Jump to content
mzawek

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)

Recommended Posts

Planuje oddać swojego Duala do przeglądu ,ma ktoś może schemat co CV 441? Wszędzie są tylko do modelu CV 440.

W dniu 23.03.2019 o 18:57, matoole napisał:

Planuje oddać swojego Duala do przeglądu ,ma ktoś może schemat co CV 441? Wszędzie są tylko do modelu CV 440.

Na e-bay możesz znaleźć wersję papierkową za niecałe 10 Euro, może jak poprosisz to za połowę tej kwoty prześle Ci zdjęcia, link poniżej:
https://www.ebay.de/itm/Dual-Service-Manual-fuer-CV-441-/401327259696

Poszukuję pomocy ze swoim Dualem CR 1780 + CL 720. Zestaw zakupiony w ubiegłym roku za nieduże pieniądze, do tej pory grał nienagannie. Od jakiegoś czasu , przy dłuższym odsłuchu dało się słyszeć delikatne szmery głośnika średniotonowego na prawym kanale, myślałem że to kwestia wiekowej już kolumny. Problem jednak się nasilił, czasami po 20 minutach gry a czasem po 2 godzinach wyłącza się głośnik średniotonowy albo cała kolumna. Wyłączenie i włączenie wzmacniacza naprawia ten problem, znowu wszystkie kanały grają czysto. Macie może jakieś pomysły co może być problemem i gdzie szukać pomocy? Podejrzewałem, że to końcówki mocy bądź jakiś kondensator, jednak restart wzmacniacza naprawia ten problem (na jakiś czas) więc sytuacja nie musi być taka fatalna. Być może wystarczy coś gdzieś przetrzeć odpowiednim detergentem? Potencjometry działają dobrze, przy wysokim natężeniu całość też gra czysto i równo ( oczywiście nigdy nie dałem mu więcej niż 65%, raz że nie ma takiej potrzeby a dwa, ma już swoje lata).
Serce boli gdy słuchając tego cudeńka zastanawiasz się, czy już słychać szmery, czy to jeszcze tylko złudzenie. Aby nie pogorszyć sytuacji od jakiegoś czasu staram się go nie używać. Schemat serwisowy też mam gdzieś na dysku więc mogę oddać go do jakiegoś magika.
Proszę o sugestie i porady co z tym fantem począć, w najgorszym wypadku kupię drugi wzmacniacz na części ( o ile to nie kolumna).
Pozdrawiam serdecznie!

Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź. Dzięki za linka @Likea Tiger, ale niestety po problemach na razie nie podłączam konta do Pay Pal.

Ponawiam więc prośbę o udostępnienie serwisówki do Dual CV 441. Ktoś może ma? Oczywiście mogę zapłacić.

Boję się słuchać na tym wzmacniaczu dopóki nie oddam go do przeglądu.

Tez potrzebuje serwisówki do Dual cv441rc

Posted (edited)
4 godziny temu, ten30 napisał:

Tez potrzebuje serwisówki do Dual cv441rc

12 stron schematów do 440, to jest to samo. Postaram się dodać po 4 strony

Strony 1-4

cv440-01.jpg

cv440-02.jpg

cv440-03.jpg

cv440-04.jpg

5-8

cv440-05.jpg

cv440-06.jpg

cv440-07.jpg

cv440-08.jpg

Edited by konradskala

Jeszcze to znalazłem
Schemat.thumb.jpg.98cd5ff4d5c22e786ffe45d57011d307.jpg
Dziękuję Ci bardzo,
Ale nie mogę przeczytać schematów są bardzo nieczytelne

W dniu 6.05.2019 o 05:39, ten30 napisał:

Dziękuję Ci bardzo,emoji41.pngemoji482.pngemoji482.png
Ale nie mogę przeczytać schematów są bardzo nieczytelneemoji848.png

Wieczorem wrzucę na jakiś darmowy hosting obrazków.

Oryginalnie te 12 stron ma około 4MB. Po kolei dodawałem schematy i co prawda wszystkie weszły, ale teraz sprawdziłem i jak je pobieram to są kilkukrotnie mniejszej objętości. Chyba serwer audiostereo je pomniejszył i jakość spadła... Wytrzymaj do wieczora, na pewno to jakoś udostępnię.

Cześć 

Posiadam  Dual'a CV 5600, może mi ktoś wyjaśnić jak działa CD direct w tym wzmaku?

Oczywiście jak sama nazwa mówi, że bezpośrednio z cd. Mnie zastanawia fakt, że po wciśnięciu przycisku CD direct( zapala się dioda) dalej mogę zmieniać dźwięk za pomocą pokręteł bass i treble. Tak ma być, czy może jakaś "rzeźba" się wcześniej odbyła?

Zastanawia mnie ta sytuacja ponieważ, mój drugi wzmacniacz Rotel RA06 ma też taki przycisk o nazwie Tone. Gdy jest włączony to bass i treble są odcięte, można sobie kręcić do bólu🧑.

Może mnie ktoś oświecić z góry dzięki

Direct działa tak samo jak przycisk Tone -  omija pokrętła regulacji barwy,  w niektórych wzmacniaczach także balans. Ma działać jedynie pokrętło głośności.

Niekoniecznie Twój 5600 był grzebany. Dioda się zapala - to jedno, ale sam przełącznik może być uszkodzony, brudny może ma zimne luty i nie działa do końca poprawnie.

• Thanks 1

21 godzin temu, konradskala napisał:

Niekoniecznie Twój 5600 był grzebany. Dioda się zapala - to jedno, ale sam przełącznik może być uszkodzony, brudny może ma zimne luty i nie działa do końca poprawnie.

Przełącznik chyba jest sprawny, po jego wciśnięciu odłącza możliwość selekcji źródeł(tylko cd) reszta jest niema. Natomiast tak jak pisałem wcześniej pokrętła barwy dźwięku nadal są aktywne. takie dziwy:).

Precyzując:

Wciśnięty CD Direct powoduje, że pozostałe wejścia są "nieaktywne" - selektor źródeł nie działa, bo CD Direct ma na nimi priorytet. W większości wzmacniaczy ten przycisk faktycznie omija regulację niskich i wysokich tonów oraz omija selektor źródeł. Kiedyś była taka moda na "audiofilskie" skrócenie drogi sygnału. Dlaczego u Ciebie jest inaczej - nie wiem. Natomiast przycisk "Tone" odłącza regulatory niskich i wysokich na wszystkich wejściach, pozostawiając je w neutralnej pozycji zero.

• Thanks 1

Na razie ustawione mam wszystkie pokrętła na pozycję zero. Zaciekawiło mnie to, bo używam zew. dac"a i stąd te moje pytania. Może jak dam Dual"a na serwis, bo przy wciśnięciu Power występuje lekki "stuk" w głośniki,  to sprawdzi się przy okazji CD direct. 

Mam też nadzieję, że może ktoś ma taki wzmacniacz i powie mi czy u niego też jest podobnie jak u mnie. 

dziękuje hej