Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  386 członków

Audio Physic Klub
IGNORED

Fan-Club Audio Physic


krzyżak

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja:)

 

Pisałem wcześniej, że zamierzałem zmienić piecyka do moich APT6 na lampę. Obecnie to Kandy K2, który jest dynamicznym wzm. co mi odpowiada ale w moim pomieszczeniu przelew niskich jest przeogromny. Przy okazji remontu chaty starałem się wygłuszyć wszystko co mogło dudnić tj. wszelkie zabudowy KG zostały poupychane wełną i co i nic... Jedynie konstrukcje stalowe w zabudowach nie dają koncertu "dzwoneczkowego". Pożyczyłem od znajomego Yaquin'a 100 ale to co się działo wtedy to szkoda opisywać. Oczywiście na wielki plus to plastyka dzwięku i stereofonia jednak problem z basem tylko się pogłębił. Mimo plusów odepchnęło mnie od lampy. W desperacji podłączyłem apli pioneera, którego ustawiłem na "puredirect" - czyli bez "korekcji przez procesor" i tu również bas dominował, choć już nie było go tak już wiele ale ogólnie nie do przyjącia bo plasko bez ducha. Moje spostrzeżenie potwierdza również "procesor" :) z pioneera ponieważ przy kalibarć automatycznej Mcacc mocno przycina niskie. dla konfiguracji 2.0

Kolejnym potwierdzeniem potężnych basów jest fakt, że przy ponownej kalibracji mcacc ale jeż z podłączonymi dodatkowo surroundami i subem po zakończonej kalibracji system prawie całkowicie przycisza suba - wręcz bo wycina ( w zakresie od -15 do +15 ustawia poziom na -14 :)).

Czy uda mi się dopasować jakiś wzmacniacz do takiej sytuacji :), który nie będzie walił basem na potęgę? Druga opcja to niestety zmiana kolumn :(... - tego bym nie chciał ...o nie.

Kolumny do testów miałem odsunięte od ściany o 1m, o mniejszych odległościach nawet nie myślę bo wtedy to już robi się totalny kocioł. Pomieszczenie około 30 mkw. Próbowałem postawić jakieś pianki piramidki z tyłu ale tak na pierwszy rzut uszu niewiele to zmieniało. Musiałbym chyba wszystkie ściany i sufit tak powyklejać.

Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Taka sytuacja:)

 

Pisałem wcześniej, że zamierzałem zmienić piecyka do moich APT6 na lampę. Obecnie to Kandy K2, który jest dynamicznym wzm. co mi odpowiada ale w moim pomieszczeniu przelew niskich jest przeogromny. Przy okazji remontu chaty starałem się wygłuszyć wszystko co mogło dudnić tj. wszelkie zabudowy KG zostały poupychane wełną i co i nic... Jedynie konstrukcje stalowe w zabudowach nie dają koncertu "dzwoneczkowego". Pożyczyłem od znajomego Yaquin'a 100 ale to co się działo wtedy to szkoda opisywać. Oczywiście na wielki plus to plastyka dzwięku i stereofonia jednak problem z basem tylko się pogłębił. Mimo plusów odepchnęło mnie od lampy. W desperacji podłączyłem apli pioneera, którego ustawiłem na "puredirect" - czyli bez "korekcji przez procesor" i tu również bas dominował, choć już nie było go tak już wiele ale ogólnie nie do przyjącia bo plasko bez ducha. Moje spostrzeżenie potwierdza również "procesor" :) z pioneera ponieważ przy kalibarć automatycznej Mcacc mocno przycina niskie. dla konfiguracji 2.0

Kolejnym potwierdzeniem potężnych basów jest fakt, że przy ponownej kalibracji mcacc ale jeż z podłączonymi dodatkowo surroundami i subem po zakończonej kalibracji system prawie całkowicie przycisza suba - wręcz bo wycina ( w zakresie od -15 do +15 ustawia poziom na -14 :)).

Czy uda mi się dopasować jakiś wzmacniacz do takiej sytuacji :), który nie będzie walił basem na potęgę? Druga opcja to niestety zmiana kolumn :(... - tego bym nie chciał ...o nie.

Kolumny do testów miałem odsunięte od ściany o 1m, o mniejszych odległościach nawet nie myślę bo wtedy to już robi się totalny kocioł. Pomieszczenie około 30 mkw. Próbowałem postawić jakieś pianki piramidki z tyłu ale tak na pierwszy rzut uszu niewiele to zmieniało. Musiałbym chyba wszystkie ściany i sufit tak powyklejać.

 

Często kluczowe są wymiary pokoju ale tych przecież nie da się zmienić bynajmniej małym nakładem sił i środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Często kluczowe są wymiary pokoju ale tych przecież nie da się zmienić bynajmniej małym nakładem sił i środków.

Ja słucham APT5 w Ok 26 mkw i takich problemów z basem nigdy nie miałem.

Nie sądzę żeby to była wina wzmacniacza, miałem podobne problemy z nieprzyjemnym rezonowaniem niskich czemstotliwości, ale winowajcą okazały się źródła dźwięku a nie wzmacniacz. Odkąd zmieniłem przetwornik problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moje AP Yara Classic grają w 16m. Wzmacniacz to Rega Brio-Amp, NuPrime DAC-9. W tej chwili bardzo ładne brzmienie, ale brakuje powera. Zastanawiam się na co ewentualnie wymienić wzmacniacz tak, żeby zmieścić się w budżecie 3000 po ewentualnej sprzedaży Regi (oczywiście liczę się z dołożeniem kasy). Koledzy już polecali Silver Lunę i Creeka, ale nabyłem ostatnio DAC-9 NuPrime i do kompletu jest końcówka STA-9, która kosztuje 3000 nówka, ma wejścia XLR (do kompletu z DAC-), ponoć charakterystykę podobną do lampy, no i jest nowoczesna ;) Tu podaję recenzje co byście na szybko teorie mogli zapoznać:

https://www.hfc.com.pl/test/3089,nuprime-sta-9.html

http://www.klub.audiostereo.pl/recenzje-systemy/nuprime-dac-9-sta-9-art627.html

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/12/nuprime-dac-9-i-nuprime-sta-9.html

Tak jak pisałem brzmienie AP mi się podoba, wcześniej sądziłem, że brak źródła jest sprawcą kiepskiej dynamiki i w zasadzie braku przestrzenie/sterefonii-czyli tego z czego słyną AP. Oczywiście do poprawy na pewno jest akustyka, będzie stopniowo wdrażany plan naprawczy. Tak sobie myślę, że moje Yary w przyszłości mógłbym zamienić na coś z wyższej półki, więc wzmacniacz powinien uwzględniać taką zmianę, sprzęt raczej nie będzie grać w pomieszczeniu większym niż 25 m-zakładam przeprowadzkę, aczkolwiek póki co 16m kw.

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na AVS i raczej nic specjalnego.

Nowe kosztują tyle, że wybór jest już ogromny w tej cenie.

Sam szukam kolumn i jakoś nawet nie spojrzałem już w stronę AP, mimo, że miałem Virgo.

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proszę o przyjecie mnie do zacnego grona klubowiczów :). Przez przypadek, okazję stałem się właścicielem AP Siatr. Podłączyłem je do Xindaka 6950 i pojawił się banan na twarzy. Jako że wcześnie były Ushery V602, AA Phoebe i Dali ikony 6 i każde grały inaczej ,lepiej , gorzej to Siatry mnie oczarowały. Idąc dalej mam kilka pytań do osób , które maja lub miały te kolumny. Pierwsze to kwestia wzmacniacza. Czy są jakieś wybitne, z którymi Siatry się lubią i zagrają zdecydowanie lepiej niż z Xindakiem. Oczywiście w budżecie około 2-4 tyś używane. Czy ewentualnie z kablami głośnikowymi poeksperymentować aby wydobyć wszystko co najlepsze z tych kolumn. Słucham generalnie wszystkiego wokół jazzu. Proszę o jakieś sugestie, rady, propozycje związane ze sprzętem do Siatr. Za każdą będę niezmiernie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy i miłośników kolumn Audio Physic.

Mam dżentelmeńskie pytanie: czy jest wśród tego szacownego grona ktoś kto mieszka w województwie kujawsko pomorskim, kto posiada i dałby posłuchać najlepiej Virgo 2 lub Avanti z moim Rotelem RA 1572?

Mogę udostępnić Siatry...

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesują mnie kolumny Audio Physic Sitara 25 plus. Potrzebuje informacji czy to udany model. Jak z basem.

Kolumny małe, wąskie, głośniczki malutkie, będzie to dobrze gralo ?

 

Chciałbym je do Vincenta sv237

Pokój 22m2

Muzyka Jazz blues pop

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, interesują mnie kolumny Audio Physic Sitara 25 plus. Potrzebuje informacji czy to udany model. Jak z basem.

Kolumny małe, wąskie, głośniczki malutkie, będzie to dobrze gralo ?

 

Chciałbym je do Vincenta sv237

Pokój 22m2

Muzyka Jazz blues pop

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Miałem Sitary w pierwszej wersji w pokoju 23m2 i grały bardzo dobrze, choć do Twojego pokoju można już wstawić większe głośniki, grające większym dźwiękiem. Ważne tylko by mieć możliwość sprawdzenia ich u siebie.

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cale klubowe forum dot. Sitar. Ogólnie widać ze kolumny udane i nieco nie doceniane. Przeważnie pozytywne wrażenia. Ja, choć słuchałem je raz i to przez chwile tez tak uważam. Mam tylko obawy dotyczące basu. Kurczę lubię fajnie pulsujący bas.

 

Proszę o opinie użytkowników Sitar.

 

Jeśli przystawię kolumny blisko ścian (mam taka możliwość) basu w 22m2 będzie wystarczająco ?

 

Teraz gram z klipschami RP-260f tam basu mam aż nadto tam wszystkiego mam dużo. I w tym problem.

 

Ale basik by sie przydał :)

Edytowane przez Afur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu w Siatrach jest w sam raz. Jeśli szukasz więcej basu to jedynie wzmacniacz, który podciągnie to pasmo. Ja gram z Xindakiem 6950 tranzystor i minimalnie mam go za mało. Szukam jakiegoś CD z dobrym basem lub daca który poprawi brzmienie mojego napędu.

Przeczytałem cale klubowe forum dot. Sitar. Ogólnie widać ze kolumny udane i nieco nie doceniane. Przeważnie pozytywne wrażenia. Ja, choć słuchałem je raz i to przez chwile tez tak uważam. Mam tylko obawy dotyczące basu. Kurczę lubię fajnie pulsujący bas.

 

Proszę o opinie użytkowników Sitar.

 

Jeśli przystawię kolumny blisko ścian (mam taka możliwość) basu w 22m2 będzie wystarczająco ?

 

Teraz gram z klipschami RP-260f tam basu mam aż nadto tam wszystkiego mam dużo. I w tym problem.

 

Ale basik by sie przydał :)

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram z klipschami RP-260f tam basu mam aż nadto tam wszystkiego mam dużo. I w tym problem.

 

Ale basik by sie przydał :)

 

Miałem podobną sytuację z Tannoyami. Dużo basu, w dodatku rozwleczonego z typowym basrefleksowym podbiciem w dole pasma. Gdy podpiąłem Sitary, pierwsze wrażenie było takie, że nastąpiła przeginka w drugą stronę. Musiałem nasłuchiwać basu i myślałem że Sitary nie zostaną u mnie. Z czasem jednak zyskiwały. Mimo że to konsrukcja bas refleks, brak jest sztucznego podbicia w dole, bas jest dobrze kontrolowany i zwarty, ale w ogólnym obrazie nie jest go dużo, a ja gram w zaledwie 12m2 z Atollem IN100. U Ciebie przy przesiadce też może nastąpić szok braku basu. Jeśli dosuniesz Sitary do ściany, możesz wykastrować AudioPhysicową przestrzeń. Przy 22m2 silnie rozważałbym Tempo. Różnią się właściwie tylko basem, a poza tym to ta sama kolumna, ten sam dzwięk. Chyba musisz sam posłuchać, bo o gustach się nie dyskutuje...

Edytowane przez mar2d2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale basik by sie przydał :)

 

Na Twoim miejscu sprawdziłbym Tempo 6.

Widziałem ostatnio w ogłoszeniach.

Jeśli masz możliwość ustawienia kolumn "zgodnie ze sztuka" czyli bez wyciskania pomiędzy meble to w 22m2 nie powinieneś mieć problemu z basem w Tempo.

Kiedyś porównywałem obie kolumny w swoim pokoju i wg mnie również główną różnicą jest ilość basu. Wtedy zdecydowałem się na Sitary ale dzisiaj wybrałbym Tempo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie właśnie oddał bym trochę basu z moich T6 :). Napędza je na razie roksanem k2 - może to jego wina. Próbowałem z MF M6si i też było duże choć bardziej uporządkowany. MF jednak dla mnie niewspolmiernie $$ w stosunku do ogólnej poprawy od K2. Czaje się na jakiegoś hegel 80 lub creeka 100a.

 

Wysłane z mojego LG-H502 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcja na Audio Physic Tempo 6 od 5890zł - zapraszam

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=7423210249

 

Biorąc pod uwagę jak podrożało AP od czasu, gdy w cenniku było Tempo 6 i jak dziś gra konkurencja, są warte przynajmniej dychę, o ile są zadbane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

sluchalem dzis ap classic 5 z cyrus one. dzwiek byl piekny, rowne pasmo niczego nie brakowalo. cudo.

szukam raczej rzeczy z drugiej reki a te classic sa tylko nowe. powiedzcie mi czy reszta ap gra podobnym dzwiekiem do classic 5? sa np uzywand avanti za niewielkie pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy mogę w jakiś sposób lepiej umiejscowić kolumny w pokoju.

Mój pokój ma ok 15-16 m2

 

W pokoju mam tylko biurko i małą szafkę i wygląda to teraz tak na zdjećiu

 

https://imgur.com/a/W6HS9dv

 

Na czerwono zaznaczone są kolumny a na zielono moje krzesło.

 

W tej chwili głośnikowi, który stoi dalej mojego krzesła ustawiam większą trochę moc.

 

Ciężko mi coś innego wymyślać, przy tak małym pokoju.

 

Może lepszy efekt uzyskałbym gdybym postawił kolumny na ścianie przeciwległej do biurka, ale wtedy głośniki miałbym już centralnie za plecami, więc to chyba kiepski pomysł. W jakiś sposób najlepiej gdyby mi się udało zrobić tak, aby dźwięk wypełniał całą przestrzeń tak, aby dzieżko było powiedzieć gdzie są umiejscowione kolumny czy za mną, czy przede-mną, ale to chyba nie możliwe do zrobienia.

Mógłbym też przesunąć biurko na środek i dać kolumny po moich bokach, ale chyba wtedy będę za blisko kolumn.

 

Mam też drugie do Was pytanie. Jakie kolumny, właśnie nadałby by się najlepiej do takiego pokoju i do tego co chcę osiągnać?

Początkowo planowałem kupić kolumny Tannoy xt 6f.

Usłyszałem jednak przez przypadek kolumny Audio Physic Avanti i zastanawiam się czy nie poczekać z zakupem i dołożyć do tych kolumn marki Audio Physic.

Które z modeli Audio Physic najlepiej zagrają na moim metrażu? Classic 5, Classic 10? I które ewentualnie ze starszych modeli, które mógłbym kupić z drugiej ręki Audio Physic najlepiej pasują do takiego metrażu.

 

Zastanawiam się też, czy mój stary wzmacniacz da radę Audio Physic bo z tego co tu czytam, to są dość wymagające kolumny, mój wzmacniacz yamaha-596, czy od razu muszę nastawić się na jego zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.