Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

denon.dcd.2560 --> teraz juz o tym wiem:), padly wlasnie te tranzystory + jakies diody na plytce sterujacej, z racji tego ze jestem z okolic krakowa zanioslem sprzet do pana Marka Michalczyka ktory to podjąl sie naprawy. Oryginalne tranzystory juz sa zamowione a sprzet przejdzie dodatkowo konkretny przeglad i moze pokusze sie o zamontowanie lepszych wyjsc glosnikowych ale to jezeli fundusze na to pozwola, bo wychodzi na to ze naprawa bedzie dosc kosztowna. Na cale szczescie sprzedawca okazal sie honorowy i zwrocil mi czesc pieniedzy. Jak sprzet wroci z serwisu to podziele sie wrazeniami i zamieszcze fotki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiany miał cały kanał, i to na jakichs lewych tranzach, wiec niema sie co dziwic. nawet jezeli byłyby inne niz trzeba, ale markowe, to nic takiego by się nie stało.

ja w swoim cv440 mam drobny defekt o którym juz pisalem, chyba będę wymieniał dwa kondensatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wróciłem do Duala (wcześniej cv5600), tym razem jednak sama góra - CV441 :) Co by nie mówić, warto było. Rotel ra04, który jednak w swojej klasie (i nie tylko) wiedzie prym, brzmi przy Dualu niczym rozkrzyczany gówniarz ;) 441 bije go na głowę jakością i głębokością basu. Na pierwszy "słuch" jest go jakby mniej (rotel ma lekko podbity średni/wyższy bas, co daje mu niezłego driva), ale potem jednak czujemy jego pełnię, głębię, rozciągnięcie i dyscyplinę. Góra (i całość brzmienia) jest otwarta, nasycona i pokazuje więcej szczegółów, co ma także wpływ na szerszą scenę, ale wcale nie jest jej za dużo. Jakby najsłabszym elementem jest średnica - trochę sucha (rotel ma trochę wypchniętą), ale to wynika także z tego że RLS Elara są w tym paśmie także neutralne (poprawiłem to real cablami). Generalnie jak bym miał opisać brzmienie Duala jednym słowem to bym napisał liniowe/neutralne. Ważna cechą jest także spokój z jakim gra - niezależnie jak mocno go rozkręcimy, on gra równo, niekrzykliwie, z klasą, jak dżentelmen :) Taki James Bond, ugładzony, wychowany, ale jak trzeba to przy.... ;). Można powiedzieć że jest także bardzo uniwersalny, nie ma chyba gatunku który by brzmiał na nim słabo, ale wybitnie gra prog rock i inne podobne style.

Kupiony na allegro, ale stan wyjątkowo dobry. W środeczku delikatna, jednolita warstwa kurzu, tak jakby nigdy nie grzebany. Zaskoczeniem jest masa (oj ciężki on, ciężki) no i te nieszczęsne zaciski do kabli - sprężynki i to na dodatek bardzo blisko siebie. Zapomnijcie o kablach grubszych niż 3-4 mm.

post-12122-100007073 1240146880_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam mam kilka wzmacniaczy w kolekcji domowej -ale w czy rzecz potrzebuje pilota do dual 441 .z tego co wiem to rc-50 ale nie wiem gdzie go nabyc.Może kots wie jaki uniwersalny pilot podejdzie pod ten model duala.Teraz dual to tania korea i nie wiem czy w opisach producent pilota mysli o dualu z lat 80-90 czy o tandecie dualu z lat 2000.prosze o rade moze ktos coś wie na ten temat.

poniżej zdjecia wzmaniaczy -które posiadam

.

dual cv441rc,

denaon pma777,

denonpma770

kenwood ka-7020

 

do kina mam aktualnie onkyo nr905 miałem harmana avr 745

post-20522-100003644 1243706588_thumb.jpg

post-20522-100003645 1243706588_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wezzyr kolego, jak wygląda porównanie tych klocków które posiadasz? Najbardziej mnie interesuje kenwood. O Denonie 777 i innych klockach (jego porównaniu z Dualem)pisał całkiem sporo kolega denon.dcd.2560, a o tym kenwoodzie niewiele się pisze.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

od jakiegoś czasu jestem posiadaczem takiego oto zestawu:)

DUAL CV 1500 RC

DUAL C 839 RC

DUAL CT 1640

Do pełni szczęscia brakuje jeszcze gramofonu(najchetniej cs 731Q)i kolumn(cl 730 dedykowane),ale wszystko w swoim czasie:P niestety już oddawna szukam pilota do mojego wzmacniacza(rc-152 // rc-154) niestety bez wieści...

post-15487-100004344 1254494577_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów (także koleżanek) forumowych włada na tyle językiem naszych sąsiadów, by móc przetłumaczyć o co chodzi w tej klasie A Duala? Wyjaśnione jest to (częściowo, o ile rozumiem) na tej fotce z folderu http://wega.we.funpic.de/dual87/dual87-04.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum, a powodem rejestracji i postu akurat w tym wątku jest niedawne nabycie amplitunera CR 5950 RC, który na tyle mi się spodobał, że potem jeszcze skusiłem się na wzmacniacz CV 6055 i kolumny CL 710. Z rozpędu nabyłem również mocno budżetowy, ale przyzwoicie i bez zacięć grający CD 1006 RC. Tak więc bardziej by mi pasował klub miłośników sprzętu DUAL, a nie tylko wzmacniaczy :)

 

Waldi76:

Ten CV 6055 jest z serii wzmacniaczy opatrzonych napisem "DUAL CLASS A", co mnie skłoniło do poszukiwań, o co w tym chodzi. Ze schematu CV 1460 - bo taki akurat znalazłem - (też dual class a) wynika, że z typową definicją klasy A wzmacniaczy nie ma to nic wspólnego. Trudno to nawet nazwać typową klasą AB, raczej prawie czyste B im wyszło, bo prąd spoczynkowy wynosi tylko coś koło 2mA.

Na schemat mojego 6055 na razie nie trafiłem, ale po elementach na płytce widać, że jest to niemal to samo, przynajmniej jeśli chodzi o samą końcówkę mocy.

Niemiecki nie jest moją mocną stroną, ale na ile zrozumiałem tekst z folderu, to napisali tam coś w stylu, że wzmacniacze tranzystorowe są super, ale jakością dźwięku nie dorównywały lampowym, z powodu zniekształceń, powstających w momencie przejścia z dodatniej na ujemną połówkę sygnału (czyli porównują klasę B lub AB z A), za to mają lepszą wydajność. No i Dual postanowił połączyć dwie zalety w swoich wzmacniaczach tranzystorowych (tzn. wysoką wydajność i małe zniekształcenia) tak konstruując swoje urządzenia, by zminimalizować zniekształcenia przy przejściu sygnału przez zero.

Czyli taki trochę bełkot marketingowy - zrobiliśmy wzmacniacz w klasie AB, ale przyłozyliśmy się na tyle starannie do projektu, że w wyniku wyjątkowo małych zniekształceń przy przejściu przez zero brzmi on jak wzmacniacz lampowy w klasie A, więc nazwaliśmy to dumnie "DUAL CLASS A". :)

 

Swoją drogą, jak się spojrzy na schemat tego 1460 to widać, że rzeczywiście się starali - trzy pary rónicowe w końcówce, porządna kompensacja temperaturowa, ale na ile to się przełozyło na jakość dźwięku? W każdym razie źle chyba nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa szczęśliwy tydzień :)

w niedziele natrafiłem na bardzo ładne monitorki cl 136 na pchlim targu za całe 25 zł:P

a dzisiaj zakupiłem cs 650 do kompletu:) nareście całość:P w sobote odbieram:) i coś mi sie wydaje ze już się z nim nie rozstane,za długo go kompletowałem a to nie jest prosta sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Ja trochę poza głównym tematem, zamiast o wzmacniaczu o kolumnach Duala. Nabyłem takie cudo - z ciekawości rzecz jasna ;) http://www.allegro.pl/item864160294_dual_type_se_6_monitory.html - na razie link z allegro (pewnie za niedługo będzie nieaktywny), a fotki swoje troszkę później wrzucę. Zainteresowało mnie połączenie tego wooferka z zamkniętą obudową. Mimo praktycznie żadnych informacji o tym modelu, wiążę ten model z CL 630 (podobne gabaryty i układ głośników) http://dual.pytalhost.eu/cl630/

http://dual.pytalhost.eu/1982/Seite15.jpg

Po podpięciu przeżyłem mały szok - mimo szerokiego frontu, specyficznego układu średnio-wysokotonowego i tymczasowego ustawienia (wciśnięte byle jak, za standy z monitorkami, tak by żona nie zauważyła ;)) zagrały świetną sceną i stereofonią. Porównałbym ją do świetnych w tej kwestii RLS Elar (na pełnym etacie). Podobnie dobrze jak elary brzmi góra a wokale może nawet lepiej, bo nie ma minimalnego pogrubienia męskich z elar (chyba że mi na słuch padło)!!! Bas mimo woofera słusznych rozmiarów (co najmniej 10") jest zaskakująco zwarty i relatywnie "szczupły" (konstrukcja zamknięta). Także głębokość zejścia nie jest rekordowa - tu nawet takie elary schodzą niżej, ale one są w tej kwestii wyjątkowe jak na swoje rozmiary.

A teraz konkrety z grania. Brzmienia spokojne - jazz, chillout - może trochę minimalnie suchy bas (subiektywnie, prosto po elarach), ale świetna szczegółowość i wierność. Symfonika - lepiej niż miałem. Skok głośności o wiele bardziej bezkompromisowy. Wokale jak już pisałem lepsze, naturalniejsze. No i teraz to najlepsze - Riverside, Dream Theater, Rammstein. O tak. Jak się gałką podkręci to naprawdę koncertowo. Bez kompresji, czuć stopę perkusji, bas się nie gubi (nie schodzi też za głęboko), solówki i wokale wyekstrahowane i minimalnie osłodzone, a góra wcale nie natarczywa :) I tu wychodzi liniowość (wykres cl 630)i spora kultura - to nie są Altusy. Młocka nie dla nich. Reszta toru jak w "O mnie".

Jak na mój gust warto im dać jeszcze jakich 15-20 cm solidnej podstawki i "nakryć" czymś ciężkim z góry - same nie są zbyt ciężkie (ok 10 kg) - będzie prawdopodobnie jeszcze lepiej z basem (zadanie na najbliższe dni).

I tak na koniec, zastanawia mnie co w takim razie reprezentuje seria cl 700 (710, 720, 730). Powinno być ciekawie, chyba że SE6 oznacza Special Edition ;)

PS: żona do tej pory (od 16) nie zauważyła nowego nabytku. Dla niej graja elary - to buduje :)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze w uzupełnieniu. Duale te lubią mieć więcej miejsca po bokach - inaczej efekty przestrzenne brzmią dziwnie (wysokotonowy jest w obydwóch po tej samej stronie). Warto też siedzieć raczej w punkcie "G" i kawałek (3 metry?)od nich - po bokach już nie ma tego efektu i "gra" obudowa.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Obiecane fotki. Generalnie jak na konstrukcję trójdrożną to zwrotnica niezbyt rozbudowana (różni się od tej w modelu CL4070 - m.in. innymi wartościami elektrolitów). Bardzo cienkie kabelki. Całe wnętrze jest bardzo mocno wytłumione wełną. Grubość ścianek co najmniej 15 mm. Głośnik niskotonowy jest dodatkowo przyklejony do obudowy. A co do brzmienia, to nadal mam banana na buzi. Aż się chce słuchać. Szkoda jedynie, że sekcji średnio-wysokotonowej nie umieścili w obudowie symetrycznie, bądź w odbiciu drugiej kolumny.

post-12122-100004454 1264281349_thumb.jpg

post-12122-100004455 1264281349_thumb.jpg

post-12122-100004456 1264281349_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kolejne odejście od tematu głównego, ale nie będę zakładał nowego wątku. Zaskoczony wysoką jakością dźwięku i ogólną muzykalnością Duali SE6, postanowiłem zapolować na CL730. Udało się.

Są wyższe szersze od nich, ale "płytsze", co w dzisiejszych czasach, gdzie kolumny mają głębokość znacznie większą od szerokości, budzi mieszane uczucia. Po założeniu maskownic proporcje jakoś normalnieją (wpływ na dźwięk niewielki). Wysokie i średnica to miękkie kopułki, a woofer to jakaś "tektura" na gumowym resorze. Charakterystyczny element niskotonowca, dyfuzor/chłodnica, jest nieruchomy. Kolumna waży wg danych 17 kilo, ale się zastanawiam co tam takiego ciężkiego, bo ścianki przy opukiwaniu "odzywają się". Gdzieś na niemieckim forum Duala wyczytałem, że płyta frontowa jest metalowa, pokryta jakimś tworzywem - możliwe. Z tyłu śmieszne zaciski - wchodzi tam drucik max 1,5 mm.

Podłączając je oczekiwałem czegoś spektakularnego. A tu figa. Pierwszy kawałek po podłączeniu - czyżby mniej basu? Góra i średnica z grubsza takie same. Trochę rozczarowanie. Ale po chwili, po ustawieniu na podstawce (drewno+granit) było lepiej i co najważniejsze zniknęły problemy o których pisałem powyżej (SE6)- 730-tki nie są tak wymagające co do usadowienia się na przeciwko nich, szczególnie w osi pionowej. Nie mają problemów ze stereofonią i efektami przestrzennymi, zwłaszcza biorąc pod uwagę szerokość frontów i układ głośników.

Co do basu, to jednak schodzi dużo głębiej od SE6 i Elar, i co ciekawe w 18 metrach (zalecane 20-60 m.) mam pełny jego zakres (bez dudnienia i rozwlekłości), a siedzę jakieś 3 metry od bazy (z grubsza trójkąt równoboczny, lekko dogięte)!! Żeby nie było tak różowo, czasem słyszalne jest jakieś lekkie osłabienie w średnim/wyższym basie, cca. 80 - 100 Hz - jeszcze nad tym popracuję - może to ustawienie, pomieszczenie, albo osłabienie moje ;). Średnica fajna, mimo że kopułka, to nie jest źle z niższą średnicą, męskimi wokalami (podobno tak mają - przeczytane gdzieś na forum). Wysokotonówka - OK, ale jednak Elary mają górę bardziej rozdzielczą. Całość brzmienia jednak bardzo fajna i na mniej liniowym wzmaku może nawet cieplejsza niż techniczna. Obawiam się jednak, że na klocku mniej wydajnym i nie tak "wypasionym" dźwiękowo jak Dual CV441 (zejście na basie, szczegółowość, stereofonia, przestrzeń, głębia) będzie średnio - sprawdzę przy okazji z Rotelem ra-04. Jak na konstrukcję zamkniętą mają dosyć wysoką efektywność (zaciski na 4 ohm). Grają fajnie także po cichu (to też zaleta wzmaka).

Co do regulacji tonów - działa ale nieprecyzyjnie i degraduje dźwięk - raczej nie polecam.

Generalnie to bardzo przyjemne kolumny, ale też się zastanawiam ile one są rzeczywiście warte - ostatnio na Ebayu poszły za ponad 250 euro. Do 500 zł na pewno warto. W porównaniu z SE6 to jednak nie jest przepaść.

post-12122-100002098 1266272125_thumb.jpg

post-12122-100002099 1266272125_thumb.jpg

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem koledze duale SE6, ciekaw zewnętrznej opinii. Na co dzień słucha on siest na kenwoodzie ka-7020, plus oczywiście inne pomieszczenie. Zacytuję go (za jego zgodą):)

"odsłuchałem wczoraj duale - zrobiłem porównanie, siesty na realach (real cable) a duale na ls25 (procab), no i oceniam je jako super do muzyki poważnej. W innej przegrywają - jakoś brak głębi i wybrzmień do końca instrumentów jakby, chociaż na niektórych utworach ładniejsza stereofonia i góra niż w siestach - ale może to zasługa ls25. Nie wybrzmień - źle napisałem - ale jakoś drugiego planu dźwięku - jakby spłycał brzmienie niektórych dźwięków. No ale do muzyki poważnej to bym sobie kupił - ale do orkiestry - bo jak jakieś małe składy to siesty tak samo albo lepiej grają.

No i dobrze mi się beatlesów na dualach słuchało - chociaż dziwna rzecz - na siestach było to trochę ocieplone w porównaniu do duali - takie wrażenie było bo na dualach było więcej góry i każdy stary niepotrzebny dźwięk było słychać (jakbym z adapteru puszczał) - chyba duale z ls25 mają jednak dużo lepszą górę niż siesty z realami.

Przy innych nagraniach słychać było, że na samej górze dźwięki są przyjemniejsze - bardzo ładnie i dokładnie odtworzone - na siestach jakby nieczysto były odtworzone.

Bas był ładny ale bez takiej głębi jak w siestach - tak jak pisałem - bardzo poprawnie odtworzony ale jakby bez przestrzeni - tak jakby bas z duali nie miał trzeciego wymiaru

Stereofonia i przestrzeń na górze była lepsza, ale wrażenie dodatkowego wymiaru przy siestach robiły jednak średnie i niskie tony - bo tu czegoś brakowało dualom - tak jakby dźwięk w dualach miał 2 wymiary a w siestach 3. No i duale grają bardziej jakby monitorowym brzmieniem - i to też jest bardziej przyjemne"

 

Długi wywód :) "Osobiście" znam siesty i uważam je za naprawdę znakomite kolumny, zwłaszcza w kwestii średnich tonów i basu. Nie zdziwiła mnie więc ta opinia, ale uważam też, że SE6 cały czas się bronią dobrze - wszak tej konstrukcji za chwilę stuknie trzydziestka. Co do oceny mojej a kolegi w kwestii stereofonii, to różnica wynika z tego, że jego pokój jest znacznie większy, duale miały sporo powietrza po bokach, a punkt odsłuchu też był odsunięty o metr-dwa.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Drodzy koledzy forumowicze mam pytanie-czy ktoś na forum posiada Wzmaka Duala do sprzedania-oczywiście nie podlega dyskusji że stan musi być bd.;-)

Spalił mi się CR 1780 i albo kupię drugiego na części albo kupię wzmacniacz.

Czekam na oferty na priv lub mail(najlepiej ze zdjęciami) [email protected]

 

Rozważę wszystkie oferty.

 

pzdr i czkam niecierpliwie

 

ossen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..padło na cv1460

zobaczymy jak gra..

będę miał porównanie ale tylko z cr1780

te same kolumny i kable..

byle bym był zadowolony..

 

a jeszcze jedno..poszukuję do niego tunera ct 1460 lub ct 1260..jak ktoś ma to czkam na wiadomości..

na allegro jest ct1160 ..ale porysowany i nie podoba mi się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie o przycisk monitor w tym dualu-jeszcze go nie mam ale chcę wiedziec do czego służy.

z tyłu są wejścia do podłączenia na monitor, czy to można np cd podłączyć.??

bo nie ma aux tylko 2*tape, tuner i phono.

Moja przygoda zaczeła się niedawno w świecie audio i nie miałem do czynienia z tym wzmakiem, i jeszcze jedno pyt. czy ma ktoś na zbyciu przycisk do tego wzmacniacza( np ma na części takiego) lub model niższy, potrzebuję właśnie do tej funkcji, inne przyciski też pasuja bo są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego duala 1460 juz chyba 2 lata.Gra fajnie po wymianie wszystkich elektrolitów w torze preampu .Moze i lepiej ze kupiłes nowszy model bo mimo ze cv1700 brzmi DUŻO lepiej to mi sie popsuł i juz nie gra ;-) Taka sama padlina jak decki dual z tej serii.Wielka szkoda bo brzmią swietnie.Ale niestety ten cv1460 to juz nie to co fajne w starym dualach i jak wiadomo jest to konstrukcja denona i sprzedawana po szyldem firmy.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tego duala 1460 juz chyba 2 lata.Gra fajnie po wymianie wszystkich elektrolitów w torze preampu .Moze i lepiej ze kupiłes nowszy model bo mimo ze cv1700 brzmi DUŻO lepiej to mi sie popsuł i juz nie gra ;-) Taka sama padlina jak decki dual z tej serii.Wielka szkoda bo brzmią swietnie.Ale niestety ten cv1460 to juz nie to co fajne w starym dualach i jak wiadomo jest to konstrukcja denona i sprzedawana po szyldem firmy.

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.