Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam. Mam zamiar kupić system marantz M-cr 611 plus jakieś niedrogie kolumny. Posiadam mini Denona M 39 z oryginalnymi kolumnami którego wczoraj wystawiłem na allegro. Mam pytanie, czy będzie duża różnica między tymi dwoma wieżami? Na moim Denonie słucham tylko oryginalnych płyt Cd a widzę , że ten Marantz ma napęd CD. Patrzałem na tańsze wersje Marantza ale w tamtych nie ma cd, a ja chciałbym zostać jednak przy płytach. Pliki mp3 czy flack mnie nie interesują. Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o dobre kolumny ale z drugiej ręki ( używki). Myślałem o Bostonach a może coś innego.? Mogły by być nawet nieduże podłogówki. Apropo innych kolumn do tego Denona to raczej nie. Sprzedaje cały komplet i chciałbym coś nowego, innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na razie czytam na różnych forach. Jutro będę miał troche czasu żeby spojrzeć na onkyo. Dzięki za info. Dziś właśnie poszedł mój denon 39 na allegro. Muszę się zabrać za szukanie czegoś. Na razie na nic nie jestem zdecydowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Na razie czytam na różnych forach. Jutro będę miał troche czasu żeby spojrzeć na onkyo. Dzięki za info. Dziś właśnie poszedł mój denon 39 na allegro. Muszę się zabrać za szukanie czegoś. Na razie na nic nie jestem zdecydowany .

 

no i jak tam, na co się zdecydowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

miałem 8050 w ramach drugiego systemu . Wystarczyły mu monitory z 13 cm nisko-średniotonowcem . Ewentualnie mniejsze plus sub.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie.

Potrzebuję końcówkę mocy wielkości mini albo midi wieży. Zwykła końcówka stereo.

Z tego co pamiętam kiedyś jakieś wieże midi od Denona miały właśnie takie małe końcówki. Czy znacie jakieś modele miniwież, które miały swoje własne końcówki mocy w postaci osobnego klocka?

A może ktos coś ma na zbyciu?

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z nowych NuPrime a z używek rzadko pojawiają się Musical Fidelity

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie.

Potrzebuję końcówkę mocy wielkości mini albo midi wieży. Zwykła końcówka stereo.

Z tego co pamiętam kiedyś jakieś wieże midi od Denona miały właśnie takie małe końcówki. Czy znacie jakieś modele miniwież, które miały swoje własne końcówki mocy w postaci osobnego klocka?

A może ktos coś ma na zbyciu?

 

 

Audiolab m-pwr ? Będzie o.k ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam takie.

Potrzebuję końcówkę mocy wielkości mini albo midi wieży. Zwykła końcówka stereo.

Z tego co pamiętam kiedyś jakieś wieże midi od Denona miały właśnie takie małe końcówki. Czy znacie jakieś modele miniwież, które miały swoje własne końcówki mocy w postaci osobnego klocka?

A może ktos coś ma na zbyciu?

Musical Fidelity M1 PWR, szarpniesz jeszcze nową bo widziałem nie w jednym sklepie. Dobry pomysł zrobić dual mono bo jedna gra dość średnio. Czy to mini wieża? To raczej nie. Poprostu kompaktowa seria MF o wymiarach 210x 300.

Z tego co paniętam to dawno temu Technics robił chyba coś takiego czy Onkyo.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Jestem po pierwszych odsłuchach.

1. Zestaw nad 316 bee v2 pluc cd c533 (nowy model) i powiem tak : podoba mi się bardzo lecz cena przekracza założony budżet no i żona naciska żeby było jednak coś formatu midi lub mini ( funduszy na midi/mini pokroju naima, linn, czy nawet advance paris nie posiadam niestety)

2. zestaw onkyo 9010 plus cd 7030 - NAD był jednak lepszy na głośnikach elac d b6 , wydaje mi się że onkyo bardziej sprawdzi się w muzyce elektronicznej lub popie a mniej w jazzie czy rocku - ale nie wiem nie znam się ;)

 

Przejdę teraz do meritum sprawy zestaw musi być midi/mini budżet to 2,5 tyś. zł.

 

mam możliwość odsłuchania poniższych zestawów , prosiłbym o radę które ominąć aby niepotrzebnie nie robić kilometrów bo jeden będzie w Gdańsku, 2 w Toruniu a 3 i 4 w Bydgoszczy.

1. Denon seria f109 nowa gwarancja - podobno zostały ostatnie sztuki - hmm nie wiem jest to klasa d a denon nie wiem czy sobie dobrze w niej radzi jak np. yamaha czy to tylko takie marketingowe triki

2. Denon seria 107 używany - w podobno idealnym stanie, hmm czy też jest to klasa d czy może jest lepszy od 107 ?

3. zestaw pianocraft 670 d komplet nowy

4. pianocraft używany seria chyba 810

 

Czy powyższe zestawy mini są godne uwagi czy może zainteresować się jeszcze zestawem marantza mcr 611 lub ca one ?

Może coś doradzą koledzy z klubu mini wież ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czesc,

 

Niedawno kupilem sobie Denon RCD-M40. Rowniez dzieki opiniom z tego forum. Przyszedl czas na wymiane kolumn z tego zestawu na cos lepszego. To co mnie powstrzymuje to gabaryt, nie mam zbyt duzo przestrzeni. Chce zeby wymiary nowych kolumn byly jak najmniejsze i nie wyroznialy sie w otoczeniu. Graja teraz glownie do tv, czasami plyta, albo streaming. W zasadzie w gre wychodzi cos ponizej, chyba, ze sa jeszcze jakies inne dobre monitory do 2k pln?

 

https://tiny.pl/gzl6k

 

https://tiny.pl/gzl6s

 

https://tiny.pl/gzl6v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc, dokonalem zakupu. Teraz w parze z RCD-M40 graja Monitor Audio Silver 1. W zasadzie zarekomendowano mi je jako najlepsze (z tych ktore wybralem), mialem okazje tez chwile ich posluchac. Solidnie wykonane, ciezkie, technologicznie tez mysle, ze ciekawie. Pierwsze wrazenia po podlaczeniu, ze jednak Denon to za maly piec do nich. Natomiast po przerzuceniu kilku cd i innych zrodel dzwieku stwierdzam, ze jednak sobie jakos radzi. Duzym basem graja te Monitory jak na swoje rozmiary, przestalem uzywac subwoofera a czasami mam wrazenie, ze jest wlaczony...a nie byl. Wysokie tony takze swietnie brzmia. Musza sie jeszcze wygrzac ale zdecydowanie polecam, ktos pisal, ze Monitor Audio ma natarczywy dzwiek, nie zgadzam sie, moze w zaleznosci do czego jest podlaczony. Cena promocyjna bo wyszla nowa generacja, a cena poprzednich to obecnie 50% w stosunku do tego co bylo.

 

W przyszlosci moze cos mocniejszego niz obecny Denon, np. CEOL-N10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, miał może ktoś do czynienia z ta wieżą GRUNDIGA FINE ARTS

Amplituner M100-R

CD M100-CD MKII

DECK M100-CF

Parametry ma nie najgorsze, ale głównie chodzi mi o jakość dzwięku.

 

GrundingM100R-M100CDMKII-M100CF.jpg

Zastanawiam się nad kupnem czegoś używanego w cenie do ok 300 zł.

Parametry Amplituner:

Power output: 60 watts per channel into 8Ω (stereo)

Frequency response: 10Hz to 100kHz

Total harmonic distortion: 0.008%

Damping factor: 100

Input sensitivity: 1.8mV (MM), 180mV (line)

Signal to noise ratio: 90dB (line)

Parametry CD:

Frequency response: 20Hz to 20kHz

Dynamic range: 100dB

Signal to Noise Ratio: 100dB

Channel separation: 100dB

Total harmonic distortion: 0.006%

Parametry Deck:

Frequency range (Playback, IEC)    30 - 16000HZ
 
Signal-to-noise ratio (without, with Dolby B/C IEC weighted, CR) ........ 56dB, 64dB, 73dB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Poszukuje na dzień dzisiejszy jakiegoś mniejszego sprzetu. Jeśli chodzi o wymagania:

-napędzi dźwiękiem pomieszczenie 21m2

- cena do 1000zl

-estetyczny wygląd bez fajerwerków w stylu led

- jak najlepszy dzwiek w tej cenie

-Dwa wejścia analogowe lub wejscie na ipod classic 5 + wejście usb/bluetooth

Sprzęt może być używany. Myślałem jak narazie nad yamaha840. Będzie służył do muzyki wszelakiej, od klasycznej poprzez jazz aż do rocka i mocniej. Słoń na ucho mi nie nadepnął, ale też nie jestem profesjonalista w odsłuchu;) słucham teraz na starym piooner'e sx'202r + kolumny tonsil samba 250. Choć dzwiek mi nie przeszkadza to jednak wolał bym coś lepiej grajacego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

W maju następca Marantza MCR611 czyli MCR 612 . Różnica to Haos oraz brak usb z przodu . Drewnianych boczków jednak brak .

Cena w okolicach 2999 PLN.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.