Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  119 członków

Dual Klub
IGNORED

Klub miłosników wzmacniaczy DUAL -:)


mzawek

Rekomendowane odpowiedzi

 

Gdyby były sprawne to zdecydowanie warto. Ale nie wiem jak z dostępnością tych uszkodzonych głośników. Ktoś już w środku grzebał (odwrotnie przykręcone zaślepki z tyłu obudowy), więc podejrzewam, że to nie jest jakiś zimny lut. Na allegro ani na niemieckim ebayu głośników tych nie widziałem.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Właśnie niedawno dotarł do mnie Dual CV5600, testuję go właśnie na różnych płytach, i można zauważyć jedną prawidłowość - oddaje to co jest na płycie, jeżeli płyta jest nagrana z dużą ilością basu to ten bas jest odtwarzany, jeżeli płyta ma wyostrzone górne pasmo to wzmacniacz nie dodaje od siebie nic na dole, taka moja mała konstatacja po kilku godzinach słuchania.

Sygnatura brzmieniowa jest troszkę inna niż u Rotela, do którego ten wzmacniacz się czasem porównuje.

post-18352-0-18966000-1302798722_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cv5600 i co wspominam do tej pory to czystą górę ze sporą ilością informacji. Dół raczej rytmiczny niż dynamiczny. Po Grundigu FineArts V2, który nie był przecież złym wzmacniaczem, był to odczuwalny krok w przód - szczególnie czystość i jakość góry pasma. Ta czystość to chyba charakterystyczna cecha Duali z tamtego okresu. Mimo, że cv5600 to podstawa linii Audiophile concept, to jednak już w nim były słyszalne cechy/zalety doprowadzone na granicę hiFi i high endu w najwyższym modelu cv441 (doprowadzone wcześniej niż powstała seria AC). Ten ich patent Dual Class A naprawdę się sprawdzał w kwestii czystości i jakości dźwięku.

A co do Roteli, to nowsze serie (mam ra-04) grają na pewno inaczej.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Chciałbym się dowiedzieć jaki CD jest dedykowany do współpracy ze wzmacniaczem Dual CV441 RC.

 

Odpowiedni tuner znalazłem - jest to CT441. Pozostaje jeszcze CD.

 

Znalazłem co nieco tutaj http://www.audiostereo.pl/odtwarzacze-cd-marki-dual_27786.html

post-14987-0-64864000-1309679642_thumb.jpg

post-14987-0-41152200-1309679651_thumb.jpg

Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CD 5070RC, ale niestety o ile dźwięk nie jest zły, to nie odpowiada poziomem reszcie toru (cv441, ct441, cl730). A Cd41 chyba właśnie był robiony pod cv440, czyli jest szansa na to że się sprawdzi (o ile uda się go w ogóle kupić)

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie czekam na CV441. Chcę go skonfrontować z moim NAD-em 319. Może się sprawdzi.

Ciekawy "pojedynek". Typuje: przestrzeń, jakość góry pasma i ogólna czystość dźwięku dla Duala, a bas i dynamika raczej dla NADa. Czekam na opinie.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i do czego służą przyciski: preset i memo?

W wzmacniaczu CV441 każde wyjście możesz regulować osobno, z zapamiętaniem tego co ustawiłeś. A więc CD możesz ustawić liniowo (0, 0), a phono np. + 3 wysokich, -3 basu, i -3 na preampie, a to wszystko zapamiętać Memo. Można też ustawić balans. A preset to prawdopodobnie kasowanie ustawień.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję.

 

Na razie słucham wszystko na "zero" i naprawdę muszę pochwalić ten wzmacniacz. Jest równie energetyczny jak NAD i dotrzymuje mu kroku. Zauważyłem minimalnie szerszą scenę, jakby efekty stereofoniczne były bardziej efektowne, ale tylko na niektórych nagraniach. Dynamika, szczegółowość i kontrola dolnego pasma na wysokim poziomie. Także wokale są pozbawione niemiłych sybilantów. Podobnie jak w NAD-zie świetnie wypadają nagrania akustyczne. Czuć aurę sali, pewien "podmuch" instrumentów.

 

Ogólnie wzmacniacz jest mocny i zwiewny zarazem. Trudno mi wskazać jakieś słabe punkty brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wypróbuję.

 

Na razie słucham wszystko na "zero" i naprawdę muszę pochwalić ten wzmacniacz. Jest równie energetyczny jak NAD i dotrzymuje mu kroku. Zauważyłem minimalnie szerszą scenę, jakby efekty stereofoniczne były bardziej efektowne, ale tylko na niektórych nagraniach. Dynamika, szczegółowość i kontrola dolnego pasma na wysokim poziomie. Także wokale są pozbawione niemiłych sybilantów. Podobnie jak w NAD-zie świetnie wypadają nagrania akustyczne. Czuć aurę sali, pewien "podmuch" instrumentów.

 

Ogólnie wzmacniacz jest mocny i zwiewny zarazem. Trudno mi wskazać jakieś słabe punkty brzmienia.

Osobiście za stereofonię i przestrzeń dałbym mu 11 na 10 możliwych :) A muszę przyznać że sporo już przesłuchałem i nowych, i starych klocków.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za stereofonię i przestrzeń dałbym mu 11 na 10 możliwych :) A muszę przyznać że sporo już przesłuchałem i nowych, i starych klocków.

 

Najlepiej jak ma się do dyspozycji wzmacniacze w tym samym okresie czasu. A dokładnie w tej samej chwili. Zrobiłem sobie przełącznik i przerzucam sygnał miedzy jednym a drugim wzmakiem. Wtedy można wyłapać różnice. Przełączając cały sprzęt zawsze coś może umknąć. Pamiętam w zakładce stereo bardzo kłótliwy wątek o tym jak kilku gości z forum podpięło wzmacniacze za grubą kasę oraz jakiś budżetowiec chyba Rotela. Po wyrównaniu głośności obydwu urządzeń i przełączaniu raz jednego i drugiego - nie mogli stwierdzić różnic.

Szczerze powiedziawszy, to faktycznie przy bardzo dobrze zaprojektowanych wzmacniaczach o podobnej barwie, mocy, wydajności prądowej czasem ciężko jest się połapać. Akuratnie ten NAD którego użytkuję od dłuższego czasu jest bardzo mocny i szybki. To nie jest taki "ciepły misiek" jak pozostałe modele. Dlatego też CV441 z budową dual mono jest dla niego dobrym konkurentem. Gdybym miał jakiegoś słabowitego wzmaka, pewnie zalety Duala dostrzegłbym od razu. A tak oceniam je na remis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem szczęśliwym posiadaczem Duala CV-1600 i choć nie jest w najlepszej kondycji, to podstawowe funkcje działają, a słucha się tego z największą przyjemnością.

Ale ja z innej beczki. Na Alledrogo znalazłem taki wynalazek http://allegro.pl/dual-bardzo-konkretna-i1829376382.html, ale nie wiem co to właściwie jest. Od sprzedającego dostałem wiadomość, że jest to model "d-45199", ale nie znalazłem w necie nic w tym temacie. Czy ktoś może zidentyfikować to ustrojstwo i powiedzieć co to jest warte?

Z góry dziękuję.

Maciek

Edytowane przez axenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie Dualni Miłośnicy,

 

oddam w Dobre ręce ( dlatego tu piszę ) za "realną" kwotę wzmacniacz Dual'a z serii Audiophile Concept CV 5650, który służył mi wiernie parę lat.

Stan extra, niestety (lub stety) nie ma oryginalnych zworek (takiego już kupiłem) - dokładam konekty la Grange.

Jak ktoś byłby zainteresowany - proszę na priv, by nie zaśmiecać wątku.

 

 

pzdr

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rodzinka się powiększyła. Dotarł do mnie Dual CD40. Czyli jak by nie było jest już komplecik najwyższych klocków Duala. A jeśli nie najwyższych to swego czasu najdroższych. Był jeszcze nowszy, opisywany na tym forum CD41 (CD40 kosztował ok 1400 marek, a CD41 około 1000), ale wizualnie był identyczny, choć w środku trochę inna elektronika. Co ciekawe nawet taki sam kolor wyświetlacza mają, choć w prospektach była inna zieleń http://dual.pytalhost.eu/1986/02.jpg

Na fotce (ustawienie do zdjęcia) od lewej od góry CD40, CV 441RC, CD5070RC, CT441RC. A niewidoczne grają CL730. Teraz czas na odsłuchy. Na dole fotki widać fragment Denona DCD-890 zmodyfikowanego przez Piotrka608 - to z nim będzie się mierzył CD40.

post-12122-0-05291000-1321360417_thumb.jpg

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz niespotykana, dwa Duale CV441rc wystawione na Allegro w jednym czasie. Jeden trochę optymistycznie wyceniony, ale faktem jest że za te pieniądze nie kupi się raczej lepiej brzmiącego wzmacniacza, przynajmniej tranzystorowego. Jednak mając teraz ok. tysiąca, rozejrzałbym się już także za lampą typu yaquin, czy musicAngel.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zanabyłem ostatnio cv 440 i jestem bardzo zadowolony :)

Ale znalazłem w sieci:

Proponuje DUAL CV 440 wymien w nim zlacza glosnikowe na porzadne grube skrecane, zmien tranzystory mocy na sankena 100wat/120hz i dostaw kondensatorow na zasilaczu na minimum 100 000 x 6 (63v) i zobaczysz co to z siebie wyplowa. Ja osobiscie nie widzialem lepszej konstrukcji. A naprawiam wzmacniacze od dobrych kilkunastu lat audiofilom z niemiec."

Co Wy na to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciski głośnikowe aż się proszą o wymianę, to prawda, ale co do reszty to uważam to za dosyć ryzykowne i nie gwarantujące poprawy dźwięku - opis dosyć lakoniczny, a zapewne wymienione zmiany muszą nieść za sobą inne, mniejsze. No chyba, że padną oryginalne tranzystory, które są trudno dostępne - wtedy można poeksperymentować - grając wzmak jest lepszy od niegrającego. Nie wiem na ile 440 różni się dzwiękowo od 441, ale temu ostatniemu trochę brakuje dynamiki, takiej jak mają np. Rotele czy Vampiria - cała reszta bez uwag.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi

 

Dzieki za odpowiedź

 

Podobno 440 od 441 różni się tylko przednim panelem.

 

Poleciłbyś jakieś konkretne gniazda żeby nie przesadzić z ceną w jedną lub drugą stronę?

 

Konrad

 

Znalezione w komentarzach do tego filmu , który można sobie darować :)

http://www.youtube.com/watch?v=T0ujBJrT4Ps

Edytowane przez Radsson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze doswiadczenie z uniwersalnym pilotem do Duali ? Czy to zadziala z tak wiekowym sprzetem? W moim przypadku cv 440. Nie wiem czy wystarczy cos za kilka kilkanascie zlotych czy inwestowac kolo 200.

www.allegro.pl/pilot-uniwersalny-12w1-99-modeli-i2005018797.html

 

www.allegro.pl/logitech-harmony-600-pilot-uniwersalny-24mgw-w-8h-i2016998388.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktos moze doswiadczenie z uniwersalnym pilotem do Duali ? Czy to zadziala z tak wiekowym sprzetem? W moim przypadku cv 440. Nie wiem czy wystarczy cos za kilka kilkanascie zlotych czy inwestowac kolo 200.

www.allegro.pl/pilot-uniwersalny-12w1-99-modeli-i2005018797.html

 

www.allegro.pl/logitech-harmony-600-pilot-uniwersalny-24mgw-w-8h-i2016998388.html

 

Niestety ja do swojego wbijałem kody różnych pilotów uniwersalnych z pół dnia i nie zadziałał. Nie wiem co za pilot obsłuży te Duale. Mam takiego samouczącego się pilota Sony (przykładasz jeden do drugiego, w oryginalnym pilocie wciskasz np. Play i za chwilę w Soniaku też jakiś przycisk, tak się uczy i zapamiętuje). Pomyślałem, że wysłał bym go do któregoś z forumowych kolegów co ma pilota do CV440 lub CV441 by go nauczyć. Innej możliwości nie widzę, tylko tak jakoś napisać do kogoś nie mam odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilota szukam od kiedy nabyłem CV441, czyli co najmniej 2 lata. Przez ten czas widziałem RC50 (do 440 był chyba RC40 - ciekawe czy są zamienne) raz tylko na allegro i to akurat w komplecie ze wzmakiem. Na niemieckim ebayu też nie zauważyłem. Gdzieś wyczytałem, że muszą być oryginalne (co potwierdza poniekąd konradskala), a o doświadczeniach z uczącymi się pilotami nie słyszałem. Jeżeli się kolega nie boi, to mogę "zeskanować" swoje klocki i odesłać (z instrukcją jak się to robi). Jak zadziała to sam bym sobie taki sprawił - mam co obsługiwać.

Edytowane przez Waldi76

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, by nauczyć pilota, trzeba mu coś na wzór dać - nie "zatrybiłem" zasady działania. Niestety swoje Duale obsługuję na piechotę.

 

No właśnie - konieczny jest oryginał. Może ktoś jednak ma? A jak nie oryginał to inny co obsługuje - bodaj ciszej-głośniej i włącz-wyłącz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Moi drodzy forumowicze .

Padł mi wzmacniacz : dual cv 1460

1 kanał gra a drugi, prawie wcale , bardzo cicho, nie działa też wskazówka .

Proszę o radę co mogło ulec awarii .

Jeżeli ktoś orientuje się co to za część ( końcówka mocy ?? nie wiem zgaduje )

To może ktoś wie gdzie można kupić takową .

Jestem lamusem nie znam się , proszę wytłumaczcie mi jeżeli wiecie więcej ode mnie .

 

hej-cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.