Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Długo jeszcze będziecie powtarzać legendę przestrzenności Audio Physic ? Tą cechę posiadają również inne kolumny. Jakis czas temu miałem Tempo 2 i take "gówniane" ProAc Sudio 100 nie zostawiły na Tempo suchej nitki. Wymieniłem i nie żałowałem. Klarowniejszy i czystszy dźwięk, Tempo 2 mogą pozazdrościć przestrzeni Studio 100. Ot cała legenda powtarzan jak manta.

Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ProAc to wspaniałe kolumny .

Jednakże niedostępne lub trudne do zdobycia i pewnie cena wysoka ;-)

Posiadam również Elacki 510 ...na razie grają sobie z Naimem i jest oki .

Pozostawię sprzęt dla syna lub może sprzedam (jak uznam ,że warto ) ...więc szukam czegoś innego .

Od dawien dawno ciągnęło mnie do AP więc dlaczego nie spróbować ...słyszałem i czytałem dużo opinii ...na temat ich bdb brzmienia i holograficznej

prezentacji przestrzeni . I wiem --zawsze może być lepiej i inni też nie śpią ...tworząc wspaniałe konstrukcje . Więc wierzę ,że np. ProAc może być lepszy .

Ale oki ...więc dalej ponawiam prośbę na temat wymienionego powyżej sprzętu ...

Pewnie zależy mi na dobrej prezentacji przestrzeni i podparciu niskich częstotliwości ( dobrej kontroli i zejściu), w miarę naturalnej średnicy i wyrównanym paśmie wyższych

częstotliwości bez ubarwień .

Biorę Tempo 2 pod uwagę ...pytanie czy jest coś lepszego z wymienionych lub może inna realna propozycja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo jeszcze będziecie powtarzać legendę przestrzenności Audio Physic ? Tą cechę posiadają również inne kolumny. Jakis czas temu miałem Tempo 2 i take "gówniane" ProAc Sudio 100 nie zostawiły na Tempo suchej nitki. Wymieniłem i nie żałowałem. Klarowniejszy i czystszy dźwięk, Tempo 2 mogą pozazdrościć przestrzeni Studio 100. Ot cała legenda powtarzan jak manta.

 

"każda potwora znajdzie swego amatora" lub "każda pliszka swój ogonek chwali"

 

w tym przypadku i jedno i drugie powiedzenie jest odpowiednie ;-)

 

a zasadniczo to wolny kraj i każdy ma prawo do dokonywania swobodnych wyborów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Moja przygoda z AP też powoli dobiega końca. Złego słowa o moich Yarach nie mogę powiedzieć, przez trzy lata cieszyły moje ucho. Szkoda, że nie bardzo jest na co je wymienić w stajni AP(-:<br /> <br /> <br />

Też uważam, że AP zdziadziało, poszli jakąś dziwną drogą wyobrażeń swojego projektanta. Ciepłe, kocowate brzmienie, które mnie nie przekonuje. Ale co tam, liczy się sprzedaż, a ta musi być dobra, skoro kontynuują filozofię Manfreda Diestertich. Gdybym zmieniał głośniki, też zmieniłbym firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podeszły Tobie focale i pomieszczenie jest w okolicach 18 - 30 m polecam odsłuch i zapewne zakup używanej mini utopii , ja z tempo 6 przesiadłem się na mezzo utopię i po czasie stwierdzam, że dzieli je przepaść.

 

Mam też w domu electrę 1027be i jest sporo gorsza wg mojej opinii od starej mezzo utopii choć znacząco lepsza od tempo 6.

Utopia to granie bardzo naturalne, gęste, namacalne ale bez oznak ocieplenia czy zamulenia jest konturowo szybko jak diabli, super rozdzielczość bez wyostrzeń, bas to dla mnie nowa jakość szybki, barwny i głęboki, dla mnie bajka.

Electry idą bardziej w kierunku wysokich tonów średnica jest mniej realistyczna, mniej namacalna ale wysokie rejestry fortepianu czy trąbka powodują ciarki na electrach :)

Focal w znacznie mniejszym stopniu wyostrza sybilanty w wokalach w porównaniu do tempo 6 pomimo znacznie intensywniejszych i co tu dużo mówic lepszych wysokich tonów.

 

Nie znam serii aria ale z całego serca polecam odsłuch starej mini utopii bo poniżej 10 tys takiego grania ze świecą szukać.

Edytowane przez szatan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę inne zdanie na temat Electry 1027/28be. Jak wybierałem kolumny jako były użytkownik Jmlab 816s odsłuchiwałem 1027 i 1028be. Granie tych kolumn mi nie podeszło i zdecydowanie wolę Tempo 6.

Jeżeli pomieszczenie i towarzystwo dla Tempo 6 jest odpowiednie, tak do 25-max30m2 te kolumny mogą zauroczyć. Tak jak mnie ;-)

 

Odnośnie starszych kolumn jak Focal Mini Utopie to radzę uważać. Często są to przegrzebane truchła. Wydaje mi się, że na forum był kiedyś wątek o uszkodzonych Focal Mini Utopiach. Moza go odszukać, bo to było dość ciekawe. Tam były popalone wysokotonowe. Prawdopodobnie zostały naprawione byle jak i spuszczone na aukcji. Nie wiadomo czy jakiś domorosły naprawiacz nie przewijał cewek, grzebał w zwrotnicach, itd. Ciekawe ile wspólnego mają takie grzebane kolumny z tymi które wyszły z fabryki? Obawiam się, że niewiele... To już są dość stare kolumny. Ryzyko przy zakupie jest spore, pewności chyba nigdy się nie ma, ale wszystko dla ludzi - jest ryzyko, jest zabawa... ;-)

 

Tak czy siak, najważniejszy odsłuch we własnym systemie.

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem około 20 par kolumn przez wszystkie lata jak interesuje się audio i tylko jedne były nowe, lubię poznawać nowe sprzęty i nie wyobrażam sobie sprzedawać z 50cio procentowym plecakiem, nie stać mnie na to. Wszystkie kolumny, które miałem byly kilku bądź kilkunastoletnimi i miały najwyżej drobną ryskę i baaardzo wątpie aby któreś były lepionymi sztruclami. Jeżeli electra gra znacznie gorzej od utopii śmiem twierdzić, że aria gra gorzej od electry, dlatego polecałem mini.

Tempo 6 to fajne kolumny ale mają mocno nie "hiendową" górę pasma wręcz nie pasuje ona do całości bardzo udanej konstrukcji średnie tony są lepiej nasycone niz w electrach to prawda ale ta kopułka powoduje, że sybilanty są podkreślone, podłączałem do nich 5 wzmacniaczy i sporo kabelków i zawsze ta cecha była słyszalna.

Kopulki focala to najlepsze jakie slyszalem szczegolnie stara utopijna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni wolą górę Tempo 6 inni np. Tempo 25. Tam na pewno będzie mniejszy problem z wysokimi.

Mi bardziej odpowiada góra Tempo 6. Nie mam żadnych problemów z podkreślonymi sybilantami.

To kwestia systemu, akustyki, preferencji.

Używałem wcześniej kolumn, które miały podobno świetny głośnik wysokotonowy (wstęgowy Jet III) i po przejściu na Tempo 6 na pewno nie czułem dyskomfortu. Ba! Góra z Tempo 6 jest lepsza!

 

P.S.

Szatan z tymi truchłami to nie do Ciebie :-). Pozdrawiam serdecznie przy okazji ;). Chciałem tylko ostrzec i pokazać drugą stronę medalu związaną z używanymi i leciwymi kolumnami.

P.P.S.

Popatrz tomter jaki przypadek, właśnie pojawiły się Arie na Allegro.... ;-)

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeta elaca znam i nie jest to zadna rewelacja tak samo nie podoba mi sie gora z wyzszych dali.

Nie slyszalem tweetera z ap serii 25 ale jak jest ona bardziej aksamitna i wyciszona to nie jest to wlasciwy kierunek. Wysokie tony focali sa bardziej dobitne niz z ap ale sa tez bardziej zroznicowane, rozdzielcze no kurczę lepsze. To zdanie bodaj czterech osluchanych osob, mialem jednoczesnie tempo i utopie prawie miesiac i sluchajac tej konfrontacji wszyscy w moment zwracali uwage na niesamowita gore z jmlaba. Pozdrawiam serdecznie kelege.

 

A jak mialbym kupic nowe to wybralbym tempo bo dwa razy tyle za electre nie dalbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Szatan. To co dla Ciebie jest lepsze dla mnie może takie nie być. Do tego dużo zależy od reszty toru i akustyki , a przecież sam najlepiej wiesz, ze Tempo w Twoich warunkach akustycznych (40m2 plus otwarta przestrzeń) nie miały łatwo... Do tego grałeś wtedy z rdac'ka i laptopa - to również nie było jakieś wyrafinowane źródło do takich klocków (wiem, wiem wróciłeś z powrotem do Meridiana ;) )

Tobie np. nie podoba się góra z wstęgi Jet III, AP, i wyższych Dalii. Spoko. Dla mnie Jet III to bardzo dobry głośnik. Moim zdaniem Elacki z Jet III (w swoim przedziale cenowym) górę mają bardzo dobrą.

Sprzętu trzeba słuchać samemu, dobierać do własnych preferencji i nie zapominać o tym co najważniejsze - muzyce! :)

Pozdr.

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdac i laptop to byl chwilowy "odpał" :D

I tutaj koło się zamyka bo jak na ap roznica miedzy cd a kompem byla zauwazalna ale moglem ja przetrawic to na focalach roznica ogromna z plikow wlasnie gora brudna zapiaszczona w ogole nie moglem sluchac po wpieciu pozadnego cd w tor jest bajka a na tempo bylo tylko troche lepiej z cd niz z kompa...

Nic juz nie pisze w klubie ap przeciez jestesmy ups

Nie chce nikomu nic wciskac ale swoje wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj rozmawialem z M. Stryjeckim przez tel w sprawie cronusa magnum bo redakcja takowy sprzedaje i sie zastanawiam czy brac magnuma czy o polowe tansza jolide 502. Do drugiego systemu z electrami chce lampke.

Pan redaktor przyznał mi racje, ze wysokotonowka w tempo pogrywa nieco ordynarnie w porownaniu do focala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu nie przeszkadza używać prywatnie Tempo 6 a nie Focala. Od lat gra na Tempo 6 i porządnych klockach czyli McIntosh MA 7000 i Gamut cd3. :) Wlasnie o tym pisałem. Kwestia preferencji dźwiękowych. :) Dla mnie to swietny dzwiek i kolumn nie zmienię. Komuś innemu moze sie nie podobać. Nie ma problemu! Wybór na rynku jest duzy. :)

Edytowane przez Balum Balum

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie go rozumiem bo tempo bardzo dobrą kolumną jest, szczególnie biorąć pod uwagę cenę nowych. Focal electra jest dwa razy droższa a lepsza tylko lub aż w górze pasma wg moejej opinii oczywiście, także cena jest zbyt wysoka.

Teraz jak miałbym kupić nowe kolumny za 12 tys to tempo prawdopodobnie wylądowałyby u mnie drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Virgo jak najbardziej tak tempo zniknie i podstawy basowej za dużo nie ma. Zawsze powinieneś poeksperymentować nikt złotego środka tobie nie sprzeda na forum. Ja bym zaczął j.w. od virgo2 bardzo dobre do takiego metrażu. Niech inni mądrzejsi ode mnie wypowiedzą się więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.