Panasonic PMX5 wypada gorzej w ponizszym porownaniu z Pioneerem X-HM11?

https://www.youtube.com/watch?v=_oOBgQwvnJA

Na zywo slyszalem oba, i zdecydowanie lepiej zagral Panas.

Moze to kwestia tego ze nie wiadomo jak poustawiany zostal dzwiek?

 

Jedna pozytywna uwaga do SC-PMX70EG: odtwarzajac muzyke z telefonu przez BT mozna przewijac utwory za pomoca pilota wiezy, z czym sie wczesniej w innych wiezyczkach nie spotkalem.

Edytowane przez Mario80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj sie z tym: http://www.hifi.pl/porady/

 

Wszystko jasne: Panasonic podaje tak: 120W (1kHz, 3 Ω, 10% THD), Denon tak: 30 W Power Output (6 ohm, 1kHz).

 

Jak zapoznasz sie z ta stronka i podstawa wiedzy, to bedziesz w stanie odpowiedziec sobie sam na pytanie. Oczywiscie pominalem kwestie wzmacniacz itd. Stronka wyjasni Ci za mnie. ;)

 

Filmikami z YT sie nie sugeruj, to tylko poglad dzwieku, subiektywna opinia, nakierowanie Cie do pewnej grupy urzadzen, a nie pelnoprawny odsluch.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia jestem posiadaczem Pianocraft MCR-N870, więc z czystym sumieniem mogę się "zameldować" w Waszym klubie :)

Sprzęt kupiłem jako przejściówkę przed zmianą mieszkania, po sprzedaży klocków takich jak wzmak Atoll'a, kolumny Monitor Audio i wielu próbach szukania zestawu, który dobrze zabrzmi w obecnym mieszkaniu.

Pianocraft gra tak jak się spodziewałem w tej cenie (a nawet trochę lepiej).

 

Mam do Was pytanie o kable głośnikowe, które można zastosować w Yamaha Pianocraft.

Kable, które są dołączone do zestawu to jakieś totalne budżetówki i nawet sprzedawca zalecił mi wymianę na lepsze.

Jeśli macie doświadczenie w doborze kabli głośnikowych w rozsądnej (jako uzupełnienie Pianocraft'a) cenie, to serdeczna prośba o sugestie.

Najchętniej kupiłbym kable z wtykami bananowymi.

 

Z interkonektami RCA nie mam tego problemu, bo miałem dosyć przyzwoite AudioQuest i od razu użyłem ich zamiast tych, które są dołączone do sprzętu.

 

Z kabli polecam firmę Chord, szczególnie serię Odyssey.

 

Możesz coś więcej skrobnąć o tej Yamaszce? Na razie nigdzie nie ma testów a jestem ciekawy jak gra ten sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie, te kolumny maja przyjemna impedancje i efektywnosc, nawet do takiego grajka ktory ma 2*30W. Zreszta i tak pewnie bedziesz sluchal glownie na nizszych i srednich poziomach glosnosci, wiec nie ma sie czym martwic. Zas same przetowniki nie potrzebuja duzo watow.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociagnie, te kolumny maja przyjemna impedancje i efektywnosc, nawet do takiego grajka ktory ma 2*30W. Zreszta i tak pewnie bedziesz sluchal glownie na nizszych i srednich poziomach glosnosci, wiec nie ma sie czym martwic. Zas same przetowniki nie potrzebuja duzo watow.

 

Dziękuje z odpowiedż.

Jest jakaś znacząca różnica w jakości dźwięku między tymi sprzętami co wymieniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drozszy denon troche spokojniej prowadzi pasmo. Ma wiecej kontroli. Mniejszy brat ma troche wiecej wigoru. Oferta jest tu szeroka. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kabli polecam firmę Chord, szczególnie serię Odyssey.

 

Dzięki za wskazówkę. Jednak cena Odyssey dla mnie jest mało atrakcyjna (ponad tysiak za parę 2,5 m).

 

Możesz coś więcej skrobnąć o tej Yamaszce?

 

Więc poniżej moje pierwsze wrażenia po miesiącu użytkowania Yamaha PianoCraft MCR-N870

 

Poza tym, że dźwięk jest zupełnie inny niż w "pełnym systemie" prawie same plusy.

To czego mi najbardziej brakuje w porównaniu do systemu wzmacniacz + kolumny, to brak mocy do cichego słuchania. Jestem fanem cichych odsłuchów (wieczornych i nocnych) i PianoCraft z oczywistych powodów nie daje takiej mocy dźwięku jak np. Atoll + przyzwoite monitory.

Ale to jest akurat oczywiste w systemach typu "mini wieża". I z tym się liczyłem kupując PianoCraft'a. Poza tym już się przyzwyczaiłem do "mniejszej masy" dźwięku.

 

Ale jeśli chodzi o wrażenia ogólne, to są one głównie pozytywne:

+ Bardzo dobrze zestrojony, jak na taką cenę zestawu, dźwięk. Po opisach Yamahy na forum bałem się, że dźwięk będzie zbyt ostry. Nic z tych rzeczy. Fajnie zestrojone basy - wręcz prosi się o lekkie rozjaśnienie.

+ Wejście optyczne. Z telewizora, do którego mam podłączone kilka źródeł HDMI, wychodzę po optyku (Toslink) do PianoCrafta. Nie mam żadnych zastrzeżeń do brzmienia czy to programów TV, czy filmów w wysokiej rozdzielnoczości. Nikt z rodziny nie tęskni za brzmieniem głośników TV.

+ DAC USB (z obsługą DSD!). Działa bardzo dobrze! Podłączałem MacBooka z Audirvaną i gra bezproblemowo. W najbliższych dniach przetestuję z komputerem z MS Win + Foobar/JRiver.

+ radio internetowe. Dostępne wszystkie potrzebne w PL stacje. Inną kwestią jest ich zapamiętywanie i sortowanie (ale o tym w minusach).

+ Spotify Connect. Brakowało mi tego w SqueezeBox Touch. Spotify możemy sterować z pełnej aplikacji Spotify (smartfon/ tablet/ komputer) ustawiając jako urządzenie wyjściowe PianoCraft. Aplikacja na urządzeniach służy tylko do sterowania, a nie strumieniowania.

+ Airplay. Działa natychmiast po podłączeniu urządzenia do sieci LAN. U mnie PianoCraft jest podłączony po kablu Ethetnet do routera. Połączenia WiFi też są możliwe, ale ja preferuję podłączenia kablowe tam, gdzie to możliwe

+ Możliwość podłączenia obu urządzeń (odtwarzacz i wzmacniacz) standardowymi złączami RCA. Kabelki dołączone do urządzenia powinny od razu bez rozpakowania spocząć w szufladzie. U mnie akurat były dostępne AudioQuest BigSur i dają radę.

+ Tryb DIRECT. Niestety dostępny tylko "z palca" na urządzeniu. Brak możliwości wyboru z pilota

+ Możliwość odgrywania plików z NAS'a. U mnie gra z QNAP'em. Z TwonkyMedia cienkością jest sortowanie po nazwie. Ale to raczej słabość Twonky, a nie PianoCraft'a.

+ Możliwość sterowania z bubbleuPnP. Apka Kinsky Linn daje radę!

+ Estetyka. Kolumny jak i odtwarzacz + wzmacniacz bardzo estetycznie wykonane. W tej cenie nie mam jakichkolwiek uwag.

 

- Pilot. U mnie służy jedynie do włączania/wyłączania urządzenia (z aplikacji można zrobić to samo). Brak możliwości włączenia trybu "Direct" z pilota. Mam wrażenie, że pilot jest zaprojektowany głównie do sterowania CD i radiem FM.

- Aplikacja sterująca 'MusicCast'. Bardzo niedojrzała. Liczę na rozwój.

- Brak możliwości sortowania wcześniej wpisanych na listę 'Bookmarks' stacji.

- Kable dostarczone w zestawie (IC i głośnikowe) - totalny budżet. Nie warto ich w ogóle wypakowywać. Dojrzali użytkownicy powinni natychmiast założyć wymianę kabli IC (RCA) i głośnikowych.

 

Ogólnie w bilansie +/- bardzo duży PLUS!

W takiej cenie (ok. 4k PLN) można kupić tylko przyzwoity przetwornik DAC lub tani wzmacniacz.

W przypadku Yamaha PianoCraft MCR-N870 mamy fajnie grający pełny zestaw.

Dla osób szukających systemu do małego pomieszczenia i z ograniczonym budżetem pełna rekomendacja!

Edytowane przez qmacieq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ja dodam ze moj Marantz nie ma wad Twojej Yamaszki, plusy ma te same. Dzwiek, w zaleznosci jaki kolumny podepniemy. Ja mam na stale wpiety w tyl urzadzenia usb dongle z 32GB pamieci z ulubionymi albumami, a tak to uzywam APK Plex ktory laczy muzyke (DLNA) ktora ma na Imacu w Itunes z tym Marantzem + radio internetowe. Steruje zamienie Pilotem lub APK na tablecie (z jej wad to to ze czasem sie zawiesza...). W przyszlosci jeszcze pomysle o jakims gramofonie, i bedzie zestaw kompletny. ;)

 

Tu modele jak moj lub z ciut wiekszy brat z cd/fm/dab (ktorych ja nie potrzebowalem), reszta taka sama:

 

https://www.youtube.com/watch?v=-x9vDm_992A

 

 

 

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czytam sobie i czytam, na razie jestem w połowie. :D

Mam mały dylemat odnośnie małego zestawu do sypialni. Zastanawia mnie dosyć, jak to jest, że każdy ma sentyment do staroci, ale tak naprawdę większość się skupia na nowych zestawach.

Czy naprawdę grają one lepiej od starych typu Denon F100? W końcu wcześniej nawet pobór mocy był większy, zasilanie było lepszej jakości w stosunku do teraz produkowanych mini wież.

 

Jest to naprawdę budżetowo, aczkolwiek w miarę możliwości zależy mi na dobrej jakości dźwięku. Pokój bardzo mały, około 10 metrów kwadratowych, do tego mocno zastawiony. Miejsca więc za dużo nie jest.

Generalnie będę słuchał muzyki z laptopa plus zwykłe radio. Czasem do filmów z laptopa. Ewentualnie w przyszłości pokuszę się o jakiś adapter bluetooth by móc podłączyć telefon, tablet czy też komputer zdalnie.

Słuchana muzyka naprawdę różnorodna.

 

Mogę mieć Onkyo CS-545 za jakieś 500, CMT-HX70BTR za podobną kwotę.

A może po prostu PIONEER X-HM70-K? Boję się tylko, że będę musiał kupić oddzielnie kolumny do tego, chociaż i tak mam w planie zakup Karatów 920.

 

Na razie kupiłem coś na próbę:

http://allegro.pl/miniwieza-pioneer-stereo-sx-f21-cd-tuner-rds-i5928092818.html ciekawi mnie jak to zagra, najwyżej sprzedam. Ma jedną zaletę. Wejście optyczne.

 

Ogólnie patrzę też stare systemu i widzę na allegro Denona UDRA 70, UDRA F-88, 6.5, F100, F102, jest nawet w miarę do ogarnięcia m39, Harman Kardon Festival 500.

 

I ostatni kandydat:

http://allegro.pl/pioneer-a-c3-i5897073928.html tylko że to raczej midi, ale moc ma o wiele większą niż wyżej wymienione systemy. Mogę mieć go za około 500 cały zestaw (wzmacniacz, tuner, cd, deck oraz kolumny)

 

Co myślicie? Jaki byłby Wasz wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.