Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jaką mini wieżę polecacie jest coś lepszego od Yamahy E810 w podobnej cenie z używanych ? Muza to rock blues i lekki metal ale i spokojniejsze klimaty z wokalami lubię zależy mi na ładnych soczystych wysokich tonach z lekkim osłodzeniem ociepleniem nie lubię chłodnego technicznego grania i dobrej pełnej średnicy o bas się nie martwię bo będzie go wspomagał REL T5 . Co polecicie ?

Edytowane przez sebolx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

Yamaha 10 to nieporównywalnie lepszy dźwięk do Piano 810 - wiem bo miałem jedno i drugie. Nawet nie musi być na AX 10, już RX 10 to klasa wyżej (też miałem), więcej szczegółów nieporównywalnie lepsza dynamika, już o wykonaniu nie wpominam. Problemem jest tylko to, że to niemłode zestawy i ciężko też trafić dobry zestaw z pilotem. Na alle ktoś wystawia cały zestaw 10 z pilotami, ale ewidentnie nie ma ochoty go sprzedać po normalnej cenie. Licytowałem ją już dwa razy i za każdym razem ktoś mnie przelicytowywał, a potem ten sam sprzedający wystawiał ją ponownie (potem jeszcze kilka razy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebolx

Yamaha 10 to nieporównywalnie lepszy dźwięk do Piano 810 - wiem bo miałem jedno i drugie. Nawet nie musi być na AX 10, już RX 10 to klasa wyżej (też miałem), więcej szczegółów nieporównywalnie lepsza dynamika, już o wykonaniu nie wpominam. Problemem jest tylko to, że to niemłode zestawy i ciężko też trafić dobry zestaw z pilotem. Na alle ktoś wystawia cały zestaw 10 z pilotami, ale ewidentnie nie ma ochoty go sprzedać po normalnej cenie. Licytowałem ją już dwa razy i za każdym razem ktoś mnie przelicytowywał, a potem ten sam sprzedający wystawiał ją ponownie (potem jeszcze kilka razy).

Możesz dać link do tej aukcji którą licytowałeś bo szukam i nie znalazłem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rowniez dzieki Waszym rekomendacjom stalem sie wlascicielem Denon'a RCD-M40 z dedykowana para glosnikow. Jestem zachwycony bo gra to na prawde niezle, dobrze wydane pieniadze. Wczesniej uzywalem Tannoy F1 Custom w zamysle, ze teraz podlacze do nowego sprzetu. Niestety rozczarowanie. Po chwili zastanowienia wydaje mi sie, ze chodzi o pasmo, Tannoy gra od 55hz a te dolaczone pudeleczka od 45hz, przynajmniej w teorii. Krotko mowiac dzwiek brzmi bardzo plasko, odczuwalnie gorzej.

 

Do Tannoy'ow mam sub'a ale z Denonem to jakos nie gra, musze jeszcze potestowac. W kazdym badz razie rozwazam rezygnacje z suba, na rzecz tylko dwoch glosnikow. Co proponujecie do powiedzmy 2k za pare?. Czytalem o Magnat Quantum, Monitor Bronze Audio 2. Chetnie wyslucham propozycji. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle raczej o nowym sprzecie. Magnat wyglada interesujaco. Ma w wielu miejscach dobre recenzje. Gabarytowo tez nie chce szalec po poszedlbym w podlogowki dlatego szukam czegos 'mini'. W sumie moze jak bede mial wiecej czasu to pojde czegos posluchac. W kazdym badz razie dalej czekam na propozycje, z dobrym basem, niewielkich gabarytow, naturalnie brzmiace.

Edytowane przez Pan Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz jakiegos duzego pokoju do naglosnienia to z MA nie schodzil bym nizej niz to:

 

http://allegro.pl/monitor-audio-silver-1-wszystkie-kolory-gratis-i6712288464.html

 

Sam mam, nie mam ochoty juz zmieniac na cos innego. Gra to z Marantzem 510.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od zeszłego tygodnia mój TEAC 500 ma czarną koleżankę Yamahę 10. Pewnie starsi stażem klubowicze pamiętają starcia tych dwóch wzmacniaczy :)

 

Pamiętamy. Teac A-H 500i wiernie towarzyszył mi ostatnie bodajże 3 lata. Ostatnio zastąpiony przez inny wzmak. Nadal zostaję pod wrażeniem jego wykonania i brzmienia, jak na tak niedrogi wzmak, zwłaszcza na rynku wtórnym....

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie, co zapewni mi słyszalny przeskok z Yamahy E410? Mam, powiedzmy, maksymalnie 3000 zł. Pokój dość nieustawny, około 15-16m2. Wymagania to m.in. BT i Spotify Connect, 1xAUX i CD.

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Straszna cisza w klubie . Jak wiadomo mini to Denon albo Yamaha ( to była uszczypliwość ) A to się pojawia nowość czyli Denon DM-41. bez rewolucji . Mocniejszy zasilacz zrezygnowano z płaskiego USB ! , dodano Bluetooth

post-8854-0-33259400-1493836613_thumb.png

post-8854-0-68365000-1493836622_thumb.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej na temat sprzętu do sypialni

 

Zdecydowałem się na Panasonic PMX70 i jestem bardzo zadowolony.

Jak do sypialni super się sprawdza. Bardzo przyjemny delikatny dźwięk i to już od najniższych głośności, choć jak trzeba to i potrafi zaskakująco dobrze pograć głośniej.

Obsługuje FLAC, Bluetooth i NFC. Bardzo przyjemny czytelny dźwięk i świetna regulacja głośności.

Zaskakująco dobrze. Może ciut słabiej zwłaszcza jęsli chodzi o niskie tony w stosunku do Dennona 39/40 ale jak dla mnie i z tą cenę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszna cisza w klubie . Jak wiadomo mini to Denon albo Yamaha ( to była uszczypliwość ) A to się pojawia nowość czyli Denon DM-41. bez rewolucji . Mocniejszy zasilacz zrezygnowano z płaskiego USB ! , dodano Bluetooth

 

Kupilem RCD-M40, nawet nie myslalem, ze bede korzystal ale streamuje Spotify z iPhone'a po USB. W tej nowej edycji skoro w to konto wrzucili Bluetooth to mogli chociaz dodac kodek APTX. Nie znam sie bardzo na technologiach bezprzewodowych ale lepiej miec niz nie miec.

 

Z innej beczki, jak myslicie, Monitor Audio Bronze 2 bedzie okej jako upgrade monitorow do RCD-M40? Wiele tego jest, a nie wiem czy jest sens az tak bardzo sie zastanawiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny twór ten D-M41. Wyeliminowanie złącza usb na rzecz samego tylko bluetooth to jakiś ponury żart. I że niby ta seria denona stawia nacisk na jakość dźwięku... bluetooth i jakość dźwięku to się absolutnie wyklucza a najlepsze jest to zdanie z 'ulotki':

 

'Bluetooth OFF mode for highest sound performance.'

 

WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny twór ten D-M41. Wyeliminowanie złącza usb na rzecz samego tylko bluetooth to jakiś ponury żart. I że niby ta seria denona stawia nacisk na jakość dźwięku... bluetooth i jakość dźwięku to się absolutnie wyklucza a najlepsze jest to zdanie z 'ulotki':

 

'Bluetooth OFF mode for highest sound performance.'

 

WTF?

 

Jakby Bluetooth posiadal kodek APTX (https://www.aptx.com/how-it-works) nie byloby problemu. Takze uwazam, ze wyelimowanie gniazda USB to byl sredni pomysl. Z mojej perspektywy mysle - sa jeszcze stare modele dostepne takze kazdy znajdzie cos dla siebie...chcesz USB bierzesz d-m40, chcesz bluetooth bierzesz d-m41. Gorzej jak dostepny bedzie tylko nowy model a to tylko kwestia czasu przeciez.

 

W kazdym badz razie ja z zakupu jestem mega zadowolony i smiem twierdzic, ze nowa seria brzmi tez bardzo fajnie.

Edytowane przez Pan Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałbym nic przeciwko Bluetooth (jako dodatku a nie głównego ficzera) gdyby nie zabrali USB, dla mnie jest to pomysł kompletnie nie do ogarnięcia, na prawdę i choćby nie wiem jak znakomity wzmacniacz tam wstawili, tak mocno ograniczony funkcjonalnie sprzęt w ogóle nie ma racji bytu.

 

Widać że to ustrojstwo skierowane jest do przypadkowego nabywcy bo nikt normalny nie będzie dokupował dobrej pary kolumn żeby słuchać muzyki przez Bluetooth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby dlaczego nie? Trzeba być naprawdę mocno zatwardziałym konserwatystą żeby słuchać muzyki tylko z cd w czasach dystrybucji cyfrowej. Tym bardziej że wiele labeli już zrezygnowało z wydawania muzyki na cd (tylko vinyl i cyfra). Flac po usb to jest absolutne minimum dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.