Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

>Dziękuję za propozycję przypuszczałem, że będziecie polecać mi wzmacniacz lampowy jednakże mam

>problem z interkonektem Siltecha SQ 28 G 3 ma on zaledwie 50 cm i jeżeli kupię amplifona to będę

>musiał go ustawić obok CD i wtedy będzie za krótki do podłączenia. Dlatego myślałem o wzmacniaczu

>tranzystorowym, który stanie na CD tj. primare i 21 lub baltlab 1v 3 lub epoka 2 być może macie

>inne propozycje w cenie do 4000 zł.

>dziękuję i pozdrawiam Grzegorz

 

Wywal siltecha i kup cos dobrego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. to może i ja się dopiszę do klubu. U mnie w posiadaniu AP Yara, grają z Linn Intek. NIe jestem osłuchany i nie mam specjalnie do czego porównać ale gra OK może trochę mało basu przy średnio cichym słuchaniu.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość amidas

(Konto usunięte)

Witam.

Przyznaję, że rzadko dokonuję wpisów w przeciwieństwie do czytania, ale czy w tym klubie AP znajdzie się miejsce dla jeszcze jednej osoby?. Nie ukrywam , że nie jestem posiadaczem żadnego modelu AP, lecz z całej gamy nie słuchałem tylko Calder i Kronosów. Całą resztę przesłuchałem i owszem mam swojego faworyta, a może faworytki. Nie mniej zapewne przyjdzie dzień kiedy będę mógł sobie na nie pozwolić.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość amidas

(Konto usunięte)

Które?...najlepiej w moich warunkach sprawdziły się Sitary jeśli chodzi o kolumny podłogowe..wogóle podłogowe!. Każde inne modele nie domagały jak nie w jednym zakresie to w drugim. Nie mniej gdybym tylko mógł to Sitary zagościłyby u mnie już jutro ;-)

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do klubu, choć Audiophysic gości u mnie już koło rok czasu. Faktycznie ta marka ma coś w sobie z magii. Najpierw słyszałem Yara Clasic które doceniłem po czasie bo nie miały basu który wymiatał. Byłem wtedy na etapie pierdyknięć z kina domowego. Potem słyszałem Spark 5, który dźwięk mam w pamięci i jest dla mnie jak na razie referencyjny, ale myślę że nie do końca to one miały wpływ na doskonałość tego przekazu, a warunki odsłuchowe. Dziś u mnie grają pewnie już leciwe Tempo 2 zasilane tanią lampą na EL34. Zestaw daje mi dużo chwil zadowolenia i wieczornych odpływów. Chyba lubię tą markę za przestrzeń co jest dla mnie najważniejszą sprawą. No i fotka z pozdrowieniami.

PS. Jeśli jest jakiś chętny z Poznania lub okolic, aby się spotkać na chwilę i zaprezentować inne konstrukcje AP u niego lub u mnie zachęcam do jakiegoś spotkania. Chciałbym posłuchać jakiś lepszych konstrukcji AP niż moje, a może lepiej nie bo nie starczy dni aby dojść do siebie

post-1385-100009551 1248380886_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szanowni forumowicze ! Czy ktoś z Was był lub jest posiadaczem Audio Physic TempoII.Chodzi mi o wersję

z głośnikami:PL18WO-09-08 ; Seas 27TFF. Nie jestem do końca przekonany,czy TempoII rzeczywiście miały zaaplikowane te głośniki.Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Nie chcąc nikogo urazić tym wątkiem,Proszę o info: [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pytanie do bardziej doświadczonych uzytkowników kolumienek AP ( np Virgo 5) z otworem basrefleksu w podstawie - skierowanym do dołu.

Regulujac kolcami mozna je ustawić od 1 - 4.5 cm od podłoża.

Jaki to ma wpływ na emisje basów. Czy rodzaj podłoza jest istotny?

Ustawilem to płytce grubości 3cm. AP zaleca 3-4cm ale jaki i czy to ma wpływ na brzmienie ciężko wyczuć na ucho.

 

Pzdr

 

GK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe też przeszukuje net za Tempo VI, do tego potrzebne mi będą z podwójnymi gniazdami bo jestem na etapie kupowania dodatkowej końcówki mocy, niestety najtaniej co znalazłem to w firmie Fusic. Można tam dostać rabat 10% z tego co zobaczyłem na stronie.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy pójść do sklepu i powiedzieć, że się nie ogląda tylko CHCE KUPIĆ TE WŁAŚNIE KOLUMNY, a wtedy rabat sam przyjdzie i to całkiem spory.

 

rabatu udziela się po prostu kupującym, a nie się interesującym ;o)

 

***************************************************************************************************

 

a w kwestii odległości otworu od podłoża wystarczy przyłożyć rękę do dziury aby się przekonać ile powietrza wylatuje i z jaką siłą. powietrze z otworu BR musi mieć gdzie się rozproszyć. gdy podłoga będzie za blisko nie będzie mogło być swobodnie wydmuchiwane i tworzył się będzie jakby "czop" powietrzny.

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee

 

Potwierdzam. Niedawno kupilem swoje nowe kolumny i powiedzialem do sprzedawcy, ze CHCE kupic te a te kolumny. Z miejsca dostalem 20 procentowy rabat na nowe i z pelna gwarancja kolumny. Bylem tak zadowolony, ze nawet nie chcialo mi sie targowac o wiecej.

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia w zakupach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy nie ma na tym forum użytkowników TEMPO w których to, zaaplikowany jest nisko-średniotonowiec

Vify PL18WO-09-08.Nie jestem pewien jaki wysokotonowiec był zaaplikowany w orginale: scan speak czy seas. Pytam, ponieważ jestem w trakcie wykonywania prac nad klonami Tempo2.Znalazłem w necie jakiś

ślad klona Tempo gdzie zastosowano wysokotonowiec Seasa 27TFF.Znalazłem również na forum nieprzychylne

opinie co do średnicy PL18WO .Chciałbym usłyszeć coś od użytkowników Tempo2 o brzmieniu tychże. Może nawet znajdzie się ktoś, kto pokusił się o wykonanie jakiegoś klona Tempo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronco, 4 Wrz 2009, 21:19

 

>A od ilu cm od podłoża przestaje się tworzyć czop powietrzny?? Nie żebym był posiadaczem virgo V ale

>pytam ....

 

trzeba eksperymentować i znaleźć taką odległość, przy której kolumny przestają się unosić pod wpływem efektu odrzutu przez strumień powietrza i nie wzlatują w górę ... żartuję ;o)

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matee, 13 Wrz 2009, 12:12

 

No teraz to wszystko jasne :)

Pozostaje trzymać kciuki za użytkowników AP, które dmuchają w dół i za producenta, że również sprawdził to empirycznie i że dołącza kolce wystarczającej długości.. ;o)

 

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może fani AP i i użytkownicy wypowiedzą się na temat połączenia sprzętu Linna z AP Tempo VI, ktoś miał okazję słuchać takiego zestawienia ???

Pomieszczenie dość spore jakieś 27-30 m, otwarte na hol i kuchnie.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 13 Wrz 2009, 14:08

 

>Laberon

>http://www.humblehomemadehifi.com/Tempo.html

 

a zdobyłeś rysunek z wymiarami w czytelniejszej rozdzielczości?

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.