Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kolega miał Dali Grandy ze zmodyfikowaną zwrotnica a konkretnie z kondensatorami na wysokie mundorfy. Stwierdził że głośniki nabrały zdecydowanie większej dojrzałości. Zazwyczaj jak dokonujesz zmiany w sprzęcie długoletnim lub nawet nie na nowy komponent z wyższej półki to jest poprawa. Choć słyszałem opinie że np niebieskie jamicony lepiej współgrają z resztą niż taki mundorf(choć droższy) we wzmacniaczu pt. musical fidelity A308. Najlepiej to pewnie musiałbyć zapukać do kogoś sensownego z działu DIY lub polecm również sympatycznego Pana z Krakowa tematyczny gość który serwisuje Accu i Maca również Marek michalczuk firma nazywa się Audio Azyl. Marek z tego co pamiętam zna dobrze charakterystykę AP więc powinien Tobie pomóc.

 

Poza tym wiesz że każda modyfikacja w sprzęt nie sie zasobą ryzyko niższej odsprzedaży na rynku wtórnym? Niestety tak juz jest dla mnie to DUŻY plus jak było to zrobione z głową i ogólnie na plus. chyba że zostajesz z nimi na bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6 jeśli lubisz więcej góry pasma, dźwięczne wybrzmienia. Tempo 25 jeśli wolisz cofniętą górę i nie słuchasz rocka, tylko audiofilskiego plumkania. Przejrzyj wątek, pisaliśmy tu o tym, a nawet się kłóciliśmy. Ja tam zdecydowanie wolę 6stki, 25tki szybciutko oddałem do sklepu, ale są i miłośnicy tych drugich. Dla mnie beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6 bardzo fajne, nie ma tam ostrosci na gorze, jedynie trzeba uwazac na przelom srednich i wysokich bo z cienko grajacym tranzystorem robi sie szorstko.

Jak wzmacniacz ma dobre wypelnienie srednicy to bedzie ok tylko lampa musi byc wydajna pradowo bo z 20 w mastersoundem nie zagraly, bylo plasko i bez zycia, bas poluzowany.

Ilosc gory super reguluje sie kabelkiem np zmiana transparenta music wave plus na vdh revolution powodowala ogromne cofniecie wysokich tonow.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilosc gory super reguluje sie kabelkiem np zmiana transparenta music wave plus na vdh revolution powodowala ogromne cofniecie wysokich tonow.

 

 

Czołem, ciekawy wątek...

Jeszcze pod koniec lat 90tych miałem u siebie kabel VdH CS122 (jego ówczesną wersję) - namówił mnie sprzedawca, potem ok. 2001-2002 na kilka lat przesiadłem się na VdH The Wind Hyb. - namówił mnie znajomy, ostatnio przez dłuższy czas miałem u siebie VdH The Nova - pożyczyłem od znajomego... Oczywiście, jako, że każdy chwali to co ma, ja też byłem "wniebowzięty"... dopóki nie wypożyczyłem czegoś innego: Tara Labs M1, Harmonix cs120 Impr., Vovoxy Textura i Vocalis, Tellurium Q Blue, Black, Green, MITy, Albedo, itp. itd. Dodam do tego, że w ostatnich latach miałem okazję przerzucić kilka ton sprzętu: Vincent, Usher, Atoll, MBL, Marantz, wszystkich nie zliczę (ze średniej i wyższej półki) i zawsze efekt był ten sam;

 

Nie zwykłem krytykować niczego i nikogo ale VdH to jest jedna wielka pomyłka ... efekt wycofania wysokich tonów, osuszenia całego pasma ze średnicą na czele, natarczywej ekspozycji przełomu środka i wysokich (często) ale również zamulenia niskich tonów, pojawiają się praktycznie zawsze niezależnie od modelu VdH. Na "wielokrotnie nagradzanym" (fuuu...) Cs122 nie powinno się nawet wieszać prania. Kosztujący ok. 6kPLN The Nova został dosłownie zmasakrowany przez Vovoxa Vocalisa za 2kPLN (o Tarze za 4500, Harmonixie za 3400, Texturze, czy TQ Green nawet nie wspominam bo to był blamaż).

W zeszłym roku wypożyczyłem do testów sieciówki VdH; The Mainsserver i The Mainsstream ... i ... efekt był dokładnie taki sam.

 

... może ja już tracę słuch (co jest możliwe w moim wieku) ale trzeba mieć specyficzny gust, żeby zaakceptować ten sposób prezentacji.

 

Pzdr, M

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vdh to kable do ratowania wściekle analitycznych systemów choć słuchałem tylko kilku modeli, mogę tak napisać.

Teraz mam wpiętego ic orchida wsystem ale nie wiem czy długo zabawi bo po części daje efekt jaki opisałeś w średnim paśmie ale wysokie tony są wyborne bas jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6 jeśli lubisz więcej góry pasma, dźwięczne wybrzmienia. Tempo 25 jeśli wolisz cofniętą górę i nie słuchasz rocka, tylko audiofilskiego plumkania. Przejrzyj wątek, pisaliśmy tu o tym, a nawet się kłóciliśmy. Ja tam zdecydowanie wolę 6stki, 25tki szybciutko oddałem do sklepu, ale są i miłośnicy tych drugich. Dla mnie beee.

 

...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the orchid daje naprawdę piękne nasycone wokale jest bardzo dobry tylko nieco złoagodzisz nim brzmienie ale nie w tak drastyczny sposób jak ic first lub głośnikowe revolution.

Jeżeli Twój system potrzebuje rozjaśnienia, dodania rozdzielczości i szczegółowości to vdh się nie wpisze w system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the orchid daje naprawdę piękne nasycone wokale jest bardzo dobry tylko nieco złoagodzisz nim brzmienie ale nie w tak drastyczny sposób jak ic first lub głośnikowe revolution.

Jeżeli Twój system potrzebuje rozjaśnienia, dodania rozdzielczości i szczegółowości to vdh się nie wpisze w system.

no właśnie o to mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz rozjasnic i dodać pazura w gorze pasma to nie znam osobiscie nic lepszego od neotecha mam model khs 184 zyleta

 

Z Utopiami wole jednak orchida bo z neotechem jest za duzo dobrego w gorze pasma ale trabka czy fortepian brzmia na nim bajecznie dzwiecznosc wybrzmienia cos pieknego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zakładamy klub dla takich jak my...

Pzdr A. :-)

 

hehe... klub niedosłyszących na audiostereo???... szykuje się prawdziwy hit towarzysko-dyskusyjny :-))))

 

Dzięki za info w sprawi kabli VDH bo właśnie przymierzam się do zakupu IC i były one w moim zainteresowaniu.

 

a co z czym chcesz łączyć tym interkonektem (+ jaka jest reszta sprzętu) i jaki efekt chcesz uzyskać?

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z czym chcesz łączyć tym interkonektem (+ jaka jest reszta sprzętu) i jaki efekt chcesz uzyskać?

 

Póki co chcę połączyć Ampli NAD-a i OPPO-103eu z podpiętym dyskiem z plikami po analogu. Jak wpadnie hajs to zdecydowany jestem na wzmak CREEK-a, najlepiej Destiny. Kolumny to Tempo 6 i póki co głośnikowe VdH cs-122. Zastanawiałem się na Nordost-em (IC i/lub głośnikowy) bo jak słyszałem wiele mógłby wnieść dobrego do mojego zestawu.

Co chcę uzyskać? Potrzebuje rozjaśnienia, dodania rozdzielczości, szczegółowości i "powietrza":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co chcę połączyć Ampli NAD-a i OPPO-103eu z podpiętym dyskiem z plikami po analogu. Jak wpadnie hajs to zdecydowany jestem na wzmak CREEK-a, najlepiej Destiny

 

W takim razie nic Ci sensownego nie podpowiem; Oppo z NADem trzeba by było spinać jakimś klarownym, szybkim sznurkiem, który dodatkowo pozbierałby ale nie udusił basu (np. TaraLabs M1). Jeśli jednak wymienisz NADa na Creeka sytuacja zmieni się dość poważnie, więc chyba warto zacząć od wzmacniacza a nie interkonektu.

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nic Ci sensownego nie podpowiem; Oppo z NADem trzeba by było spinać jakimś klarownym, szybkim sznurkiem, który dodatkowo pozbierałby ale nie udusił basu (np. TaraLabs M1). Jeśli jednak wymienisz NADa na Creeka sytuacja zmieni się dość poważnie, więc chyba warto zacząć od wzmacniacza a nie interkonektu.

Pzdr, P

Wiem,ze najlepiej byłoby kupić wziął ale póki co zastanawiałem się nad jakimś polsrodkiem, tj. IC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze najlepiej byłoby kupić wziął ale póki co zastanawiałem się nad jakimś polsrodkiem, tj. IC.

 

W takim razie zwróć uwagę na Tarę (może być również M2 - jest sporo tańsza - ok. 1200).

Koniecznie rzuć uchem na inny SC - zamiast VdH cs122 - byłem długo posiadaczem tego sznurka i mam o nim jak najgorsze zdanie. Nie wiem czy Vovox Vocalis byłby w twoim zasięgu ale powinien dobrze zgrać się z NAD. Jeśli będzie za drogi seria Initio też powinna się sprawdzić.

 

Pzdr, P

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zwróć uwagę na Tarę (może być również M2 - jest sporo tańsza - ok. 1200).

Koniecznie rzuć uchem na inny SC - zamiast VdH cs122 - byłem długo posiadaczem tego sznurka i mam o nim jak najgorsze zdanie. Nie wiem czy Vovox Vocalis byłby w twoim zasięgu ale powinien dobrze zgrać się z NAD. Jeśli będzie za drogi seria Initio też powinna się sprawdzić.

 

Pzdr, P

Dzięki. Jeśli chodzi o głośnikowy to zastanawiam się również nad Tellurium Q, Nordost i właśnie Vovox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tellurium Q

 

Jestem wielkim fanem TQ Blue - jeśli chodzi o kabel głośnikowy to mój faworyt do 1000PLN za komplet. Jeśli jednak jego sygnatura dźwięku (tłusta, gęsta, dociążająca dźwięk) powtarza się w przypadku interkonektu, to z NADem może nie zgrać się za dobrze. TQ Black jest chyba lepszym rozwiązaniem ale niestety sporo droższym.

 

Tanie Nordosty nie są fajne. Idą dokładnie w przeciwnym kierunku niż TQ Blue ale często osuszają i nadmiernie schładzają dźwięk.

 

Tańsze Vovoxy mogą być strzałem w 10tkę.

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czas chyba dołączyć oficjalnie do klubu, od dwóch miesięcy grają u mnie TEMPO 3i i dłużej ich słucham tym bardziej mnie zaskakują. Chciałem teraz dokupić jakiś lepszy kabel na miejsce LS25 i mogę mieć w dobrej cenie van de hul clearwater warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

the orchid daje naprawdę piękne nasycone wokale jest bardzo dobry tylko nieco złoagodzisz nim brzmienie ale nie w tak drastyczny sposób jak ic first lub głośnikowe revolution.

Jeżeli Twój system potrzebuje rozjaśnienia, dodania rozdzielczości i szczegółowości to vdh się nie wpisze w system.

:). vdh revolution to nadawał się do ostrego, technicznego grania wycofanymi skrajami. Wtedy sklejał wsio do kupy i dało się słuchać. Za to the revelation http://www.vandenhul.com/products/cables/the-revelation-hybrid-halogen-free z neutralnymi, szybkimi kolumnami i niezłym tranzystorem to już była gratka, hmm. Do AP od VDH raczej leprze coś jak Tara L. albo może sreberko - apropos co myślicie o polisz Albedo?

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już najtańsze grają b.dobrze (Albedo Blue)

Na audioshow flagowce sounddeco i F3 grały właśnie na tych kabelkach.

Mi osobiście do gustu przypadły Air I

Monolith można spotkać w wielu testach redakcyjnych,niestety nie mogę o nich nic powiedzieć.

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monolith można spotkać w wielu testach redakcyjnych,niestety nie mogę o nich nic powiedzieć.

 

Monolith słuchałem z RLS Callisto i poprostu zmiatał wszystkie miedziaki z systemu :)

Chociaż nie jestem teraz na czasie w kablach i jest pewnie dużo dobrych drutów nie tylko ze srebra :)

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na początku drogi z AP więc proszę o szybką pomoc .

Mam do wyboru zakup kolumn AP :

-Audio Physic Yara II Superior

-Audio Physic Tempo II

-AUDIO PHYSIC SPARK

cen nie podaje ...kwestia negocjacji ...

Pokój zaadoptowany akustycznie ok 19 m.

Muzyka- rockowa , trochę elektroniki choć zdarza się jazz i muzyka filmowa .

Reszta toru będzie kompletowana pod wybrane głośniki .

Proszę o pomoc miłych forumowiczów w wyborze i skierowaniu mnie na właściwy tor .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na początku drogi z AP więc proszę o szybką pomoc .

Mam do wyboru zakup kolumn AP :

-Audio Physic Yara II Superior

-Audio Physic Tempo II

-AUDIO PHYSIC SPARK

cen nie podaje ...kwestia negocjacji ...

Pokój zaadoptowany akustycznie ok 19 m.

Muzyka- rockowa , trochę elektroniki choć zdarza się jazz i muzyka filmowa .

Reszta toru będzie kompletowana pod wybrane głośniki .

Proszę o pomoc miłych forumowiczów w wyborze i skierowaniu mnie na właściwy tor .

Witam. U mnie Tempo II grały na 18,5 m. Ustawione wzdłuż dłuższej ściany i odsunięte od niej o ok. 90cm grały bardzo przestrzennie i z dużą dynamiką. Wrażenia przestrzenne robiły naprawdę wrażenie np. sanie z płyty Watersa przejeżdżały po przekątnej pokoju dokładnie przez moją głowę.Obecnie stoją w 33m pokoju na poddaszu. Odczuwam mniejszą ilość basu.. Poprzednie ustawienie do tych głośników pasowało idealnie. Według mnie , kopułka mogłaby być bardziej rozdzielcza, chociaż za te pieniądze ( ok. 3000 ?) kolumny grają naprawdę świetnie. Werbel, perkusjonalia czy dęciaki z dobrze nagranych płyt potrafią zabrzmieć z dużą dozą autentyzmu, instrumenty są dokładnie odseparowane na scenie. Do rocka mogą być zbyt mało bezpośrednie. Ja słucham głównie jazzu i klasyki.

Yar nie znam wcale, kiedyś słuchałem Sparków III, wybrałem Tempo II. Gram na nich ponad 4 lata i na razie nie odczuwam potrzeby zmiany, chyba że za dużo większe pieniądze ( oczywiście za używki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.