Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.03.2019 o 18:57, matoole napisał:

Planuje oddać swojego Duala do przeglądu ,ma ktoś może schemat co CV 441? Wszędzie są tylko do modelu CV 440.

Na e-bay możesz znaleźć wersję papierkową za niecałe 10 Euro, może jak poprosisz to za połowę tej kwoty prześle Ci zdjęcia, link poniżej:
https://www.ebay.de/itm/Dual-Service-Manual-fuer-CV-441-/401327259696

Poszukuję pomocy ze swoim Dualem CR 1780 + CL 720. Zestaw zakupiony w ubiegłym roku za nieduże pieniądze, do tej pory grał nienagannie. Od jakiegoś czasu , przy dłuższym odsłuchu dało się słyszeć delikatne szmery głośnika średniotonowego na prawym kanale, myślałem że to kwestia wiekowej już kolumny. Problem jednak się nasilił, czasami po 20 minutach gry a czasem po 2 godzinach wyłącza się głośnik średniotonowy albo cała kolumna. Wyłączenie i włączenie wzmacniacza naprawia ten problem, znowu wszystkie kanały grają czysto. Macie może jakieś pomysły co może być problemem i gdzie szukać pomocy? Podejrzewałem, że to końcówki mocy bądź jakiś kondensator, jednak restart wzmacniacza naprawia ten problem (na jakiś czas) więc sytuacja nie musi być taka fatalna. Być może wystarczy coś gdzieś przetrzeć odpowiednim detergentem? Potencjometry działają dobrze, przy wysokim natężeniu całość też gra czysto i równo ( oczywiście nigdy nie dałem mu więcej niż 65%, raz że nie ma takiej potrzeby a dwa, ma już swoje lata).
Serce boli gdy słuchając tego cudeńka zastanawiasz się, czy już słychać szmery, czy to jeszcze tylko złudzenie. Aby nie pogorszyć sytuacji od jakiegoś czasu staram się go nie używać. Schemat serwisowy też mam gdzieś na dysku więc mogę oddać go do jakiegoś magika.
Proszę o sugestie i porady co z tym fantem począć, w najgorszym wypadku kupię drugi wzmacniacz na części ( o ile to nie kolumna).
Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Dzięki za linka @Likea Tiger, ale niestety po problemach na razie nie podłączam konta do Pay Pal.

Ponawiam więc prośbę o udostępnienie serwisówki do Dual CV 441. Ktoś może ma? Oczywiście mogę zapłacić.

Boję się słuchać na tym wzmacniaczu dopóki nie oddam go do przeglądu.

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.05.2019 o 05:39, ten30 napisał:

Dziękuję Ci bardzo,emoji41.pngemoji482.pngemoji482.png
Ale nie mogę przeczytać schematów są bardzo nieczytelneemoji848.png

Wieczorem wrzucę na jakiś darmowy hosting obrazków.

Oryginalnie te 12 stron ma około 4MB. Po kolei dodawałem schematy i co prawda wszystkie weszły, ale teraz sprawdziłem i jak je pobieram to są kilkukrotnie mniejszej objętości. Chyba serwer audiostereo je pomniejszył i jakość spadła... Wytrzymaj do wieczora, na pewno to jakoś udostępnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Posiadam  Dual'a CV 5600, może mi ktoś wyjaśnić jak działa CD direct w tym wzmaku?

Oczywiście jak sama nazwa mówi, że bezpośrednio z cd. Mnie zastanawia fakt, że po wciśnięciu przycisku CD direct( zapala się dioda) dalej mogę zmieniać dźwięk za pomocą pokręteł bass i treble. Tak ma być, czy może jakaś "rzeźba" się wcześniej odbyła?

Zastanawia mnie ta sytuacja ponieważ, mój drugi wzmacniacz Rotel RA06 ma też taki przycisk o nazwie Tone. Gdy jest włączony to bass i treble są odcięte, można sobie kręcić do bólu?.

Może mnie ktoś oświecić z góry dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Direct działa tak samo jak przycisk Tone -  omija pokrętła regulacji barwy,  w niektórych wzmacniaczach także balans. Ma działać jedynie pokrętło głośności.

Niekoniecznie Twój 5600 był grzebany. Dioda się zapala - to jedno, ale sam przełącznik może być uszkodzony, brudny może ma zimne luty i nie działa do końca poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, konradskala napisał:

Niekoniecznie Twój 5600 był grzebany. Dioda się zapala - to jedno, ale sam przełącznik może być uszkodzony, brudny może ma zimne luty i nie działa do końca poprawnie.

Przełącznik chyba jest sprawny, po jego wciśnięciu odłącza możliwość selekcji źródeł(tylko cd) reszta jest niema. Natomiast tak jak pisałem wcześniej pokrętła barwy dźwięku nadal są aktywne. takie dziwy:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzując:

Wciśnięty CD Direct powoduje, że pozostałe wejścia są "nieaktywne" - selektor źródeł nie działa, bo CD Direct ma na nimi priorytet. W większości wzmacniaczy ten przycisk faktycznie omija regulację niskich i wysokich tonów oraz omija selektor źródeł. Kiedyś była taka moda na "audiofilskie" skrócenie drogi sygnału. Dlaczego u Ciebie jest inaczej - nie wiem. Natomiast przycisk "Tone" odłącza regulatory niskich i wysokich na wszystkich wejściach, pozostawiając je w neutralnej pozycji zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie ustawione mam wszystkie pokrętła na pozycję zero. Zaciekawiło mnie to, bo używam zew. dac"a i stąd te moje pytania. Może jak dam Dual"a na serwis, bo przy wciśnięciu Power występuje lekki "stuk" w głośniki,  to sprawdzi się przy okazji CD direct. 

Mam też nadzieję, że może ktoś ma taki wzmacniacz i powie mi czy u niego też jest podobnie jak u mnie. 

dziękuje hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć,

Dołączam do klubu Duala z rzadkimi kolumnami Dual BS6 - prawdopodobnie jest to bliźniacza konstrukcja do Dual CL-630 i od razu mam pytanie ze względu na stan kolumn (wymienione wysokotonowce i chyba uszkodzony jeden średniotonowy).
Gdzie można znaleźć parametry techniczne głośników, lub ich opisy zastosowanych w kolumnach Duala? Google sobie nie poradziło, chyba, że coś źle szukam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

Byłem już kiedyś w Waszym klubie jako "Turuburu".

Aktualnie sprzedaję mój zestaw Audiophile Concept.

Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam. Sprzęt jest wystawiony w dziale ogłoszenia.

Składa się z:

Gramofon CS 1246 z genialną oryginalną wkładką i igłą PICKERING XV-15 625E
Tuner CT 5750
Odtwarzacz CD 5150 RC
Magnetofon CC 5850 RC
Wzmacniacz CV 5650
Kolumny DUAL CL 181
Przedwzmacniacz gramofonowy RIAA
Pełne okablowanie na przewodzie KLOTZ AC 106
Wtyki RCA Neutrik.
Gramofon na kablu Bedea z wtykami Nakamichi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

pochwale sie moimi zabawkami ? 

Wzmacniacz  1988 Dual CV 5650

Tuner 1988 Dual CT 5750

Gramofon 1988 Dual Artech AP 6790 

Kolumny 2018 Jamo S 801

 

Wszystko ladnie spiete extractorem do TV i Apple TV, dzieki temu moge wysylac tez muzyke ze Spotify itp.

 

30729143_826998434153723_1554213896938586112_n.jpg

30727031_826997837487116_441559355704213504_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trafiły mi się kolumny Dual BS6 z lat 80tych, super bas, ale wysokotonowce wymienione na nieoryginalne i chyba średniotonowce uszkodzone. Niestety mizeria jeśli chodzi o opis tych kolumn w necie i trudno mi znaleźć parametry oryginalnych głośników, żeby doprowadzić je do stanu zbliżonego do oryginału.

Kolumny trójdrożne (90/120 watt) z opcją podłączenia na 4 lub 8 ohm. Bas 26cm, średniotonowiec 10,5cm, wysokotonowiec kopułka 2 cm.
 

Edytowane przez Bieda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

I nadeszła ta chwila, że po tylu latach spokoju znowu naszło mnie na zmiany. Z tego też powodu będę pozbywał się moich CL730, wiele o nich pisałem na tym forum. CV441 zostaje, oby na zawsze. W weekend zamieszczę zdjęcia i info w ogłoszeniach. W razie czego proszę pytać na priva.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam , wszystkich .

Bawił się może ktoś trochę w podrasowywanie DUAL CV 441 RC ?

Korci mnie coś tam zmodernizować oczywiście nie samemu , bo wiedza za mała . Co Wy na to ?

Znacie kogoś może z forum kto zajmuje się przerabianiem takich sprzętów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam  serdecznie.
Po długich poszukiwaniach stałem się chyba szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza DUAL CV 1500 RC.
Gra naprawdę fajnie, ale pojawia się kłopot. Zdarza się, że zanika mu prawy kanał. Nie nagle, lecz zaczyna trochę trzeszczeć. Po chwili grania wszystko wraca do normy i nie wraca do ponownego uruchomienia urządzenia.
Może ktoś z Was miał podobne doświadczenia i udało mu się je rozwiązac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tego nikt nie wie, ceny ciągle się zmieniają, a ciekawych ofert coraz mniej.Ważniejsze od przepłacenia o stówę lub dwie jest źródło z jakiego kupujesz. Często niestety bywa tak ,że na to co zaplanowałeś trzeba długo się czaić.

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów

To i ja pochwalę się swoimi CV-1260 i CV-1250 i spieszę z odpowiedzią 

W dniu 18.05.2020 o 20:23, fazior13 napisał:

Panowie Dzień Dobry, powiedzcie mi proszę co nie co o wzmacniaczu Dual CV 1260. Jaka jest dobra cena za ten wzmacniacz. Dzięki. 

Wzmak gra naturalnie, basu nie brakuje, jest detalicznie, słowem gra muzyka ? Na necie jest sporo filmików gdzie można go zobaczyć i usłyszeć w akcji z różnymi systemami. Ceny wahają się w okolicach 400 zł i moim zdaniem warto bo śmiga lepiej niż większość "legandarnych" klocków z tej półki za większą kasę. Sam jestem ciekaw brzmienia CV-1460, gdzieś czytałem opinie że różnica jest taka że ma więcej mocy i ładniejszy wygląd od 1260, ciekawe jak z samym brzmieniem, bo ceny na rynku wtórnym to około 1000 zł. 

IMG_20200603_193021.jpg

IMG_20200603_211627.jpg

IMG_20200519_182055.jpg

IMG_20200519_182031.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.