Skocz do zawartości
IGNORED

B&W + Krell


Blady99

Rekomendowane odpowiedzi

Kto z was słuchał muzyki na taki połączeniu i czy jestescie zadowoleni. Zastanawiam sie nad polaczeniem moich 803 z krellem kav-300il lub usherem r 1.5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na audioreview.com ten krell jest oceniany nisko (jak to krell w USA ;-) - jako przedrozony i zbyt jasno brzmiacy (o ile pominie sie entuzjastyczne review ludzi, ktorzy musza z nim zyc bo go kupili :-))

Jezeli do tego dodamy fakt, ze B&W brzmia jasno w gorze pasma i na krawedzi przyzwoitosci (np. modele 805, 804 czy 803 (bez znaczenia czy D czy nie - sluchalem B&W 803 D z elektronika Class'e i byla to wyprawa z brzytwa na poziomki).

Nie bedzie to moim zdaniem mile dla ucha choc pewnie detaliczne do bolu. Jak chcesz sluchac muzyki to idz w kierunku lampy lub hybrydy. Szkoda czasu majac pieniadze na krella bawic sie w krella IMHO.

 

pozdro

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa urban legends :-) Stereotypy trudno przezwyciężyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wybierać z tych dwóch - zdecydowanie postawiłbym na Ushera 1,5.

Końcówka brzmi naprawdę "ciepło", co dla B&W powinno być niezłym uzupełnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak chcesz posłuchac brzmienia krell 400xi ze swoimi b&w 803 to najlepiej zrób to sam.

Jeśli mieszkasz w Warszawie albo na śląsku to napisz do mnie [email protected] to podjade i możesz posluchać z moim krell 400xi i Twoimi b&w 803.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc, 21 Sty 2008, 10:46

 

>hmmm, u nas Krell 400xi z JMLabami gra wręcz lampowo, więc radzę słuchać, a nie czytać

 

No wlasnie - trzeba posluchac porownujac. Twoje 'lampowo' jest zapewne z prosto z wyobrazni. Trzeba w tym samym pokoju ustawic dwa odpowiadajace sobie cena systemy i wowczas bedzie widac roznice.

 

pozdro

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annawroc, 21 Sty 2008, 10:46

 

>hmmm, u nas Krell 400xi z JMLabami gra wręcz lampowo, więc radzę słuchać, a nie czytać

 

Oj bo zaczne zalowac sprzedazy 926 przed zakupem 400xi...

 

Co do Krell+B&w to chyba adamgdansk je zestawial o ile mnie pamiec nie myli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

>soso - z tego co mi wiadomo to annawroc ma pojęcie o lampowym brzmieniu (jako byli posiadacze Delty),

 

odnośnie tematu:

Usher 1,5 - końcówka robiąca duże wrażenie, ciepły, plastyczny dźwięk. jak napisał zukzukzuk może byc ciekawym uzupełnieniem do Bowersów.

wydaje mi się jednak, że na takim poziomie (sprzętu i ceny) to bez odsłuchania u siebie w pokoju to bym nie brał. obojetnie czy Krella, czy Ushera.

 

pozdrawiam.

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manufacturer: Krell

model: KAV-300iL Integrated Amplifier

category: Integrated Amplifiers

 

review date: September 2001

reviewed by: Brian Kahn

 

Introduction

Krell is a well-respected high-end audio company long known for their powerful amplifiers. The Krell name is often associated with incredible bass performance, but their equipment line of old, with heavy, dull gray faceplates, was not pleasing aesthetically. Their new KAV series is a lower-priced, physically beautiful design that is still pure Krell on the inside. The KAV-300iL ($3,250) is the latest integrated amplifier in the more modestly priced KAV line which replaces the popular KAV-300i.

 

Upon receiving the Krell KAV-300iL, I carefully opened the box and removed the unit, which was lovingly wrapped in protective material. I was a bit surprised by the weight of the 300iL, which is a hefty 30 pounds. The 300iL is 17.25 inches wide, 3.5 inches high and 17 inches deep. As I unwrapped the 300iL, I was impressed by its clean and attractive design. I inspected the unit closely and found it to be extremely well made, worthy of the cliché "built like a tank," but it looks far sexier than any tank, as well as damn near every other integrated amp on the market. This Krell is made out of a heavy gauge, brushed aluminum for all but the corners, which are polished and rounded stainless steel. The overall design is clean, classy and modern.

 

The front panel features, from left to right, a power button with an indicator light, whichh glows the familiar Krell blue when on and red when in standby, four source selector buttons, tape, mute and, lastly, a red LED display for volume and balance.

 

The rear panel features a detachable power cord, four single-ended inputs, one balanced input, tape and preamp single-ended outputs, five-way binding posts, RC-5 input and 12-volt trigger input and output.

 

The 300iL also comes with a very handsome remote that will control both the 300iL and the matching Krell KAV-280cd CD player. Incidentally, I found that the remote also worked well with my Theta Data Basic transport. The remote is about the size of a deck of cards and is a heroin chic 1/16 of an inch thick. The buttons are raised under a membrane surface.

 

The 300iL improves upon its predecessor in more areas than aesthetics alone. The pre-amp section of the 300iL is pure class A, fully balanced and utilizes the Krell Current Mode™ technology, which is said to increase detail and speed. I believe it. The amplifier section of the 300iL features much of the technology of Krell’s FPB line and is rated at 200 watts per channel, which is 50 watts per channel more than its predecessor. Lastly, the 300iL incorporates a Theater Throughput, allowing potential integration into a theater system.

 

Set-Up

I placed the 300iL in my two-channel system, which includes Final 0.3 hybrid electrostatic speakers, B&W CM2 and CM4 speakers, a Sunfire Subwoofer Jr., a Yamaha TX-950 tuner, a Theta Data Basic CD transport, Perpetual Technologies DAC and is connected with Audio Analysis interconnects. I also experimented with both Audioquest Gibraltar and Monster Cable Z2 Reference bi-wire speaker cables. I let the 300iL break in for over 200 hours before I began my serious listening.

 

The Music

The first speaker I employed to test the Krell was the ultra-revealing Final 0.3, which was used both with and without the Sunfire subwoofer. I found each of these components to be forward and highly revealing in presentation, which viciously highlighted the flaws in my system upstream. While the overall sound was amazingly detailed, at times I found it could be too cold and clinical for my tastes. The Finals require a strong amplifier to drive them. The 300iL maintained great control of the Finals at all volume levels without breaking a sweat.

 

The majority of my listening was done with the B&W speakers. While using the smaller CM2s, I also used the Sunfire Jr. subwoofer. The CM4s were used in a stand-alone configuration.

 

The Krell worked wonders with the B&Ws. I found the B&Ws to be slightly relaxed, which made for a great combination with the Krell. With Krell’s reputation for incredible bass performance in mind, I immediately went through my reference bass recordings to see if the 300iL lived up to the Krell standard. It did. The bass performance was solid and detailed throughout my listening sessions. I began with Holly Cole’s "Train Song" from the It Happened One Night (Metro Blue) album. There is a great acoustic bass track with very low and detailed notes that the Krell was able to recreate with amazing detail and solidity. The exceptional bass performance continued with Crystal Method’s "Busy Child" from their Vegas (Outpost Recordings) album. This track features a strong, deep synthesized bass line. This was reproduced at high volumes without any hint of strain, while the quick transients came through without any loss of speed or detail. The Krell was consistent in its ability to reproduce low frequencies with amazing amounts of detail and solidity with seemingly effortless power.

 

Krell may be known for its bass performance, but the 300iL was no slouch in other essential sonic categories, either. Soundstaging and imaging were consistently good. Robbie Robertson’s epononymously titled album (Mobile Fidelity) demonstrated both of these traits. This well-recorded album features several tracks with large soundstages and a wide dynamic range. I also listened to Bill Berry’s For Duke (Realtime Records) album. The soundstage with the Krell began very close to the listener, much more so than the recently reviewed (and far less expensive) Magnum Audio IA170. The width and depth of the soundstage rivaled that of the Conrad Johnson Premier 17LS and MF2500 system, which costs nearly three times as much as the Krell integrated amp.

 

One area in which the Conrad Johnson system seemed to better the Krell was in conveying the extreme high-end frequencies. The Krell was admirably non-fatiguing during long listening sessions, but was unable to portray the sense of air and space around the individual instruments the way that the top of the line Krell separates or the Conrad Johnson system can do.

 

The 300iL was accurate in timbre throughout the frequency range and was able to realistically reproduce all instruments with solidity. The aural images reproduced by the 300iL were solid enough to fool my brain into thinking a real quartet had somehow found its way into my listening room during my many closed-eye listening sessions. The detail and transparency were without question superior to that of my reference Bow Technologies Wazoo ($3,500) integrated amp.

 

The Downside

The Krell 300iL has very few downsides. With regard to features, I would love to see a balanced output. I briefly experimented with the Krell as a preamp, hooking the preamp outputs to my McIntosh MC-602’s. The sound was wonderful and the warm McIntosh sound was a great match for the super detailed Krell preamp, but I could not help but wonder how much better it might have been if I had been able to take advantage of the Krell’s fully balanced preamp section.

 

*******

Sonically, the Krell is ever so slightly forward and cold, but not nearly as much as its predecessor. Tube lovers will not like this product as an integrated amplifier, as it does not have a warm and lush sound. (Tube lovers should, however, try the 300iL as a preamp with their favorite single-ended tube amplifier -- I think they may be pleasantly surprised.) I never found the sound to be harsh or brittle, but care must be taken not to match the Krell with bright, forward speakers.

 

Furthermore, the Krell, like many electrostatic speakers, is extremely detailed and accurate, demanding that great care be used when putting the system together. The 300iL is highly revealing and accordingly only the best gear possible should be used with it.

*******

Conclusion

The KAV line is likely to bring many more true music enthusiasts into the Krell family. The 300iL in particular incorporates much of the famous Krell quality into a reasonably priced, attractive and well-made unit. The sound quality is nothing short of outstanding. This tiny package impresses listeners with its wide dynamic range, spectacular control and dead-on accuracy. Its only potential sonic weakness can be eliminated by investing in excellent front-end components. The Krell KAV-300iL provides solid high-end performance for a price well below what one would expect of a component that sounds this good. This is a perfect entry product for someone who loves music and wants to experience the best that high-end audio has to offer at a reasonable price.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mówienie, że 300il gra przenikliwie, ostro czy jasno to zupełne nieporozumienie. To bardzo neutralnie grający tranzystor (w porównaniu z innymi tranzystorami jakie słyszałem) z nieco zdystansowanym sposobem prezentacji - oddalona scena, kultura, porządek i pełna kontrola w całym paśmie. Dla miłośników brzmień o bardziej emocjonalnym przekazie może być zbyt powściągliwy, ale w rzadnym wypadku nie można mówić o zachwianiu równowagi tonalnej czy uwypukleniu wysokich - te są w moim odczuciu wręcz delikatne! Nie znam jednak kolumn B&W 803 (słuchałem natmiast 803D i wiem, że to wspaniałe kolumny, które brzmieniowo bardzo ładnie powinny się z 300iL polubieć). W cenie 7000zł (używka) Krell 300iL wydaje mi się ciekawą propozycją, którą trzeba przesłuchać. Obowiązkowo!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena ushera i krella 300 il jest wsumie identyczna, z tym ze do ushera trzeba jeszcze miec dobry pre , no i dochodza jeszcze dodatkowy IC, zakupujac krella mialbym to z głowy. tylko nastepne pytanie czy brac 300 il czy dozbierac troche i wziasc 400..400 sluchalem kiedys z b&W 804 i bylo fajnie, ciekawe jak by bylo z 300il??

 

Moze ktos z Gd posiadam krella 300 il?? adam ma 400 ale nie moze narazie pozyczyc:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blady99=> tylko jedno drobne , "ale" ;-)

Usher 1.5 zagra o klasę lepiej, Ushera miałem ,a Krella znam.

Proponuje CD z regulowanym wyjsciem ,

u mnie grał z CD Accu , ale jest cos takiego jak Placedo ( czy jakoś tak ;-) -pasywka ,przynajmniej na początek.

Końcówka mocy to półka wyżej.

U mnie Usher 1.5 załatwił integrę McItosha 6850 do czego długo nie chciałem sie przyznać ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten problem kiedyś też mnie nurtował (300il vs 400ix). Pomijając detale, różnic konstrukcyjnych mających wpływ na brzmienie nie ma rzadnych! Pytając bezpośrednio serwisantów Krella w USA otrzymałem odpowiedź, ze są to dokładnie te same wzmacniacze jesli chodzi o budowę wewnętrzną. Sam nawet miałem w domu wersję 300iL z terminalami głośnikowymi ala WBT jakie znajdują się w 400'ce. Do dziś zastanawia mnie fakt, ze w "Hi-Fi i Muzyka" p.Stryjecki 300'kę "zjechał", a 400ix ocenił b.dobrze. Ja słuchałem obydwu - niestety nie w odsłuchu porównawczym - i z tej perspektywy nie umiem brzmienia tych wzm. odróżnić. Mowa oczywiście o 300il, a nie o 300i który brzmi ponoć zupełnie inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe =>

300il vs 400ix - to namiastka Krella od tych modeli one dopiero sie zaczynaja ;-)

Analogicznie McIntosh 6500 też średnio chwalony.

Niestety ,aby mieć prawdziwego Krell trzeba trochę wydać z przewagą tego trochę.

ALe za tą kasę na rynku wtórnym................. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pepe, 22 Sty 2008, 10:03

 

>Ten problem kiedyś też mnie nurtował (300il vs 400ix). Pomijając detale, różnic konstrukcyjnych

>mających wpływ na brzmienie nie ma rzadnych! Pytając bezpośrednio serwisantów Krella w USA

>otrzymałem odpowiedź, ze są to dokładnie te same wzmacniacze jesli chodzi o budowę wewnętrzną. Sam

>nawet miałem w domu wersję 300iL z terminalami głośnikowymi ala WBT jakie znajdują się w 400'ce. Do

 

 

juz gdzies pisalem w podobnym watku, ja mialem 400xi i sluchalem tez u siebie 300iL i moim zdaniem roznica w dzwieku jest znaczna miedzy tymi ampami na korzysc 400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Sam niedawno robiłem zakupy i zastanawiałem się nad 300iL i 400xi. Zapytałem więc czy to takie same wzmaki u źródła, bo słyszałem pogłoski, że w 400xi zostały niektóre komponenty wymienione na gorsze. Stąd niższa cena. Odpowiedź jaką otrzymałem:

 

The 400xi has more refined circuitry than the 300il, it is a better

product overall. Not sure where someone got incorrect information on the

output devices but I can assure you nothing has been cheapened in any

way, and I prefer the knob also, however they are both really fine

pieces.

 

 

Bret D'Agostino

 

Regional Sales Manager

Technical Support Manager

 

Direct: 203-298-4017

 

Tak wiec stałem sie posiadaczem 400xi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki i kolumny jeszcze w kartonach. Jestem w trakcie remontu, wiec będę rozpakowywał za miesiąc. Jak otworze i sie okaże, że głośniki na miejscach, a klocki niepogniecione to zmienię "o mnie" :) Nie chcę się cieszyć na zapas :) Chociaż optymistycznie nastraja fakt, że wszystko razem: B&W 703s, Krell KAV-400xi, KAV-250CD2, Medidian 508.24 z dostawą do domu wyniosło mnie tyle, co para nowych B&W 703s w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze najslabsyzm ogniwem w twoim zestawie sa wlansie B&W 703, które mocno nie odbiegaja od 603/4 a jest przepaść miedzy nimi a 803/4...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JarlBjorn

 

Ja u siebie zauważyłem, że Krell (mam 300iL) świetnie gra z kopułkami focala - jest wręcz jedwabiście, przestrzennie i bez agresji. Kiedy trzeba zakłuje ale nigdy przesadnie.

Sądzę, że - jak ktoś wcześniej zauważył - to bardzo neutralny wzmacniacz.

Osobiście używam jako źródła zmodyfikowanego Rotela 951 i jest bardzo fajnie; kultura, porządek i wyrafinowanie (może trochę brak potęgi brzmienia - ale jak będę zmieniał to na Krella 280, powinno pomóc :)).

Grałem jednak z mniej modyfikowanym CD i było dość agresywnie i jasno a przy tym chaotycznie.

 

Wskazuje to IMHO na konieczność podpięcia pod ten wzmacniacz reszty toru na wysokim poziomie - wtedy jest wyśmienicie. Przy słabszych elementach - jest słabiej.

No ale przy droższych klockach zaczynamy wpadać w dylematy, czy aby sam Krell KAV jest wystarczającym towarzystwem :).

Ja tymczasem dylematów nie mam - zobaczymy co będzie jak się zdecyduję na zmianę kolumn na wstęgi R2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również zawsze zastanawiała ta rozbierzność w recenzjach Stryjeskiego. Jedynym wytłumaczeniem moze być fakt, że nie miał tych wzmacniaczy obok siebie, lecz w dwuletnim odstępie, a więc i sprzęt towarzyszący był zupełnie inny. A jak ktos słusznie zauważył - wystarczy wpiąć do systemu jakiś jasno brzmiący kompakt czy kable i wszystko będzie widoczne jak na dłoni. To niestety nie Mac aby takie rzeczy dało się zamieść pod dywan.

 

Przy odpowiednim sprzęcie towarzyszącym, zarówno 400xi jak i 300iL grają bardzo neutralnie. Porównywałem kiedyś 400xi do mojego ARC i mają bardzo podobną temperaturę barwową. Oczywiście, ARC oferuje lepsze wybrzmienia, więcej mikrodetali, lepszą przestrzeń (i za 80kzł więcej raczej powinien !), ale ogólnie jest to podobny charakter brzmienia. Bas za to Krell ma lepszy (widomo - ARC to lampa).

 

Co do różnic. Miałem kiedys obok siebie 2 otwarte wzmacniacze na podłodzie - 300iL i 400xi. Różnice są minimalne. Końcówki mocy w obu są identyczne. Moduł regulacji głosności (znajdujący się za front panelem) jest identyczny, a jedyną różnicą jest zastosowanie elektronicznego potencjometru-impulsatora w miejsce guzików. Jedyne różnice dostrzegłem na płytce przedwzmacniacza - topologia pre jest identyczna, różnica polega na innym rozmieszczeniu przekaźników przełączających źródła.

 

Osobiście wątpię, że inne umieszczenie przekaźników, mogło spowodować różnice, o których czasami słyszymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu zdjęcia. Niebieska płytka pochodzi z 400xi a zielona z 300iL. Różnice zaznaczyłem na czerwono. Pozostałe elementy (topologia, wartości części, producenci części) są identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-579-100004342 1209368930_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elb

 

Jeszcze dwie róznice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.