Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz widziałem takie podłączenie , to Bi-wire ?

 

A może i to dobrze żeby nie obciążać jednej strony .......

Może niech wypowiedzą się inni .,,,,

Koda są też BI-WIRE ?

Tak też bi wire i 8ohm

Działało to pięknie, to chyba jest równolegle połączenie...

 

Też poczekam na odpowiedź tych co mają wiedzę większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem 441rc, jeszcze nie podłączony nie mam kabli głośnikowych / może coś diradzicie/. Będę grał chwilowo na kodach 702f i zastanawiam się nad najlepszym, prawidłowym podpieciu kolumn.

 

Te Kody są częścią zestawu kina domowego. Cieniutki paździerz, najtańsze głośniki, a zwrotnica to śmiech. Dźwięk jak z piwnicy.

Na nich nie da się słuchać - nawet chwilowo.

 

Znajdź amatora filmów albo łubu-dubu i szybko pozbądź się tych gniotów.

 

Tez mam CV441 i inne Duale, ale podłączanie któregokolwiek z nich do takiej padaki jak te Kody nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te Kody są częścią zestawu kina domowego. Cieniutki paździerz, najtańsze głośniki, a zwrotnica to śmiech. Dźwięk jak z piwnicy.

Na nich nie da się słuchać - nawet chwilowo.

 

Znajdź amatora filmów albo łubu-dubu i szybko pozbądź się tych gniotów.

 

Tez mam CV441 i inne Duale, ale podłączanie któregokolwiek z nich do takiej padaki jak te Kody nie ma sensu.

Stary wiem że to trypel ale muszę na nich grać z miesiąc może dwa. A spłukany jestem jak klozet i trochę wody zleci aż nazbieram flotę.

 

Z drugiej strony podpowiedz jakie kolumny są najlepszym zestawem do 441 i demona dcd1450ar.

 

Bo podpięcie kolumn jest jak najbardziej prawidłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala: jakie masz kolumny podłączone do swojego CV 441 ? Ewentualnie jakie testowałeś ?

 

ten30; nie zgodzę się że podpięcie jest prawidłowe , w/g mnie dajesz niskie na jeden głośnik z lewego kanału a wysokie i srednie( może też niskie ) z prawego ..... Ciekaw jestem co powiedzą inni na ten temat ?

 

To chyba jest Bi-AMP

Edytowane przez katazipen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala: jakie masz kolumny podłączone do swojego CV 441 ? Ewentualnie jakie testowałeś ?

 

ten30; nie zgodzę się że podpięcie jest prawidłowe , w/g mnie dajesz niskie na jeden głośnik z lewego kanału a wysokie i srednie( może też niskie ) z prawego ..... Ciekaw jestem co powiedzą inni na ten temat ?

 

To chyba jest Bi-AMP

 

Bi-AMP to chyba podpięcie dwóch wzmacniaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konradskala: jakie masz kolumny podłączone do swojego CV 441 ? Ewentualnie jakie testowałeś ?

 

Dużo tego było...

Część z nich to kolumny w obudowie zamkniętej - starsze Grundig, Braun, Canton, Heco, Saba, Philips itd.

Współczesne to Paradigm Studio, Proac Studio, Audio Academy, Dali i różne inne

 

W sumie to nie znalazłem kolumn, czy to podstawkowych czy podłogowych, z którymi by zagrał źle.

No chyba, że złe były same kolumny...

 

To bardzo przejrzysty i mocny wzmacniacz wart dobrych paczek do napędzenia.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , albo amplitunera , ale przy jednym wzmacniaczu nie można podpiąć Bi amp , Ty tak zrobiłeś .

W/g mnie źle podłączone ... Poczekajmy na innych , niech się wypowiedzą .

 

konradskala: z jakimi grasz teraz ?

Jakich używałeś kolumn Dali ? Podaj modele ?

Słuchałeś może tych Dali 18 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niby tak , albo amplitunera , ale przy jednym wzmacniaczu nie można podpiąć Bi amp , Ty tak zrobiłeś .

W/g mnie źle podłączone ... Poczekajmy na innych , niech się wypowiedzą .konradskala: z jakimi grasz teraz ?

Jakich używałeś kolumn Dali ? Podaj modele ?

Słuchałeś może tych Dali 18 ?

tylko nikt się nie chce wypowiedzieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , albo amplitunera , ale przy jednym wzmacniaczu nie można podpiąć Bi amp , Ty tak zrobiłeś .

W/g mnie źle podłączone ... Poczekajmy na innych , niech się wypowiedzą .

 

konradskala: z jakimi grasz teraz ?

Jakich używałeś kolumn Dali ? Podaj modele ?

Słuchałeś może tych Dali 18 ?

 

Odpowiedź nie jest prosta bo oprócz 441 mam kilkanaście różnych wzmacniaczy, końcówek mocy i 3x tyle kolumn :)

Dali Mentor podstawkowe i podłogowe - z nimi grał bardzo przyjemnie.

Ze starszych modeli to Dali 450, 850 i 505 ale to jest inny typ grania bo te kolumny maja trochę "podrasowaną" charakterystykę w kierunku wysokich i niskich tonów.

 

Dali 18 nie słuchałem. Może i w miarę dobre, ale raczej do dużych pomieszczeń.

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę podpowiedzieć? Próbuj, podłączaj, kupuj, sprzedawaj. Nikt Ci nie da gotowego rozwiązania "na talerzu", za łatwo by było :). I to nie zła wola, tylko rzeczywistość. Przez lata przerzuciłem niemałe kilogramy klocków, by być w końcu zadowolonym, a i tak, z gotowym systemem, byłem co rusz zaskakiwany po zmianie pomieszczenia (mieszkania), czasem niemiło. O tym też gdzieś na forum pisałem. Trochę samodzielności i kombinowania nie zaszkodzi, a i tak w grę, jak przy wszystkich niemierzalnych sprawach, wchodzi pewne doświadczenie, w tym przypadku osłuchanie. CV441 to naprawdę dobra baza do dalszych poszukiwań. Pozostaje już tylko dobrać resztę toru - to spore ułatwienie. Kabelki na razie nie są ważne, to już tylko doszlifowanie brzmienia. Dual u mnie zgrał się znakomicie z resztą dualowej rodzinki, z najwyższej ówczesnej półki i osobiście w tym kierunku polecam poszukiwania, ale ostrzegam także, że nie będzie tu fajerwerków (poza rozdzielczością i szczegółowością góry pasma), a raczej czysta, czasem bolesna prawda o materiale. Okazać się może, że na tym etapie życia, doświadczenia, lepszy będzie efektowny rotel czy ciepła lampa, niż wyrównany w paśmie, ale rzetelny w graniu Dual.

 

Plus do plusa minus do minusa :-)

Tam nie ma filozofii , porządne kable , tylko i Twój wybór jakie i będzie ok , nie znam tych kolumn

Niestety, nawet w najwyższym modelu Duala są nadzwyczaj dziadowskie zaciski. 2,5 m kwadrat to maks co się tam bezproblemowo mieści. Do topowych kolumn CL730, nawet z nimi jest problem.

 

Waldi76: przerabiałeś swoje kolumny , chyba sprzedam swoje DALI 18 , a kupię 730 ? Choć moje nie są złe !Mam Tuner Sony S707ES , i nie wiem czy go nie sprzedam na poczet DUAL a CT441 RC ? Pewnie Sony go wyprzedza ale , kompozycja ?

 

Kolumn nie ruszałem, są nadal OK. A tunery miałem różne, pełnego analoga na gałce, Pioneera z wysokiej serii 6xx, coś Duala i amplituner z serii ES Sony. CT441 to zdecydowanie lepsze granie i świetnie dopasowane do wzmacniacza, niwelujące jego "chłód" a nie odbierające rozdzielczości i holograficznej sceny/stereofonii. No i pasuje wizualnie :)

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

W posiadanym sprzęcie audio:

 

Amplituner: Tosca 303;

Magnetofon: Yamaha KX-650 RS;

Karta dźwiękowa: SB Live SB 0220;

Kolumny: Fisher FT 155

(Moc znamionowa 50W, muzyczna 70W, pasmo: 42-20 000Hz, R=8Ω, wymiary H:550 W:250 D:207)

Pokój wymiary 290x310 - kolumny na krótszej ścianie.

 

Planuję zastąpić AWS Tosca 303 Dualem CV6040.

 

Czy ekranowanie transformatora w tym Dualu jest wystarczające, żeby nie generować przydźwięku sieciowego

w magnetofonie postawionym bezpośrednio na wzmacniaczu tak jak w przypadku Tosca 303.

 

Jakie macie opinie o tym Dualu?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

W posiadanym sprzęcie audio:

 

Amplituner: Tosca 303;

Magnetofon: Yamaha KX-650 RS;

Karta dźwiękowa: SB Live SB 0220;

Kolumny: Fisher FT 155

(Moc znamionowa 50W, muzyczna 70W, pasmo: 42-20 000Hz, R=8Ω, wymiary H:550 W:250 D:207)

Pokój wymiary 290x310 - kolumny na krótszej ścianie.

 

Planuję zastąpić AWS Tosca 303 Dualem CV6040.

 

Czy ekranowanie transformatora w tym Dualu jest wystarczające, żeby nie generować przydźwięku sieciowego

w magnetofonie postawionym bezpośrednio na wzmacniaczu tak jak w przypadku Tosca 303.

 

Jakie macie opinie o tym Dualu?

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

 

to jest jak najbardziej dobre polaczenie, i to sie nazywa bi-wire, bi-amp to sa dwa wzmacniacze, tu mamy jeden, a czy takie polaczenie ma sens, trzeba przetestowac samemu :) mozna dac inne kable na gore inne na dol, no i wypadaja fabryczne zwory w kolumnach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda po długim czasie ale...

Dual 441 w połączeniu z kolumnami CL720 gra naprawdę rewelacyjnie średnicą i górą pasma. To czego nie mogły wyciągnąć z CL720 inne wzmacniacze CV441 robi bez problemu. Podkręcenie wysokich nie powoduje ostrego jazgotu, ale wręcz uwypukla składową dźwięku. Średnica rewelacyjna. Gorzej z niskimi, trochę ich brakuje, a podkręcenie basu,w przeciwieństwie do wysokich, psuje niskie. Braki na basie odczuwam na różnych kolumnach

W moim wzmacniaczu nie działa Loudness (może jakieś sugestie co jest przyczyną) więc nie wiem jak ten wzmacniacz gra z ta funkcją.

Myślę ,żeby go dać do sprawdzenia i naprawy-mam wrażenie ,że wymiana tego i owego wzmocniłaby niskie. Jakoś nie chce mi się wierzyć ,żeby taki wzmak nie miał potężnego basu ,gdy wychodził z fabryki.

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bas też się nie przelewa, ale to wynika z tego o czym już niejednokrotnie pisałem, CV441 jest płaski w paśmie jak stół, do samego, najgłębszego dołu, ale wynika to także z niesamowitej kontroli i niepodbijania średniego i wyższego basu. Wystarczy górka przy np. 80 Hz i zaczyna się puls, zabawa, ale to nie Dual. Drugi punkt, jak się sam przekonałem niezwykle ważny, to pomieszczenie. Mam teraz węższy a dłuższy pokój (3x7m) i kolumny ustawione na krótszej ścianie. Zależnie od tego gdzie sobie stanę/siądę, mam inne natężenie i zejście dołu. Od subsonicznych pomruków ok 3,5 metra od linii kolumn i zaraz przy nich, po zupełnie wyprane z dołu granie metr przed i metr za tym punktem. Pod przeciwległą ścianą, gdzie mam łóżko, jest już znowu fajnie. Czysta fizyka :)

Oczywiście, jak coś jest zepsute to niewiele i pomieszczenie pomoże. Loudnes u mnie działa, jak to loudnes, o ile pamiętam z wyrównywaniem pasma przy podgłaśnianiu, ale mam to wyłączone.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość włóczykij2

(Konto usunięte)

Czesc milosnikom muzyki sluchanej sprzetem DUAL!

 

Naraze sie pewnie na wiele negatywnych opinii, ale zamierzam kupic cos ze sprzetu marki dual tylko ze wzgledow sentymentalnych. Jak bylem maly mielismy tuner i wzmacniacz duala i teraz chce sobie kupic tez od nich.

 

Nie mam nawet kolumn, ale chce najpierw sprawic sobie wzmacniacz (wiem, ze powinno sie odwrotnie, ale w tym wypadku nie ma to wielkiego znaczenia).

 

Zastanawiam sie nad ktoryms z ponizszych i chcialbym sie dowiedziec czy miedzy nimi sa jakies ogromne roznice czy moze w tej klasie nie ma to wielkiego znaczenia, a zatem.

 

1. Wzmacniacz Stereo DUAL CV-5650 Audiophile Concept

http://allegro.pl/dual-cv-5650-audiophile-od-super-sprzedawcy-i7246332239.html?reco_id=0f3610fc-2e6b-11e8-a217-ecf4bbd0bee8&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegrothumb/7

 

2. Wzmacniacz Stereo Dual PA 5030 Audiophile Concept

http://allegro.pl/wzmacniacz-dual-pa-5030-audiophile-concept-i7224850598.html?reco_id=63507281-2e83-11e8-b10e-246e9677f9f8&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro

 

3. Wzmacniacz Stereo DUAL CV 5600 Audiophile Concept

http://allegro.pl/dual-cv-5600-audiophile-concept-porzadny-wzmak-i7250612895.html?reco_id=4310734a-2e6b-11e8-b10e-246e9677f9f8&bi_m=reco&bi_c=Category&bi_s=archiwum_allegrothumb/1

 

4. Amplituner Dual CR5950 RC Audiophile Concept

https://www.olx.pl/oferta/amplituner-dual-cr5950-rc-CID99-IDlFps8.html#5ebc7dfaf3

5. Tuner Radiowy Dual CT-5750 Audiophile Concept

http://allegro.pl/tuner-radiowy-dual-ct-5750-audiophile-concept-i7105368508.html

 

Zatem mamy wyraznie drozszy nr 1 oraz 2 i 3 tansze, czy jest miedzy nimi jakas wielka roznica? Nr 4 to amplituner, zatem teoretycznie powinien byc najgorszy z nich, tylko czy tak jest? Jesli zdecydowalbym sie na ktorys wzmacniacz to zapewne kupilbym tez tuner coby pasowal do kolekcji.

 

Dzieki wielkie za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.