Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

>sukces

 

A ja już nie mam Denona i przyznaję, że w słuchanie mnie nie wciągała (To samo zresztą pisałem, gdy ją miałem więc byłem raczej obiektywny). Co innego pewnie by było, gdybym nie słyszał wciągającego dźwięku (bo na różnych "sprzętach" się kiedyś muzyki słuchało i - co najbardziej zastanawiające - z przyjemnością). Chyba mam jednak z duże wymagania i dlatego mini sprzedałem - mimo iż stało w sypialni.

A Piano naprawdę posłucham jak będą sprzyjające warunki, choć dużo się nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DavidM

>hehehe;) Ja mysle ze rynek segmentow mini jest tak szeroki ze kazdy moze cos wybrac, tylko nie porownujcie >sprzetu Yamahy, Teaca, Denona, Onkyo, JVC czy czegos innego do wiezyczek sony, technicsa i im pochodnych bo to >sa wiezyczki a tu mamy do czynienia z mikro/midi systemami audio. Peace;)

 

 

Tu masz rację. Byłem kiedyś u siostry i miałem akurat ze sobą płyty. Z ciekawości wrzuciłem jedną płytę z klasyką (wokalno-instrumentalna) do takiej "błyskającej wieżyczki" firmy Aiwa. Spodziewałem się "kichy" ale nie sądziłem, że będzie aż tak źle;).

I tu masz rację mini/mikro systemy przy takich "wieżyczkach" to jak - porównując to w innych przedziałach - jakiś krell do segmentowego technicsa.

 

Tylko że, jeśli ktoś w salonie ma jako taki (nawet tani ale przyzwoicie grający) zestaw "pełnowymiarowy" a w sypialni mini system, to najprawdopodobniej zestaw w sypialni stał będzie bezużytecznie a właściciel długo będzie się zasiadywał przy słuchaniu muzyki właśnie w salonie. Nie ma problemu jak mini system jest jedynym systemem w domu. Wtedy się słucha i ... nie ma wyboru;), czasem porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten onkyo zacny i fajnie gra za bardzo fajna cene;) tylko chcialem miec autonomiczne elementy i to m.in zadecydowalo o tym ze mam Piano(Piano tez gra lepiej-dla mnie). Ok teraz czas na koncert Faithless z Alexandra Palace, bardzo dobrze nagrany i bardzo dobrze brzmiacy koncert. Co wazniejsze sa calkowicie nowe aranzacje przy graniu z band'em:) Polecam!

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sukces fajne rozmieszczenie, tez chcialbym takie miec;) a na Twoim miejscu dalby glosniki jak najblizej przedniego blatu poleczki(domyslam sie ze BS maja kolumny z tylu), powinna byc jeszcze lepsza kontrola basu i jego zroznicowanie. Bardzo chetnie poogladal bym wiecej fotek i jakas recenzje Twego zestawu, w koncu to watek o takich systemach, niech bedzie "bogaty" w wiedze i zdjecia real:)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 15 Sty 2008, 15:26

 

Zdjęcia robiłem jakiś czas temu, a teraz faktyczne kolumny mam odsunięte bardziej od ściany, czy brzmi lepiej tego nie wiem, na pewno nie gorzej:-) Amplituner ma moc 2x35W przy 8 ohm i jest to najprawdziwsze 35 watów:-) Na brzmienie zasadniczy wpływ mają kolumny Infinity Beta 20 i zestaw jako całość brzmi doskonale (jak na mini system oczywiście). Kolumny są bardzo sprawne, bo mają skuteczność 90dB i moc 150W przy 8 ohm. Z ciekawości i dla porównania kupiłem na allegro wzmacniacz Denona PMA560 New Optical Cass A, miał tu na forum dobre opinie podłączyłem i nie stwierdziłem absolutnie żadnej różnicy w jakości dźwięku, bardzo chciałem ją usłyszeć, ale nie udało mi się, jeśli różnica jakaś jest to na tyle mała, że ja jej nie słyszę:-) Oczywiście ten Denon to mocarz, jeśli chodzi o moc! Nie wiem jak on to robi, ale nie daje się słuchać głośniej niż na godz. 9.00!!! raz odważyłem się go rozkręcić na godz. 11 – 12 podczas ciszy w utworze, ale jak potem walnął dźwiękiem to ze strachu ledwo zdążyłem cofnąć gałkę :-D dalszych prób zaprzestałem w obawie o kolumny :-) Trochę o Infinity: spore monitory, 10kg sztuka, bardzo równo i kulturalnie grające, bardzo łatwe do napędzania przez słabe wzmaki, dają dźwięk plastyczny i przyjemny (w porównaniu z Yamahą PianoC) wręcz kremowy, mniam :-) Infinity grają tak jak podłogówki bardzo „dużym” dźwiękiem, czasami wręcz przytłaczają na 17m2 ! Fajny basik w ilości w sam raz, jest tam gdzie powinien być i potrafi zejść zadziwiająco nisko – nie przesadzam ani trochę, jeszcze po roku potrafi mnie zaskoczyć odgłosem jak tchnienie zapadającej się kopalni:-))) Tony wysokie, na pewno niemęczące, (co za ulga po doświadczeniach z Yamahą PianoC) nie są tak wyrafinowane i dźwięczne jak ScanSpeaki czy Esotec to pewne;-) ale w tej cenie bardzo dobre, porównywałem je z Elac-iem 203.2 na wstędze i różnice były naprawdę bardzo niewielkie ciężkie do wychwycenia (jednak zaznaczę że odsłuch robiłem w MM więc kiepskie warunki) Elac miał jakby ciut więcej „powietrza” Reasumując zestaw świetny w swojej cenie, Piano Craft Killer jak napisałem, a ja nigdy nie kłamie ;-)

post-17471-100003296 1200424825_thumb.jpg

post-17471-100003297 1200424825_thumb.jpg

post-17471-100003298 1200424825_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny opis, ciekawe fotki, ale sprzet drozszy niz Piano;) co do odsluchow to ja powiem tak ze przy dobrym wygrzaniu i okablowaniu, ja takie znalazlem, Piano gra spoooro lepiej niz na standardowych kablach i po wyjeciu z pudla. Ciekaw jestem jak gra ten TEAC, moze gdzies go dorwie na odsluch, chociaz nie bedzie to latwe;) Wg. mnie wysokie tony Piano to jego zaleta (po slusznym okablowaniu) jak wspominalem wczesniej graja jeszcze lepiej i nie kluja w uszy, a basik ulega poprawie, srednica caly czas bardzo poprawna.

Dzieki za wpis w temat, wrescie jest fajny watek, w ktorym mozna sie bardzo wiele dowiedziec o tym segmencie audio.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DawidM, 15 Sty 2008, 20:51

 

Czy droższy to nie wiem, ja dałem w MM 999zł za Teaca i 799zł za Infinity:-) no dobra była wyprzedaż :-D Ciekawy jesteś jak zagra TEAC - zagra tak jak kolumny które mu podłączysz, myśle że wzmak sam w sobie gra neutralnie (porównanie Teac = Denon) może Dednon jednak jeśli miałbym wpleść jakiś niuans to jest ciut, ciut naprawde ciut "jaśniejszy" tylko, ale w ślepych testach i tak bym go nie rozróżnił?:-)

 

A tobie Dawid dam dobrą rade, Yamaha to solidny i niezły sprzęt, ale słabości jej upatruje w jej kolumnach, sprzedaj je i kup jakieś monitorki z prawdziwego zdarzenia, na allegro monitory z kompletu Piano sprzedają się dość drogo wykorzystaj to, dołóż 3, 4 stówy i kup coś lepszego, powodzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm do mojego malego pokoju, to wielkoscia i dzwiekiem pasowaly by B&W CM1. Ale troche kosztuja;) Moze jakis delikatny tuning(nie chce zmieniac radykalnie brzmienia), ale nie wiem kto by sie tego podjal, i nie wiem czy ma to jakis wplyw na gwarancje.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sukces

 

co do kolumn dołączonych do Piano, to czytałem właśnie bardzo pochlebne opinie McGyvera (m.in.. dłubie przy kolumnach), że są to bardzo dobre głośniczki. Nawet czasem spotykałem się z radami, by zainteresować sięw niektórych przypadkach nimi i podłączać to to do pełnowymiarowych klocków. Ciekawe jest, ile w tym prawdy?. Co prawda mnie co do tego sceptycyzm też dopadał, ponieważ co mogą nagłośnić takie pudełeczka? Ale przyznać trzeba, że wizualnie kolumienki Yamahy to pierwsza klasa, a w tej cenie - rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wlasnie podoba to jak graja, nie lubie nudnych i mulacych glosnikow, moze na stare lata bede je lubiec. Wiem ze jeszcze mozna je polepszyc, ale nie wiem jakie sa to koszty i jak to wplywa na gwarancje. a chetnie bym sie dowiedzial, chociazby na priva;)

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clo2, 15 Sty 2008, 21:50

 

Tak się właśnie zastanawiam co w przypadku Piano mi nie pasowało i co było tego przyczyną? fakt faktem że kolumn od Piano nie podłączałem pod nic innego, więc może kolumny same w sobie nie dają takiego "sterylnego" dźwięku może to wina wzmaka jednak była? ale to kolumny przecież najbardziej wpływają na dźwięk?

Cóż ja już się chyba nie dowiem tego więc już nie krece :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sukces

 

Wcale nie kolumny muszą być przyczyną "bigosu";). W moim (byłym już;)) Denonie F101 po różnych eksperymentach wytypowałem winowajcę - bezsprzecznie cd.

Zaskoczony byłem jednym eksperymentem. Podłączyłem kolumny Elaca (mimo niskiej impedancji i efektywności o dziwo to ampli dawało radę je napędzać- wielki plus). Z cd Denona dalej był lipa, gorzej niż na fabrycznych. Fabryczne były tak dostrojone aby pewne mankamenty maskować:) (jak to w zestawach). Ale wypiąłem cdeka i podłączyłem do tego amplitunerka stare cd sony X222ES i .... TO NAPRAWDĘ NIEŻLE GRAŁO !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego intryguje mnie ten Piano, muszę znaleźć te sprzyjające warunki do odsłuchu. Jak już posłucham to wrócę chłopaki do tego wątku. Mam porównanie do swojego Denona z którym prawie rok "walczyłem" i w końcu rozsądek i uszy wzięły górę nad sferą estetyczną. Jeśli Piano nie gra znacznie lepiej (choć cudów się nie spodziewam) od tego Denona, to wrócę tu i dołożę tu łyżkę dziegciu do słoika miodu i powszechnych zachwytów;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sa piano nie wygrzane i grajace tylko tak by grac, to nie sa warunki do osadow, moze tak mocnych jak che przestawic clo2 ;) ja sie wypytam McGyvera co do tych glosnikow z Piano. Pozdro Chlopaki! Czas na nocne odsluchy (Smolik i Zero 7).

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sukces

 

Nie sądzę. Ja swojego Denona też przed kupnem słuchałem i na panujące warunki (dość dużę pomieszczenie, odsłuch na stojąco, kręcący się ludzie:)) wydawało się, że jest świetnie. A jak chciałem słuchać w domu potem muzyki, to za cholerę, ani razu ta mnie nie chciała "wciągnąć";)

Gdyby w takich warunkach dało siętego faktycznie posłuchać, to okazji jużbyło bez liku, jednak po doświadczeniach z Denonem wiem, że takie "odsłuchy" można sobie w buty wsadzić;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytałem o TEAC seriiH-500 w starciu z DENONEM serii 6.5, wzmacniacz teac'a robi wrażenie, cena też nie mini wzmacniacz jak pełnowymiarowy wciśnięty w mini, ONKYO z serii separate collection 275 robi robote też, bo te mniejsze serie 205 i 175 to mini mini juz choć fajne nadal .... niżej zdjęcie TEACA A-H500 słabej jakości bo z gazety robione....... a jeszcze KENWOOD robił fajne cacka seria HM- 901 i inne..

przysyłam pozdrowienia

post-16260-100003276 1200435986_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie o funkcjonalnościach:

 

na plus: DVD-Audio, K2/CC Converter, Bi wiring, Bi amping, cyfrowy wzmacniacz, porządna konstrukacja głośników: ciężka rama z odlewu aluminiowego wzmacniająca bas z tak kompaktowego rozwiązania, magnes neodymowy, zawieszenie z kauczuku butylowego, czterowarstwowa cewka drgającą z przewodów o przekroju kwadratowym :-), drewniana obudowa!! kabel OFC wewnątrz kolumny, pozłacane banany, optyczne wyjście pozwalające na bezstratne połączenie cyfrowego źródła do cyfrowego wzmacniacza (u mnie jest to Xbox360), DVD, Divx, wyjście komponentowe (jakość filmów odtwarzanych zarówno z Divx jak i DVD na dobrym poziomie), MP3 czyta Tagi a do tego wygodna nawigacja między utworami i katalogami z płytami, do tego można stosować dla MP3 CC converter z upsamplingiem do 176Khz i 24bitów co znacznie poprawia ich jakość!!, pamiętam że gdzieś czytałem recke gdzie koleś pisał że odsłuchiwał EX-A10 pod wielkim wrażeniem rozpisując się na temat analogowego brzmienia systemu po czym podkreślił, że wrażenie to miało miejsce już podczas odsłuchu mp3, jak grają w takim razie płyty CD z włączoną funkcją K2 lub płyty DVD-A?? o tym za chwilę.

 

Na minus: brak CD TEXT, brak SACD, Divx nie wspiera dźwięku w formacie AC3, Divx nie obsługuje napisów do filmów

 

Ok. jeśli chodzi już tylko o dźwięk…

 

płyta która zrobiła na mnie największe wrażenie, po przesłuchaniu na sprzęcie już kilkuset płyt, to Górecki – Symphony of Sorrowful Songs, …gdyby ktoś chciał kiedyś sprawdzić możliwości tej wieży polecam odsłuch właśnie tej płyty. Warto wspomnieć tutaj również o wrażeniach dotyczących DVD-A, polecam sprawdzić Diane Krall – When I look in Your Eyes, gra niesamowicie, po przesłuchaniu tej płyty można postawić znak równości pomiędzy JVC a Jazzem, system jest po prostu do niego stworzony!! Równie wciągająco potrafi JVC zagrać, co może być niespodzianką dla niektórych, również i rock i metal! Jako przykład przywołam tu Slayer – Reign in Blood i płytę w wydaniu K2HD Judas Priest – Sad Wings of Destiny, którą EX-A10 zagrał po mistrzowsku, od pierwszego do ostatniego utworu siedziałem po prostu chłonąc każdy dźwięk, czekając co jeszcze ciekawego wydarzy się na tej płycie, a dzieje się naprawdę wiele… no i ten klimat płyty, no właśnie EX-A10 ma ogromną umiejętność wydobywania z każdej płyty jej klimatu, nastroju, obrazu dźwięku, dźwięk po prostu jest… inżynierowie dźwięku z Victor/XRCD studios pracujący nad konstrukcją JVC EX-A10 pokazali że nie tylko znają się na remasterach płyt ale również wiedzą jak tworzyć sprzęt który potrafi te remastery z pełną pasją zagrać! …to oczywiście nie jedyne płyty które zrobiły na mnie ogromne wrażenie, mógłbym pisać kilka zakładek postów w tym wątku wypełniając je tytułami, ale nie o to mi chodziło, chciałem jedynie pokazać że jest to sprzęt wszechstronny, i potrafi zagrać praktycznie wszystko, a co znaczy to „praktycznie” to niestety rap, fanom tego gatunku EX-A10 raczej bym odradzał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w saturnie ten kenwood oferowany jest z kolei z kolumnami heco (cena chyba ok. 7k zł), zgadzam się -zdecydowanie za drogo w stosunku np. do linn classic, arcam solo, czy chociażby tej enigmy.

Np. kenwoodowi w teście audio zmierzyli moc wyjściową jeszcze niższą niż podaje producent (ponizej 40W na kanał) to już nawet dla mnie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.