Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ja mam ponad 20m2, 4,5x5,5 ściany, 2,5 wysokości i powiem uczciwie,

nie chciałbym innego zestawu. Przerzuciłem przez to pomieszczenie

wiele innych, bałem się, że się zachłysnąłem pięknem dźwięku i to

minie, co będzie potem... dziś mija blisko rok od zakupu i nie widzę

zamienników, dających tyle radości, praktycznie w każdym gatunku

muzycznym, a w jazzie, klasyce, która u mnie jest w 90%, nie mogłem

wybrać lepiej. Pod koniec ub. r. pozbyłem się Primare i kupiłem Amplifona

WT40, to już jest gwóźdź do trumny, w któ®ej wieko opadło i na zmianę

tego na cokolwiek, nie zaniesie się przez wiele kolejnych lat :)

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorzlepek

Na pewno się sprawdzą. U mnie grają Tempo V w 20 m2, ale tych pare dodatkowych metrów na pewno by im nie zaszkodziło, a powierzchnią membran i gabarytami są dość podobne. Zapraszamy do klubu posiadaczy, na pewno odechce Ci sie dalszych poszukiwań kolumn (choć co do pozostałych elementów toru to pewnie nieuniknione).

Przy okazji pozdrowienia dla Shrek.pl - widze że jest nas co najmniej dwóch zakochanych w AP w Poznaniu:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WT 40 swietnie sie zgrywał z audiophysicami u mnie grał ze spark 5 ponoc idealnie jest ze starszymi virgo (model 1,2).. Teraz słucham przjsciowo na jadisie orchestra ale wokal i jazz lepiej wypadał na amplifonie (nie ma jak trioda).

Pozdrawiam wszystkich uzytkowinków audio physica które wg. mnie są najlepszymi fabrycznymi kolumnami w swojej cenie. Dzisiaj słuchałem nowego modelu następcy spark 5 - sitara - rewelacja.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP z Amplifonem, to są poprostu czary panowie. Andrzej P dobrze

mi powiedział, choć z pewną dozą nieufności podchodziłem do tego,

teraz wiem, że to jedne z najlepiej wydanych pieniędzy na sprzęt

przez wszystkie lata, a trochę ich już zleciało i wydałem :)

Jeśli moja żona, sama z siebie mówi do mnie prawie codziennie,

zasiadając w pokoju "włącz kochanie coś fajnego...", to już mówi

samo za siebie, a na równi przez te lata wydałem sporo kasy, jak

i stoczyłem wiele bojów z nią, o możliwość posłuchania dobrej muzy,

w miejsce pooglądania czegokolwiek nawet najlepszego w tv :)))

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na monobloki na gm70 od Piwowarczyka. Po ostatniej rozmowie (jakis miesiąc temu) ma sie za nie zabrac. Wt 40 jest wybredny co do kolumn (nie zagra z bowersem, z proac tez rewelacji nie ma, słyszłem z trianglami i tez nie w moim typie) ale jak sie zapoda mu odpowiednie towarzystwo to jest bajka . Jak bedziesz miał mozliwosc to posłuchaj go z A.P new tempo tylko podpiętymi pod 8 ohm we wzmacniaczu. W salonie jak z kumplem wzielismy cd i wzmacniacz amplifona i własciciel nam to podłączył okablowaniem nordosta red dawn do tempo 6 i zapuscilismy P.Barber to szok. Własciciel nawet powiedział ze słyszał wiele kilkukrotnie drozszych systemów i nie grało lepiej.

Apropo zony to moja tez czasmi wpada do mnie do pokoju i musze jej zapodac klasyke i to konieczie skrzypce i ciezko ją czasami wygonic.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco rozumiem, że mówiąc o pozostałych elementach toru miałeś na myśli wzmacniacz i kable(mam nadzieję,że nie CD). Oczywiście w przyszłości nastąpi zmiana ale na razie (to co chyba u wszystkich brak kasy).

 

Co do AP już zdecydowałem się na te głośniki.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie to chciałem was zapytać i prosić o poradę jeśli będę już w posiadaniu AP zmienić okablowanie tj. interkonekt siltech SQ 28 G 3 i głośnikowy Flatline Gold MK 2 na... jakieś inne( to jakie)... (bo nie ulega wątpliwości i sam to wiem, że wzmacniacz Rotel RA 02 który posiadam jest do wymiany)Myślałem o Amplifonie wt 30 lub wt 40 oraz primare i20.

dziękuję i pozdrawiam. G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam! Z dużym zainteresowaniem czytam wasze opinie nt AP ,tym bardziej że zamierzam kupic kolumny do Accuphase E 308 .Stoje przed dylematem ,do wyboru trzy modele:AP YARA II SUPERIOR, AP TEMPO VI oraz nowość AP SITARA rozbieznosci w cenie dość znaczne od 7900 do 12 000 tys za Tempo VI.Pomieszczenie 25 m2,muzyka oprócz metalu,disco,dance hip hopu w zasadzie wszystko 50% jazz .Cena dotyczy oczywiscie kolumn nowych,nie boje sie kupowac z SH ale cholernie ciężko spotkać AP na używkach.Może ktoś wie o ofercie sprzedaży (wykluczam oczywiscie Tempo VI i Sitarę).Proszę o poradę czy takie połączenie z Accuphase ktoś słyszał i może sie podzielić opinią oraz czym różnia sie od siebie te kolumny oczywiscie oprócz ceny.Gdzie w okolicach Łodzi można posłuchać AP?

Z góry dziękuje za wszelkie informacje.Po ewentualnym zakupie z przyjemnośćią zapisuje sie do klubu.

Pozdrawiam Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w Klubie !

Cieszę się z obecności w tak zacnym towarzystwie.

Jestem użytkownikiem kolumn AP Virgo 2.To bardzo muzykalne kolumny lecz natężenie basu w moim 60 m2 salonie było niestety zbyt małe. Próbowałem z różnymi wzmakami i zawsze bas był zbyt szczupły.

Zdecydowałem się w końcu za namową kolegi na dopalacz w postaci subwoofera Velodyne CH-T 12R (200 W, woofer 30cm).

Zrobiłem ten zakup, mimo że w opinii niektórych subwoofer to zaprzeczenie audiofilizmu.

I to był strzał w dziesiątkę !

Nareszcie muzyka zyskała należną podstawę basową, dźwięk jest energetyczny, uderzenie stopy i strun basowych ma wykop podobny jak ten na koncertach.Mam do tego nieograniczona możliwość regulacji subwoofera w zakresie charakteru i natężenia basu. Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Moje kolumienki to Tempo3 polecam do nich kable Siltecha ,ja gram na Siltech LS-1OO . Z tymi kablami dźwięk będzie szybki,przejrzysty z dobrą barwą i z holograficzną przestrzenią . Gra to bardzo dużym dźwiękiem.Oczywiście podstawą tego musi być bardzo dobre źródło dźwięku. W tym tygodniu zakupiłem dwa monobloki i pre-ampa w komplecie. Ale o tym za jakiś czas .

NICH MOC BĘDZIE Z WAMI !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja skromnie: Yara Evolution podłogówka, schodząca seria, doskonały zakup na przecenie. Lepsze niż wszystkie inne jakich słuchałem, choć może nie było tego tak wiele. Usłyszałem, szybko stwierdziłem że to jest to. Mam 100% zadowolenia z zakupu i długo ich nie zmienię.

 

Grają z lampami El-34 (TAC 34) i czują się jak ryba w wodzie. Rwą się do grania. Pulsują i wibrują pięknym dźwiękiem nawet na minimalnych poziomach głośności. Pyszna mikrodynamika i ciepełko, ładne wokale, przypuszczam że z high-endową elektroniką i w idealnym akustycznie środowisku zagrałyby jak kolumny parę razy droższe. Polecam je do lampki ze spokojnym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogli tak gadać z jednego powodu: Yara ma bardzo delikatną górę, w zasadzie gra najwyższą średnicą w której wszystko jest, ale w pasteli. Wiele lamp ma podobną charakterystykę, więc Yarka może brzmieć na lampie nieco za ciemno. Mi czasami brakuje blasku wysokich ale mam nadzieję że zmiana lamp sterujących i okablowania co nieco poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo, 10 Kwi 2009, 10:57

 

>Panowie klubowicze, cwiczyl ktos AP Virgo V w 18-19m2? Myslalem tez o Tempo VI, ale te chyba nie

>dorownalyby Focalom.

 

enzo

 

To wpadnij do Poznania, skoro we Wrocku posucha, w sklepie Koris przy ul. Dąbrowskiego mają trochę AP. Nie wiem, czy już ściągnęli ponownie Virgo V, bo ostatnio "zeszły", ale Tempo VI powinny być. Pokój mają ok. 20m2. Virgo dmuchają w podłoge, więc chyba powinny być łatwiej wpasowywalne w powierzchnie trochę mniejsze niż by to wynikało z ich gabarytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam szanownych klubowiczow.

Juz zamowilem moje piekne TempoVI i sa juz w drodze do mnie. podlacze je z systemem Naim Nait5i a jak bedzie za malo watow (w co w sumie watpie to kupie wiekszego Naima i juz) dam znac kolegom jak to zagralo(zaraz po wygrzaniu oczywiscie)

Pierwszy raz uslyszalem Tempo w 2001 roku na Audio Show i do tej pory pamietam ten dzwiek. Jak sadze z nowa seria moze byc tylko lepiej.... ach zyc nie umierac!

pozdrawiam

post-18868-100006364 1241023274_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez musze dołączyc do klubu Audio Physic bo miałem Spark 5 a teraz trafiły do mnie virgo 2 - swietne kolumny mimo juz ok 12 lat od produkcji grają zdecydowanie lepiej niz spark 5 i chyba ciezko a raczej nierealne znalezc obecnie produkowane kolumny do 10 tys które mogły by im dorównac w 30 metrach. Są naprawdę łatwe do wysterowania dla mojego jadisa. Szkoda tylko ze nie wyglądają jak tempo 6 czy virgo5.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pisząc dzisiaj na forum od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem kolumn Audio Physic Yara II Superior.

To co usłyszałem po podłączeniu tych kolumn do mojego skromnego systemu spowodowało, iż przy którymś z utworów łza sama poleciała. Nie będę pisał o dźwięku bo cały potencjał jaki te kolumny mają nie został jeszcze przezemnie odkryty ale został opisany przez członków klubu. Wiem ,że następnym elementem, który zostanie zmieniony w moim systemie to będzie wzmacniacz. Dlatego proszę was o poradę Primare i21 czy Ampliofon WT 30 MK II a może coś innego do kwoty 4000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam to uczucie i gratuluję! Sporo klocków przerzuciłem

i przy AP właśnie taki był efekt, że muzyka, którą znam

od lat stała się kompletnie nową i nieznaną :)))

 

Jeśli mogę doradzić wzmacniacz, to odpuść Primare. Miałem

w teście 21 i kupiłem 31, miałem go pół roku, do momentu

przypadkowego włączenia Amplifona i nawet 5 min nie trwało

podjęcie decyzji o sprzedaniu Primare, ze stratą.

 

Jak masz taką gotówkę, kupuj od Andrzeja P. WT30, albo

dozbieraj do WT40, bo naprawdę warto!

 

Z Amplifonem dopiero "zobaczysz" muzykę, obiecuję :)

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tez miałem amplifona z Ap spark5 i było bardzo fajne brzmienie ale obecne virgo 2 są lepsze niz spark 5. Ja czekam na monobloki na lampie gm70 mam nadzieje ze szybko powstaną i dołączą do stajni amplifona jako szczytowy model. Ap swietnie grają z lampami słuchałem z manleyem stingrayem , obecnie z jadisem wczesniej z amplifonem i cayinem a88t. Chyba z kazdą w miare wydajną mocowo lampą zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie primare do amplifona nie ma sensu. Przy wt40 audio analogue puccini se dual mono brzmiał bardzo kiepsko. Róznica miedzy amplifonem a primare bedzie taka ze z primare dzwiek bedzie miedzy kolumnami a amplifion jest triodą i dzwiek bedzie gęsciejszy ze znacznie wiekszą przestrzenią.

Jedynie szybkosc basu moze lepsza z primare jako ze tranzystor ale nic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za propozycję przypuszczałem, że będziecie polecać mi wzmacniacz lampowy jednakże mam problem z interkonektem Siltecha SQ 28 G 3 ma on zaledwie 50 cm i jeżeli kupię amplifona to będę musiał go ustawić obok CD i wtedy będzie za krótki do podłączenia. Dlatego myślałem o wzmacniaczu tranzystorowym, który stanie na CD tj. primare i 21 lub baltlab 1v 3 lub epoka 2 być może macie inne propozycje w cenie do 4000 zł.

dziękuję i pozdrawiam Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.