Skocz do zawartości
krzyżak

Fan-Club Audio Physic

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, wig napisał:

Byłbym daleki od przypinania komuś łatki fałszerza.

Bez przesady, nikt nikogo tu jeszcze przecież nie oskarżył.
Jak więc logicznie wytłumaczyć dwie różne wielkości maskownic w jednym i tym samym modelu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po numerach dojdziemy do prawdy. Moje maja nr 1607 i maskownice małe, te z testu w HFim nie miały numeru, albo byl celowo zmyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czasem te z pierwszej serii nie miały długich maskownic ?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tempo6 miałem okazję słyszeć i to jest moje granie, ale z tego co prześledziłem archiwa allegro to widzę że ten model sprzedaje się w granicach 7tys. Wow, nie spodziewałem się że to tak trzyma cenę:/ 
A jak na tle T6 wypadają Tempo3 ? Miał okazję robić ktoś bezpośrednie porównanie? 
Warto brać pod uwagę zakup tempo3 ? Czy raczej szukać czegoś młodszego? Kolumny do pokoju +/-25m

Edytowane przez desperados

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podejrzewam ze to jakaś unifikacja z virgo 5, ale właśnie czy to aby na pewno mialo miejsce...

Desperados, jako ze piwo o tej nazwie produkuje się w moim mieście, będę z Tobą szczery ;) przedostatnia i przedprzedostatnia seria AP z basami po bokach gra jak marzenie, dobierz tylko rozmiar kolumn do swoich możliwości lokalowych, sluchalem scorpio 25 i wierzę, że w odpowiednio dużym pomieszczeniu i sensownie wytlumionym zagrają jeszcze bardziej efektownie, ale w moich skromnych 36m2 nie widzę sensu przepłacać x2. Jak jesteś ze Śląska, to zapraszam na odsłuch, jak dla mnie basu jest wystarczająco, a uzytkiwnicy starszych AP pokroju Virgo I powiedzą, ze jest go za wiele, ale ja podtrzymuję opinię, że starsze wersje grają staromodnie, z krótkim kontrolowanym wieloplaszczyznowym basem, ale jest go zwyczajnie za mało w salonikach 》20m2. Odwyk trwa ok miesiąca i nie chce się wracać do starego :) myślę , że ustawieniem, granitami i dywanami można okiełznać te glosniki i miec dużo i dobrze kontrolowanego basu. Kupisz za 6kzl, tylko daj siebie 3 miesiące czasu ;) cena salonowa 12kzl byla wysrubowana i dlatego wartosc się trzyma. Podejrzewam ze na Virgo 5 można bylo uzyskać spory rabat, wszak miały tylko po 1 memranie biernej więcej i inny gwizdek, a kosztowały x2, więc marża musiała być większa.

Edytowane przez baksiu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tutaj ktoś pisał o powodzie dla którego jego głośniki mają długie maskownice, nota bene ciekawa cena sprzedaży zadająca kłam o rzekomej wartości rynkowej tych głośników w okol. 7kzł :)

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-audio-physic-tempo-vi-i6664645088.html

pozdrawia młodszy detektyw baksiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy AP podłączał je do wzmacniacza klasy A ?

Zastanawiam się nad kupnem końcówki mocy Accuphase A-35 i nie wiem czy to dobry pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, piomisk napisał:

Czy ktoś z posiadaczy AP podłączał je do wzmacniacza klasy A ?

Zastanawiam się nad kupnem końcówki mocy Accuphase A-35 i nie wiem czy to dobry pomysł 

nie widzę problemu, skoro niektórzy podłączają je do lampy i im gra...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi