Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

jak na razie po krótkim czasie słuchania jestem zadowolony, nie żałuje, zbyt nie różni się od cr1780, może nawet lepsza góra w nim. Pierwszy raz nie bolały mnie uszy od słuchania Metallicy, a tam gitara jest bardzo "drażniąca". Podoba mi sie to bo raczej słucham czegoś ostrzejszego niż jazzu..

I bas nie rozlazły, dobrze kontrolowany. Może trochę średnica lekko w tyle, ale popróbuję z ustawieniem kolumn.Są raczej kiepsko ustawione, wysoko ze wzg na dzieci małe w domu. Ale coś zmienię. Monitor jednak tak jak pisaliście wcześniej służy do nagrywania liniowego ze wzmaka. Jak dostanę przycisk do niego to wrzucę fotki jak się prezentuje. Na razie jest super, tylko te rysy na obudowie mnie trochę denerwuja...;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha..mzawek..znalazłem coś dla ciebie..http://cgi.ebay.pl/Dual-Verstaerker-CV1700-CV-1700-vergoldete-Relais_W0QQitemZ120538935351QQcmdZViewItemQQptZDE_Elektronik_Computer_TV_Video_Elektronik_Verst%C3%A4rker?hash=item1c10ae3037

 

tylko ta cena....;-(

 

u Niemców cenią tą firmę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyła na drugi dzień wieczorem, ale dopiero po tym jak je wystawiłem na pierwszy plan, a i to nie chciała wierzyć, że grają już dwa dni :) No a co do CL730 - te w sumie od razu (po godzinie ;), ale jej się spodobały. No a co do powyższego wpisu z czym zagrają 730-stki, to odsłuchałem je w sobotę z rotelem ra-04. No i po pierwsze:

bas - aż mi się rogal na gębuli pojawił i gdyby nie uszy to by się cała głowa śmiała. Naprawdę pozytywny, z wykopem, rytmiczny. Poczułem że mam tam 10" (no niecałe) głośnik. Jakbym chciał wyburzać ścianki działowe to już wiem co zrobić - podłączyć je do rotela i rozkręcić powyżej 11 :) Jakoś się fajnie zgrały razem w tej kwestii - rotel ma w średnim i wyższym basie znakomitą dynamikę i drive.

średnica - jakoś inaczej ale nie miałem okazji się wsłuchać bo ...

góra - po przejściu z Duala cv441 nic nie brzmi już tak samo, przynajmniej w budżecie którym operuję (tak, nie słyszałem wszystkiego). Dźwięk się skulił między kolumnami a szczegóły których mnóstwo podaje duet Duala, tu wyglądały jak porównanie zdjęcia gałęzi sosny zrobione z pewnej odległości lustrzanką a kompaktową małpką - tu i tu widać gałąź, ale już igły widoczne są już tylko na jednym zdjęciu, bo na drugim jest zielona plama. I by jeszcze pogrążyć rotela (to naprawdę dobry wzmak, ale w swojej klasie), to ktoś tą plamę igieł próbował wyostrzyć, no i na wymagających względem góry pasma CL730, wyszła nieprzyjemna, ostra papka.

I przechodzę do sedna mój typ dla 730 - dosyć dobra wydajność prądowa, rytmiczny średni i wyższy bas, średnica wedle uznania (730 są dosyć przejrzyste, ale raczej chłodne) i krystalicznie czysta góra, niekoniecznie wypchnięta do przodu (lampa?). Sam przełom średnicy i góry lepiej by był też wycofany. Mi pomogły w tej kwestii kable. Wszystkie kolumny które miałem wcześniej najfajniej brzmiały w zestawieniu z RealCable (chyba tdc300). Ale CL730 miały na nich jakąś przybrudzoną, szorstką górę. Zmieniłem je na w sumie zapomniane procaby ls25. No i cud. Góra stała się krystaliczna, gładka, poszczególne dźwięki się odseparowały, ale nadal tworzą całość. Przełom średnicy i góry też się oczyścił i utemperował. Średnica minimalnie ociepliła i też oczyściła !!. Jak jakiś filtr szumów. Procab ls25 nie ma zbyt wiele dołu, ale tu to nie zaszkodziło i bas z resztą fajnie się uzupełniają. Teraz też mogę stwierdzić że kopułka w dualach jest naprawdę dobra, ale wymagająca.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzupełnienie małe. Wraz z wymianą kabli na procaby puściłem na CD "demagnetyzer" densen damagic. Zmiana była - ale czy po kablach czy po cd nie wiem i nie wnikam ;) Grunt że gra.

Acha - opisany duet Duala gra raczej chłodno niż ciepło.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi dzieki za wyczerpujacy opis.

 

przyczaje sie pewnie na cv1700 lub 1600. problem w tym ze nie chce kupowac bez odsłuchu... i tutaj zaczynaja sie schody ;)

 

swoja droga zastanawiam sie dlaczego ten sprzet:

http://allegro.pl/item939175490_reloop_ha_210b_sklep_audiopunkt_022_825_30_90.html

tak zle brzmi z 730. cale dolne pasmo jest obciete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasiedem - obcięte pasmo wg mnie to albo za mały dla 730 pokój (ja mam 18 m, ale mniej by było zdecydowanie za mało), obcinające kable (kable raczej modyfikują niż diametralnie zmieniają), albo coś ma dziurę w paśmie (730 mają słabszy średni/wyższy bas). Istnieje też możliwość że reloop ma słabszy ten zakres, choć słyszałem że raczej ma driva - zaakcentowany średni/wyższy bas - więc powinno się zgrać...

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz mam 24m2 w pokoju gdzie stoją.

 

bez kompensowania niskich tonow na źródle dźwięku (mam zewnetrzna karte dziękową z wbudowanym procesorem dzwieku) bas gra naprawde słabo. podbijam pasmo do 48Hz o 60% i dopiero mam zadowalajacy efekt. naturalnie wolalbym nie ingerowac w dzwiek w ten sposob dlatego przymierzam sie do zmiany wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o bas poniżej 40 Hz to nie jest i w sumie nie będzie różowo - to konstrukcja zamknięta. Na samplerze słyszę go od ok 30 Hz, 35 wyraźne, 40 fajnie już słychać, ale to tylko na Dualu - niski bas ma naprawdę mocny.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie-czy w obudowie zamkniętej kolumn powinno się je odstawić trochę od ściany czy jest to obojętne?

mam Dual CL 1280 powinienem je odsunąć od ściany-szczerze to nie mam gdzie ich odsunąć ..;-( ale jak trzeba to może coś by się pomyślało...

post-18890-100009937 1268324749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o odległość od ściany tylnej, to oprócz bezpośredniego wpływu na niskie tony (głównie te z bass reflexem) wpływa to na budowanie sceny. Przynajmniej takie są moje odczucia i doświadczenia w zasadzie ze wszystkimi kolumnami które miałem (BR przód, tył i zamknięte Duale). Odsunięcie ich od ściany tylnej powodowało wg. mnie dużo fajniejsze stereo i przestrzeń, aczkolwiek nie wykluczam że to może być wpływ "optyki" - odsunięte lepiej wyglądają ;) Co do basu to akurat w Dualach różnica jest na granicy percepcji, ale już w kolumnach z BR, nawet przednim, bas się zmieniał wraz z odległością od ściany. Co do samej odległości to trzeba popróbować, bo u mnie w tym samym pokoju zmiana ustawienia klocków na "lustrzane" spowodowało potężne zmiany. Wcześniej wystarczyło 25 cm. od tylnej ścianki RLS Elar do ściany by basik był idealny. Na przeciwległej ścianie, przy podobnym ustawieniu mebli (czyli też przestawione) nawet 40cm jest trochę za mało. Ot ciekawostka.

A duale maja ok 40 cm do ściany, ale i jak są bliżej to grają podobnie z tym że inaczej się przestrzeń układa.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item956967824_dual_cv_441rc_klasa_a_gwarancja.html

Wizualnie nie najgorzej i jeżeli był by naprawdę sprawny, to wart tej ceny. Warto by jednak zobaczyć czy elementy w środku są ok, zwłaszcza końcówki/tranzystory, bo są praktycznie nie do dostania już.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że myślę czasem by kupić takiego drugiego cv441, bo gdyby coś padło to naprawić się już chyba nie da, a za podobną kasę chyba nie ma szans dostać czegoś podobnie dobrego. A z nowych to gdzieś już pisałem, że słuchałem Marantza pm15s1 oraz Yamahy a-s2000 - wcale nie grają lepiej (ale inna aplikacja).

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bynajmniej nie chcę robić temu komuś z Allegro reklamy, ale to warty zainteresowania sprzęt. Sam dałem za komplet z tunerem 441 tyle co on chce za sam wzmak. A akurat tuner do kompletu też jest aktualnie na allegro. Ossen - może warto się zapożyczyć i pojechać osobiście ;) Ciekawe tylko czemu zerwane naklejki z numerami wzmaka - może kiedy komuś zginął w zagadkowy sposób ;)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem CV 1460. Wcześniej przewinęło się sporo sprzętu i ostatnio napęd stanowiła końcówka ROTEL RB-1050. Po przejściu na DUALa byłem bardzo zaskoczony i rotel poszedł w odstawkę. Idąc tym tropem, kupiłem 6020 STUDIO CONCEPT - zonk, gdzie jest scena? Więcej basu, więcej góry, ale detaliczność uciekła, szerokość i głębkokość sceny dużo gorsza. Dobrze więc, kupuję CV 1462 i kolejne rozczarowanie - przy 1460 brzmi jak sprzęt do dyskoteki. Cały środek gdzieś z tyłu, znowu dół i góra podbite.

 

Pytanie - który ze sprzętów jest zepsuty lub nieumiejętnie grzebany? Dlaczego w CV 1462 wskaźniki są dużo żywsze niż w 1460? Dlaczego w modelu CD 1460 lekkie nie da się głośności ustawić na więcej niż 4 - 5 - model 1462 kręci się "normalnie".

 

Zgłupiałem totalnie - napędzam WAHRFEDALE Evolution II 30 - kable różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że 6020 słabiej zagrał to nie dziwne - studio concept to trochę pic na wodę - wyżej był audiophile concept - ale ten i tak był poniżej najwyższych modeli z wcześniejszych lat np. cv1460. Miałem cv5600 audiophile concept - była to nowa jakość, ale wojować może ze sprzętem na poziomie aktualnego rotela ra04.

Co do 1462 to gdzieś mignęła mi opinia, że gra mniej ostro niż 1460 - nie wiem na ile to prawdziwe. Jeżeli jednak poszli z 1462 dźwiękowo w kierunku np. cv441,bo to podobne lata produkcji, to średnica może być w niektórych aplikacjach wycofana, ale to jednak tylko przypuszczenia.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że 6020 słabiej zagrał to nie dziwne - studio concept to trochę pic na wodę - wyżej był audiophile concept - ale ten i tak był poniżej najwyższych modeli z wcześniejszych lat np. cv1460. Miałem cv5600 audiophile concept - była to nowa jakość, ale wojować może ze sprzętem na poziomie aktualnego rotela ra04.

Co do 1462 to gdzieś mignęła mi opinia, że gra mniej ostro niż 1460 - nie wiem na ile to prawdziwe. Jeżeli jednak poszli z 1462 dźwiękowo w kierunku np. cv441,bo to podobne lata produkcji, to średnica może być w niektórych aplikacjach wycofana, ale to jednak tylko przypuszczenia.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie zaszkodzi się trochę potargować, bo cena już nie niska, ale jeszcze warta zapłacenia za sprawny wzmak. Warto by poprosić o fotkę wnętrza. Ja będę mógł w razie czego podesłać swoją dla porównania (raczej mam wszystko od nowości).

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję gościć u siebie i porównać z moim Dualem CV441 projekt Vampiria (więcej na http://www.vampiria.pl/viewtopic.php?t=15 ale nie wiem która to już wersja ;) i w sumie z porównania jestem zadowolony. Vampiria jest naprawdę świetnym projektem i w wykonaniu Cypa (kolega forumowy) gra zjawiskowo (wygląda mniej zjawiskowo, acz okazale ;). Świetna dynamika, przestrzeń i to coś co powoduje, że koncerty brzmią jak na koncercie - pewne rozjaśnienie (ale bez przesady), perlistość i otwarcie wyższej średnicy - przestery gitar, werbel, trąbki są niezwykle prawdziwe. Wzmak odsłuchiwany był u mnie na Dualach CL730 i RLS Elara. Jedne i drugie świetnie się z Vampirią zgrywały (z zachowaniem swojej charakterystyki). No i dziś z pewną "nieśmiałością" podłączyłem do jednych i drugich kolumn ponownie Duala. No i w sumie się okazało, że brak mu jedynie (albo aż, jak kto woli) tej koncertowej dynamiki. Jakość góry, przestrzeń - może lepsza, może gorsza - porównywalna. Uspokojenie "TEGO" aspektu średnicy (słyszalne, acz nie powalające) na dłuższą metę przyjemnym jest, choć to znowu kwestia gustu. Dół pasma jest mniej motoryczny, ale ma trochę głębiej schodzący bas (słyszalne głównie na CL730) - ogólnie trochę uspokojony (może trochę za bardzo) średni jego zakres. Tu jednak jak już pisałem powyżej, przy okazji kolumn, drivem (i tylko tym) Duala "bije" nawet Rotel RA-04.

Generalnie Dual zagrał spokojniej, mniej żywiołowo, ale nie gorzej. I to mnie cieszy :) No a tak przy okazji - dzisiejsze, bezpośrednie porównanie Elar i Duali wygrały...Duale :) Ale Elar nie sprzedam, bo w sumie z CL730 przegrały w zasadzie tylko "wolumenem" dźwięku i średnicą (to było dla malutkich Elar niesprawiedliwe porównanie ;)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.