Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanawiam podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat Audio Physic Avantera jako ich od 6 miesięcy zadowolony użytkownik.

Wygląd i jakość wykonania:

Wygląd i wykonanie ocena łączna: 75%.

Kolumny prezentują się przyzwoicie. Są relatywnie duże, choć nie bardzo duże.

Stolarka wykonana jest dobrze ale nie porywająco.

Na podobne oceny zasługuje konstrukcja użytych w Avanterach przetworników. Te ostatnie pod względem konstrukcji oceniam na podstawie oglądu zewnętrznego, materiałów internetowych i na podstawie cen internetowych.

Głośniki basowe są ogólnie dostępne i produkowane są jak wszystkie inne przetworniki Avanter przez Wavecor, oznaczone są symbolem SW182BD, wersja 4 Ohm. Najtańsza cena internetowa jednego takiego przetwornika to około 110 EUR, w kolumnach zamontowanych jest łącznie 8 przetworników SW182BD. Przetworniki średnio-tonowe i wysokotnowe nie są możliwe do namierzenia przez internet bo produkowane są przez Wavecor wyłącznie dla Audio Physic.

Ogólnie wykonanie jest na dobrym ale nie na najwyższym poziomie, biorąc pod uwagę cenę katalogową kolumn. Stolarkę i przetworniki oceniam na równorzędne z tymi, które miałem w KEFach r900. Stolarka MA Platinim 300v1 była lepsza (tj. wykonanie kolumn sprawiało lepsze wrażenie wizualne).

Jeżeli chodzi sztywność obudowy i walkę z rezonansami, to wydaje się na podstawie oględzin zewnętrznych i materiałów internetowych że AP można ocenić wyżej niż ocena łączna za wygląd i wykonanie. Ja przyznałbym im w tym względzie notę 85%-90%.

Brzmienie:

Brzmienie Avanter oceniam w skali względnej na 85%.

Tj. dokonuję oceny odnosząc AP Avantera do kolumn, które posiadałem /Kef r900 i Monitor Audio Platinum 300/ i kolumn w przedziale do około 50,000 PLN, które słyszałem /B&W 803 s2, B&W 803s3, Elac 509, Proac 40R i inne/.

Avantery zaliczam kolumny do brzmiących referencyjnie (będących High Endem). Mimo, że tak je oceniam, warto dokonać bardziej szczegółowej oceny bo ta nie we wszystkich aspektach jest jednorodna.

AP Avantera oceniam po sześciu miesiącach użytkowania za najlepsze posiadane dotychczas kolumny. Są jednoznacznie lepsze od Monitor Audio Platinum 300 v1 i są lepsze od KEF r900.

Przekonuje do nich:

- bogata barwa dźwięku; w tym względzie doceniam że w całym pasmie dźwięku (dźwięki wysokie, średnie i niskie) dźwięki odtwarzane są w sposób zróżnicowany (niejednostajny); pod względem barwy dźwięku, kolumny można ocenić na więcej niż 90%;

- wysoka detaliczność dźwięku w całym pasmie; zarówno dźwięki wysokie jak i średnie i niskie przenoszą bardzo bogaty w informacje przekaz; w tym względzie, kolumny można ocenić na około 95%

- świetna przestrzenność dźwięku i stereofonia: dźwięk odrywa się od kolumn tak że wydaje się być od nich niezależny, przestrzeń sceny muzycznej pomiędzy kolumnami jest świetnie wypleniona a sama scena jest znacznie szersza niż samo rozstawienie kolumn; scena muzyczna sięga daleko przed i daleko za kolumny. Dźwięki po zamknięciu oczu wydają się dobiegać z różnych miejsc pokoju odsłuchowego i być zupełnie niezależnymi od fizycznej lokalizacji kolumn; w tym względzie, kolumny można ocenić około 95%;

- nasycenie dźwięku basem i rozmiar dźwięku: kolumny potrafią wiernie oddać realia akustyczne sali koncertowej; dźwięk potrafi być monumentalny skalą dynamiki i dociążeniem dźwięku basem; w tym względzie, kolumny można ocenić na 85-90%.

Co jest mniej referencyjne;-):

- bas choć obfity, zróżnicowany i nisko schodzący nie jest nigdy bardzo twardy. Ta cecha jest nieodczuwalna w trakcie słuchania klasyki, jazz'u i większości rocka. Przy generowanym nienaturalnie twardym i wibrującym basie [techno, muzyka elektroniczna], bas nie jest tak wibrujący jak potrafi być z innych dobrych kolumn;

- średnica potrafi być złagodzona/ugrzeczniona (np. gitara elektryczna).

Reasumując:

- oceniam kolumny wysoko, choć mam komfort że kupiłem je nowe kilkadziesiąt procent poniżej ceny katalogowej; w cenie katalogowej pewnie można znaleźć coś równie dobrego u innych producentów; i

- kolumny idealne do muzyki klasycznej; innej muzyki akustycznej; jazzu i rocka w większości odmian.

Edytowane przez Krzych L

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest nigdy bardzo twardy

Z Twoim Krellem nigdy taki nie będzie :) Lubię S550i i S300i - te wzmacniacze mają moim zdaniem wiele zalet, ale do tych kolumn nie do końca pasują.

Próbowałeś z szybszym i bardziej otwartym wzmacniaczem ?

 

Pioneera też nie znam, ale patrząc na budżet w jakim był sprzedawany - również może być lekko do tyłu z resztą....

 

Zmierzam tylko do tego, że z tych kolumn możesz wycisnąć jeszcze bardzo dużo..:)

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Different

 

A co uważasz że byłoby lepsze?

 

Muszę powiedzieć, że porównywałem na tych Avanterach i tym Pioneerze: Krella s550i do Devialeta D-Premier. Ten aspekt dżwięku się nie zmienił.

 

Z kolei s550i z Monitor Audio Platinum 300 które miałem przez 2-3 miesiące dawały twardy bas.

 

To są tylko moje doświadczenia. Daj znać co sądzisz.

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno szybkość basu poprawiłby np. Hegel H300 , Audio Flight Two i pewnie wiele innych wzmacniaczy..

 

S550i i S300i to ten sam wzmacniacz brzmieniowo - różnią się tylko ( lub aż ) mocą i wydajnością. Znam dobrze to granie i testowałem je na kilkunastu kolumnach. Mi się to podobało z niektórymi kolumnami, ale nie z każdymi się spasuje.

 

Zacząłbym od wzmacniacza, a z czasem poszukałbym dobrego DAC do tego Pioneera ( który może się sprawdzić jako bardzo fajny transport po coax ) - tutaj wybór masz spory na rynku używek.

 

Pisałem pewnie o tym wcześniej - ale bardzo ważna jest akustyka, ustawienie kolumn. Zacząłem zabawę z pomiarami i zaczynam rozumieć jak niektóre podbicia/osłabienia są odbierane w całym brzmieniu.

Edytowane przez Different
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny post Krzych L, czekamy tu na takie wpisy! Fajnie jak pojawiają się ludzie i piszą takie głębsze treści, przynajmniej jest co poczytać z pierwszej ręki i nie jest to laurka wystawiona przez audio pismaka na łasce dystrybutora. Brawo Ty! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Different. A jak z Audio GD Master 10. Mialem go ochotę wypożyczyć ale sluchany na Audio Show z kolumnami ESA nie wydał się powalający i odpuściłem wypożyczenie. Jak z basem w Audio GD.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

T+A DAC 8 DSD via Silencable Wizzard XLR do KRELL s550k a ten via Velum LS-G do Audio Physic Cardeas Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

zadałem to pytanie na forum ogólnym, ale zapytam i tutaj:

w moich yarach2Superior sfajczył mi się tweeter. Co robić?

(w przypływie desperacji przychodzą mi do głowy myśli, by wystawić je w takim stanie od złotówki :(

 

 

P.S. a jakby zastąpić je takimi - z wyższej półki?

http://allegro.pl/audio-physic-wysokotonowe-tempo-scorpio-25-i6143040872.html

 

chyba powinny pasować...

Edytowane przez xatt

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony głośnik wygląda tak, jak na foto.

 

A gdyby zamiast tych oryginalnych wstawić te - z wyższej półki?

http://allegro.pl/audio-physic-wysokotonowe-tempo-scorpio-25-i6143040872.html

 

chyba powinny pasować...

post-18607-0-17425100-1461424818_thumb.jpg

post-18607-0-18040200-1461424824_thumb.jpg

Edytowane przez xatt

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszkodzony głośnik wygląda tak, jak na foto.

 

A gdyby zamiast tych oryginalnych wstawić te - z wyższej półki?

http://allegro.pl/audio-physic-wysokotonowe-tempo-scorpio-25-i6143040872.html

 

chyba powinny pasować...

 

nie idz tą drogą.... wszystko musi współgrac razem ze zwrotnicą...

 

juz napisałem w Twoim imieniu do dystrybutora w DE... w poniedziałek dam znać... byc może mają na magazynie u producenta takie wysokie...

 

problem masz rozwiązany... szczegóły na skrzynce odbiorczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6 z Naimem xs2 gra bardzo przyjemnie, po dodaniu hicapa bas stał sie szybszy a wysokie i średnie bardziej szczegółowe. Teraz wygrzewam Supernaita który w połączeniu z zasilaczem powinien jeszcze lepiej napędzić Tempo. Zapowiada sie wystrzałowo ..;-)

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo 6 z Naimem xs2 gra bardzo przyjemnie, po dodaniu hicapa bas stał sie szybszy a wysokie i średnie bardziej szczegółowe. Teraz wygrzewam Supernaita który w połączeniu z zasilaczem powinien jeszcze lepiej napędzić Tempo. Zapowiada sie wystrzałowo ..;-)

 

Uważaj, bo jako tak dalej pojdzie bedziesz musiał zmienić ceny w swojej sygnaturze... ;)

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa ..

Rodzinne wakacje będą musiały być dużo droższe ;-)

Mimo że zawsze kupuję tańszej "szarej strefie.."

Edytowane przez birgman

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spiąłem moje Tempo 6 z Heglem 80 i uważam, że to jest super połączenie. W końcu mam to co oczekiwałem od swojego systemu:-)

 

Czy sprawdzałeś inne Hegle, 200, 300 itp ?

"Zostałeś umieszczony w kolejce moderacyjnej. Oznacza to, że zawartość którą dodajesz musi być zatwierdzona przez moderatora"

Czytaj: Ocenzurowana przez Moderację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprawdzałeś inne Hegle, 200, 300 itp ?

100 kosztuje koło 10 000 zł , H 200 - 15 000 zł a Za H 300 trzeba wyłożyć 20 000 PLN to dwukrotna różnica w cenie .

Tyle o cenach teraz osłuchanie i oczekiwania .

Kumpel słuchał Physic Tempo 6 na H 200 i na H 300 jest początkujący w audio i dla niego nie ma zbyt wielkiej różnicy 300 gra nieco lepiej jego zdaniem .

Po odsłuchu u mnie w domu na Amphion Xenon mogę potwierdzić że im wyżej tym mniejsze różnice a ta różnica która najbardziej odrużnia już wyższe wzmaki to bas i uniwersalność , w H 300 bas jest bardziej wielobarwny .

 

Z Heglem 200 i 300 będzie chłodno....

Prawdziwsze będzie zdanie chłodniej od ......

Jeśli chodzi o H 200 ma odrobinę mniej naturalną barwę od H 300 można natomiast ją łatwo korygować nieco cieplejszą resztą toru jeśli ktoś faktycznie szuka ciepełka .

Pytanie jakiego dźwięku oczekujemy słuchając H 300 osobiście przestaję analizować barwę z jednego powodu jeśli coś jest naturalne i potrafi oszukiwać zmysły przestajemy się rozwodzić nad tym czy jest cieplej , chłodniej sucho itd . Nie ma takiej potrzeby skoro ucho i głowa przyjmuje dźwięk jako w pełni naturalny . Dość długo słuchałem na ciepłym Caspianie ocieplone wokale , pogrubione taka próba uzyskania lampowego czaru jednak z dynamiką trana , przejście na Hegla i porównanie to w pierwszej chwili właśnie zdziwienie jak tak docieplony dźwięk mógł się wcześniej wogóle podobać . Dla mnie to na tyle znaczna różnica że nie byłem w stanie słuchać na Caspianie muzyki gdy nie miałem Hegla w domu .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.