Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytanko, do posiadaczy Mini / Midi Denon i Yamaha, jakiś czas temu szukałem drugiego zestawu i ostatecznie wybór padł na Denona D-F88, bez decka i głośników. Zestawiłem go z posiadanymi przez siebie JBL E30, choć mam jeszcze w zanadrzu kilka starszych modeli Monitor Audio, z którymi pobawię się póżniej. Czy ktoś może porównywał miedzy sobą wieżyczki tech firm, biorąc pod uwagę głównie jakość dzwięku z CD oraz oryginalnymi głośnikami, jak i innymi.

DenonD-F88-JBLES30.jpg

DenonD-F88.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.03.2018 o 18:32, boch700 napisał:

Cześć,

 

Można prosić o pomoc? Sprawa dla Was pewnie prosta i proszę się nie śmiać, ale się nie znam więc pytam. Mam Denona RCD-M38 (kolumny z zestawu), do tego bezpośrednio podpięty Google Chromecast i gra to tak sobie. Ja wiem, że taki zestaw to nie jest szczyt szczytów, ale jak słucham CD to jest o wiele lepiej. Głównie chromecasta wykorzystuje do Spotify. Pytanie jest proste: co można zrobić by to polepszyć. Czy kupno jakiegoś DACa coś pomoże czy jest to kompletna głupota? A może jest jeszcze coś innego o czym można pomyśleć (wiem, najlepiej o wymianie sprzętu). Będę wdzięczny za naprowadzenie laika i wytłumaczenie. Dziękuję.

Zobacz, czy w ustawieniach Chromecasta masz włączony  pełny zakres dynamiki HI-FI. Bez tego gra to bardzo słabo, bez życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, kilka miesięcy temu kupiłem zestaw Yamaha AX-10 + CD + tuner. Do tego kupiłem kolumny YAMAHA NX-E800. Wyboru dokonałem sugerując się informacjami z tego forum. Jestem bardzo zadowolony z zakupu ale czegoś mi tutaj jeszcze brakuje i chciałbym coś więcej wyciągnąć z tego sprzętu poprzez np. wymianę kolumn. Co dobrze z ta Yamahą gra? Słucham przede wszystkim muzyki klasycznej. Proszę o Wasze porady poparte doświadczeniem. Dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam

Przez kilka lat miałem Denona RCD M-38.Byłem z niego zadowolony.

Słuchałem głównie z usb, czasami CD. Niestety ale nie odtwarzał on plików

w formacie FLAC. Chciałbym aby nowy sprzęt miał tę możliwość oraz Wi-Fi i

port usb.

Niestety ale Denon M-41 nie ma portu usb,takie zaskoczenie.Tak samo T-1,też bez usb.

Spoglądam jeszcze na Yamaha MusicCast MCR-N470D PianoCraft oraz

Onkyo CS-N765.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam rcd-m38 i nie mogę zdecydować się na zmianę bo gra po prostu zajebiście. Ja akurat słucham głównie CD i gdyby nie to, to pewnie zmieniłbym już na coś innego bo też brakuje mi obsługi FLACa, ale muszę przyznać że słuchając cedeków ten malec zadziwia mnie za każdym razem jak go odpalam.

Czekam na następcę m41, jak nie wprowadzą jakichś konkretnych zmian co do obsługi formatów to pewnie koniec końców zdecyduję się na RCD-N10 bo niestety coraz więcej wydawnictw rezygnuje już z wydawania muzyki na cd i zaczyna się robić coraz większy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry wieczór?

Od 8 lat mam Pianocrafta 640 z firmowymi kolumnami i naszła mnie chęć na zmiany. Pokój w jakim słucham to 12mkw, muzyka głównie rock i blues, ostatnio trochę klasyki.

Mam pytanie czy ktoś słuchał albo ma pewne informacje z czym dobrze jest łączyć Pianocrafta w celu wyraźnego poprawienia i tak już dobrego brzmienia? Mam w planach odsłuch z B&W 707, ale w Top HiFi zwrócono mi uwagę, że ta kolumna jest trudna w wysterowaniu, więc może być słabo. Co innego Waszym zdaniem warto spróbować?

Wpadły mi w oko poza B&W 707 jeszcze Magnaty Signature 903, Heco Celan Revolution 3, Fyne Audio F 500, Tannoy Revolution XT6 wszystkie mają wysoką efektywność deklarowaną przez producenta blisko 90dB.

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.acoustic-energy.co.uk/

http://aqsound.com.pl/

http://castleaudio.pl/

https://www.phonar.de/

Tu masz propozycje czterech marek. Kolejność zupełnie przypadkowa. Co je łączy? Zaprojektowane i zbudowane zgodnie z wiedzą i wyczuciem osób, które zęby i "uszy" zjadły na muzyce i budowie głośników. A przy tym nawet najtańsze z nich zagrają tak jak trzeba. Z Twoich propozycji pozostawiłbym chyba tylko Heco. Jako markę,bo z tym konkretnym modelem nie miałem do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuję do Yamaha AX-10 (CDX-10 + TX-10) dokupić kolumny Yamaha NS-2, które były oryginalnie dołączone do tego zestawu. Ewentualnie: Yamaha NS-1, Yamaha NS-3, Yamaha NS-5. Czy są miedzy nimi jakieś istotne różnice? Jeśli tak, które warto wybrać. Wszystkie one są z podobnego okresu połowy lat 90. Proszę doświadczonych Kolegów o informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz mieć minimum 6 ohm...... ?

Myślisz, że ma to jakiekolwiek znaczenie przy normalnym słuchaniu na normalnych poziomach głośności? A co jeśli Phonary czy AQ ze swoją niższą impedancją zagrają bez porównania lepiej (lepszym dźwiękiem) niż te BW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę dmuchać na zimne i skoro producent zaleca 6ohm to chcę się tego trzymać. Te Phonary wydają się bardzo fajne, ale trzeba mieć do nich lepszy wzmacniacz, bo wg testów są prądożerne. Zresztą gdybym dopuścił głośniki 4ohmowe to chyba brałbym RSL Callisto IV albo Canto Grand lub Chario Lynx. Niestety wszystkie 4ohmowe mocno obciążają wzmacniacz a Pianocraft to nie jest jakiś mocarz?

Niesłusznie skreśliłem AQ Pontos 9, bo one jednak wg producenta mają nominalnie 8ohm, więc jak najbardziej pozostają na liście. Szkoda że nie ma więcej testów tych Pontosów 9 w necie, znalazłem tylko jeden angielskojęzyczny, ale za to pozytywny? Na czeskich stronach widziałem też konfiguracje AQ Pontos 9 z elektroniką yamahy konkretnie a-s701, więc może to słuszny kierunek poszukiwań?..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

To mój pierwszy post więc przede wszystkim serdecznie wszystkich witam.

Od dłuższego czasu poszukiwałem dla siebie jakiegoś przyzwoitego zestawu do salonu. Od zawsze chciałem spróbować jakiegoś Pianocrafta. Złożyło się tak, że udało się kupić w śmiesznych wręcz pieniądzach mcr840. 

Zestawione jest to z wiekowymi już dość podłogówkami Infinity Delta 50. Niestety z racji wieku wstęgi nie przetrwały i zostały wymienione na Vifa d26tg. 

 

received_838006029981507.jpeg

received_534267950516288.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2020 o 13:54, Adixi1 napisał:

To mój pierwszy post więc przede wszystkim serdecznie wszystkich witam.

Od dłuższego czasu poszukiwałem dla siebie jakiegoś przyzwoitego zestawu do salonu. Od zawsze chciałem spróbować jakiegoś Pianocrafta. Złożyło się tak, że udało się kupić w śmiesznych wręcz pieniądzach mcr840. 

Zestawione jest to z wiekowymi już dość podłogówkami Infinity Delta 50. Niestety z racji wieku wstęgi nie przetrwały i zostały wymienione na Vifa d26tg. 

 

received_838006029981507.jpeg

received_534267950516288.jpeg

 

I jakie wrażenia?

Ja od 8 lat katuję Piano 640 od piątku z nowymi podstawkami Dynaudio Emit M10 i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na początek przygody z audio jest świetnie. Pewnie za jakiś czas przyjedzie chęć na jakiś rozwój ale na razie wystarcza mi to w zupełności. Robiliśmy testy porównawcze z mojego kolegi zestawem Denon m39 + Dali Zensor 3(podlaczalismy Yamahę z Dali, Denona z Infinity itp). W każdym z wypadków stwierdziliśmy że Yamaha brzmi lepiej i ciekawiej, pełniej, dynamiczniej z lepszą stereofonią i większą sceną, oraz zróżnicowaniem. Denon połączony z Infinity zabrzmiał moim zdaniem ciekawiej i jaśniej niż z Zensorami. Odnośnie elektroniki byliśmy zgodni, że w przypadku Denona czuć jakaś przeszkodę między muzyką, a sluchaczem, może nie jakby narzucić gruby koc na kolumny ale jakiś obrus czy ceratę napewno. 

Po odsłuchach, kolega, który od dobrych paru lat posiada swojego Denona i był zawsze dużym entuzjastą tej marki, stwierdził, że brzmienie Pianocrafta bardziej mu się podoba i zaczął się rozglądać za jakimś egzemplarzem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Cześć wszystkim !!

Mam dwa pytania, może macie wiedzę i doświadczenie uchem ?

1. PianoCraft w obecnej edycji MCR 670 lub 870 bywają z kolumienkami NS-BP301 lub droższe NS-BP401 czy słychać różnicę w ich brzmieniu ?

2. PanoCraf jest w wersji MCR 670  wersja GRAND 870  jakieś funkcje dodatkowe czyli np. DAB i wejście cyfrowe ma 870 i wzmacniacz zamiast 65 Wat  to aż 70 Wat ?   Czy w odsłuchu na dobrych jakiś monitorkach słychać jakąś różnicę między tymi wzmacniaczami.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica między wzmacniaczami tylko w funkcjonalności. Kiedyś 2 godz. spędziłem w Tophifi na odsłuchu doradczym. Te 5 Watt to tak dla papieru. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.03.2020 o 13:09, marek-1969 napisał:

Różnica między wzmacniaczami tylko w funkcjonalności. Kiedyś 2 godz. spędziłem w Tophifi na odsłuchu doradczym. Te 5 Watt to tak dla papieru. 

Dzięki, dzięki, a na jakich kolumienkach te odsłuchy doradcze były , na fabrycznych, czy coś innego ?

Interesuje mnie czy jest jakaś sensowna różnica w tych droższych kolumienkach 401 zamiast 301.

Znalazłem jakiś filmik, ale wiadomo co tam filmik może pokazać w aspekcie brzmienia ? chociaż na filmiku to jednak 401 grają bogaciej od 301

https://www.bilibili.com/video/av80968441/

Może warto się napiąć i zamiast MCR 670 za 2.900 zł kupić MCR 870 GRAND za 3.900 zł dla tych kolumn 401 i jeszcze dla radia DAB oraz tej większej funkcjonalności wzmacniacza wyposażonego w wejście cyfrowe po coaxialu ? Do czego te wejście bym mógł wykorzystać ?

Lamerskie pytanie, ale ja zbieracz płyt CD i z sieci nic nigdy nie słuchałem ?

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł,  Heloł  ?

Nikt nie pomoże staremu do czego by można wykorzystać te wejście cyfrowe co posiada MCR PinoCraft 870 Grand.

Co za sygnał cyfrowy można by tam podać aby ładnie grało ? Z odtwarzacza DVD na przykład do oglądania filmu ?

Co jeszcze, bo to jednak chyba wejście cyfrowe OPTYCZNE ?

Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Denon M-41 DAB zakupiony. Myslałem że brak portu USB to będzie jakiś wielki problem,ale BT załatwia temat.

Poza tym nie trzeba zgrywać plików,tylko jakiś serwis muzyczny i jazda.

Wygoda... i nic tylko słuchać.

Rozważam tylko dokupić Suba... osoby zorientowane proszę o poradę jakiego wybrać.

Przedział cenowy maks do 800 zł.

Pozdr

P.S poprzedni Denon M-38 służył Mi prawię dekadę.Oby ten też się sprawdził.

Edytowane przez Bogdan-10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ludziska, szukam all in one z w miarę dobrym dżwiękiem do 3kzł (bez kolumn), zależy mi na LANie (żadnego WiFi), połączeniu (stabilnym) aplikacją z androida, odtwarzaniu muzyki z dysku zewnetrznego oraz radiu internetowym. Odtwarzacz CD również wymagany ?

Dzięki!


Aha, jeszcze dopytam, czy istnieje jakaś przejściówka, która da mi LAN? 
 

Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry Klubowiczom,

Jako, że lubię mini, po latach spędzonych z różnymi Sony i Pianocraftami, trafiłem jakiś czas temu na to forum i na jego pierwszy inauguracyjny post dotyczący Denona CX-3.

W 2008 r była to nowość, a każdy z elementów był wyceniony jako 1/3 całości - cóś koło 4700 zł za każdy klocek :-). Dawało to wówczas ok. 14000 zł za całość. Ówczesne recenzje pisane były przez pryzmat ceny i właśnie z racji ceny nie było tych recenzji zbyt wiele. Były jednakże na tyle obiecujące, że zacząłem polowanie na ten sprzęt z rynku wtórnego. A ponieważ, jak ktoś konsekwentnie poluje, to zawsze coś upoluje, to od dłuższego już czasu słucham sobie małego oldschoolowego Denonka. To co mogę dzięki niemu usłyszeć, nie jest już postrzegane przez pryzmat niebotycznej ceny ?. Dzisiaj już łatwiej upolować ten sprzęt za ok 40-50% ceny, więc jest on zdecydowanie bardziej osiągalny, a zakładając, ze kolumienki nas nie interesują, to już naprawdę robi się niezła cena.

Denon CX-3 raczej nic nie stracił z brzmienia, a dzięki niższej cenie, wskaźnik cena/jakość jest naprawdę świetny. Dodatkowo, ponieważ sprzęt nigdy nie był tani, jest także duża szansa na zadbane egzemplarze, bo użytkownicy po prostu dbali o pieniądze, które wydali na tego malucha.

Po tym ciut długim wstępie, trochę informacji, dla tych wszystkich, którzy chcą posiadać szlachetne, dobrze brzmiące mini, ale nie znajdują tego w masowej dzisiejszej ofercie audio. O brzmieniu CX-3 wiele napisał swego czasu pan Wojciech Pacuła w "audio.com.pl" i ponieważ jakoś tak mojemu gustowi blisko do oceny w artykule, to przyklaskując tej pozytywnej opinii, postaram się przekazać kilka informacji praktycznych, których tam nie było. 

Generalnie Denonek daje bez problemu radę wielu podłogówkom. Świetnie zgrywa się z kolumnami z wyeksponowaną górą i z kolumnami zrównoważonymi. Bardzo fajnie brzmiał ze Spendorami, A4, bardzo fajnie z Usherami z diamentową kopułką, rewelacyjnie barwnie z Monitorami Audio Gold 200. Basu zawsze było pod dostatkiem i był bardzo dobrze kontrolowany. Nie brakowało też wybrzmienia basowych gitar, czy kontrabasu - kawałki Marcusa Millera powalały na tym niepozornym wzmacniaczu.

Największym zdziwieniem, jeśli chodzi o możliwości Denona CX-3, było podłączenie go, do czegoś, co według "obiegowego Internetu" potrzebuje niemalże kilamperów, żeby ożyło. Otóż ten niewielki ciałem wzmacniacz okazał się wielki duchem po podłączeniu do kolumn Dynaudio. Nie były to co prawda stare "Dynie", ale ciut bardziej przyjazne Evoke 30, które zapodały taką porcję energii i trzymanego w ryzach basu, że nie byłem w stanie uwierzyć w to co słyszę.

Żeby nie było, że Denon CX-3 jest zestawem mini dobrym na wszystko, to po kilu miesiącach obcowania z nim, nabrałem takiego samozadowolenia z dokonanego zakupu, że pojechałem z nim do właściciela - tym razem sporych, ale jednak monitorów. Monitory były kultowe - JMLab Utopia Mini, i podobnie jak w przypadku Dynaudio, Internet aż huczał od informacji, jakie są trudne do napędzenia. No cóż, nie uwierzyłem i najadłem się wstydu ?."Niepokonany" Denonek poległ na całej linii - tak matowego grania dawno nie słyszałem :-(.  W tej sytuacji już niewielką pociechą było to, że odtwarzacz SACD z tego zestawu, czyli DCD CX-3, podłączony do wzmacniacza właściciela kolumn obronił się bez problemu i nie pokazał żadnej słabości.

I to by było prawie na tyle. Prawie, bo jest jeszcze wisienka na torcie. Pewnie nie wszyscy zwrócą na to uwagę, ale mi łza się w oku zakręciła, gdy po dziesięcioleciach obcowania z wszech-otaczającymi nas napisami "Made in China", "Made in Malaysia", zobaczyłem z tyłu obudowy obu klocków niepozorny napis "Made in Japan". Takie rzeczy to już tylko w importowanych indywidualnie wędkach i kołowrotkach "Japan Domestic Market" ?

Pisząc ten post, po ponad 10 latach od inauguracyjnego postu w tym klubie, chciałem przypomnieć mini wieżę Denon CX3, bo pomimo upływu lat połączenie DRA CX-3 i DCD CX-3, to wciąż świetny i zasługujący na tytuł "Dobrej Miniwieży" sprzęt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, pytanie techniczne:

 

podłączając subwoofer do Jvc ex - a10 przez wyjście sub out i ustawiając we wzmacniaczu ' sub on" - wg instrukcji kieduje toni niskie do subwoofera.

Pytanie - jak, co, gdzie..wszystkie  toni niskie tzn od ilu hz? Wszystko pakuje w mono sygnał do suba?

Jak ustawić suba..jak go puszczę od 140 hz to jest kiszka, buczy jaks zatan, odetnę go na jakieś 60 i dam wzmocnienie na bogato 3/4 skali i jest już ok.

Oczywiście ze ustawiam na słuch, ale..technicznie - co oznacza "kieruje toni nsikie do subwoofera".

Jak, zwrotnicą , czarami?

 

 

 

Edytowane przez miętowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.