Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

napedzam je Pathosem a zrodlem jest brytyjczyk i jest naprawde swietnie, zwlaszcza przez XLery. sluchalem Bowersow 804s i wybralem Tempo VI dlatego ze choc BW sa swietne sa takze bez serca, sa klinicznymi glosnikami do studia a nie do domu, chyba ze ktos lubi koncentrowac sie na brakach i bledach rezyserskich w nagraniach, poza tym samo pasmo przenoszenia BW 38Hz - 22kHz kontra AP Tempo VI 32 Hz - 40 kHz mowi samo za siebie... BW nazwal bym hirurgiem a AP poeta ale obie firmy nie traca nic z przekazu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki , za tak obrazowe określenie różnic.

Genralnie jestem przyzywczajony do dzwięku Bowersa i podoba mi się ten sposób prezentacji. Bowersy 804s już raz slyszałem worawdzie w innym zestawie, ale fakt że robią duże wrażenie.

Tempo VI jeszcze nie miałem okazji posłuchać, ale po tylu entuzjastycznych opiniach użytkowników i w prasie, mam nadzieję że mnie zaskoczą :-), zwłaszcza że są sporo tańsze niż Bowersy.

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc diamentowa kopulka brzmi tak dobrze ze nie mozna jej porownc z niczym innym, i to samo twierdzi Focal odnosnie berylu niemniej jednak poprzeczka w tym rejonie postawiona przez Tempo jest naprawde wysoka i jakosc wysokich i ich wielobarwnosc wybrzmien przez olbrzymia przestrzen jest ciezka do pobicia i ciekaw jestem czy mozna jeszce lepiej za ta cene.... daj znac co postanowiles...dodac tylko musze ze wiele razy slyszalem rozne BW i tylko raz Tempo IV i przez wiele lat brzmienie AP zostalo mi na tyle gleboko ze je kupilem mimo ze sluchac moglem tylko BW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Na ta chwilę grają bardzo .. analitycznie.

Biorąc porównanie do - .... KD Sony.

 

Sprzęt to parka Xindaka .

 

Pokój ponad 18m , lekko goła tylko jedna ściana - coś tam musi trafić.

Nad ustawieniem wszystkiego i doborem reszty osprzętu także muszę jeszcze popracować.

Potrafią przydudnić , kwiatki i inne rozpraszacze w narożnikach chyba ustąpią miejsca właściwym.

 

IC to kombinacja XLR/RCA zrobiona przez SonusOlivę .

Głośnikowy reson lub zwykła plecionka , tu widzę miejsce na zmiany.

 

Planuję jeszcze uczciwy tuner i solidna antenę , dużo słucham radia.

Troszkę pogram i ... zobaczę czy to będzie to.

AP , nie chciałbym zmieniać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także kupiłem niedawno Tempo VI i grają naprawdę świetnie, na odpowiednim materiale bajecznie. Mam teraz wzmacniacz za ok 10k. (lampa Edgara na 6L6), ale też zastanawiam się teraz nad wzmacniaczem. Ciekaw jestem opinii, jaki wzmacniacz nada się najlepiej do tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napedzam Tempo VI Pathosem Classic One MKIII i jest swietnie, (dokladnie, bardzo duzo informacji, szeroko i z pasja, gleboki bas, soczysta gora bez zbednych wyostrzen, otwarta prawdziwa srednica i ta wszechobecna slodkosc i genialnie dlugie wybrzmienia!!!) choc slychac ze trzeba wymienic lampy bo te oryginalne nie sa tej samej klasy co sam wzmak... (dziwne) napewno wrto posluchac z tym wzmacniaczem oraz z jego mocniejszym bratem LOGOSem...chetnie opisze brzmienie szerzej na privie coby nie zasmiecac forum za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Panowie... Jestem totalnym laikiem w sprawach audio, ale stanąłem przed wyborem zestawu do słuchania muzyki, na który cierpiałem już długie lata. Jednak zawsze coś przeszkadzało w zakupie... a to brak kasy, a to znowu kasy brak :] W końcu jednak mogę sobie pozwolić na wydanie trochę kasy i zastanawiam się nad Audio Physic'ami... jednak zauważyłem,że zdecydowana większość z was drodzy klubowicze napędza swoje zabawki lampkami różnej maści... Czy to znaczy, że AP potrzebują ciepła żeby zagrały?? Nie da się ich podłączyć z dobrym skutkiem do jakiegoś tranzystora??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio physiki z uwagi na wrodzony acz naturalny wigor i bezkompromisowość przekazu nie lubią się zbytnio ze zbyt nachalnym a już na pewno zbyt jasnym napędem stad skłonności lampowe, jak sądzę... no i nie da się do nich dobrać wzmacniacza na oko wiec odsłuchy bezwarunkowo! miłej zabawy i czekamy na wyniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... Jendak myśle, że przynajmniej na razie tranzystor byłby dla mnie lepszy... przynajmniej na początek odpuściłbym sobie lape z różnych względów... do wszystkiego trzeba dojrzec a może to nie jest dźwięk dla mnie. Wracajac do tranzystorów to miałem okazję posłuchac Yamahy S1000 i S2000 w połączeniu z ProAc'ami Studio 100 jak i Response D Two a także z jakimiś malutkimi monitorami Vienna Acoustics. Powiem tylko, że sposób budowania dźwięku Yamahy z seri S z ProAcami bardzo mi przypadł do gustu... Najnowsze dzieci Yamahy uchodzą za naturalne z lekko podkreśloną wyższą średnicą. Bardzo dynamiczne z dobrze kontrolowanym basem. Podobno tworzą dźwięk z chirurgiczną precyzją. Wiem, że takie granie ze wspomnianym ciepłem lampek nie ma nic wspólnego. Także i ProAc'i uchodzą za bardzo neutralne. Tak czy siak jest to dźwięk, który bardzo mi pasuje chociaż przyznaję, że nie mam zbytnio punktu odniesienia... Wiem, że porady na forum nie zastąpią odsłuchów, jednak pozwolą mi obrac jakąś drogę przed samymi odluchami gdyż nie mam dostatecznie dużo czasu na włuczenie się po salonach audio...

Zatem czy ktoś wie jakie są rożnice w budowaniu dźwieku przez Audio Physic a ProAc?? Jak się ma AP do PA?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intoxdm

 

Szukałem kiedyś dobrych monitorów aby zamienic moje AP Yara E. Wylądowały u mnie ProAci Studio 100.

Elektronika w tamtym czasie to był zestaw Audio Analogue .Po dwóch dniach ProAci setki wróciły do właściciela. Najtańsze Ap jak dla mnie były dużo lepsze, a ten papierowy bas z ProAców to kompletna porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak

dzięki za Twoją opinie... chciałem jedynie podkreślic, że podoba mi się sposób prezentacji ProAc'ów z Yamahą S1000 czy S2000... ProAc'ki uchodzą za naturalne. Czy tak samo jest z AP?? bo z tego co wywnioskowałem Audio Physic jednak eksponują skraje pasma i mają lekko wycofaną średnice co by tłumaczyło to, że potrzebują ciepłego piecyka żeby zagrały niejazgotliwym dźwiękiem... Tak jak powiedziałem brak mi wiedzy i doświadczenia a przede wszystkim punktu odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm hm.... alez sznowny Panie intoxdm... musze stanac w obronie AP gdyz czego jak czego ale wokali to one maja pod dostatkiem i za wycofanie tego pasma nie mozna w zadnym wypadku winic glosnikow!!!! normalnie az sie urazilem :)) AP graja dosc bliska scena dzieki wlasnie realnemu i pelnemu i dosc nawet odwaznemu oddaniu wokali... no....juz mi lepiej.... :)) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intoxdm

 

Właśnie Setki wydały mi się nienaturalne i co dziwne z gorszą stereofonią. Papierowy bas zupełnie je zdyskwalifikował. Warto posłuchać i porównać także inne paczki, całkiem przypadkowo odkryłem ,ze u mnie w pomieszczeniu dobrze grają B&W 805 Nautilus- a byłem bardzo sceptycznie nastawiony.

Trzeba trochę poszukać i posłuchać, a kolumny jak wiadomo to najważniejsze ogniwo naszego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc warto obadac i spróbowac połączyc coś ze stajni Audio Physic z jakims neutralnie grającym tranzystorkiem... Ewentualnie poszukac jakiegoś dobrego kabelka, który by ocieplił trochę dźwięk...

Btw. Na allegro stoją używane Audio Physic Virgo II za 6,3kPLN....

http://allegro.pl/item793311250_audio_physic_virgo_2_gwarancja_pol_roku_raty.html

Co o tym myślicie?? Warto się nimi zainteresowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wswier

(Konto usunięte)

Witam serdecznie Szanownych Klubowiczow !

Nie jestem co prawda (jeszcze (?)) posiadaczem kolumn tej marki,

ale powoli przymierzam sie (zakup w przeciagu najblizszych kilku miesiecy)

do zmiany tzw. "toru glosnikowego", tzn. wzmacniacza i kolumn.

Poniewaz mam w glowie rozne koncepcje, chcialbym poddac je pewnej "wstepnej" eliminacji/akceptacji

ktora zawezilaby wybor do - powiedzmy - 2-3 zestawow wzmacniacz-kolumny. Stad moj wpis.

Otoz jedna z owych koncepcji jest nastepujace polaczenie :

wzmacniacz Trigon Energy (recenzja : http://www.highfidelity.pl/artykuly/0804/trigon.html )

z kolumnami Audio Physic Tempo IV (zrodlo glowne : Linn Majik DS)

Pytania, ktore sie rodza, to :

a) czy tempo iv maja "dosyc" basu - Majik DS gra wg mnie neutralnie - w zakresie srednicy i sopranow

- co do basu natomiast, to wydaje sie, ze jest go niesbyt duzo

b) efektywnosc glosnikow - pomieszczenie do grania ma ok. 40mkw, ze skosnym sufitem (poddasze),

moznaby tak "na oko" powiedziec, ze kubatorowo odpowiada "normalnemu" pokojowi o pow. ok. 30+ m.

kw.

c) co mi przeszkadza w moim obecnym torze glosnikowym :

otoz - niedawno stalem sie posiadaczem toru sluchawkowego opartego o wzmacniacz

Lehmann Audio Linear i sluchawki Sennheiser HD800

Dzwiek jest lepszy w praktycznie kazdym aspekcie, a szczegolnie slyszalne roznice, to

- szybkosc i kontrola wszystkich zakresow (szczegolnie basu)

tutaj uwaga : dobrze kontrolowany bas nie oznacza dla mnie jego malej ilosci.

Jest go wystarczajaco duzo, aby mnie "wgniesc w fotel". Przykladowo (nasuwa mi

sie to porownanie, gdyz wlasnie skonczylem odsluch tej plyty) E.S.T, "Tuesday Wonderland",

chociazby drugi utwor na plycie - pieknie kontrolowany, mocny kontrabas

- wyrownanie pasma. Moj obecny "tor glosnikowy" gra glownie srednica, podczas, gdy

"tor sluchawkowy" jest - no w kazdym razie - BARDZIEJ liniowy

- niska szczegolowosc. Tor glosnikowy wydaje sie w stosunku do wzm. sluchawkowego i sluchawek

"rozlazly"

Ogolnie - wzmacniacz + kolumny obecne daje "efekt koca" w porownaniu z zestawem sluchawkowym

podlaczonym do tego samego zrodla, wyraznie gubi sie tez przy bardziej skomplikowanych

"fakturach muzycznych" - hehehe - przepraszam za zwrot. Byc moze przez czesc osob taki wlasnie

sposob pracy, jak moj tor glosnikowy, bylby odbierany jako, byc moze, "muzykalny"

albo "relaksujacy", niemniej jednak - ja osobiscie - po ladnych kilku latach sluchania go, i

porownania go do mojego obecnego zestawu sluchawkowego (pomijam roznice klas - bylo, nie bylo,

B-100 to taka "b. dobra budzetowka, obecnie wintage") preferuje charakter brzmienia sluchawek.

Zdaje sobie sprawe, ze, np. osiagniecie podobnego poziomu szczegolowosci zestawu glosnikowego

jest "prawie niemozliwe" przy pewnych ograniczeniach finansowych ;-), niemniej jednak i w tym

aspekcie chcialbym, tak bardzo, jak to mozliwe, "podskoczyc do gory" na wyzsza polke.

Ufff - to juz chyba wszystkue dane, jakie w tej chwili mi przychodza do glowy, jak mi sie

jeszcze cos przypomni, to pozwole sobie dopisac.

Przepraszam klubowiczow niezainteresowanych za "zasmiecanie watku", zainteresowanych - prosze

o zyczliwa rade.

pozdrawiam serdecznie

wswier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> wswier

No to masz problem :) HD 800 są baaaardzo szczegółowe, a jednocześnie nie popadają w przesadną ostrość, nie uważam je za mega-szybkie i mega mięsne, choć w miarę wygrzewania są coraz szybsze to fakt :) Mam CD Majika - coś podobnego do DS-a w charakterze, basu nie brakuje mu, ale zeby złożyć zestaw który podoła Senkom bedziesz musiał sporo się natrudnić ;) POrzadne źródło masz - teraz czas na kolumny i amplifikację. Moja propozycja to Paradigm Signature S6 v.2 + Primare Pre 30 + A 33.2 + A 33.2 w bi-ampingu. Wtedy bedziesz miał Senki w torze głośnikowym ;) AudioPhysic nie mają jak dla mnie tyle basu ile pragniesz, są szybkie, przestrzenne, ale nie basne ;))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.