Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam i miałem po kilka sztuk cv 1200, 1400, 1600 i 1700. Jak dla mnie wszystkie mają podobne, chłodne brzmienie, ale graly u mnie na paradigm monitor 7 i VA Haydn, kolumnach ze swoim silnie zaznaczonym "charakterem", , które z tego względu raczej nie nadają sie do testowania różnic pomiędzy wzmakami. Słuchałem ich także przez krótszy czas na starych kolumnach duala, CL 730 i 720 i jak dla mnie bylo to połaczenie nie do przyjęcia, zimne i nieprzyjemne. Ale moze co kto lubi. Polecam CV1600 i 1700, potęzne czołgi, olbrzymia moc, żadnych zniekształceń przy głośnym słuchaniu. Nie jest to sprzęt dla miłośników ciepełka, no i trzeba lubić taki design, ale tanie toto i sie nie psuje. No i gra bardzo wyrównanym, jak na moje ucho pasmem. Jeszcze wklejam zdjęcie "tjuningu" tylnego panela jakiego kiedyś dokonałem na jednym z moich cv 1600 (a co tam, posmiejcie sie :). Potem go sprzedałem, i troche mi w sumie szkoda.

post-7167-100002540 1201093158_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duala mam krótko, ale już mogę powiedzieć, że jestem jego miłośnikiem ;) (szczegóły w opiniach) CV 5600 Audiophile Concept. Ze skąpych informacji jakie można na temat tego modelu znaleźć na sieci wynika, że produkowany był w kooperacji z Rotelem. Na fotce z tunerem CT 5750

post-12122-100002469 1201119947_thumb.jpg

post-12122-100002470 1201119947_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem od niedawna zadowolonym posiadaczem sprzętu marki Dual.

Moje źródło to CD Dual 5070 RC "Audiophile Concept". Kupiłem go już po tuningu, który polegał na wymianie większości kondensatorów i wstawieniu OPA na wyjściu. To doskonały sprzęt. W jego wnętrzu kryje się przetwornik BB PCM56 PC. Brzmi lekko i przejrzyście, nie natarczywie i nie męcząco.

 

Do niego mam amplituner CR900 RC. To bardzo słabo znany model. Wyczytałem na niemieckich forach, że był ostatnim godnym uwagi produktem tej firmy, potem została przejęta przez Koreańczyków. W momencie premiery był stawiany na jednej półce z Denonem DRA 435. Panel przedni i wnętrze jest niemal identyczne z CR 5950 RC i minimalnie lepsze specyfikacje. Przy mocy 60 W na kanał ma potężne 350 W trafo. Cieszy oko porządnymi gniazdami kabli głośnikowych (nie żadne tam sprężynki, brrr!) i złoconymi wejściami chinch. Gra poprawnie, chociaż coraz częściej mam wrażenie, że niskie częstotliwości są troszkę rozhulane... Po oględzinach okazało się, że na końcówce jest jedyne 4700 uF na kanał, sądzę że po zmianie tej wartości coś powinno drgnąć..

 

Rzeczywiście świadomość tej marki jest nikła, dlatego sądzę że można mieć tu jakość za naprawdę niewielkie pieniądze. Za mój amplituner dałem 180 pln :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że jestem niezmiernie zadowolony z przycisku "DIRECT". Zauważyłem, że nieczęsto chyba zwraca się uwagę na tą opcję we wzmacniaczach. Uważam, że nawet dobrej klasy potencjometry regulacji barwy dźwięku na pewno wprowadzają zmiany w sygnale nawet na "jałowym" biegu. Po wciśnięciu tego przycisku różnica jest NAPRAWDę DUżA i nie wyobrażam sobie teraz, że mógłbym nabyć wzmacniacz, w którym nie mógł bym ominąć tej sekcji.

Ciekawy jestem waszego zdania na ten temat. Zauważyłem, że popularne na tym forum modele tej opcji nie mają. Dziwnym jest dla mnie poszukiwanie jakości na przykład przez zmienianie kabli, jeśli twój sygnał jest przepuszczony przez dwa lub trzy (balance) w sumie niepotrzebne potencjometry....

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mała opinia na temat decków Dual starej daty.

Graja fajnie i rasowo szczególnie c830,c820 i ponoc najlepszy c 839 rc.Niestety rozpadaja sie ich mechanizmy w rękach ( elektromagnesy...).Ale jak dobry stan decka to polecam -fajny design nie spotykany u innych firm i sa fajne.Wewnatrz doskonale rozplanowana elektronika.Czysto i schludnie.Stare Sansui i Pioneer ( tych firm słuchałem wysokich modeli)to bałagan w srodku i platanina kabli.Nakamichi takze ...-;).

Co do mojego wzmacniacza cv 1460 to dynamiczna ponoć KODA 269+pre KODA dynamiki przy tym dualu nie posiada.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam już dość przeglądając Allegro.

 

Szukałem SONY, ale prawie wszystkie sprzedawane wzmaki tej firmy są oferowane przez handlarzy.

Niemal każdy ma jakąś rysę na panelu lub porysowaną górę co mnie zraża do zakupu.

 

Oprócz tego, że ma byś idealny technicznie to wyglądem też nie może straszyć.

 

Więc jak jest z DUALami??

Też trafiają się głównie od handlarzy, czy raczej od sprzedawców indywidualnych??

 

Które modele mają ciepłe brzmienie i miekki ale mocny bas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku na pewno nie gra ciepło.Tak jak i dual 1460 który mam w domu.Za to sa to sprzety oferujące dobre brzmienie za 30-50 % tego co zapłacisz za nalepkę SONY,DENON itd.Ja dałem za swój 30 zł.50 zł wymiana kondensatorów.No i jeszcze troche niedomaga ale da sie zrobić.Jakoscia wykonania ustepuja niestety wyrobom innych firm..To tak ostrzegawczo dodaję.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robia wrażenia tak solidnych jak wyroby firmy np.pioneer z tamtych lat.Za to graja bardzo dobrze .Najwazniejsze że równo i bez fajerwerków.Mam na max stuningowany wzmacniacz KODA i ten mój dual jest o klase lepszy.A tego cv 1460 polecam..Oczywiscie gusta sa rózne i może ci sie nie spodobac jego brzmienie.U Niemców jego ceny wachają sie od 100 do 200 EU.Chyba podobnie do sredniaków sony ES...

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzmacniacz sie grzeje na jałowym biegu.Prawdopodobnie jest uszkodzony lub podkrecony...;-).A napis klass A to chyba chłyt marketingowy tylko.Nie znam sie na technikaliach i opinie zostawiam elektronikom.Jednak myslę ze najlepsze wzmacniacze DUAL zamieszałyby w swiatku SONY ,PIONEER czy DENON .

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale "new class A" to był patent Technicsa, na niektórych Dualach np. 1460 jest napisane "dual class A" czyżby i oni wzorem Technicsa stworzyli klasę samą dla siebie? Reaper, jak to widzisz Ty? Masz jakieś papiery do swojego Duala?

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... fakt... przepraszam, pomyliłem patent Technics'a z Dualem ;) Chodzi oczywiście o Dual Class A.

Słuchałem Duala CV 1280 pochodzącego z serii Dual Class A i on w czystej klasie A nie pracuję. Sądzę, że wszystkie Duale z tej serii w Pure A nie pracują, to tylko marketing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale patrząc na pobór rzędu 680 watt z sieci i np. ten radiator po środku można by mieć wrażenie że to nie czcze przechwałki - CV-1460 - zdjęcie z jakiegoś rosyjskiego portalu. A jeśli już o rosyjskich portalach mowa, to więcej tam informacji o dualach niż na stronach np. niemieckich.

post-12122-100001556 1201987686_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ano ja mam parke Duala Cl 1280 100watt

dopiero na nich poczułem dźwięk z amplitunera cr1780.

grają bardzo czysto. scena troszkę wysunieta do przodu ale za to wyraźna i wyodrebniona. basik ładnie kontrolowany i szczególnie ładnie brzmi przy stopie..( lubię dobry szybki metal) niestety nie sprawdzałem ich przy innej muzyce..bardziej instrumentalnej (jedynie georg michael ..tu wokal znowu w przodzie..ale za to jak on śpiewa..!!)

wcześniej miałem jakieś tonsile i technicsy -- dopiero te wrażenie konkretne na mnie zrobiły..( niestety nie stac mnie na razie na dali lub tannoye..)

polecam przy skromnym budżecie ( szczególnie że ta firma nie doceniana w Polsce..w tej cenie nie dostanie się nic lepszego--..chyba że słucha się jakiegoś umcy umcy..)

post-18890-100007138 1205860043_thumb.jpg

post-18890-100007139 1205860039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogule to muszę kupić te Duale model CL730.

W opisach Dualoskich znalazłem że one są dobrane do mojego ampli. CR 1780 (DUAL)

Jeśli ktoś gdzieś widział je w komisie albo stoją nieużywane to proszę o kontakt na PW

A tu proszę link że do mojego ampli te kolumny powinny być stosowane..mam nadzieję że będę zadowolony..http://wega.we.funpic.de/dual79/dual79-36.jpg

tam na dole po prawo jest opis hi-fi box stosowanych do tego ampli.

pzdr

post-18890-100007072 1205920609_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.