Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przesłuchajcie sobie nowego Pionka X-CM 35 , jestem bardzo zaskoczony jak dobrze brzmi to w 15m2.

 

Zakupiłem córce i synowi taką miniwieżę Pioneer X-hm 15 K .

Słuchałem u kumpla wersji bez blutooth x-hm 11 i zadziwił mnie dźwięk .

Okazało się że tani wzmacniacz w klasie D sprwadza się w takich małych wieżach znakomicie , czego już o dużym audio tak łatwo powiedzieć nie można . Dzwięk jest o wiele przyjemniejszy i czystszy od Yamahy pianocraft i panasonika które dzieciaki miały wcześniej .

Generalnie tamtych nie miało się ochoty za bardzo włączać natomiast tego pioneera przyznam że wieczorem sam słucham z zadziwiającą przyjemnością , zestrojone jest to na ciepły przyjemny dzwięk .

 

Na prawdę coś w tym jest co piszesz. Też mnie faza trafiła na ich produkt :-D

 

Nie miałbym nic przeciwko Bluetooth (jako dodatku a nie głównego ficzera) gdyby nie zabrali USB, dla mnie jest to pomysł kompletnie nie do ogarnięcia, na prawdę i choćby nie wiem jak znakomity wzmacniacz tam wstawili, tak mocno ograniczony funkcjonalnie sprzęt w ogóle nie ma racji bytu.

 

Widać że to ustrojstwo skierowane jest do przypadkowego nabywcy bo nikt normalny nie będzie dokupował dobrej pary kolumn żeby słuchać muzyki przez Bluetooth.

Serio korzystacie tak zawzięcie z USB w erze TIDAL i Spotify?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę coś w tym jest co piszesz. Też mnie faza trafiła na ich produkt :-D

Kluczem jest bas we wzmakach klasy D jest szybki i kontrolowany w takich małych miniwieżach gra wówczas dość poprwnie . Pamiętam że w Pianocrafcie to była porażka przy tym pionku . A dobry bas ( ten wyższy ) jest zawsze podstawą do poprawnej barwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie mini tylko boombox 21 century

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

jest tylko jedno lepsze mini od Teac`a seri 501/503

post-8854-0-38978300-1503640720_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktory zestaw bedzie mial najlepsza jakosc dzwieku

1.DRA-N4 + ZENSOR1

2.RCDN9 + oryginalne SCN9

3.RCDN9 + DIAMOND 9.1

4. czy bedzie duza roznica miedzy DRA-N4 z SCN4 a Zensorami 1

 

Zestaw do pokoju 12 - 14 m nie slucham cd i fm tylko radio internetowe i pliki z usb.

Im wiecej czytam tym mniej wiem wiec moze ktoś coś .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedno lepsze mini od Teac`a seri 501/503

 

Niestety poza zasiegiem cenowym. Szukam czegos w przedziale 1-2k. Chyba sie zastanowie nad tym Marshallem...

 

Panowie ktory zestaw bedzie mial najlepsza jakosc dzwieku

1.DRA-N4 + ZENSOR1

2.RCDN9 + oryginalne SCN9

3.RCDN9 + DIAMOND 9.1

4. czy bedzie duza roznica miedzy DRA-N4 z SCN4 a Zensorami 1

 

Zestaw do pokoju 12 - 14 m nie slucham cd i fm tylko radio internetowe i pliki z usb.

Im wiecej czytam tym mniej wiem wiec moze ktoś coś .....

 

Pamietam, ze zwracano mi uwage na Marantz Melody. Ale niech sie inni wypowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety poza zasiegiem cenowym. Szukam czegos w przedziale 1-2k. Chyba sie zastanowie nad tym Marshallem...

 

 

 

Pamietam, ze zwracano mi uwage na Marantz Melody. Ale niech sie inni wypowiedza.

 

Kilka dni temu słuchałem w sklepie mini-wieży Onkyo CS-265 oraz Pioneer X-CM35-R i uważam, że to bardzo dobre granie za rozsądne pieniądze. Można spokojnie je odsłuchać np. w Media Markt.

Edytowane przez lowfi81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jakie wieżyczki w rozmiarze "midi" lub "mini" możecie polecić? Rozmiar taki jak np. Yamaha AX.

Wzmacniacz, tuner i cd player.

Wiem, że ta Yama jest dobra, Teac z serii H i co jeszcze?

Kolumny podstawkowe, bardzo stare Canton albo Grundig.

Budżet to max. 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, widzę, że odświeżam wątek pierwszy raz w 2018 więc od razu noworoczne, choć spóźnione życzenia dla wszystkich.

Potrzebuję Waszej eksperckiej porady.

 

Pierwotnie startowałem od poszukiwania amplitunera 5.1/7.1 ale z racji miejca (wymogi piękniejszej połówki) chyba muszę bardziej zainteresować się miniwieżami.

 

Nie jestem audiofilem ale mam muzyczne ucho i wykształcenie. Słucham głównie radia lub utworów zgranych z CD na MP3 (głównie dlatego, że nie trzeba co chwilę zmieniać płyt) na kinie domowym PHILIPS HTS3154_12 (https://www.philips.pl/c-p/HTS3154_12/-)

 

Z racji przeprowadzki i zmian w aranżacji potrzebuję wymienić ten sprzęt na coś innego.

 

Teraz technikalia:

1. Pomieszczenie 7,5x4m z kolumnami na dłuższej ścianie.

2. USB do podłączenia dysku lub pamięci flash

3. FM (najlepiej z DAB+)

4. CD/DVD - niekoniecznie.

5. wyjście na Suba

6. fajnie gdyby dało się podpiąć więcej niż 1 parę monitorów

7. niewielkie i raczej klasyczne rozmiary (przemawia do mnie nowa seria yamaha)

8. Dopuszczam zakup lepszej używki jeśli byłoby warto

 

 

Teraz lista czego nie potrzebuję:

1. Net/WiFi/Bluetooth

2. Radio Internetowe

3. Sterowania z telefonu

4. Stacji dokującej do smartfona

 

Czy wśród miniwież (poza oczywiście zachwalanym M40 :) ) jest coś godnego uwagi?

Niby M40 taki superowy ale jak ktoś zauważył - otworów ma tyle, że właściwie mógłby stać bez obudowy a kurzyłby się i grzał tak samo. ;)

 

 

Z góry dzięki za każdą sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc Paparazzo - mysle, ze RCD-M40 w takim metrazu moze byc troche za slaby. Ja to mam w salonie jakies 18m2 i na taka powierzchnie jest ok.

 

Zainteresuj sie Marantz Melody, z tego co swego czasu zglebialem temat dzieki temu forum miedzy innymi, jest to naturalny kolejny krok po Denonie. Nie wiem czy jest cos innego godnego uwagi, pewnie tak, ale to moze ktos inny sie wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozmiar - małe toto. Oczywiście w porównaniu do amplitunerów. Rozmiary niewielkie a gniazd tyle ile potrzeba.

2. Ogromny plus, za fakt, że nie ma na górnej obudowie otworów kurzowych :)

3. Na plus sekcje A i B dla głośników.

4. Śmieszne mruganie oczami podczas włączenia/wyłączenia (oceniam na minus ale to tylko 2-3 sekundy)

5. Doskonale radzi sobie z pamięcią usb, w tym pokatalogowanymi zbiorami. Szbko skanuje duże pojemności i auto-przełącza w tryb usb po wetknięciu pamięci.

6. Wyszukanie net-stacji radiowych zajęło ok 20sek.

 

Z minusów

- szkoda, że nie ma wyprowadzenia dla sygnału, który mógłby włączyć aktywny subwoofer,

- zdecydowanie zbyt duży (długi) pilot.

 

Wybaczcie ale na chwilę obecną nie podejmę się opisania wrażeń w zestawieniu ze starymi głośnikami. Nowe są jeszcze w drodze (paczka w dostarczeniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki.

Tak dla ścisłości - kupiłem Melody 603 (uzywany w stanie 6+ bo od audiofila).

Jak na razie żadnych problemów nie stwierdziłem. Czasami radio internetowe ma zwieche ale to kwestia sieci a nie sprzętu (sprawdzalem).

 

Dokupilem używana Yamahe FSW050, która okazała się bardziej niż wystarczająca dla tego pomieszczenia - głośność mam na ok 50%. Przy 100% na niewielkiej głośności zaczynają drzec meble i kieliszki.

 

A z uwagi na brak miejsca "podstawkowego" kupiłem Cambridge Audio Minx 12 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć,

 

Można prosić o pomoc? Sprawa dla Was pewnie prosta i proszę się nie śmiać, ale się nie znam więc pytam. Mam Denona RCD-M38 (kolumny z zestawu), do tego bezpośrednio podpięty Google Chromecast i gra to tak sobie. Ja wiem, że taki zestaw to nie jest szczyt szczytów, ale jak słucham CD to jest o wiele lepiej. Głównie chromecasta wykorzystuje do Spotify. Pytanie jest proste: co można zrobić by to polepszyć. Czy kupno jakiegoś DACa coś pomoże czy jest to kompletna głupota? A może jest jeszcze coś innego o czym można pomyśleć (wiem, najlepiej o wymianie sprzętu). Będę wdzięczny za naprowadzenie laika i wytłumaczenie. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.