Skocz do zawartości
IGNORED

co wybrać HK-670 czy CAMBRIDGE AUDIO A50


SZUMI

Rekomendowane odpowiedzi

co mam wybrać HARMAN/KARDON "HK670 czy CAMBRIDGE AUDIO "A500" pomszcie mi w podjęciu decyzji bo mnie już czacha boli nie odsłuchiwałem CA 500

[obrazekLUKASZ-58324_1.jpg] [obrazekLUKASZ-58324_2.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-753-100006785 1170254065_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rtocki1

(Konto usunięte)

Zgadza się posłuchaj,chociaż ja nie miałem po porównaniu żadnych wątpliwości cambridge (podobnie jak avance) są wyjątkowo przereklamowane, dla harmana alternatywą może być nad lub rotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dzieki jiz mam jakąś wskazówkę odsłuchałem hk na ATX 60 i bardzo mi sie podobało ale CA A500 nistety nie miałem okazji posłuchac bo nie ma go nigdzie w sklepach a w ciemno nie będe zamawiał i jeszcze jedno chcę kupiś ELTAX-y 6+3 moge sie pomylić w nazwie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eltaxy 6+3 to pewno Eltaxy symphony 6.3 kosztują 800 zł w tych lepszych sklepach (czyt. tańszych), raczej za cieniutkie do wzmacniaczy które wymieniłeś aczkolwiek ten przedział cenowy świeci pustkami. A tak wogóle najpierw się trzeba trochę zorientować co się dzieje na rynku, dobrze że wiesz że chociaż Eltaxy to kolumny.., określ się bardziej i dopiero pytaj o porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od preferencji. Trzeba posłuchać obu i wybrać ten, który bardziej odpowiada. Wszelkie opinie, testy itd itp traktować z dużą rezerwą. Ufać własnym uszom, nie bać się słuchać. A może się okaże, że wybierzesz jeszcze coś innego niż te 2 wzmaki??? Ma się podobać Tobie, innym - nie musi

Jedyne na co zwracam uwagę - A500 wyjęty z pudełka w sklepie na godzinny odsłuch, i A500 po 2-tygodniowym solidnym wygrzewaniu w domu (albo w salonie) to spora różnica w dzwięku na korzyść tego drugiego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość yezu(niezalogowany)

(Konto usunięte)

wez tego hk670 i podlacz do cieplych kolumn - z budzetowych to niezle sa wharfedale - do tego jakis przyzwoity cedek i zagra razem naprawde dobrze - bedzie duzy dynamiczny i naprawde nie nudny dzwiek, problem z ca jest taki ze pomimo poprawnego dzwieku ten wzmak moim zdaniem po prostu przynudza, nie ma tej witalnosci i energii co hk670 - za te pieniadze hk jest naprawde ciekawym produktem - daje duzo pozytywnych watow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porówywałem i wybrałem H/K. Bo akurat jego brzmienie bardziej mi się podobało. Ale najważniejsze posłuchaj ze swoim kolumnami. CA odpadł bo słąbo sobie radzi z trudnym obciążeniem umnie były to zniekształcone wysokie tony!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość somebody

(Konto usunięte)

Byłem niedawno przez moment w Elektrycznej Pomarańczy, a tam rogrzewały sie klocki z nowej serii Cambridga, mają 2 nowe wzmaki, 50W i 65W, razem z nowym CD, grało to naprawde conajmnie bdb, kultura, przestrzeń, neutralność, to już nie ten stary szczekacz A500. Warto posłuchać, ale i cena to ponad 2kzł.

wiecej informacji http://www.cambridgeaudio.com/products.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość somebody

(Konto usunięte)

Sprzedawcą....oj niechciałbym, choćby i ze sprzętem "najlepszym?" na świecie....!!!! Poprostu słyszałem przez moment nowego wzmaka CA i mi się spodobał, Harmana nie miałem okazji usłyszeć, być może jest i lepszy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam na początku chciałbym wam podziekować za na kierowanie mnie co cd co marki napewno wezmę wasze zdanie pod UWAGĘ za co jeszcze raz dziekuję

P.S

co do ostatniego komętaża dotyczącego zdjęcia H/K(wnętrza) niebawem pokaże go na zdęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> frycu: a kto Ci rozbebeszy (zdejmie plomby) z nowego CA ? ; ))

/Przecież byłaby to utrata gwarancji./

Pozdr.

 

PS. Ja tylko przy okazji wspomnę, że miałem okazję posłuchać duetu poprzedniej serii CA (A500 + D500 SE) i naprawdę b. podobało mi się.

Słuchałem z kolegą, na Żelaznej. I tak jak miałem duże zastrzeżenia do poprzedniej wersji cd (nie SE) to słuchając dobre 40 minut i z nastawieniem znalezienia "dziury w całym" do niczego się nie przyczepiłem. To był już naprawdę dobrze grający budżetowy zestaw. (kolumienki Opery też, no ale można znaleźć lepsze do tych klocków.)

 

Polecam zainteresowanym/niezdecydowanycm odsłuch tego dueciku, choć w tej klasie chyba najbardziej podoba mi się/ odpowiada mi poczciwy wzmak Creek'a 4330.

Jednak cena też ważna, a jeśli się chce mieć od jednego producenta klocki to cd Creeka kosztuje dużo. Możliwe, że producent liczył, że użytkownik, rozwijając się wymieni go np. na 5250, co nie jest głupie, bo źródło pozostanie nadal przyzwoite, a wymianie ulegnie tylko 1 element sytemu.

No, przynajmniej ja stosunkowo wysoką do wzmaka cenę cd Creek'a tak sobie tłumaczę.

Najlepiej sami sobie porównajcie te propozycje. Obie co najmniej dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje ?

Czy Wy jestescie jednymi z tych napalonych przez dział listów Hi-Fi?

tylo Avance, CA i Nad i co dalej ? klapki na oczach ?

jak ktos to czyta to na wymioty zbiera. wybrac HK czy CA ?

A może wpaść na kawę do salonu i po prostu posłuchac kilku fajnych zestawó różnych firm a nie kierowac się tylko gazetami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek, HK, NAD, CA, to sa najbardziej popularne/znane firmy. Inne też miałyby u mnie wcale nie mniejsze szanse.

Czy dziwisz się ludziom, że polecają, co znają/mają lub zrobiło na nich największe wrażenie ? Jak to u mnie - trudno mi wskazać jakieś u siebie uprzedzenia. Dlatego Yamacha, Onkyo, Micromega, Rotel, Denon i parę innych w założonej cenie też byliby odsłuchiwani, gdybym zaczynał swoją przygodę z audio. Nie tak łatwo rozstałby się z forsą na 2-3 klocki od razu ; ))

Teraz moje kryteria doboru (ew. wymiany) zmieniły się. Nie pogardzę DIY, second handem lub nowym klockiem u dystrybutora (o ile ten nie świruje z ceną ).

* * *

Grunt to wiedzieć, czego się chce - znać swoje upodobania i móc poświęcić trochę czasu na poszukiwania wstępnie wybranych potencjalnych faworytów.

Wtedy dużo łatwiej osiagnąć cel. Ja tak w '98r. zrobiłem.

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezle adrea niezle

Jakbym dzisiaj rozpoczynal swoja przygode z audio to pewnie tez bym zaczal od mojego zestawu.......a ze po kilku latach chce sie miec cos lepszego....pamietam jak dzisiaj kiedy przyszedl do mnie koles i powiedzial ze dobry sprzet jesli chodzi o kolumny to zaczyna sie od 4000 zeta ....smialem sie z tego kilka miesiecy ze wariat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu, andrea... macie racje w kwesti 4k... następna taka bariera to 10k... oczywiście droższe klocki grają lepiej ale nie na tyle jakby sugerowała cena... :( I to jest własnie mój problem.... buuuuhuhuuuu :((((

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak CA jest w cenie 1000pln to go kup,

ale jesli masz kupowac nowe wzacniacze za 2000pln w sklepie ,

to lepiej kup sobie np. primare A20 z ogloszen w tej cenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolo: czyli czy coś, co jest o ileś tam lepsze, jest o tyle lepsze, o ile jest droższe i czy Ciebie na to stać, bo jak podoba się i stać, to nie ma dyskusji.... : )))

Mam ten dylemat rozstrzygniety już daaawno ; ))

 

DIY..., tylko musisz trafić nie na partyzanta, a na pasjonatę z feelingiem i umiejętnościami na europejskim co najmniej poziomie.

Cena - do łyknięcia. Warto.

Pozdr.

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.