Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam kolegów.

Sam posiadałem, wciąż posiadam ale mini teac ag h 300 z dedykowanym cd z infinity betkami ale 20. Piękny, mocny dźwięk ale czegos mi brakowało. Spora efektywność kolumn były łatwe do wysterowania tylko gabarytowo trochę wielkie. Czy cedeki z innych serii teac tez tak hałasują bo w sypialni przy cichym słuchaniu jest okropnie?!

Pozdrawiam

 

 

 

Nie orientujecie sie panowie na ile mogę wycenić infinity beta 20 w stanie idealnym, prawie sklepowym bo malo tego można znaleźć na aukcjach?

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40% wiecej wartosci uzywanych tych w najlepszym stanie Beta 10. Ja bym to tak wycenil. ;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-40% wiecej wartosci uzywanych tych w najlepszym stanie Beta 10. Ja bym to tak wycenil. ;)

 

Czyli za 850-950 zł to uczciwa cena. Spróbuje na poczatku na brytyjskim ebay za ok 180 funciszy i zobaczę. Dzięki DawidM

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio bawię się w odkrywanie alternatywnych ścieżek dla mojego TEAC 500i i powiem Wam drodzy klubowicze, że ostatnio zdziwiłem się niemiłosiernie po dwakroć. Po pierwsze kupiłem jedne z wychwalanych na forach kolumn, które w porównaniu do bardzo budżetowej Yamahy NX-E200 zagrały jak kartonowe pierdziawki. Po drugie, za kwotę jeszcze śmieszniejszą niż można nabyć monitorki Piano nabyłem 44letnie pudełka jednej z bardziej uznanych marek i szczęki z podłogi zebrać nie mogę :) Cały mój świat audio wywalił się właśnie do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawię się w odkrywanie alternatywnych ścieżek dla mojego TEAC 500i i powiem Wam drodzy klubowicze, że ostatnio zdziwiłem się niemiłosiernie po dwakroć. Po pierwsze kupiłem jedne z wychwalanych na forach kolumn, które w porównaniu do bardzo budżetowej Yamahy NX-E200 zagrały jak kartonowe pierdziawki. Po drugie, za kwotę jeszcze śmieszniejszą niż można nabyć monitorki Piano nabyłem 44letnie pudełka jednej z bardziej uznanych marek i szczęki z podłogi zebrać nie mogę :) Cały mój świat audio wywalił się właśnie do góry nogami.

 

a konkretnie jakie to byly kolumny te wychwalane i te 44 letnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o to chodzi w audio, o zbieranie doswiadczen na wlasnej skorze. Ja jako ze bede na Swieta w PL - czyli wypoczynek w biegu - juz dzis wam zycze Wesolych Swiat, generalnie milego wypoczynku.

 

Moje audio teraz (przez prawie 3 tygodnie) bedzie mialo wymiar Smartphone - Spotify - Denon MM200. :)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek ma już 420 stron i ciężko przebrnąć przez wszystko żeby coś znaleźć. Proszę więc o pomoc w wyborze używanej miniwieży z lat 90-tych dla syna, budżet do 1000 zł, kolumny raczej osobno bo te w zestawach moim zdaniem niewiele warte i na nie znajdę później dodatkowe pieniądze. Jaka marka jest najbadziej godna uwagi i ew, który model. Teac, Denon, Technics czy Yamaha, a może inne?

Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem córce i synowi taką miniwieżę Pioneer X-hm 15 K .

Słuchałem u kumpla wersji bez blutooth x-hm 11 i zadziwił mnie dźwięk .

Okazało się że tani wzmacniacz w klasie D sprwadza się w takich małych wieżach znakomicie , czego już o dużym audio tak łatwo powiedzieć nie można . Dzwięk jest o wiele przyjemniejszy i czystszy od Yamahy pianocraft i panasonika które dzieciaki miały wcześniej .

Generalnie tamtych nie miało się ochoty za bardzo włączać natomiast tego pioneera przyznam że wieczorem sam słucham z zadziwiającą przyjemnością , zestrojone jest to na ciepły przyjemny dzwięk .

post-5152-0-31985100-1481882053_thumb.jpg

post-5152-0-43276500-1481882060_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a konkretnie jakie to byly kolumny te wychwalane i te 44 letnie? :)

KEF Chorale - starocie na znanych głośnikach B200 i T27. Powinienem im jeszcze zrobić upgrade zwrotnic (nie zaglądałem tam jeszcze, ale jeśli nikt tego jeszcze nie zrobił to po tylu latach pewnie trzeba), ale i tak dla mnie brzmią bardzo przyjemnie. Po skrzynkach tego wyglądu i w tym wieku spodziewałem się najwyżej czegoś w stylu Altus, albo pudełkowatego pierdzenia (obudowa jest zamknięta) ale nic z tych rzeczy, to brzmi po prostu bardzo dobrze - z ciepłym, nierozwleczonym basem, soczystą średnicą i olbrzymią sceną. Mimo małego pokoju te skrzynki w nim "zniknęły" podczas gry.

 

A te wychwalane na forach, to też brytyjskie, tylko zaczynające się na literkę M.... ;)

Edytowane przez binarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo tez mam sentyment do KEF'ow moze nie az tak starych bo Coda 7. Graly u mnie kilka lat i bylo w miare poprawnie, ladnie, wszystko OK i na miejscu i poteeem... kupilem do nich o wiele, wiele za mocny wzmacniacz NAD 3400 i jak zagraly. Do dzis to pamietam, ta swobode, ten drive :) A co do Missionow nigdy mi sie nie podobaly podobnie jak B&W. Widze ze Whathifi znow promuje jakies Missiony wiec moze o tym modelu piszesz? Z "starych" klimatow pamietam jeszcze Eposy 14, to dopiero bylo brzmienie... ale wtedy byly duzo duzo zrozsze niz Cody :( a jesli nie chodzi o Missiony to pewnie o Monitor Audio :) jakos tez mnie nigdy do siebie nie przekonaly...

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję mini/mikrowieży do sypialni ok 14 m2

 

Na razie rozważam następujące typy

 

Panasonic SC-PMX70

Pioneer X-HM72

DENON D-M40 (czy warto dopłacać za wersję z DAB?)

DENON D-M39 (podobnie z DAB?)

Yamaha PianoCraft 640

 

Cenowo najlepiej wypada Panosonic lub Denon D-M39.

Podobno jednak D-M40 sporo lepszy. Słuchałem Yamahy i D-M39 i ten drugi podobał mi się lepiej.

W pionierze kusi radio internetowe, a może jakaś przystawka z radiem internetowym w przyszłości do Denona ?

Poradźcie coś bo mam mały mętlik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pierwsze trzy wieże czytają pliki flac. Denon m 39 i ta yamaszka nie. Nie wiem czy to jest dla ciebie istotne. Ja mam nadal denona m 39 na 14m2 i jest dobrze. Z resztą i tak będę po świętach go sprzedawał. Idę raczej w markę Marantz zobaczymy jak to będzie.

 

Porównywałem mojego 39 z nowszym 40 którego miałem pare dni w domu. Nie jestem żadnym audiofilem, na moje ucho nie widzę żadnej różnicy w dzwięku między jednym a drugim. Dobrze nagrana mp3 brzmi tak samo lub bardzo podobnie jak plik flac z 40. To są myślę jeszcze za tanie systemiki żeby wydobyć potencjał z plików flac. Z płyt cd " oryginalnych" dzwięk jest naprawdę fajny. No i kolumny. Posiadam oryginalne denona których nie używam , leżą w kartoniku. Podpięte mam magnat, Trochę lepiej grają niż te oryginalne.. Jeżeli chodzi o radio internetowe to wieże mam podpiętą pod laptopa optykiem . Można sobie dokupić jeszcze jakiś sub. Radio DAB chyba jeszcze za wcześnie wszędzie nie ma jeszcze zasięgu. Pozostałe wieże nie wiem jak grają , nie słuchałem żadnej z nich. Może wypowie sie ktoś inny.

Edytowane przez Rafał73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy ktoś może powiedzieć coś na temat mini zestawu TEAC A-H300 z PD-H300 ?

Potrzebuję czegoś do sypialni a ten zestaw jest za 400 zł. Bardzo mało jest o tej firmie na internecie.

Jeżeli to slaby zestaw to pozostaje jeszcze w moich zainteresowaniach

Denon D-M39

Pioneer X-HM72- K

CD jest mi zupełnie nie potrzebne ponieważ muzyki słucham za pośrednictwem Fiio X3 II gen lub laptopa albo prosto z dysku zewnętrznego przez USB. Muzyka tylko z plików flac. bo mam mały zbiór około 320 GB i stale się powiększa. Czasami na noc słucham radia. Wi-Fi zbędne jak i bluetooth. Starej daty jestem i wystarczy kabelek ale miłe połączenie TV przez optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

zamierzam sprawić sobie świąteczny prezent w postaci mini zestawu stereo. Słucham muzyki: jazz, rock, czasami rap. Ogólnie lubię brzmienie z lekkim wykopem (podejrzewam, że dla zestawu budżetowego może być to nieosiągalne...). Zatem mam kilka pytań:

1. czy Denon D-M40 w cenie 1000zł, to dobra propozycja?

2. Czy warto od razu zmienić głośniki na np. Pylon Audio Pearl Monitor lub Dali ZENSOR 1? Czy może lepiej dobrać niskotonowy do fabrycznych głośników?

3.Jakiej kwoty można oczekiwać przy sprzedaży fabrycznych kolumn?

Edytowane przez Krzys10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz nie za często zagląda do klubu mini . Jednak mam w planie zakup MCR 611 . Jakie są wasze doświadczenia z tym kombajnem , a szczególnie jakie monitorki się do nich sprawdzają .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA RX1 lub RX2 to dobry zakup, byc moze docelowy dla Ciebie, mi jest z nimi bardzo dobrze, dobrze sie uzupelniaja z Marantzem. Mowi to uzytkownik MCR 510, ktoremu przeszlo zmienianie klockow. Mam jeden maly, ktory gra muzyke, jest funkocjonalny, zas Hi-End mi nie w glowie. ;)

 

Wczesiej mialem pomysl na Sonusy, ale uciekly mi sprzed nosa.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA nie gra zbyt analitycznie ? To kombajnik ma impulsowe ( tzw. D ) wzmacniacze więc może być boleśnie ale zajdzie potrzeba zakupu suba.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra, wlasnie swietnie sie oba sprzety uzupelniaja w tej polce cenowej, nie polecam Dali Zensor, typowe granie, poprawne ale czegos tu brakuje. Jesli chcesz wiecej ciepla to sprobuj chocby z Dynaudio lub Sonusami. Mysle ze Focale Aria tez moga sprawic mila niespodzianke.

 

Te wzmacniacze ciagna bez problemu niemal wszystko do 5 tys. zlotych, a i drozsze kolumny im nie straszne. Zreszta sam sie osluchasz wiec bedziesz wiedzial co i jak. Generalnie wzmacniacze klasy "D" graja troche bardziej cyfrowo, technicznie niz te w klasie "AB". Wiec trzeba umiejetnie dobrac kolumny.

 

Juz kiedys wklejalem:

 

http://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/marantz-m-cr510-m-cr610-wireless-receivers

 

http://www.computeraudiophile.com/f22-networking-networked-audio-and-streaming/marantz-m-cr510-great-device-19542/index2.html

 

 

The story is quite simple. Back to November 2014, associated with Magnat Quantum Edelstein speakers, the M-CR510 was the christmas and birthday gift for my younger 27 years old son.

 

I tested this setup in my smaller audio room, and got the feeling that the speakers were the limiting factor of this association. So I connected my Klinger Favre D56 speakers to the M-CR510, to discover both a very high level of precision AND fluidity AND "natural". The Klinger Favre D56 are high end monitoring speakers that have no mercy with any source and amplifier slightest defaults.

 

So I took the Marantz under my arm to go down to my larger audio room and connect it to my TAD speakers… These TAD are the same kind of "no mercy" speakers as the KF, in big format.

 

I start talking about it to my closest audio friends, and they definitively thought I was joking. But it was not april fools' day.

When they visited me, they made the same finding as me…

The findings were also quite disappointing to those, as me, who already spent fortunes on their audio systems.

 

I made my public "coming out" about this Marantz, because of a guy on the french forum who was again and again and again saying that audio reviewers were all dishonest, got backsheesh from manufacturers, etc, etc. The M-CR510 was the opportunity to shut his mouth.

 

Some other guys on the french forum were enough curious to give the Marantz a try.

"MrLocoLuciano" opened a thread on the forum, and this thread is now about 250 pages.

I wrote a mini review here last december:

AUDIOPHILE MAGAZINE - Marantz M-CR510

 

What makes me quite merry is that people who could never afford 1000(0)(0)$ electronics have discovered High Quality Audio though this M-CR510, with a very easy to setup, and can focus the main part of their budget on speakers.

 

For those who wants to "try" to understand why this Marantz is so good, here are some elements:

- no computer audio, no USB impedance and electric issues, no OS issues: tracks arrive from UPNP server

- no usual DAC, the tracks are directly converted from PCM to PWM which is the digital format used by Class D amplifier.

 

So the audio path is: track-PWM conversion-amplification. Hard to design a shortest path.

 

Of course there are limitations: distortion when the volume gets "too high" (more than about 50-60%), limited power and current.

So speakers with an impedance curve that goes below 4 Ohms, or too low efficiency speakers for the room size, are not recommended.

 

Kind regards

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

Posiada może, któryś z forumowiczów wzmacniacz Onkyo A-911, zakupiłem takową całą wieżę (Tuner,CD,Amplifier) w bardzo ładnym stanie.

Sprzęt jeszcze nie podłączony, no i chciałbym się dowiedzieć co do tego wzmacniacza dokupić, mam na myśli, jakie kolumny co by z tym poprawnie zagrały.

Sprzęt ma grać w moim pokoju komputerowym 16m2, muzyki słucham wszelakiej, klubowej, rock, pop, dance łącznie z Zenkiem Martyniukiem, wnuczek lubi ten rodzaj muzyki najbardziej. Pokój w, którym to będzie grało to jest mój prywatny zakątek i wnuczka, dodam, że sporo siedzę przed komputerem i lubię posłuchać mocniej basu, ale bez przesady. Nie chciałbym wywalić kasy i później odsprzedawać sprzęt za pół ceny.

 

Kolumny mogą być, jak najbardziej używane (mam już dość tracenia na podłogówkach w salonie) cena myślę, że tak do 1200 złotych.

Pisząc Kolumny mam na myśli monitory, podstawkowe nie przekraczające 50cm wysokości.

Wdzięczny będę za, jakiekolwiek wskazówki, pozdrawiam, elmiro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korciło mnie ostatnio, żeby kupić takie Onkyo 911 na testy, ale póki co musiałem się wstrzymać, bo miejsca zabrakło. Mimo śmiesznych cen i małej mocy, wydaje mi się, że ten piecyk wszelkie PianoCrafty nowe i starsze może zostawić daleko w tyle. W tej kwocie którą napisałeś zastanawiałbym się nad czymś ze stajni KEF. A jeśli jesteś odważny, to polecam sprawdzić coś bardziej dojrzałego, czyli vintage tej marki. Można się mocno zdziwić, tylko że gabaryty będą większe od założonych :)

Edytowane przez binarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi, po weekendzie podłączę tego małego śmierdziela, tylko na małą próbę do moich Dali Zensor 5, które mam w salonie i grają pod Marantz PM-80SE.

Zadałem to pytanie ponieważ myślałem, że, któryś z kolegów przerabiał te Onkyo A-911 i myślałem, że dostanę gotową receptę a tu zonk :-)

 

luk1985 ja tak podejrzewam, że ten wzmacniacz nie wprowadzi mnie w stan euforii (w salonie 50m2 mam czym się pocieszać) ale myślę, że powinien się sprawdzić

w tym moim małym pokoiku.

Kolumny podłogowe odpadają, nie mam niestety gdzie ich postawić, ten pokój robi też za spiżarnię, graciarnię, odkurzacze etc.

Głośniki mogę powiesić jedynie na ścianie na uchwytach między oknem, okno ma 150cm szerokości i po bokach zostają mi dwie ścianki po 70cm szerokości.

 

Kolego binarek ja wszystkie możliwości, propozycję biorę pod uwagę, tylko wolałbym kupić coś w miarę sprawdzonego, nie ważne czy nowe/używane KEF czy, jakieś tam Vintage oby to w miarę się zgrało z tym maluszkiem. Co do wymiarów to max, jakie mógłbym powiesić to myślę, że 60 wysokie, 35 szerokie i 30 głębokie.

Na allegro jest od pyty używanych od 500 do 1200 złotych, kurcze tylko, które najlepiej by się zgrały :-(

 

Muszę chyba szukać takich w wysoką skutecznością od 90dB o mocy 40W 8ohm lub 60W w 4ohm, bo niby na różnych forach podają moc tego ONKYO A-911 na 70/50W w 4/8ohm, więc takie, jak podałem chyba by wysterował ten piecyk?

 

PS. Zapomniałem napisać, że port Bas Reflex musi koniecznie znajdować się z przodu ewentualnie kolumny zamknięte typu Closed.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory jeszcze nie miałem nigdy żadnych klocków Mini, kiedyś słuchałem u kumpla parę razy TEAC A-H500i i grało to naprawdę nieźle.

Te ONKYO A-911 kupiłem po prostu, tylko ażeby wymienić moje stare głośniki 2.1 Modecom bodajże 15-sto letnie.

Czara goryczy się przelała i po prostu nie mogę już ich słuchać, więc moje główne oczekiwania od tego ONKYO to aby zagrało dużo lepiej

niż ten złom dedykowany do komputera i myślę, że chyba cel osiągnę jeżeli dobiorę do elektroniki porządne monitory, kolumny.

Kartę dźwiękową mam nie najgorszą, bodajże Audiotrak Prodigy HD2, którą dostałem na prezent od córki jakiś rok temu.

 

Chyba zaryzykuję i kupię jakieś trzy drożne kolumny niezbyt mocne z wysoką skutecznością i optymalnie w dużych obudowach z portem BR umieszczonym z przodu.

Zależy mi też na dolnych rejestrach dźwięku, czasami człowiek lubi poczuć uderzenie na klacie np w takiej muzyce:

 

MAKJ & Timmy Trumpet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym zakupić jakiś sympatyczny mini system do sypialni. Kiedyś posiadałem, wciąż posiadam mini Teac agh 300, pd 300 i byłoby ok gdyby nie hałaśliwy cdek,który mnie tak zirytował,że zakupiłem pełnowymiarowe, uzywane klocki nad i jestem zadowolony tylko to wstawanie aby go wyłączyć mnie deczko zaczyna męczyć bo to 20 paroletnia konstrukcja bez pilota. Przeglądałem trochę fora i jestem zdecydowany na sprzęt używany a konkretnie waham się pomiędzy arcam solo mini a linn classik. Czytałem, na brytyjskich forach, ze linn najlepiej się zgrywa z kolumnami z tej samej stajni a arcam najlepiej siedogaduje z usherami czy MA. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi mini i czy podzielacie te opinie? Za wszelkie sugestie z góry dzieki.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja Panowie, podłączyłem dziś swoje ONKYO pod DALI i powiem szczerze,że nawet, nawet, troszkę chyba brak mocy, dołu brak.

Średnica może być, Marantz ma lepszą ale ujdzie, wszystko słychać tam gdzie gra, baa nawet słyszę wszystkie instrumenty na takiej płytce, jak:

 

Imany - Don't Be So Shy

 

https://www.youtube.com/watch?v=NYhxaZXXwsg

 

 

Kolumny chyba kupię Scan Acustic ScanLine SLB-130

 

Myślałem też nad tymi z allegro ale cena chyba zbyt wysoka:

 

http://allegro.pl/tonsil-tlc-maestro-70s-unikat-z-wrzesni-i6681745878.html

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=L4tF9EnbcxU

 

Ok

Edytowane przez elmiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.