Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego wolisz Tempo 6??

Bo kompletnie nie podoba mi sie gora pasma w Tempo 25, mimo zastosowania wyrafinowanej techniki, ktora chwali sie producent. Nie przekonuje mnie to brzmieniowo, a draznilo mnie do tego stopnia, ze je oddalem i wymieniliem na 6-stki wlasnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kompletnie nie podoba mi sie gora pasma w Tempo 25, mimo zastosowania wyrafinowanej techniki, ktora chwali sie producent. Nie przekonuje mnie to brzmieniowo, a draznilo mnie do tego stopnia, ze je oddalem i wymieniliem na 6-stki wlasnie.

Na ostatnim Audio Show rozmawiałem z gościem z AP na temat nowego głośnika wysokotonowego i ogólnego odbioru Tempo 25. Powiedział, że jest coś dziwnego bo całemu światu Tempo 25 przypadło do gustu a tylko Polakom nie. Dlatego też wciąż robią Tempo VI praktycznie tylko na polski rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na ostatnim Audio Show rozmawiałem z gościem z AP na temat nowego głośnika wysokotonowego i ogólnego odbioru Tempo 25. Powiedział, że jest coś dziwnego bo całemu światu Tempo 25 przypadło do gustu a tylko Polakom nie. Dlatego też wciąż robią Tempo VI praktycznie tylko na polski rynek.

Tempo 25 jest bardziej wyrafinowanym i lepszym głośnikiem od Tempo 6. I Diesterich z AP ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Sitary z końcówka Atolla AM100SE

Mam pomieszczenie 4,85 X 4,35 = ok. 21,1m2. Kolumny stoją na dłuższej ścianie 17cm od niej. Pokój jest silnie tłumiony - ciężkie zasłony, zabudowa biblioteczna, kanapy, fotele, dywan, itp. i otwarty na aneks kuchenny po krótszej ścianie. Sitary, nawet w deklaracjach producenta, są strojone "do ściany" - stawianie ich w wolnej przestrzeni w dużych pomieszczeniach jest "niewypałem" co wielokrotnie miałem okazję sprawdzić osobiście.

 

Przy ustawieniu jak wyżej basu nie brakuje, jest szybki, zwarty konturowy i nie ma tendencji do wzbudzania (mimo bliskości ściany i wylotu bass-reflexu na tylnej ścianie). Tocatta Bacha wychodzi majestatycznie, fortepian ma odpowiednią masę, kontrabas ma nieco więcej pudła niż drżenia strun ale jest szybki i barwny (nie ma tendencji do jednostajnego buczenia). Stopa perkusji - OK. Werble - nie znam lepszych kolumn.

 

Warto mieć na uwadze, że AM100SE nieco "dopala" obszar basowy, co wpływa na odbiór Sitar. Efekty brzmieniowe w połączeniu np. z micromeg'ą mogą nie być już tak spektakularne. Potencjalnie dobre połączenia (wzmacniacze): Atoll, Vincent (hybrydy), Naim. Xindak XA-6950 - teoretycznie powinien być świetnym partnerem. Niewykluczone, że będziesz musiał odsunąć Sitary nieco dalej od ściany 20-25cm, żeby uzyskać równowagę tonalną (co będzie miało tylko pozytywne konsekwencje).

 

Koszty ustawienia: bliska odległość od tylnej ściany powoduje ograniczenie głębi sceny i precyzji lokalizacji źródeł (w mniejszym stopniu). Szerokość sceny więcej niż satysfakcjonująca.

 

Sitary już ustawione,niestety jakbym nimi nie manewrował brakuje basu. Liczyłem się z tym, dlatego we wtorek przyjdzie subwoofer żeby trochę wspomóc te maluchy :) Ale dźwięk faktycznie nic sie nie rozłazi, 100% Audio Physic tak jak był w opisie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sitary już ustawione,niestety jakbym nimi nie manewrował brakuje basu. Liczyłem się z tym, dlatego we wtorek przyjdzie subwoofer żeby trochę wspomóc te maluchy :) Ale dźwięk faktycznie nic sie nie rozłazi, 100% Audio Physic tak jak był w opisie .

 

hmm... nie wiem czemu to przypisać - może niewygrzane?

Nie są to "tektoniczne" kolumny ale w mojej aplikacji bas jest całkiem obfity (chyba, że twój punkt odniesienia to np. Vienna A Mahler :-))

jakie masz źródło? kable głośnikowe? (jeśli dźwięk wydaje Ci się zbyt jasny i mało nasycony niższymi składowymi polecam głośnikowe Tellurium q Blue - tanio a frajda dużego kalibru)

 

Raczej odradzam zakup subwoofera. Chyba lepiej dołożyć do Tempo VI (lub 25).

Ale napisz co się wykluło z tego mariażu - sam jestem ciekaw.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo VI są oki, bas oki średnie oki lecz jako całość mimo różnych kombinacji... hmmm.. jak dla mnie Tempo VI kolorują po posłuchaniu Thiel'i byłem o tym już przekonany tym bardziej że w Thiel'ach jest membrana bierna z głośnikiem współosiowym średnie-wysokie. ... Mam miłe wspomnienia z Audio Physic Tempo VI, lecz doszło do zdrady z Thiel'ami :) które są tez wymagające od reszty toru a raczej chyba nie mam budżetówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 25 jest bardziej wyrafinowanym i lepszym głośnikiem od Tempo 6. I Diesterich z AP ma rację.

W sensie konstrukcji jestem w stanie w to uwierzyc. Mnie taki dzwiek jednak kompletnie nie lezy. Sprawa jest tak ewidentna, ze jak odsluchiwalismy je po raz pierwszy z kolega, to oboje niezle sie zdziwilismy. W wiekszosci normalnych nagran slyszalem typowy brytyjski koc na glosniku. Jak sie to komus podoba, to okay, wolna wola naturalnie. Ja oddalem do sklepu i przytulilem z radoscia szostki. Dla mnie glosnik ma grac i jesli robi to znakomicie, to jestem w stanie nazwac go wyrafinowanym. Nie wazne wtedy, czy konstruktor sklecil go na kolanie, czy sleczal nam nim 10 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie wiem czemu to przypisać - może niewygrzane?

Nie są to "tektoniczne" kolumny ale w mojej aplikacji bas jest całkiem obfity (chyba, że twój punkt odniesienia to np. Vienna A Mahler :-))

jakie masz źródło? kable głośnikowe? (jeśli dźwięk wydaje Ci się zbyt jasny i mało nasycony niższymi składowymi polecam głośnikowe Tellurium q Blue - tanio a frajda dużego kalibru)

 

Raczej odradzam zakup subwoofera. Chyba lepiej dołożyć do Tempo VI (lub 25).

Ale napisz co się wykluło z tego mariażu - sam jestem ciekaw.

 

Pzdr, P

Zakup subwoofera Rel T5 do Sitar był strzałem w dziesiątkę. Nareszcie mam to czego trochę brakowało tym małym głośnikom. Łatwo powiedzieć dołożyć do Tempo VI,tylko to "dołożyć" to jeszcze raz taka kwota :) Subwoofera wogole nie można zlokalizować, mam wrażenie ze te Sitary tak grają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulujemy celnego strzału.

Właściwie ja też dołączam do klubu. Od sierpnia jestem posiadaczem Sitar 25 i jak dla mnie był to strzał w dziesiątkę. Zakupione zresztą od forumowicza. Z tym że u mnie grają w 14m2, oczywiście żadego suba nie potrzebują, bas jest świetny. Producent zaleca je do powierzchni 15-25, ale jak widać lepiej sprawdzają się w 13-20. :) U mnie chodzą ze wzmakiem Caspian m1 i mam nadzieję, że to będzie para na długo.

I przy okazji pozdrowienia i podziękowania Pantaleona, bo na podstawie samych odsłuchów w salonie to nie wiem, czy bym się zdecydował.

Jeszcze jedna rzecz. Już po zakupie, patrząc na nie co dzień, myślę, że to jedne z najzgrabniejszych kolumn na rynku. Żadne podstawkowce nie wyglądałyby tak ładnie.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup subwoofera Rel T5 do Sitar był strzałem w dziesiątkę. Nareszcie mam to czego trochę brakowało tym małym głośnikom. Łatwo powiedzieć dołożyć do Tempo VI,tylko to "dołożyć" to jeszcze raz taka kwota :) Subwoofera wogole nie można zlokalizować, mam wrażenie ze te Sitary tak grają .

 

Jakoś zawsze się obawiam takich zestawień (za bardzo kojarzą mi się z przerysowanym charakterem brzmienia zestawów kina domowego), ale cieszę się, że Tobie się udało. Gratuluję dobrych decyzji.

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulujemy celnego strzału.

Właściwie ja też dołączam do klubu. Od sierpnia jestem posiadaczem Sitar 25 i jak dla mnie był to strzał w dziesiątkę. Zakupione zresztą od forumowicza. Z tym że u mnie grają w 14m2, oczywiście żadego suba nie potrzebują, bas jest świetny. Producent zaleca je do powierzchni 15-25, ale jak widać lepiej sprawdzają się w 13-20. :) U mnie chodzą ze wzmakiem Caspian m1 i mam nadzieję, że to będzie para na długo.

I przy okazji pozdrowienia i podziękowania Pantaleona, bo na podstawie samych odsłuchów w salonie to nie wiem, czy bym się zdecydował.

Jeszcze jedna rzecz. Już po zakupie, patrząc na nie co dzień, myślę, że to jedne z najzgrabniejszych kolumn na rynku. Żadne podstawkowce nie wyglądałyby tak ładnie.

cała przyjemność po mojej stronie - faktycznie AP Sitara mają szczególny "dar" do robienia słabego pierwszego wrażenia (w salonach odsłuchowych), stąd chyba ich marna sprzedaż w porównaniu do innych modeli (Yara, Tempo)... przyczyna tkwi zapewne w niesprzyjających warunków odsłuchu (zbyt duże i zbyt wytłumione pomieszczenia, zbyt duża odległość od tylnej ściany)

 

ciekawe, że jesteś już kolejną osobą, która pożeniła Caspiana z Sitarami (i wszyscy sobie chwalą).

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, kolejną? Myślałem, że wynalazłem te połączenie. ;) W każdym razie na forum nie znalazłem nikogo, kto miałby taki zestaw. W klubie Roksana popularna jest para caspian + dynaudio focus 160, ale mi się to wydawało trochę brzmieniowym masłem maślanym, zwłaszcza do klasyki (do jazzu, bluesa itp. pewnie ok), a poza tym wolę podłogówki.

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, jestem użytkownikiem Virgo, tych pierwszych :) i mam pytanie do tych którzy używali, słuchali zarówno Virgo jak i Virgo 2.

Jakie są różnice w brzmieniu tych kolumn? Jak z barwą, basem, etc.

Prośba, żeby nie zabierali głosu Ci którzy znają te kolumny tylko z opisów, bo te(opisy) znam w każdą stronę..

Virgo znam dobrze, ale nie miałem okazji słuchać Virgo 2.

Zastanawiam się nad zmianą swoich Virgo na "dwójki".

Dziękuję za wszelkie merytoryczne uwagi i opinie.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tak myślałem ze bedzie wiecej opinii...

Ja niestety mam większe pomieszczenie o znacznej kubaturze i juz nie jest tak dobrze...

W związku z powyższym jesli ktos jest poważnie zainteresowany mam Avanti V. Pierwszy właściciel z gwarancja do połowy 2016.

Szczegóły na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avanti 3(OZ) i 5 j/w, natomiast model II z uwagi na OZ i spójność fazową( tylko dwa przetworniki) na froncie dadzą się słuchać nawet w 19m.

 

Ja niestety mam większe pomieszczenie o znacznej kubaturze

To już tylko Cardeas lub Kronos ( te pierwsze mam w b.d cenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie miał obu modeli u siebie?

 

No niestety :).

Ja od razu zacząłem od dwójek,wcześniej miałem dwie wersje Tempo,potem właśnie Virgo 2,dalej Avanti 2 w jakiejś fajnej wersji, i Avanti 3.

 

Avanti dobrze się czują w pomieszczeniach 20-30 metrów.

 

Moim zdaniem 20 metrów to za mało,bliżej 30-tu tak.Miałem i sprawdziłem to u siebie.

Avanti potrzebują wokół siebie dużo więcej miejsca niż mniejsze modele.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz coś więcej napisać o dźwięku z tych "dwójek"?

 

Najbardziej udane Audio Physiki w historii,takie moje zdanie :).

Może mało audiofilskie,za to cholernie przyjemnie słuchało się na nich muzyki,synergia z dobra lampą,nasycone,z piękną barwą,może trochę słabszym basem.

Jazz grał na tym kapitalnie,innej muzyki wtedy nie słuchałem ;)

 

Dobrze ustawione dadzą wiele radości ;)

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, właśnie takie opinie już czytałem, a Ty potwierdzasz. :)

W tej chwili słucham na Virgo, tych pierwszych :), i jest naprawdę świetnie.

Zastanawiam się nad Virgo 2, bo ....

No cóż, wciąż szukam żeby coś poprawić, żeby było lepiej, jeszcze lepiej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę virgo2 w stosunku do wersji pierwszej mają poprawioną sekcję niskotonową.

osobiście gram na virgo2 -- potwierdzam że kolumny są naprawdę z wysokiej ligi.

Dodam iż bardzo dobrze słychać na nich jakiekolwiek zmiany w torze. Z mojego doświadczenia źródło ma bardzo ważną rolę w finalnym odbiorze.

No i trzeba wydajnego prądowo wzmacniacza - naim nait 5i nie dał rady dobrze ich wysterować, z densenem DM10 jest bardzo dobrze.

 

pzdr

S

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo II nie miałem, ale rzeczywiście, to b. udany produkt i wiele osób to podkreśla.

Owego czasu, bezskutecznie polowałem na ten model. Niestety, z czasem okazało się, że to nie ja byłem myśliwym i to mnie ustrzelono - bo kupiłem Tempo III

Ech.., to były inne czasy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest naprawdę świetnie.

 

To i nic nie ruszać :)

 

 

jeszcze lepiej.

 

Zawsze może być,ale można także łatwo zepsuć to co jest.

 

Jeśli Cię "nosi",to sprawdź,czy w innym miejscu systemu,akustyki,ustawienia nie można czegoś poprawić.

No chyba,że już wiesz,że wycisnąłeś wszystko co się da z obecnego stanu rzeczy.

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.