Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, wkrótce stanę się szczęśliwym posiadaczem Duala CR-1780 i zastanawiam się jakie głośniki by się z nim dobrze zgrywały. Doczytałem już, że najlepiej grałby z Dualami CL730 lub CL720 lecz ciężko je obecnie dostać i nie wiem czy chciałbym kupować stare głośniki (sparciałe membrany itd itp), wolałbym coś nowego. Może ma ktoś jakieś doświadczenie w tej kwestii i chciałby podzielić się swą wiedzą :). Preferowałbym tańsze zestawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Zapotrzebowania ? Jasne ! -:) Podpiąłem go na razie pod gniazdo "Tuner". Ale spróbuję pod wskazane. Mało wiem o tym wzmacniaczu , stąd moje pytanie. Wymieniłem w nim ( za pomocą elektronika naprawiacza ) kilka wyschniętych kondensatorów. Efekt znaczący. Gra dla kolumn JBL LX9. To już 3 wzmacniacz który parowałem z tymi kolumnami w celu uruchomienia niskich tonów.

Jeśli wiesz coś więcej o tym wzmacniaczu , chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam.

 

Jako że niedawno stałem się posiadaczem Duala CR900 RC uprzejmie donoszę, że da się go sparować z pilotem Logitech Harmony - ja użyłem modelu 650. Domyślny profil dla modelu CR900RC nie działa - za to dla Duala CR9065 RC działa wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

Wątek umiera ,ale...

Czytałem kiedyś sporo o wzmacniaczu CV 441 i zakupiłem go sobie do testów. Długo czekałem na jakiś niegrzebany egzemplarz i myślę ,że w końcu się udało, Powinien przyjść w przyszłym tygodniu. Do kompletu kupiłem kolumny CL 720, które będą dzisiaj.

Potestuję i porównam z różnymi wzmakami i różnymi CD. Zobaczę co jest wart. Może zastąpi wzmacniacz grający w moim pokoju do pracy.

Ech ... jak ja lubię te stare sprzęty.

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

W moim CV 1462 ułamało się złącze głośnikowe (taki czerwony cypelek). Niestety pasującego złącza ośmiopinowego nie mogę nigdzie znaleźć. Tu moje pytanie czy nie jest ktoś w posiadaniu choćby tylko tego czerwonego cypelka? Jeśli tak to proszę o kontakt. Ewentualnie w jakim niedrogim sprzęcie mogę go znaleźć. DSC_0195.JPG

 

DSC_0207.JPG

 

DSC_0205.JPG

DSC_0203.JPG

 

DSC_0201.JPG

 

DSC_0202.JPG

 

DSC_0199.JPG

 

DSC_0198.JPG

 

DSC_0197.JPG

 

DSC_0196.JPG

 

DSC_0195.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć

 

Wszystko wskazuje na to, że odziedziczyłem DUALa, model CV 1280. O takiego (zdjęcie poglądowe z internetu):

 

IMG_1238.jpg

 

Z tego co pamiętam, jest to "muzycznie" sprawne urządzenie z kilkoma (mam nadzieję) mniejszymi usterkami. Mam w związku z tym kilka pytań:

1) Wiecie do kogo można / warto go oddać, aby podjął się serwisu/naprawy (najlepiej między Łodzią a Warszawą)?

2) W internecie mało mogę znaleźć na jego temat (poza manualem technicznym ze schematem). Jestem ciekaw czy naprawa będzie w ogóle sensowna / opłacalna. Umiecie coś powiedzieć więcej na jego temat?

 

Z tego co wiem to do naprawy są:

- potencjometr głośności - trzeszczy przy kręceniu,

- włącznik - nie chce się włączać, wymaga trzymania go (np. palcem) cały czas w pozycji włączonej.

- przyciski od zmiany źródła - ciężko reagują, trudno je wcisnąć.

- złącza głośnikowe (plastiki w niektórych powyłamywane, podobnie jak u kolegi 2 posty wyżej)

 

Pomóżcie dobrzy ludzie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- potencjometr głośności - trzeszczy przy kręceniu,

(najprosciej przeczyscic spirytusem lub KONTAKT 60, 61 jak nie pomoze to wymiana)

 

- włącznik - nie chce się włączać, wymaga trzymania go (np. palcem) cały czas w pozycji włączonej.

(domyslam sie ze to jakis wlacznik typu isostat, pozostaje wymiana)

 

- przyciski od zmiany źródła - ciężko reagują, trudno je wcisnąć.

(moga byc zasyfione dookola, wymyc watka ze spirytusem)

 

- złącza głośnikowe (plastiki w niektórych powyłamywane, podobnie jak u kolegi 2 posty wyżej)

(klik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Od czasu tamtego posta podjąłem już pewne kroki. Ponieważ w międzyczasie przywiozłem wzmacniacz do siebie, przeczyściłem, uruchomiłem i sprawdziłem, to okazało się, że ma troszkę więcej drobnych wad. Dochodzą też przepalone podświetlenia, trzaski na potencjometrach od regulacji balansu, eq itp. W związku z tym umówiłem się, że oddam go do serwisu na jakąś wstępną diagnozę, przegląd i naprawy. Na forum znalazłem potencjalnego wykonawcę tej usługi, i wzmacniacz w czwartek pojedzie do: http://www.express-service.com.pl/

Dam znać jak sytuacja wygląda po ew. naprawie.

Pytanie jeszcze jedno - jakie kable kolumnowe najlepiej kupić do tego wzmacniacza. W te wyjścia te popularne "bananowe" pewnie nie wejdą, więc "goły" kabel trzeba tam okręcać i blokować, prawda? Sorry za laickie pytanie, ale wolę speców się dopytać niż robić jakąś głupotę ;)

Szukam też kolumn do niego, ale to chyba nie wątek na rozważania na ich temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po tak długim czasie .

Mam pytanie do kol. Waldi76: Słuchałeś czegoś mocniejszego od DUAL a CV 441 RC, mam takiego i będę raczej go sprzedawał ale chce zakupić coś mocniejszego .

U mnie na poziomie głośności 28 wcale nie jest aż tak mocno dopiero 20 a u was ?

Ktoś tu wspominał o ROTEL u 04 , no ale przecież on ma tylko 2x40W ??? Jak to pociągnie moje DALI 18 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja o tym rotelu pisałem, a używa go teraz mój syn. To zupełnie inna szkoła grania i sposób rozwijania mocy. Rotel szybko się "wkręca" ale i szybko kończy, po 12 może już wchodzić w przester. Dual powoli i bardziej harmonijnie dozuje moc, a pełne pasmo słychać już nawet na pierwszym stopniu -80, oczywiście zależy to od kolumn. W moim przypadku to CL730, więc ma co grać po cichu jak i głośno. I nawet przy podłączeniu do gniazd 8 ohm, nigdy nie rozkręciłem wzmacniacza powyżej (poniżej) -20, bo było to już naprawdę bardzo głośno jak na pomieszczenie rzędu 20 metrów.

Mocniejszych wzmacniaczy też oczywiście słuchałem, ale moc nie ma wprost przełożenia na głośność. Kilkuwatowe lampy dają radę trząść ścianami. Wspomniany Rotel też nie ma z głośnością problemu, jednak w przypadku tranzystora moc zwykle oznacza porządek, dyscyplinę i tak jest w Dualu. Spróbuj najpierw inne kolumny podłączyć, bardziej efektywne, bo np. mały monitor nawet z mono końcówką mocy nie zagra głośno. Dual (o ile jest w pełni sprawny) to naprawdę dobra baza dla domowego systemu.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mi o to chodziło , chciałem zasięgnąc opini kogoś kto testował kilka dobrych ,,maszyn,, , Miałem możliwość podłączenia swoje kolumny pod denony , pionnera , dual ale najlepiej zagrały jeśli mówię o czystości najczyściej tak po prostu ładnie z dualem ......

Poruszyłeś temat końcówek i właściwie dobrze ponieważ o nich myślałem , ale podłączyłem kiedyś chyba to była Technics firma i rewelacji nie było mocno ale takie to wszystko nieuporządkowane takie po prostu wiejskie basowe granie......

Myślałem też o lampie , całkowita zmiana , ale odszedłem od tego tematu ponieważ gość mówił o jakiś regulacjach lam i td,,, - odpuściłem temat... Wzmacniacz lampowy chyba miał 2x15W , a ważył 28 kg..... robiony on był na zamówienia dla kogoś , ale nie znam szczegółów.....

 

Wiesz te kolumny nie są złe , miałem kilka kolumn DALI 808,909 i jakieś na próbę nie pamiętam modelu ale to był model 120W z 2 letni , to te kolumny które teraz mam DALI 18 biją je na głowę ...

Kiedyś może kilka razy rozkręciłem Duala na -16 , jelita grają ale to już był koniec kolumn , membrany mało co nie powyskakiwały....

Ty też masz bas i sopran na max +12 , bo mi ciągle brakuje uderzenia i góry ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, pilnie potrzebuję jakiegoś dobrego specjalisty od naprawy sprzętu "Dual", z dostępem do części, najlepiej w okolicach Poznania. Mój CV1600 był naprawiany przez domorosłego "szpeca", który jednak nie podołał zadaniu, więc szukam kogoś, kto reanimowałby sprzęciora. Elektronicznie jest w zasadzie bez zarzutu, ale do wymiany są przełączniki i potencjometr balansu.

Proszę o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wzmacniacz CV 1460 jest faktycznie taki mocny :)???.

Ja u siebie nie mogę przekroczyć 2 na potencjometrze bo już jest za głośno, a 1 to jest normalne słuchanie(a skala do 10).

Mam kolumny 4 Ohm 88dB skuteczności... pomieszczenie około 20m2.

Nie wyobrażam sobie co by się działo s głośnikami jeśli przekręciłbym na 5 :)...

Edytowane przez acid1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Mam mały problem, szukam schematu Duala CV 6020, jeden kanał mi nie gra, pewnie jest padnięty, ale, chciałbym go na razie użyć jako przedwzmacniacz gramofonowy i odłączyć zasilanie końcówek mocy, potem je naprawić oczywiście, a nie mogę znaleźć schematu.

Może ktoś ma ?.

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, pilnie potrzebuję jakiegoś dobrego specjalisty od naprawy sprzętu "Dual", z dostępem do części, najlepiej w okolicach Poznania. Mój CV1600 był naprawiany przez domorosłego "szpeca", który jednak nie podołał zadaniu, więc szukam kogoś, kto reanimowałby sprzęciora. Elektronicznie jest w zasadzie bez zarzutu, ale do wymiany są przełączniki i potencjometr balansu.

Proszę o pomoc!!

 

Jak już kogoś znajdziesz to taka rada, że przełączniki musisz wymienić mieć nowe czyli z demontażu.Szukaj na niemieckim ebay albo u nas.

One pracują do czasu gdy wzmacniacz stoi w normalnej pozycji czyli poziomej.

Gdy ktoś naprawiał wzmacniacz i postawił go na boku lub do góry nogami, zaczął przełączać to na 100% zapadki wewnątrz się połamały.

Z potencjometrem nie powinno być problemu.

 

Witam

Czy wzmacniacz CV 1460 jest faktycznie taki mocny :)???.

Ja u siebie nie mogę przekroczyć 2 na potencjometrze bo już jest za głośno, a 1 to jest normalne słuchanie(a skala do 10).

Mam kolumny 4 Ohm 88dB skuteczności... pomieszczenie około 20m2.

Nie wyobrażam sobie co by się działo s głośnikami jeśli przekręciłbym na 5 :)...

 

Niedługo go kupię bo mi brakuje do kolekcji, ale wynika z tego, że ma niezły "power".

Co to za model kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możecie napisać coś o tym wzmacniaczu dual cv441rc, mogę go mieć za 700 stan świetny, nie wiem jak zagra z demonem dcd1450ra?

Dziękuję za ppmoc

 

Wątek umiera ,ale...

Czytałem kiedyś sporo o wzmacniaczu CV 441 i zakupiłem go sobie do testów. Długo czekałem na jakiś niegrzebany egzemplarz i myślę ,że w końcu się udało, Powinien przyjść w przyszłym tygodniu. Do kompletu kupiłem kolumny CL 720, które będą dzisiaj.

Potestuję i porównam z różnymi wzmakami i różnymi CD. Zobaczę co jest wart. Może zastąpi wzmacniacz grający w moim pokoju do pracy.

Ech ... jak ja lubię te stare sprzęty.

Witaj

 

Widzę że testowałeś cv441, możesz podzielić się spostrzeżeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać coś o tym wzmacniaczu dual cv441rc, mogę go mieć za 700 stan świetny, nie wiem jak zagra z demonem dcd1450ra?

Mam do tej pory dcd890 lekko zmodyfikowany przez Piotrek608 i z cv441, który jest niezwykle wyrównany w paśmie, z niepodbitą średnicą i niezwykle rozdzielczą górą, grało to dobrze, ale dość chłodno by nie rzec sterylnie. Dopiero zmiana n CD40 Duala wniosła trochę ciepła. Gdzieś już o tym pisałem na tym forum. DCD1450 to oczywiście wyższy model, ale w tym duecie to tylko on może wnieść coś więcej w tor, bo cv jest transparentny bardzo. Polecam go oczywiście, nawet po tylu latach bym go nie zamienił na inny. O ile jest sprawny, na oryginalnych podzespołach, to nadal to będzie najlepszy zakup spośród używanych wzmacniaczy dostępnych na rynku, mimo że na pierwszy odsłuch nie brzmi efektownie.

I krótka dygresja dotycząca wcześniejszych wpisów. Moc nie musi mieć wpływu na głośność grania i tego jak głośno jest np. na dwójce na potencjometrze. Jak już pisałem, 40watowy Rotel na 12 trząsł ścianami, ale już na 13 zaczynał zniekształcać dźwięk. Poniżej 9 w zasadzie nic poza środkiem pasma nie było słychać, gdy tymczasem cv441 od pierwszego do ostatniego stopnia na potencjometrze (-80 do 0, gdzie najgłośniej słuchałem chyba -18), przenosi pełne pasmo bez zniekształceń. To zasługa mocy i też układu dual mono. Oczywiście, głośność to obok ustawienia i rodzaju potencjometru także poziom sygnału ze źródła, ustawienie przedwzmacniacza (dual to umożliwia) czy efektywności kolumn, że o pomieszczeniu nie wspomnę. Głośny jest też megafon ale co z tego?

 

Jeszcze kwestii brzmienia cv441. Jako że przy wyborze sprzętu najczęściej bazujemy na opiniach innych, przynajmniej na początkowym etapie, lub gdy nie ma możliwości odsłuchu, a tak jest najczęściej przy starszych używkach, to dla pomocy załączę test hegla H80. Nie słuchałem go, ale gdybym miał opisać brzmienie Duala, nieswoimi słowami to by było najbliżej tego.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/2446-hegel-h80

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym wątku , po takich odpowiedziach rezygnuję ze sprzedaży swojego CV 441 RC , tak naprawdę za dużo wzmacniaczy nie słuchałem , ale patrząc z perspektywy części użytych w CV 441 RC , na jego wnętrze ( dual mono) , a przede wszystkim na moc ( jeśli jest prawdziwa , bo testów nie widziałem ) , nie znalazłem nic lepszego nawet w przedziale 3-5 tyś zł , szukałem już końcówek mocy a to technics ( słabo wypadł) , to nie znalazłem naprawdę nic lepszego !

 

Waldi76: przerabiałeś swoje kolumny , chyba sprzedam swoje DALI 18 , a kupię 730 ? Choć moje nie są złe !Mam Tuner Sony S707ES , i nie wiem czy go nie sprzedam na poczet DUAL a CT441 RC ? Pewnie Sony go wyprzedza ale , kompozycja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Po tym wątku , po takich odpowiedziach rezygnuję ze sprzedaży swojego CV 441 RC , tak naprawdę za dużo wzmacniaczy nie słuchałem , ale patrząc z perspektywy części użytych w CV 441 RC , na jego wnętrze ( dual mono) , a przede wszystkim na moc ( jeśli jest prawdziwa , bo testów nie widziałem ) , nie znalazłem nic lepszego nawet w przedziale 3-5 tyś zł , szukałem już końcówek mocy a to technics ( słabo wypadł) , to nie znalazłem naprawdę nic lepszego !

 

Waldi76: przerabiałeś swoje kolumny , chyba sprzedam swoje DALI 18 , a kupię 730 ? Choć moje nie są złe !Mam Tuner Sony S707ES , i nie wiem czy go nie sprzedam na poczet DUAL a CT441 RC ? Pewnie Sony go wyprzedza ale , kompozycja ?

Wczoraj nabyłem 441rc, jeszcze nie podłączony nie mam kabli głośnikowych / może coś diradzicie/. Będę grał chwilowo na kodach 702f i zastanawiam się nad najlepszym, prawidłowym podpieciu kolumn.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.